Socionikos forumas

Dabar yra 20 Bal 2024, 00:59

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 66 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 09:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 28 Gru 2006, 04:00
Pranešimai: 56
1.Prisimink kok? nors tau ?dom? žmog? ir išvardink 5-6 jo savybes, d?l kuri? jis tau ?domus.

a)linkes argumentuotai gincytis

b)logiskai mastantis

c)analizuojantis

d)taktiskas

e)apsiskaites

f)linksmas

Kokias savybes turintis žmogus tau atrodo ne?domus?

nemastantis, per tylus, neapsiskaites (nors ir su trim aukstaisiais), nuobodus, bukas

Ar laikai save ?domiu žmogumi? Kod?l?

(issakau savo nuomone, o nesigiriu) taip, nes randu benra kalba su ivairiu tipu (ir socialiniu sluoksniu) zmonemis, esu nemazai keliaves, apsiskaites, turiu daug (nenaudingu) ziniu is ivairiausiu sriciu, manau kad sugebu reiksti savo mintis.

Kaip reaguoji, jei kas nors tave pavadina ne?domiu?

dar nebuvau taip pavadintas, bet manau kad reaguociau isoriskai ramiai, o mintyse buciau pakeliui i miska su virvute :)

2.? k? pirmiausia atkreipi d?mes? susipažindama(s), prad?dama(s) bendrauti su nauju žmogumi? Su pavyzdžiu.

Priklauso nuo vietos ir tikslo:

1 pvz. Vieta - bet kur... (parduotuve, paroda...). Tikslas - bendravimas. Jei esu supazindinamas, tai pirmiausia kreipiu demesi i zmogaus bendravimo laisvuma, manieras, issilavinima. Jei susipazistu pats - pirmas demesys i zmogaus isvaizda (mimika, aprangos tvaringumas (ne kaina), simpatiskumas), veliau aiskinuosi kitas asmenines savybes.

2 pvz. Vieta - darbas. Tikslas - bendradarbiavimas. Pirmiausia - zmogaus susidomejimas tuo reikalu del kurio i ji kreipiuosi, saziningumas (mano atzvilgiu), pareigingumas.

3 pvz. Vieta - klubas: susipazystu su panele :) Tikslas - aiskus. Pirmiausia atkreipiu demesi i ja pacia (isoriskai), o paskui... :) tikiuosi paneles skaitydamos neisizeis, tikrai labai nuosirdziai gerbiu visas paneles ir moteris.

3.Ar dažnai v?luoji? Kaip ži?ri ? žmones, kurie v?luoja? Ar rodai jiems savo nepasitenkinim?? Kaip rodai?

Veluoju beveik kiekviena darbo diena rytais, savaitgali dazniausiai netenka. Siaip jei esu susitares tikslu susitikimo laika stengiuosi neveluoti, bet buna - retai. Poziuris i veluojancius zmones priklauso nuo situacijos. Jei veluoja i darba (kaip as) ir tuo nesudaro rupesciu kitiems, o savo darba vis tiek atlieka, nekreipiu ypatingo demesio. Jei veluoja kai yra susitare tikslu laika ir velavimu sukelia nepatogumu kitiems - neigiamai. Rodau savo nepasitenkinima tik tais atvejais, kai tie nepatogumai sukeliami man. Savo nepasitenkinima dazniausiai isreiskiu tiesiogiai pareiksdamas, jei tai ivyksta ne pirma karta - mesteliu kokia kandzia replika sukelencia nepatogumu mano skriaudejui.

4.Kaip jautiesi b?dama(s) vienumoje? N?r kur d?tis, n?r k? veikti ar atvirkš?iai?

Megstu pabuti vienas ir nesujauciu blogai, bet labiau megstu draugija.

5.K? tau reiškia komfortas? Jaukumas? Kiek jie tau svarb?s ir kaip tai k?ri?

Man svarbiausia ramus santykiai su artimais zmonemis, siluma ir "pilnas pilvas" (cia taip pat ir buities daiktai). Kaip tai kuriu? Stengiuosi nedaryti to del ko paskui tektu pyktis su kuo nors (neskaitant, ivairiu juokeliu ne vietoj, bet cia jau as bejegis susilaikyti), o del silumos ir pilno pilvo dirbu ir gaunu alga.

6.Ar tau malon?s ir b?tini komplimentai apie tavo išvaizd?? Kaip reaguoji ? kritik??

Komplimentai malonus jei jie nuosirdus, bet tikrai nera butini. I kritika reaguoju priklausomai nuo pacios kritikos: jei teisinga stengiuosi pasitaisyti (ir kartais pavyksta), o jei neteisinga (mano nuomone) - dazniausiai ignoruoju.

7.Kaip reaguoji, kai kas nors sugenda: komputeris/televizorius/skalbykl?? K? darai? Kaip jautiesi?

