Socionikos forumas

Dabar yra 19 Bal 2024, 19:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 84 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lap 2006, 20:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Liepa raš?:
reikia ne analizuoti (kapstytis toje duob?je), o traukti j? tolyn nuo "duob?s" nesigilinant.




gal net ne traukti, o tiesiog atkreipti jo d?mes? taip, kad jis pats iš jos imt? ir neju?ia išlipt? :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lap 2006, 20:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
liutaurai: bet tai išeina, kad tie konfliktai vis kartosis su tais konkre?iais keliais žmon?mis...:neutral: Ar sakai, jis pats sugeb?s visk? sau susid?lioti ir kažk? pakeisti toje situacijoje...



O šiaip, teisingai j?s visk? sakote. A?i?.

Išties, matyt, problema toje mano empatijoje, o gal kad :bethics: k?rybin?. Norisi kažkaip paveikti žmog?, ištraukti j? iš tos b?senos, bet darau tai savais metodais, ir jie ?ia visiškai nepadeda.



O žmogus nepagalvos, kad jis yra atstumiamas, pamirštas, niekam nereikalingas, jeigu per tas pora par?, kol nori pab?ti vienas, aš jam duosiu visišk? ramyb? ir bus tyla iš mano pus?s?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lap 2006, 21:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža raš?:
O žmogus nepagalvos, kad jis yra atstumiamas, pamirštas, niekam nereikalingas, jeigu per tas pora par?, kol nori pab?ti vienas, aš jam duosiu visišk? ramyb? ir bus tyla iš mano pus?s?


Jei jis pats prašo b?tent tiek dien? ramyb?s - tikrai nepagalvos. Bet gerai, jeigu žinos, kad bet kada gali su Tavim pakalb?ti, pab?ti kartu (nelie?iant t? problem?). Tiesiog tegu žino, kad Tau jis r?pi.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lap 2006, 22:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Solanža:



Labai teisingas patarimas palikti Gabena ramybeje, kai jam negera. Mano pazhistamas Gabenas tokia busena vadina noru pabuti urve. I ta urva kitiems negalima brautis, galima tik informuoti Gabena, kad bus laukiama, kol jis ish to urvo ishlys :) Jokiu budu negalima skubinti lindimo ish urvo proceso. Jei Gabenui prireiks palaikymo, jis aishkiai leis tai suprasti. Reikia tiesiog susitaikyti su tuo, kad taip jau buna su tais Gabenais ir gyventi savo gyvenima, nepuolant ish paskos i liudnas nuotaikas :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lap 2006, 22:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Ko gero, taip b?na su visais logikais.... Donui irgi panašiai.  Dar su Džekais, pasteb?jau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lap 2006, 22:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
a?i? visiems.



k? gi, atrodo taip ir padariau. žino, kad r?pi. reguliariai rašo smsus. m?s? atžvilgiu tai tikrai viskas gerai.

nors taip sunku šitaip, s?d?ti ir laukti, kol žmogui praeis slogios nuotaikos, kuriose aš niekuo d?ta.



Na k? darysi. yra kaip yra.



Tiesiog galvoju, kad su žukovais, o ir netgi su štirlicais šitoj vietoj kur kas papras?iau. Gal kad ekstravertai. :strange:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 12:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Solanža,

Hekslis, o ir Dostikas, jei mato susikrimtusi zmogu nepuola aiskintis savo ir jo tarpusavio santykiu, nes ir taip aisku, kad kazkas zmogui negerai. Dostikas tik turetu zonoti, kad ne jis ta bloguma itakojo, jis paklausia, kas atsitiko?, kaip sekesi?  Hekslis gal ne taip jautriai reaguoja, kad jis galejo itakoti, jis is kurkas maziau detaliu  (mano akim ziurint) skuba padaryti isvadas, bet Gabenui taip turbut ir reikia.

Ir Dostikas, ir Hekslis, jei mato, kad su juo nenori bendrauti iskart pasitraukia, tik, gal Dostikas, kaip intraverta tai labiau slegia, bent jau tol, kol tvyro nezinojimas. Ir vienas, ir kitas uzsiima savo kazkokia veikla (skaito, raso, piesia, mezda, siaip kazka dirba).

Stirlicai jautresni nuotaikoms, jie greiciau pagauna, kad Dostikas izoliavosi, padidino distancija, Gabenai labiau ilinde i save. 

Toks idomus pastebejimas, Stiklicai, labiau nei Dostikai linke aiskintis santykius :happy:, tiksliau kartais is kazkur pas juos atsiranda tokie keisti teiginiai :happy:, kad nori nenori privercia Dostika isaiskinti situacija.

