Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 14:11

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 38 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 03:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Lap 2006, 02:22
Pranešimai: 6




1.Prisimink kok? nors tau ?dom? žmog? ir išvardink 5-6 jo savybes, d?l kuri? jis tau ?domus.

1.    Aukštas Intelektas

2.    Empatija

3.    Humoro jausmas

4.    Pasitik?jimas savimi

5.    Cinizmas



Kokias savybes turintis žmogus tau atrodo ne?domus?

1.    Konformistas

2.    Žemo IQ

3.    Menko humoro jausmo arba nesuprantantis humoro

4.    Gyvenime apsiribojantis menka dom?jimosi sritimi, snobas

5.    Toks, kuris koncentruojasi daugiausiai ? išorin? pasaul?.

6.   

Ar laikai save ?domiu žmogumi? Kod?l?

Taip, laikau save ?domiu žmogumi, tod?l, kad sugebu palaikyti pokalbius ?v. Temomis, turiu nemaž? žini? bagaž?, esu pastebima, tam tikrose srityse esu novatoriška, nepaviršutiniška, gyvenu specifin? gyvenimo b?d?.



Kaip reaguoji, jei kas nors tave pavadina ne?domiu?

Taip dar n?ra buv?. Priklausyt? nuo to, kas mane taip pavadint?. Žinau, kad negaliu ir nenoriu visiems ar daugeliui b?ti ?domi. Kuo mažesnis interesant? ratas, tuo iš dalies savitesnis b?na žmogus.



2.? k? pirmiausia atkreipi d?mes? susipažindama(s), prad?dama(s) bendrauti su nauju žmogumi? Su pavyzdžiu.

Žinoma, pirma pastebi išor?. Nors išoriniai dalykai man sunkiai ?simena. Labiausiai atkreipiu d?mes? ? tai, k? žmogus kalba, bandau bent preliminariai suvokti, kokia jo pasaul?ži?ra, kad žinoti, kok? bendravimo b?d? pasirinkti. Po to, kaip žmogus kalba, kokie jo gestai, mimikos...



3.Ar dažnai v?luoji? Kaip ži?ri ? žmones, kurie v?luoja? Ar rodai jiems savo nepasitenkinim?? Kaip rodai?

V?luoju labai retai. Nem?gstu v?luojan?i?. Savo nepasitenkinimo dažniausiai nerodau.



4.Kaip jautiesi b?dama(s) vienumoje? N?r kur d?tis, n?r k? veikti ar atvirkš?iai?

Vienumoje jau?iuosi komfortabiliai, dažniausiai randu k? veikti.



5.K? tau reiškia komfortas? Jaukumas? Kiek jie tau svarb?s ir kaip tai k?ri?

Komfortas ir jaukumas man pakankamai svarb?s. Komfort?  k?riu ?sigydama daiktus, kurie man reikalingi, o jaukum? – rasdama tiems daiktams man priimtin? viet?. ?ia apie išorin? komfort?.

Vidinis komfortas žymiai svarbesnis už išorin?, j? K?riu užsiimdama man malonia veikla, kurdama gerus arba neutralius santykius su aplinkiniais.



6.Ar tau malon?s ir b?tini komplimentai apie tavo išvaizd?? Kaip reaguoji ? kritik??

Taip, komplimentai man malon?s. ? kritik? reaguoju priklausomai nuo to, kiek artimas žmogus j? išsako. Jei artimas, - priimu kritik? ir, tarkim, kažkuriam drabužiui galiu ieškoti alternatyvos.



7.Kaip reaguoji, kai kas nors sugenda: komputeris/televizorius/skalbykl?? K? darai? Kaip jautiesi?



Aišku, tai b?na nemalonu. Visada vis? pirma stengiuosi problem?/gedim? rasti pati.



8.Kas yra praktiškas žmogus? Ar save laikai praktišku(a)? Kaip reaguoji, jei tave pavadina praktišku žmogum arba nepraktišku?

Praktiškas man atrodo žmogus, kuris praktiškai ?gyvendina teorines žinias, ypa? buityje. Tam tikrose srityse galiu b?ti praktiška, bet retokai.

