Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 02:37

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 195 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2006, 15:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Gru 2006, 02:17
Pranešimai: 53
Tikriausiai uzknis skaityti, bet busiu labai dekingas uz pagalba...



1.Prisimink kok? nors tau ?dom? žmog? ir išvardink 5-6 jo savybes, d?l kuri? jis tau ?domus.

Kokias savybes turintis žmogus tau atrodo ne?domus?

Ar laikai save ?domiu žmogumi? Kod?l?

Kaip reaguoji, jei kas nors tave pavadina ne?domiu?



Idomus zmones yra supratingi ir nuosirdus, turintys kazka bendro su manimi. Neidomus priesingi pirmiesiems, ypac jei jie linke i prievarta, egoistinius siekius, visiski materialistai, nesilaikantys pagarbos ir tolerancijos. Paprastai as nelinkes zmones skirstyti pagal bruozus ir kiekviena vertinu tiesiog kaip asmenybe. Jeigu as turiu su ja bendru interesu, as bendrauju tiek, kiek bendrauja su manim. Idomus ar neidomus as zmogus - vertinti mano pasnekovams, o ne man. Kai mane pavadina neidomiu, tai liudina, taciau visiems neitiksi, o as ir nesistengiu.



2.? k? pirmiausia atkreipi d?mes? susipažindama(s), prad?dama(s) bendrauti su nauju žmogumi? Su pavyzdžiu.



Man svarbu jausti pasnekova. Pirmiausia pamatau isore, pajuntu fona... Apranga ir ivairus aksesuarai parodo ka nori parodyti zmogus, kaip nori pateikti save aplinkai, gestikuliacija, mimika, balsas, isoriniai kuno bruozai atskleidzia iprocius ir buda, o fonas - tai vidinis pasaulis, kuris, priklausomai nuo bendravimo trukmes ir zmogaus atvirumo, skleidziasi, parodydamas pasnekovo nuotaika, emocijas ir kartais net minciu srauta. Didziausia demesi skiriu akims, antakiams ir treciosios akies zonai.



3.Ar dažnai v?luoji? Kaip ži?ri ? žmones, kurie v?luoja? Ar rodai jiems savo nepasitenkinim?? Kaip rodai?



Nesu punktualus, nebent man labai svarbu. As flegmatikas, ziauriai nemegstantis skubeti. Einu kur noriu ir kada noriu. Kitu del velavimo nekaltinu, nes neaktualu. Laikas greiciau ar leciau begt neprades, jei as skubesiu.



4.Kaip jautiesi b?dama(s) vienumoje? N?r kur d?tis, n?r k? veikti ar atvirkš?iai?



Vienatveje lieku vienas. Nera kitu zmoniu, nuo kuriu buciau priklausomas, prie kuriu tureciau taikytis, nera pasaliniu pergyvenimu ir rupesciu - laisve, kurioje galiu laisvai mastyti, ieskoti informacijos, realizuoti savo idejas ir norus, pasinerti i savo pasauli... Vienatveje lieku tik as. Nera zmoiu, kurie paskatintu, paremtu, padrasintu, ar tiesiog suteiktu artumo jausma - izoliacija nuo bendrosios tikroves ir vienisumas. Paprastai periodiskai keiciasi bendravimo ir vienatves laikotarpiai. 



5.K? tau reiškia komfortas? Jaukumas? Kiek jie tau svarb?s ir kaip tai k?ri?



Materialinis komfortas faktiskai nesvarbus, visai kas kita - dvasinis. Namuose savo kambaryje megstu jaukuma, patinka smilkalai ir ivairus muzikos ritmai, veikiantys nuotaika ir emocijas, paprastai be zodziu, kad mintys ir vaizduote liktu nesuvarzytos.



6.Ar tau malon?s ir b?tini komplimentai apie tavo išvaizd?? Kaip reaguoji ? kritik??



Komplimentai man nereikalingi, nebent pats noriu suzinoti apie si bei ta. Jie yra malonus, taciau ismusa is veziu... Kritika gali but dvejopa - kaip patarimas, arba kaip priekaistas, priklausomai nuo pateikimo. Patarimus, jei jie man naudingi, stengiuosi pritaikyt, o priekaistu nekenciu, nes esu jiems labai jautrus, lengvai pazeidziamas ir taip zemas pasitikejimas savimi, krenta savivertes jausmas,kadangi esu labai savikritiskas. Reaguoju saltai, taciau jei isveda is kantrybes galiu smarkiai "ikasti".



7.Kaip reaguoji, kai kas nors sugenda: komputeris/televizorius/skalbykl?? K? darai? Kaip jautiesi?



Ramiai. Nebent sugestu kompas - cia butu "tragedija". Taciau viskas ka as turiu is tiesu, tai tik save pati, todel, kaip sakoma, nesidziauk rades, neverk pametes...