Jei sugestu kompiuteris taisyciau pats, del kitko kreipiuosi i ismanancius. Jauciuosi iprastai, nes kaip pasakyta Merfio desniuose: viskas kas gali sugesti sugenda, o viskas kas negali sugesti irgi sugenda...

8.Kas yra praktiškas žmogus? Ar save laikai praktišku(a)? Kaip reaguoji, jei tave pavadina praktišku žmogum arba nepraktišku?

Praktiskas zmogus - tas, kuris moka paskirstyti savo laika ir isteklius ju neeikvodamas. Saves negaliu pavadinti 100 proc praktisku, nes tam esu per tingus. Siaip nereaguoju kazkaip ypatingai, nes abiem atvejais yra dalis tiesos.

9. Kas tau yra gin?as? Kokiais atvejais tu gin?yjiesi? Ar lengvai keiti savo nuomon?, prisipaž?sti neteisiu? Su pavyzdžiu.

Gincas man yra tiesos radimo budas diskutuojant (kai du oponentai pateikia ir isklauso argumentus, o neirodineja savo tiesos riksmu). Gincijuosi daznai, nes megstu irodyti savo tiesa. Nuomone keiciu retai, nebent man yra pateikiami logiski argumentai, kuriu as negaliu taip pat logiskai sugriauti. Pvz. Gincuose apie nevienareiksmius dalykus. Turiu draugeli su kuriuo pastoviai gincijames del visko (istorija, geografija, morale, psichologija, ateiviai, buitine technika, kulinarija ir t.t.), apie kai kuriuos is tu diskusiju objektu diskusijos negalima pareiksti vieningos tiesos, bet sugriauti jo argumentus galima, todel gincijuos tol kol irodau kad ir jis klysta, tada nereikia keisti savos nuomones :) nors veliau analizuodamas tuos visus paistalus (daznai ju kitaip ir nepavadinsi), atsirenku ir pakoreguoju savo nuomone.

10.Artimas žmogus kažkod?l vaikšto visas paniur?s, nesikalba... Kaip priimi toki? situacij?? K? darai?

Jei tai artimas zmogus tai tiesiai paklausiu kas atsitiko, jei negaunu atsakymo nevaikstau is paskos ir nezyziu, palieku ji viena, jei nerimta praeis, jei rimta vis tiek apsispres ir pats priejes paaiskins. Siaip jei nujauciu priezasti stengiuos ja pasalinti ar padeti jam uzsimirsti ir praskaidrinti nuotaika.

11. Kaip nustatai, kokia žmogaus nuotaika? Ar pastebi nuotaikos poky?ius kituose? Ar dažnai kinta tavo nuotaikos?

Zmogus visada isduoda savo nuotaika, jei senai bendrauju su zmogumi tai jo nuotaika yra kaip ant delno. Manau kad tikrai pastebiu kitu zmoniu nuotaiku kaita is ju tono, mimikos, zvilgsnio ir judesiu. Mano nuotaika karts nuo karto kinta, kaip ir kitu normaliu zmoniu (o gal tai liga? :)), bet jei ji bloga tai stengiuosi to nerodyti aplinkiniams ir negadinti jiems (jei kas idemiai stebi, paslepti greiciausiai neiseina...)

12. Ar gali lengvai inicijuoti konflikt?? Kokios dažniausiai b?na jo priežastis? Jei susipykai, ar link?s pirma(s) taikytis? kod?l?

Inicijuoti konflikta labai lengva, jei bent viena puse nesistengia jo isvengti. As pats stengiuosi nekonfliktuoti todel i si klausima sunku atsakyti. Tais retais atvejais (per paskutinius metus-du gal 1 kartas) stengiuosi susitaikyti.

13. K? jauti ir k? darai, jei k? nors ?žeidei? Kod?l? Su pavyzdžiu.

Jei ka nors izeidziu (tai atsitinka gal ir daznokai, bet kurie seniau mane pazysta nebepyksta) savo "pajuokavimais" (nors tikrai nemanau izeisti) jauciuosi kaltas ir kartais net labai, bet stengiuosi vel jumoro forma konflikta ispresti (p.s. dazniausiai pavyksta). Kadangi visai naturaliai galiu saipytis is saves, t.y. is savo ydu ar klaidu, del to daugelis lengvai atleidzia mano pasisaipymus is ju paciu (nors stengiuosi savo pasisaipymais nepaliesti rimtu dalyku, pvz. kazkieno artimuju ir prigimtines isvaizdos, nes tai nera tokie dalykai del kuriu gali kazkas buti kaltas).

14. Kaip supranti, kas ir kaip ? tave ži?ri, kokius jausmus tau jau?ia?  Kaip reaguoji, jei kas nors pasako, kad labai patinki ar labai nepatinki? Kod?l?