Jei pavadina praktiška ar nepraktiška, man tai nekelia joki? emocij?.



9. Kas tau yra gin?as? Kokiais atvejais tu gin?yjiesi? Ar lengvai keiti savo nuomon?, prisipaž?sti neteisiu? Su pavyzdžiu.

Gin?as man yra, kai žmon?s negali arba nenori kažkokiu klausimu rasti kompromiso ir kiekvienas jau?iasi es?s teisus vienas kito atžvilgiu. Gin?ijuosi, kuomet manau, jog esu teisi bei turiu savo tiesai ?rodyti argument?, o kitas žmogus nenori to pripažinti. Dažniausiai nuomon? kei?iu nelengvai, priklausomai nuo klausimo svarbos man. Jei pajuntu, kad esu neteisi, pripaž?stu ir gana nesunkiai.



10.Artimas žmogus kažkod?l vaikšto visas paniur?s, nesikalba... Kaip priimi toki? situacij?? K? darai?

Dažniausiai tiesiai neklausiu, kas atsitiko ir pan. Stengiuosi ,,prieiti“ prie žmogaus subtiliai, per netiesioginius klausimus. Jei nenori pasakoti, niekada never?iu to daryti, leidau žmogui pab?ti vienam.



11. Kaip nustatai, kokia žmogaus nuotaika? Ar pastebi nuotaikos poky?ius kituose? Ar dažnai kinta tavo nuotaikos?

Mano nuotaikos kinta nedažnai. Kokia žmogaus nuotaika, nustatau pagal jo veido išraišk?, kalb?, balso intonacij?, dažnai tiesiog intuityviai. Taip, pastebiu nuotaikos poky?ius kituose.



12. Ar gali lengvai inicijuoti konflikt?? Kokios dažniausiai b?na jo priežastis? Jei susipykai, ar link?s pirma(s) taikytis? kod?l?

Nesu konfliktiškas žmogus, stengiuosi visk?  spr?sti kuo diplomatiškesniu b?du. Esu linkusi pirma taikytis, priklausomai nuo konflikto rimtumo, to, kas , mano manymu, yra konflikto kaltininkas bei to, kiek artimas yra žmogus, su kuriuo ?vyko konfliktas.



13. K? jauti ir k? darai, jei k? nors ?žeidei? Kod?l? Su pavyzdžiu.

Priklauso nuo to, k? ?žeidžiau ir ar s?moningai. Jei s?moningai k? nors ?žeidžiu, jau?iu pasitenkinim?, kad man pavyko tai padaryti. Jei nety?ia, atsiprašau ir jau?iu g?d?.



14. Kaip supranti, kas ir kaip ? tave ži?ri, kokius jausmus tau jau?ia?  Kaip reaguoji, jei kas nors pasako, kad labai patinki ar labai nepatinki? Kod?l?

Kadangi pasižymiu didele empatija, man nesunku matyti, k? žmon?s man ar kitiems jau?ia. Jei pasako, kad patinku, arba tyliu, arba stengiuosi kompliment? nuleisti juokais. Jei pasako, kad nepatinku, menkai ? tai reaguoju.

15.tau reiškia taisykl?s? Kokios ir kur tavo nuomone reikalingos, o kokios- ne?

Taisykles aš kuriu sau pati, kadangi visas visuotinas vertybes bei visuomen?je priimtas normas ?vertinu savaip, pagal savo patirt?, suvokim?, pasaul?ži?r?, ?sitikinimus. Reikalingos man atrodo tam tikros taisykl?s oficialiam žmoni? bendravimui, kad kilt? mažiau nesusipratim? ir chaoso bei kad m?s? visuomen? apsisaugot? nuo susinaikinimo.



16. Kaip esi link?s organizuoti savo atostogas? Ar iš anksto suplanuoji kiekvien? atostog? detal?? Ar tik apmeti maždaug, k? reikt? per jas nuveikti, bet pasilieki laisv? vietoj nuspr?sti, kada ir kaip? O gal tiesiog važiuoji ir nieko negalvoji, kai b?si vietoje, tada ir nuspr?si?