8.Kas yra praktiškas žmogus? Ar save laikai praktišku(a)? Kaip reaguoji, jei tave pavadina praktišku žmogum arba nepraktišku?



As nesu praktiskas zmogus. Kai uzsiimu bet kokia praktine veikla, paskestu smulkmenose ir klaidose, tai mane erzina, ir galiausiai daznai nebaigiu savo veiklos. Jei ir tinku kokiai praktinei veiklai, as tokios neradau...



9. Kas tau yra gin?as? Kokiais atvejais tu gin?yjiesi? Ar lengvai keiti savo nuomon?, prisipaž?sti neteisiu? Su pavyzdžiu.



Gincytis paprastai nemegstu, man svarbiau apsikeitimas informacija, taciau, jei reikia apginti savo nuomone, galiu susigincytis gana smarkiai. Savo nuomone pakeiciu lengvai, taciau tik tuo atveju, jei man irodo mano nuomones neteisuma, o cia jau sunkiau. Jei man neirodo, bet gincas tampa beprasmis, pasitraukiu, leisdamas suprasti, kad likau neitikintas.



10.Artimas žmogus kažkod?l vaikšto visas paniur?s, nesikalba... Kaip priimi toki? situacij?? K? darai?



stengiuosi jam padeti. Jo nesikalbejimas neleidzia man susidaryti situacijos vaizdo ir rimtumo, todel stengiuosi issiaiskinti aplinkiniais keliais, taikydamas neutraliom pokalbio frazem, ir tokiu budu pakreipti minciu eiga link ko nors pozityvaus. Tuo paciu issiaiskindamas problema, galiu ja sumenkinti, aisq jei pavyksta, ir padaryti ja nebe tokia reiksminga. Jeigu pokalbiu nepavyksta nieko pakeisti, problema daug rimtesne, stengiuosi padeti bent jau savo buvimu.



11. Kaip nustatai, kokia žmogaus nuotaika? Ar pastebi nuotaikos poky?ius kituose? Ar dažnai kinta tavo nuotaikos?



Kai praeini pro koki nors zmogu, jauti jo fona, nuotaika. Fonas, tai tarsi emocinis debesis, esantis aplink kekviena gyva sutverima. Bendraujant ilgesni laika aiskiai juntamas fono emocinis pokytis. Keletas bendraujanciu zmoniu, aisq jei jie palankus viens kitam, sukuria bendra fona. Grazu ziureti i isimylejusia porele... :strange:



12. Ar gali lengvai inicijuoti konflikt?? Kokios dažniausiai b?na jo priežastis? Jei susipykai, ar link?s pirma(s) taikytis? kod?l?



Konflikta inicijuoti galiu lengvai, ypac su pazystamais zmonem, kadangi gerai juos pazystu, zinau ka pasakyti ir kada, zinau kaip ir kiek juos tai iskaudins, priedo pridejus neigiamas emocijas, galima "sukandzioti negyvai". Taciau as pacifistas ir nemegstu konfliktiniu situaciju. Jausdamas jas artejant, stengiuosi isspresti ramiai arba isvengti, nepriklausomai nuo to ar tai susije ar ne su manimi, krastutiniu atveju sutelkiu demesi kur nors kitur. Kartais nepajegiu issisukti nuo konflikto, ypac su tevais, kurie is manes vis kazko reikalauja, bando pastatyt uz mane mano gyvenima, ilyst i mano siela ir perdirbti pagal savo igeidzius - konkreti psixologine prievarta. Tokiais atvejais deja neisvengiamai tenka "ikasti", kitaip nepajegiu atsikratyt spaudimo. Ilgai pykcio nenesioju, taciau pirmas taikausi tik tomet, kai pats esu kaltas del konflikto, priesingu atveju nesiimu jokiu priemoniu ir laukiu.



13. K? jauti ir k? darai, jei k? nors ?žeidei? Kod?l? Su pavyzdžiu.



Kartais neskaudziai "kandzioju" draugus, kad susiprotetu, jei jie elgiasi neestetiskai. Rimtai izeist galiu kai  mane "puola" gindamasis. Tokiais atvejais buna pikta ir skaudu, kad tenka sitaip elgtis. Jauciu pasnekovo skausma, nukreipta i mane, kas dar labiau pagilina mano jausmus.



14. Kaip supranti, kas ir kaip ? tave ži?ri, kokius jausmus tau jau?ia?  Kaip reaguoji, jei kas nors pasako, kad labai patinki ar labai nepatinki? Kod?l?