Kaip kas i mane ziuri suprantu, ar bent jau manau kad suprantu, is elgesio, zodziu savo atzvilgiu, del jausmu sunkiau ir manau kad daznai nesuprantu tiesiogiai neisreikstu jausmu savo atzvilgiu. Kai pasako kad patinku - malonu, kai pasako kad nepatinku (retokai, bet teko girdeti, turbut kiti slepia...) nemalonu, bet i depresija tikrai nepuolu.

15. K? tau reiškia taisykl?s? Kokios ir kur tavo nuomone reikalingos, o kokios- ne?

Taisykles - tai tokiu nuostatu rinkinelis kurias galima lauzyti, bet kai kurios tikrai reikalingos. Yra per daug taisykliu, kurios turi + ir kurios -, manau forume galima butu uzvesti apie tai tema...

16. Kaip esi link?s organizuoti savo atostogas? Ar iš anksto suplanuoji kiekvien? atostog? detal?? Ar tik apmeti maždaug, k? reikt? per jas nuveikti, bet pasilieki laisv? vietoj nuspr?sti, kada ir kaip? O gal tiesiog važiuoji ir nieko negalvoji, kai b?si vietoje, tada ir nuspr?si?

Dazniausiai atostogu neplaanuoju is anksto, nes net nezinau kada pavyks jas gauti :)

17. Apsipirkin?jimas. Ar dažniausiai apsiperki tam tikram laikotarpiui ? priek?, ar eini ? parduotuv? tada, kai kažko prireikia? Ar m?gsti sudarin?ti pirkini? s?rašiukus? Ar turi savo nusistov?jus? vaikš?iojimo po supermarket? maršrut??

Apsiperku dazniausiai tam kartui, isskyrus dalykus kurie reikalingi pastoviai, o nuo laikymo negenda (pvz. aliejus). Marsruto neturiu, ir nors nesudarineju pirkiniu saraso is anksto, visada eidamas i parduotuve zinau ko atejau.

18. Kiek tau b?dingas perfekcionizmas? Ar lengvai gali palikti vien? užduot? ir imtis kitos? Ar labiau m?gsti pasiruošim? veiksmui ar pat? veiksm?? Kiek tau b?dingas atid?liojimas, užuomaršumas?

Gal ir kvailai pasirodysiu, bet "perfekcionizmas" - tai susizavejimas ar kas? Jei taip tai budingas, o jei ne tai eisiu zodyno pasivartyt :) Lengvai atidedu viena uzduoti ir pereinu prie kitos, bet paskui griztu, jei negaleciau taip elgtis turbut buciau bedarbis :) Yra skirtingi veiksmai ir skirtingi tam pasiruosimai, todelk vienareiksmiskai negaliu atsakyti, bet dazniausiai patinka pats veiksmas, nes juk del jo ir ruosiesi. Atideliojimas budingas, jei imanoma tikrai atidesiu, nebent neturiu kito uzsiemimo, o uzuomarsumas nera budingas, nebent pamazel atsirast prades i senatve.

Jei iskils papildomu klausimu arba kazka atsakiau ne i tema tikiuosi kas nors pasakys :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 11:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Rgs 2006, 16:09
Pranešimai: 401
benskius: tiksliai logikas. greiciausiai intravertas. bus kazkas is balzako/gabeno/robo/gorkio. labiausiai linkstu prie gabeno..:smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 11:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 28 Gru 2006, 04:00
Pranešimai: 56
migle: pagal socionika org pateikta testa londonas, nors atitinka ne viskas bet daugumoj teisinga.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 11:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
benskius:



Nezhinau kas, bet atsakymus skaichiau su malonumu. Labai artimas minchiu destymo budas, jumorelis. Del logikos sutikchiau su migle.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 11:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Sveikas atvyk?s, Benskiau.  Labai ?domu, jei esi Džekas.

Nor??iau užduoti papildom? klausim?. Kaip apibr?žtum draugiškus santykius, draugyst? - kas svarbiausia joje, kas j? palaiko, kas j? nutraukia? Kas TAU yra draugas? Gali atsakyti pla?iau - tiesiog nenoriu "programuoti" ar nukreipti savo klausimais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 11:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
benskius raš?:
Taisykles - tai tokiu nuostatu rinkinelis kurias galima lauzyti, bet kai kurios tikrai reikalingos. Yra per daug taisykliu, kurios turi + ir kurios -, manau forume galima butu uzvesti apie tai tema...