Hekslis taip pat nelinkes aiskintis tarpusavio santykio, jis tiesiog esant reikalui (pagal jo supratima)isaiskins situacija, bet jei zmogus nenusiteikes, piktas - pasitraukia nuo jo ir vel prieis pasakodamas kokia tai istorija, ir vel pasitrauks...



Taikyk i Gabeno logika, prasyk pagalbos, patarimo ir jo depresijos praeis. Nes Dostikas su Gabenu cia labai aktyvuojasi :wink:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 13:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas


Pelene: na, atrodo pasielgiau/elgiuosi pagal vis? patarimus :). Pirmiausia pam?ginau užkr?st geresne nuotaika, tas pradžioj nelabai pavyko (kaip rašiau, balsas- "kapini? nuotaikos"). Tada parašiau, kad esu šalia, etc. Na, kad žinot?, kad gali kreiptis. Dar kažk? parašiau apie m?nul?, kažk? nukreipian?io d?mes?:). ?m? labiau bendrauti, rašyti smsus. Jau?iau kad viduj jau?iasi d?kingas, nors gal pati b?sena n?ra geresn? (reikalingas laikas. taip sak? ir pats). Šiandien jau pats paskambino. Balsas toks, kuris rodo kad b?sena "per vidur?". Sp?ju, kad iki normalizavimosi tr?ksta dar minimum vienos dienos, maksimum trij?. Klausiu, tai ar susitinkam (buvo suplanuota dar prieš savait?, kad šiandien susitinkam)? Sako: na nežinau, kaip aš tau toks, paniur?lis, ar pati gerai jausies su manim kai aš tokios b?senos. Na, surizikavau ir pasi?liau visgi susitikti, juokdamasi, kad gal man visok? j? vert?t? pamatyti, gal patiks b?tent tokios b?senos- tai tada kasdien erzinsiu:)))).

Manau taip ir elgtis, kaip sakai. Kažk? kalb?t, bendraut, bet tik ne apie tai, kas suk?l? tas b?senas jam.

Paži?r?sim, kas iš to išeis. :strange:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 15:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Solanža, aš manau, kad turiu t? pa?i? skaudži?j? funkcij?, tod?l parašysiu savo nuomon?.



liutauras raš?:

matyt, problema, toje empatijoje, kad pati perimi tas nuotaikas
nemanau, kad problema ne empatijoje, jos kaip tik reikia (kitam žmogui), empatija - :wethics:; bet po empatijos tur?t? b?ti sekantis etapas - nuotaikos gerinimas, problema tame, kad jis neateina.

ir nieko nereikia analizuoti
kartais gali ir pad?ti, tarkim ta pati socionika, man padeda:smile:

palik jam šias problemas spr?sti pa?iam
aš esu d?kinga, jai man padeda išspresti problem?, bet ne visi t? gali; nežinau, ?ia reikia jausti, jei tavo pagalba priimama - t?sti, jei ne - palikti ramyb?je; pvz. man buvo konfliktas klas?j ir man buvo labai bloga; mama nieko negal?jo pad?ti, tik erzino, o brolis Gabenas pa?m? ir sensoriškai pasak?..., na esm? buvo tame, kad reikia duoti ? snuk?, tai man matyt ta :bsensoric: informacija ? sugestin? labai buvo laiku ir vietoj:happy: O Gabenui gal visai pad?t? kokios :bintuition::wethics: ?žvalgos.

o pati stenkis kv?pti t? geresn? nuotaik? be jokio referavimo ? t? konflikt?
šito tikrai nereikia, mane labai erzina, jei mane bando dirbtinai pralinksminti, tas matosi ir yra tik papildomas nemalonus srautas ? :bethics: - na negaliu aš dabar paimti ir pralinksm?ti, prašau mane suprasti, užjausti (:wethics:), o ne bandyti kažk? iš man?s išspausti, tuo labiau pralinksminti (:bethics:).

geriausiai, jei tai pasisekt? visiškai netik?tose situacijose atkreipiant d?mes? visai ? kitus dalykus taip prablaškant susikaupusias juodas mintis
Gal, bet neturi matytis, kad tas yra daroma d?l nuotaikos.

na, bet jei jis vis tiek užsisklendžia, pats kaltas, matyt, išties nori pab?ti vienas kur? laik?.
Kaip suprasti - pats kaltas? Galb?t žmogui yra labai skaudu kažk? pasakyti? Jei aš teisingai traktuoju užsisklendim?.

po to pamažu atl?gs
Atsl?gs tai atsl?gs, žaizda užgyja, bet randas lieka, ir jeigu jis turi kažkur problem?, kurios gali kartotis, visgi reikt? jas išspr?sti. Kaip Balzakui, taip ir Gabenui santykiai su žmon?mis yra sunkioji vieta, nuolat gadinanti nuotaik? ir ?ia reik?t? pagalbos.

bet tai išeina, kad tie konfliktai vis kartosis su tais konkre?iais keliais žmon?mis...
Solanža, o gali papasakoti, kame ten konflikto esm??