Bendraudamas matau is elgesio ir jauciu is fono. Kai pasako - nepatinki, atsakau - nebendrauk, taciau tai skaudina, maza to kad ir taip zinau, tai dar ir "ikanda". Su visais zmonem bendrauju, kaip su broliais ar seserim. Artimesniu santykiu stengiuos neuzmegsti...



15. K? tau reiškia taisykl?s? Kokios ir kur tavo nuomone reikalingos, o kokios- ne?



Nekenciu taisykliu ir suvarzymu. Vienintelis mane galintis kontroliuti dalykas yra mano paties sazines balsas.



16. Kaip esi link?s organizuoti savo atostogas? Ar iš anksto suplanuoji kiekvien? atostog? detal?? Ar tik apmeti maždaug, k? reikt? per jas nuveikti, bet pasilieki laisv? vietoj nuspr?sti, kada ir kaip? O gal tiesiog važiuoji ir nieko negalvoji, kai b?si vietoje, tada ir nuspr?si?



Atostogu neplanuoju, naudojuosi pasiulymais, arba lieku namuose. Taciau megstu keliauti, geriausia pesciomis po gamta, palei ezero pakrante, per miskus, pievas..... kuo toliau nuo zmoniu civilizacijos ir jos keliamo bardako. Tai padeda pasisemti energijos ir ramybes, pasitikejimo savimi, ypac jei sauleta. Saule - mano tiesioginis jegu saltinis, taciau jei jos ir nera, gamtos kaprizai manes negasdina, netgi atvirksciai...



17. Apsipirkin?jimas. Ar dažniausiai apsiperki tam tikram laikotarpiui ? priek?, ar eini ? parduotuv? tada, kai kažko prireikia? Ar m?gsti sudarin?ti pirkini? s?rašiukus? Ar turi savo nusistov?jus? vaikš?iojimo po supermarket? maršrut??



Nekenciu parduotuviu, tokiu kaip maximos, ir kitokiu masiniu zmoniu susiburimo vietu, kuriose as "dustu". As vaikstau i mazas krautuveles. Neapsipirkineju toli i prieki, perku tai ko reikia, taciau taip, kad nereiktu lakstyt desimt kart be reikalo.



18. Kiek tau b?dingas perfekcionizmas? Ar lengvai gali palikti vien? užduot? ir imtis kitos? Ar labiau m?gsti pasiruošim? veiksmui ar pat? veiksm?? Kiek tau b?dingas atid?liojimas, užuomaršumas?



Savo vidiniame, dvasiniame pasaulyje, esu toks koks esu. Taciau materialinis pasaulis padaro mane ziauriu perfekcionistu, ypac darbe, kadangi be suknistu popieriuku ilgai neisgyvensi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2006, 16:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Arcand: sveikas Arcand :smile:



?domu tave skaityti, tikrai neužkniso :smile:



sunku taip iškart nutipuoti, nors pirmas ?sp?dis yra. daugiau ?sibendravus, gal viskas ir galutinai paaišk?t?.



iš vis? "klub?" tau artimiausias  atrodo - "humanitar?", t.y. etini? intuityv? (jiems priklauso hamletas, jeseninas, hekslis, dostojevskis). taip pat iš atsakym? jau?iasi šioks toks tavo intravertiškumas, ir - jei neklystu - "deltos" kvadros vertyb?s. jei taip, tokiu atveju esi dostojevskis (:wethics::bintuition:). kiti artimi variantai: hekslis (:bintuition::wethics:, tau labiau tikt? etinis potipis - gana artimas dostojevskiui nes labiau akcentuota :wethics: ir daugiau "racionalizuotas") arba jeseninas (:wintuition::bethics:, šiuo atveju tai b?t? "beta" kvadra, bet tai irgi gana "minkštas", arba, kaip pats mini, "pacifistinis" tipas :smile:). Hamletas, regis, mažiausiai tikt? iš ši? tip?.



tai toks b?t? mano pradinis žvilgsnis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2006, 19:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
:shocked: Etikai m?s? kraštuose?

Skai?iau, bandžiau užmauti pamin?ta Dostiko versija - neprilipo... Kitas ?sp?dis nuo žmogaus.

O paskui supratau, k? man primena - Xtatic?. Jau?iu kažkok? bendrum?, b?tent jausmas nuo žmogaus.

Gal klystu, bet kolkas mano versija b?t? Dreizeris.

Bet ir šiaip pagal dichotomijas pa?mus - nepastebiu :bintuition:.

O :bsensoric: - kaip sako liutauras - kod?l gi ne?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2006, 20:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Ne, ne Dostikas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2006, 21:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
ir tik jau ne jeseninas :strange::smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2006, 22:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Pelene raš?:
Ne, ne Dostikas.




?domu b?t? sužinoti, kod?l taip manai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2006, 22:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Kažkas artimo...