Neplanuoju ir neorganizuoju savo atostog?.



17. Apsipirkin?jimas. Ar dažniausiai apsiperki tam tikram laikotarpiui ? priek?, ar eini ? parduotuv? tada, kai kažko prireikia? Ar m?gsti sudarin?ti pirkini? s?rašiukus? Ar turi savo nusistov?jus? vaikš?iojimo po supermarket? maršrut??

Einu ? parduotuv? tik, kai ko nors prireikia. Pirkini? s?rašiuk? nesudarin?ju. Vaikš?iojimo maršruto neturiu.



18. Kiek tau b?dingas perfekcionizmas? Ar lengvai gali palikti vien? užduot? ir imtis kitos? Ar labiau m?gsti pasiruošim? veiksmui ar pat? veiksm?? Kiek tau b?dingas atid?liojimas, užuomaršumas?

Man svarbiose gyvenimo srityse perfekcionizmas b?dingas. Lengvai galiu palikti vien? užduot? ir imtis kitos. Labiau m?gstu pat? veiksm?. Atid?liojimas man labai b?dingas, d?l užuomaršumo sunku pasakyti.



   

















Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 10:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Atrodo, kad esi žmogus su visom stipriom funkcijom:)).

Tekstas logiškas, iš kitos pus?s ir :wethics: atrodo n?ra silpna.

Kolkas turiu Robesjero/Dostojevskio versijas.

Papildom? klausim? kolkas neuždavin?siu, palauksiu atsakymo ? žinut?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 11:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Kas cia man nutiko, vis tipuojamuosius dazniau paskaitineju :strange::happy:



Nadia, o kaip su sitais issireiskimais:



10.Artimas žmogus kažkod?l vaikšto visas paniur?s, nesikalba... Kaip priimi toki? situacij?? K? darai?

Dažniausiai tiesiai neklausiu, kas atsitiko ir pan. Stengiuosi ,,prieiti“ prie žmogaus subtiliai, per netiesioginius klausimus. Jei nenori pasakoti, niekada never?iu to daryti, leidau žmogui pab?ti vienam.



As elgiuosi pagal situacija ir manau, kiekvienas etikas neturetu grieztu taisykliu kaip dazniausiai elgiasi.

Jei lyginant su Dostiko versija gali tiesiai sviesiai paklausti, kas yra, kas nutiko, ko toks paniures?  Zinoma artimo zmogaus, svetimu nekamantineji.

Na ir dar taip lakoniskai butu sunku atsakyti i toki klausima, jis tikrai kurkas platesnis.



Reikalingos man atrodo tam tikros taisykl?s oficialiam žmoni? bendravimui, kad kilt? mažiau nesusipratim? ir chaoso bei kad m?s? visuomen? apsisaugot? nuo susinaikinimo.



Vat cia taip pat, kokios ugdomosios etikos apraiska. O  kam etikui bendravimo taisykles? Prisimink viska, apsunkink save, juk ir taip geriau jauti, zinai, kaip kuriuo momentu reiktu pasielgti ir viso bendravimo i taisykliu sarasa nesurasysi.



Man perskaicius pasirode, kad tikrai intraverte, turbut su ugdomaja santykiu etika, racionali, gal netgi sensorike, bet cia gali buti ir apgaulingas ispudis.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 13:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Rgs 2006, 16:09
Pranešimai: 401
Sidsel: "smarki motera":smile: is 16-18 ats. matyti, kad iracionalas (neplanuoja, sarasiuku nesudarineja).



nors atsakymai linksta i intraversija (vienumoje jauciasi komfortabiliai), esu linkus tipuoti i ekstravertus del pirmuose ats. pabreziamo auksto IQ, isskirtinumo, unikalumo svarbos. tai byloja :bintuition: naudai. versija papildo: Sidsel raš?:
turiu nemaž? žini? bagaž?, esu pastebima, tam tikrose srityse esu novatoriška, nepaviršutiniška, gyvenu specifin? gyvenimo b?d?.