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 15:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:


palik jam šias problemas spr?sti pa?iam
aš esu d?kinga, jai man padeda išspresti problem?, bet ne visi t? gali; nežinau, ?ia reikia jausti, jei tavo pagalba priimama - t?sti, jei ne - palikti ramyb?je; pvz. man buvo konfliktas klas?j ir man buvo labai bloga; mama nieko negal?jo pad?ti, tik erzino, o brolis Gabenas pa?m? ir sensoriškai pasak?..., na esm? buvo tame, kad reikia duoti ? snuk?, tai man matyt ta :bsensoric: informacija ? sugestin? labai buvo laiku ir vietoj:happy: O Gabenui gal visai pad?t? kokios :bintuition::wethics: ?žvalgos.





Balzakai ir Gabenai, kaip taisykl?, b?na labai d?kingi, jei pradiniame etape yra paliekami patys sau, paliekami vieni ir nelendama jiems ? d?ši? su klausimais "tai kas atsitiko?" ? neleidim? pab?ti su savim pa?iu, ?kyr? lindim? ? akis jie reaguoja labai neigiamai, tokiu atveju, jei pats j? nepalieki ramyb?je, jie pasišalina patys fiziškai iš tavo zonos, ten, kur j? nerasi ("išeinu ? parduotuv?/bibliotek?/garaž?/r?s?").


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 15:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas

palik jam šias problemas spr?sti pa?iam
aš esu d?kinga, jai man padeda išspresti problem?, bet ne visi t? gali; nežinau, ?ia reikia jausti, jei tavo pagalba priimama - t?sti, jei ne - palikti ramyb?je




Sutinku, kad turi b?ti lankstus poži?ris. Bet aš labai jau?iu, ar mano pagalba priimama, ar ne, ir ko maždaug tikimasi.



Ta prasme, ir pati intuityviai išspr?s?iau visas šias m?s? problemas, tiesiog pamaniau, kad labai ?domu žinoti, kaip socioniškai teisinga b?t? elgtis: kaip elgt?si žmon?s su :bintuition:, ypa? bendrakvadriai ir dualai. Tod?l ir išk?liau ši? diskusij?.




o pati stenkis kv?pti t? geresn? nuotaik? be jokio referavimo ? t? konflikt?
šito tikrai nereikia, mane labai erzina, jei mane bando dirbtinai pralinksminti, tas matosi ir yra tik papildomas nemalonus srautas ? :bethics: - na negaliu aš dabar paimti ir pralinksm?ti, prašau mane suprasti, užjausti (:wethics:), o ne bandyti kažk? iš man?s išspausti, tuo labiau pralinksminti (:bethics:).




Nadia, Heksliai ne dirbtinai linksmina. Jiems tas nat?raliai išeina. Tod?l ir reakcijos gali b?ti visai kitos. Pelen? labai teisingai apraš?, kaip elgiasi heksliai, mano steb?jimai irgi t? patvirtina. Tiesiog galvojau, gal kažko nežinau- gal jie su dualais elgiasi kažkaip kitaip, nei su kit? tip? atstovais.



Atl?gs tai atl?gs, žaizda užgyja, bet randas lieka, ir jeigu jis turi kažkur problem?, kurios gali kartotis, visgi reikt? jas išspr?sti. Kaip Balzakui, taip ir Gabenui santykiai su žmon?mis yra sunkioji vieta, nuolat gadinanti nuotaik? ir ?ia reik?t? pagalbos.

bet tai išeina, kad tie konfliktai vis kartosis su tais konkre?iais keliais žmon?mis...
Solanža, o gali papasakoti, kame ten konflikto esm??