Tik dar neuž?iuopiu, kur gal?t? b?ti susilietimo taškai.  Galb?t intuicija...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Gru 2006, 11:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Žodžiu, mistinis tipas:happy:. Aš pasimetus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Gru 2006, 11:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Reikia daugiau bendravimo ?vairiose temose. Tada atsiskleidžia žmogaus poži?ris, reakcijos. Dabar mes gird?jome tiktai poži?r? apie save.

Žodžiu, reikia daugiau pažinti.

Man irgi dar labai miglota... Bet gal?t? b?ti ta pati kvadra ar tas pats klubas. O gal ir ne...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Gru 2006, 11:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
liutauras raš?:
Pelene raš?:
Ne, ne Dostikas.




?domu b?t? sužinoti, kod?l taip manai.




Praktiskai kiekvienas punktas, i kuri atsake Arcand nebudingas man, tiksliau mano tipui, netgi ivertinant skaleje koks galetu buti Dostikas vienoje, ar titoje gyvenimiskoje stadijoje.

sakykim:



2.Man visiskai nera svarbu jausti pasnekovo, as MATAU koks jis, kiek nuosirdus, naturalus ir t.t. visai nereiksminu tai, tik priimu info. Neskiriu demesio kazkurioms kuno dalims ar detalems, per daug vargintu, nebent kas netycia uzlkiuva. Az ziuriu i visa zmogu bendrai.

3. Del punktualumo, zinau, jauciu kada galima, kada reikia buti punktualiai, ar nelabai. Laika megstu racionaliai tvarkyti, jei reikia ir tiksliai papunkciui suplanuoti, uzmesti galima paklaida derinant prie zmogaus savybiu. Bet kai nera reikalo, "atsijungia laiko mygtukas".

4.vienatves, vienisumo, vienumos suvokimas visisikai kitoks. Kartais norisi pabegti nuo zmoniu, bet jie reikalingi. 

10. Kai domiuosi paniurusiu zmogum nera jausmo, kad zmogui kazkuo padedu, man tiesiog idomu, kas darosi su juo, kodel jis toks, ar kitoks. Jei noriu zmogaus ko paklausti nevaikstau ratais, galiu tiesiai sviesiai klausti, bet palieku teise zmogui neatsakyti, jei jis nenori. Arba jauciu, kad jo tuo momentu negalima kalbinti. Niekada nemenkinu kito zmogaus problemos, bent jau samoningai to nedarau, cia radikaliai mano supratimas apie tai skiriasi.

Na ir t.t.

Gyvenimiski akcentai, ju svarba ne tokie ir ne ten.









Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Gru 2006, 11:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Rgs 2006, 16:09
Pranešimai: 401
visiskai pritariu Liutaurui. dostikas arba jeseninas. manau, labiau dostikas. gamtos myletojas/technikos nemyletojas. nuosekliai, ramiai desto moralinem temom. kaip suprantu, smarkiai nudeges meiles reikaluose, taigi, todel nenori bendrauti (kas gali klaidingai palenkti i logiko puse).

visumoj - mielas zmogutis. sekmes.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Gru 2006, 11:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Liepa:



Kolkas man ryshkiai matyti tik intraversija.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Gru 2006, 11:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
migle, tu visistai neteisi. Cia tik sausas faktu kontatavimas ir pritempinejimas prie tipo visiskai nesigilinant istaku.

Neperkur Dostikas negaletu atvirauti apie savo emocine busena ir dar taip viesai, o ir pats atviravimas kazkoks detalus.

Ir gamtos mylejimas visai ne taip suvokiamas. Morales niekada nedestau siaipsau, kol nera pazeidziamos mano, ar kazkokio asmens teises. Ir ji aiskinama tik tuo atveju, kai asmuo neisisamonina kito zmogaus savitos buties, ar ignoruoja zmogiskuma, zmogiskasias savybes ir t.t. 

Taigi, cia Dostiskos morales ne kvapo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Gru 2006, 11:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Rgs 2006, 16:09
Pranešimai: 401
Pelene: ogo.. "neteisi"ir dar "visiskai". stipriai gavau. vistik, neitikinai, nekeiciu savo nuomones. sorry..:strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Gru 2006, 11:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
migle raš?:
Pelene: ogo.. "neteisi"ir dar "visiskai". stipriai gavau. vistik, neitikinai, nekeiciu savo nuomones. sorry..:strange:


Tavo nuomone - tavo reikalas, turi teise tureti ir klaidinga nuomone, nuo to pasaulis nepasidarys nei geresnis, nei blogesnis.

Va mano morales pavizdzio trupinelis. :wink:

O kaip ten bebutu, as Dostika geriau pazistu, ypac vidini jo pasauli, taigi zinau, kaip gali ar negali ji priimti ar isspinduliuoti :tongue:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 195 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 106 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007