logikas daugiau nei etinis, etika gal - roline. atsakymai lakoniski, trumpi, "kapoti". argumentai logikai: Sidsel raš?:
Jei pasako, kad patinku, arba tyliu, arba stengiuosi kompliment? nuleisti juokais. <> Taisykles aš kuriu sau pati, kadangi visas visuotinas vertybes bei visuomen?je priimtas normas ?vertinu savaip, pagal savo patirt?, suvokim?, pasaul?ži?r?, ?sitikinimus.




nepaisant visu uz ir pries, esu linkus tipuoti i dona, zukova, dzeka arba gorki.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 13:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Sidsel raš?:
turiu nemaž? žini? bagaž?, esu pastebima, tam tikrose srityse esu novatoriška, nepaviršutiniška, gyvenu specifin? gyvenimo b?d?.




Sita fraze bent jau man tipisko nieko nepasako, nebent kaikokia zmogiska savybe.

Kas yra vadinama nemazu ziniu bagazu ir pagal ka tai apsprendziama, :strange:. "Esu pastebima" - cia idomu kieno poziuriu savo paties, ar kitu nuomone, ir pastebima asmenybes, ar isvaizdos atzvilgiu :strange:. Novatoriskumas butent ir svarbu kokiose srityse, nes kiekvienas tipas kazkurioje novatoriskas, kazkurioje konservatyvus. "Specifinis gyvenimo budas" taip pat budingas visiems, tik va butent kur tas specifiskumas.

Taigi,  kaip ir nera cia informaciojos.:strange::strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 14:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Lap 2006, 02:22
Pranešimai: 6
Keista, bet pati skaitydama apie tipus bei padariusi testuk?, gavau variant?, kuris ?ia dar nepamin?tas. Ar aš taip gerai maskuojuosi? :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 14:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Rgs 2006, 15:58
Pranešimai: 486
Sidsel raš?:
Keista, bet pati skaitydama apie tipus bei padariusi testuk?, gavau variant?, kuris ?ia dar nepamin?tas. Ar aš taip gerai maskuojuosi? :smile:


Testais per daug pasitik?ti neverta. Testai apib?dina tip? modelius, ne daugiau. O žmogus neb?tinai  atsako ? klausimus taip, kaip tur?t? b?ti ?prasta jo tipo atstovui. Kiekvienas turi tam tikr? savo patirt?, kuri gali b?ti platesn? negu konkretaus tipo supratimo laukas.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 14:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Kai žmogus atsakin?ja ? anket? - tai yra JO nuomon? apie save. Kartais "norima", "siektina" pateikiama kaip "esama"... 

Jokio ty?inio maskavimosi n?ra.  Nes šiaip jau jei rimtai norima išsiaiškinti savo tip? - atsakin?jame kuo atviriau. Bet kartais žmogus iš ties? pats galvoja kitaip, nei atrodo kitiems iš šalies.



Iš kitos pus?s - kiekvienas tipas turi "savo" vis? kit? tip? vaizdinius. Aš manau, kad pvz. labiausiai iškreiptai mes galime ?sivaizduoti sau konfliktinius ar kt. "nepalankaus santykio" tipus.  Nes mums sunku pamatyti tipo elges?, reakcijas "neutraliai" - bendraudami vis vien užkabiname, "brozdiname" jo MPT - jis ginasi. Ir mes matome gynybines reakcijas arba "atsiribojim?", priimdami tai kaip "tikraj?" elges?.



P.S. Atsakymus ? anket? irgi gali ?takoti - kokioje aplinkoje žmogus daugiausiai b?na, su kokio santykio tipais daugiausia bendrauja savo aplinkoje, kaip priverstas elgtis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 14:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Lap 2006, 02:22
Pranešimai: 6
Žinoma, kad aš netur?jau galvoje ty?inio maskavimosi, juk tai b?t? absurdiška.:] Tikriausiai aš turiu labai daug ?vairi? savybi? bei polinki?, kurie nelabai telpa ? vien? tip?. Ta?iau man artimas žmogus pritar?, kad geriausiai mane apib?dina tas tipas, kuris ?ia dar nepamin?tas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 15:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Sidsel, turb?t tipo nustatymas n?ra ekstra-skubus reikalas... :wink:

Tiesiog bendrauk ?vairiose temose, dalyvauk diskusijose. Džiaugiam?s, kad suradai š? forum? ir sakome "Sveika, atvykusi!" Pamažu gal išryšk?s tipas iš betarpiško suvokimo, tiesioginio vaizdo. Nes kai pasakoji apie save - tai vistiek yra "sav?s atspind?jimas", o ne tiesioginis vaizdas.