Tikiuosi, taip ir padarysi. :wink:  (jei ne šiemet - kitamet)...  Susidom?jau tais + ir -, ?domu b?t? sužinoti poži?r? (žinoma, atskiroje temoje).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 12:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 28 Gru 2006, 04:00
Pranešimai: 56
Liepa: labas, malonu kad taip aktyviai vyksta diskusijos siame forume. klausi kaip apibudinciau draugyste ir ka ji man reiskia: draugyste visu pirma atviras bendravimas, kai nebijoma pasakyti draugui ar draugei i akis tiesos, nors ji butu ir nelabai maloni. Siaip ar taip kadangi tai yra tavo draugas tu paprasciausiai privalai moketi pasakyti net ir skaudzia tiesa jo neiskaudindamas (bent jau nepraradau ne vieno tikro draugo vadovaudamasis tokiu principu). Antra neapsimetineti kad padedi jei to praso draugas, o padeti is tikruju, o jei negali tai atvirai pasakyti... Su draugu nebutinai turi buti linksma (aisku geriau kai yra...), gyvenimas ne vien linksmybes. Gera pralinksminti drauga, bet manau kad rimtas patarimas irgi nera blogai. Tikra draugyste mano manymu gali sugriauti tik isdavyste, nors dazniausia griauna niekingiausios smulkmenos ir nesusipratimai. Kazi kodel net ir draugas daznai nesupranta, kai kuriu asmeniniu paziuru ir dar vienas dalykas nutraukiantis draugystei yra atstumas (galioja tik po tikrai ilgo laiko tarpo).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 13:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 28 Gru 2006, 04:00
Pranešimai: 56
Liepa: kadangi esu naujokas tai gal patartumete i kur patalpinti tokia tema? galima ir siemet :) o jau jei ka tai su artejanciais :O)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 14:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Benskiau: tem? apie taisykles gali užvesti blokuose "gyvenimas yra ypatingas" arba "Jis ir ji" - nežinau, kokiu aspektu nagrin?si...

O gal bus taisykli? suvokimo (j? pri?mimo, toleravimo ar ignoravimo) analiz? socioniniu poži?riu? Tada gal prie socionikos teorij? ar tarptipini? santyki??



Žodžiu, mes ?ia nesame pedantai. Tik maloniau patiems - kai temos sud?liotos pagal šioki? toki? sistem?. Lengviau paskui susirasti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 14:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
O draugyst?s akcentus sud?liojai kaip tikras logikas :wink:

Ir logika, grei?iau susijusi su intuicija nei su sensorika. Akcentuoji savitarpio supratim?, poži?rius.



P.S. Tiesiog tikrinu Džeko versij?...  Labai ?domu b?t? pamatyti, pabendrauti gyvai. Mes (Solanžos d?ka) organizuojam forumie?i? susitikimus Vilniuje. Tikiuosi, netrukus po Nauj?j? gal v?l susib?gsime. O gal sausio pabaigoje (kai studentams egzaminai baigsis).



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 15:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa: na nereikia:). Kokia jau ten mano d?ka:). Bet kada gali bet kas kitas norintis tok? susitikim? organizuoti. Labai apsidžiaug?iau, jei b?t? tokios iniciatyvos iš kit? žmoni?.

Beje, Nadia ir organizuoja, jeigu k? :wink:



Benskius kol kas man dar nelabai džekiškas. Kažkokia labai strukt?ruota logika, priežasties-pasekm?s ryšiai, variantai....gal visgi :wlogic:?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 15:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Bet vistiek - logik? intuit? klubas...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 15:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 28 Gru 2006, 04:00
Pranešimai: 56
na va sukeliau as cia ivairiausiu diskusiju liecianciu mano kuklia asmenybe :) tiek savo aptarimu paskutini kart turbut girdejau mokykloj, stovedamas pries mokytoju susirinkima ir zvilgsniu idemiai nagrinedamas batu ir grindu harmonija bei suderinamuma :) Siaip ar taip manau kad zmoniu pasaulyje yra daugiau nei 16 tipu, todel visiskai atitikti kazkuri is ju neimanoma, ypac mano atveju, kadangi nesu grynaveislis lietuvis, o su ivairiausiom priemaisom. Del to ir negaliu buti priskirtas kazkuriam vienam tipui.

Del susitikimu ir pabendravimo gyvai manau kad tai puiki ideja


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 16:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Benskiau: konkretaus žmogaus IM tipas - n?ra kažkokio "standarto" klonas :tongue:

Modelis - yra kažkokia strukt?ra, pažym?ta bendrais štrichais. Veikimo principas.

Na pvz. žiema šiemet tikrai nestandartin?. Betgi vistiek - iš principo "žiema", bendrai pa?mus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Gru 2006, 16:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Noriu ?kišti ir savo dar nekompetering? trigraš?:smile:

Aš ko gero b?siu gaben?, bet kaip nekeista - tris kartus dariau test? ir tris kartus išejo Džekas....:confused:



oi, aš žinokit irgi kuo labiausiai už susitikim?:wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 66 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 236 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007