Nadia, konflikto esm? nesvarbi. Tiesiog kai žmon?s nelabai vienas kit? supranta, taigi dažnai b?na leptelima kokia nors fraz?, kuri nuskamba ?žeidžian?iai. Kaip taisykl?, apie t? fraz? aš ir sužinau, daugiau info (kokiam kontekste ir t.t.) lieka neišsakyta. O jei ir b?t? išsakyta, mažai k? duot?, nes vistiek nesijausiu užtikrintai patardama, kadangi manysiu, kad "jam vietoje geriau matyti" nei man iš pasakojimo spr?sti. Be to, "kiekvienas turi savo ties?", tad galb?t tas kitas žmogus gali b?ti ir teisus. Gabenai šykšt?s, pasakodami niuansus. Jie gal nelabai juos ir jau?ia. Be to, sunkiai pagauna (o gal sunkiai paaiškina?) priežasties- pasekm?s ryšius. Ypa? ryšius laike.



Nadia, aš taip manau: jeigu heksliai ir dostikai nesikiša ? gabeno problemas, leidžia jam spr?sti jas pa?iam, tai...gal ir neverta kišt savo trigrašio? Kadangi yra dar vienas dalykas. Bijau, kad galb?t mano analiz? yra neefektyvi, ir jo "nepasiekia" mano pateikta informacija, kuomet visgi m?ginu kartais pad?ti. Tiesiog, juk galb?t daugiau info jis gauna iš :bethics: ir :wintuition:, o ne iš :wethics::bintuition: pozicij?. O juk šitoji jam b?t? reikalingesn? kaip. Dar, pasteb?jau, kad heksliai patarin?ja kategoriškiau, dr?siau žmon?ms (mano akimis vertinant). O aš patariu taip, tarsi išsisukin??iau nuo atsakomyb?s :strange:. Nedr?stu kategoriškai sakyti: daryk taip ir taip. Nedr?stu taip keisti, ?takoti kito žmogaus santyki? su man nepaž?stamais žmon?mis.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 15:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
paliekami vieni ir nelendama jiems ? d?ši? su klausimais "tai kas atsitiko?


Na v?lgi reikia jausti. Jei matosi, kad žmogus išsipasakot nenori, tada aišku reikt? palikti. ?ia priklauso nuo to, ar skaudu papasakoti, ar tik?si iš kito realios pagalbos ir t.t.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 15:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
paliekami vieni ir nelendama jiems ? d?ši? su klausimais "tai kas atsitiko?


Na v?lgi reikia jausti. Jei matosi, kad žmogus išsipasakot nenori, tada aišku reikt? palikti. ?ia priklauso nuo to, ar skaudu papasakoti, ar tik?si iš kito realios pagalbos ir t.t.




Pradiniame etape geležin? taisykl? yra tai, kad žmon?s su mpt :bethics: m?gsta b?ti palikti vieni, juolab, kad jie intravertai. Paskui, po kiek laiko, kai "atsileidžia", tada jau kalbasi. Bet pradžioje prie j? l?sti griežtai NEGALIMA. Beje, visada tai jausdavau, nes mano t?tis - Gabenas, tod?l ir sesuo, ir vyras, visada išsakydavo d?kingum?, kad išlaukdavau, ištyl?davau, kol jie b?davo pasiruoš? bendrauti.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 15:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Nadia, konflikto esm? nesvarbi. Tiesiog kai žmon?s nelabai vienas kit? supranta, taigi dažnai b?na leptelima kokia nors fraz?, kuri nuskamba ?žeidžian?iai.
Na man socionika šio atžvilgiu labai pad?jo. Anks?iau aš ? tokio pob?džio frazes ?sižeisdavau, o dabar mokausi tinkamai atsakyti - pasimokiau iš vyro ir šiame forume:smile:. O kai sugebi "gerai" atsakyti, jautiesi "kietesnis", ir ?sižeist nebereikia:smile:. Ypa? ?ia :wlogic: padeda kaip beb?t? keista.

Žodžiu, anks?iau aš visada reaguodavau iš :bethics:/:wethics:. A, piktos intonacijos, žmogus blogas, man?s nem?gsta, nu negeras ir tiek. ?sižeisiu ir jo nem?gsiu.

O dabar supratau, kad nei man, nei dar kam iš to jokios naudos. Ir mokausi iš kit? funkcij? reaguot. Tai va, gal ir tavo Gabenui panaši problema? Reik?t? išmokti kitaip ? t? ži?r?ti?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 15:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Paskui, po kiek laiko, kai "atsileidžia", tada jau kalbasi.
O kas tas pradinis etapas? Aš gal tada taip apibr?ž?iau: jei aš dabar esu emociškai nestabilios b?senos (verkiu ar pan.) - tada taip, ?ia dar pradinis etapas. Jei emocijos jau aprimo, ir login? funkcija pasiruošus spr?sti problem? - tada jau sekantis etapas, kai galima užduot klausim?:smile:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 84 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 191 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007