P.S. Man tikrai lengviau tip? nustatitin?ti iš tiesioginio bendravimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 17:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Rgs 2006, 15:58
Pranešimai: 486
Sidsel raš?:
Tikriausiai aš turiu labai daug ?vairi? savybi? bei polinki?, kurie nelabai telpa ? vien? tip?. Ta?iau man artimas žmogus pritar?, kad geriausiai mane apib?dina tas tipas, kuris ?ia dar nepamin?tas.


Saky?iau, labai jau subjektyvus sav?s vertinimas. Viskas papras?iau. Savybi? ir polinki? mes visi turime ?vairi?, bet tai nereiškia, kad tos savyb?s yra vienodai stiprios/kokybiškos. Be to, yra žmon?s gabesni, talentingesni arba mažiau talentingi. Talentingesni visada tur?s daugiau sugeb?jim? ar polinki?. Bet tai su socioniniais tipais mažai kas bendro.

Sorry, bet tokios kalbos, kaip "aš esu tas tipas, kuris nepamin?tas" arba "aš turiu keleto tip? savybes" mums daug kart? gird?tos, ir ? jas mes rimtai nereaguosime.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 18:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
Glob_atsalimas: e ka cia reiskia? tai tu ir as ir kiti foruminiai yra mes? gygy. as nesuprantu taves :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 18:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Liepa raš?:
Iš kitos pus?s - kiekvienas tipas turi "savo" vis? kit? tip? vaizdinius. Aš manau, kad pvz. labiausiai iškreiptai mes galime ?sivaizduoti sau konfliktinius ar kt. "nepalankaus santykio" tipus.  Nes mums sunku pamatyti tipo elges?, reakcijas "neutraliai" - bendraudami vis vien užkabiname, "brozdiname" jo MPT - jis ginasi. Ir mes matome gynybines reakcijas arba "atsiribojim?", priimdami tai kaip "tikraj?" elges?.


Sis teiginys bus teisingas tik tuo atveju jei santykiai artimi, neislaikoma psichologine (na kartais gal ir fizine:happy:) distancija, ziurima grieztai tik is savo poziciju ir gilinamasi tik i savo pojucius.

Bet pakankamai galima skitrti objektyviai realiasias tipines, zmogiskasias savybes, nuo santykio ir pakankamai objektyviai vertinti zmogu.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 18:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Pelene: sutinku su tavo nuomone. Bet esu pasteb?jus dar vien? dažnai pasitaikant? dalyk?. Nusivilia žmogus, nuken?ia nuo kokio nors tipo atstovo, nu tarkim, hekslio, ir po to nuo vis? heksli? j? purto, iš ankstin? neigiama reakcija pasireiškia :sad:. Protingas žmogus taip elgtis netur?t?, ta?iau tikrai daug kart? esu ma?ius tokius pasisakymus kituose forumuose.



Nary: nekreipk d?mesio, G_a eilinis didyb?s manijos priepuolis.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Lap 2006, 18:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Sidsel raš?:
Žinoma, kad aš netur?jau galvoje ty?inio maskavimosi, juk tai b?t? absurdiška.:] Tikriausiai aš turiu labai daug ?vairi? savybi? bei polinki?, kurie nelabai telpa ? vien? tip?. Ta?iau man artimas žmogus pritar?, kad geriausiai mane apib?dina tas tipas, kuris ?ia dar nepamin?tas.






Sidsel, tai gal ir pamin?k t? tip?? :wink:

Ar tu ?ia išm?gini m?s? forumo nari? tipavimo sugeb?jimus?:)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 38 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 118 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007