Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 05:38

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 18:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Vas 2005, 16:00
Pranešimai: 119
Sveiki visi seni ir nauji dalyviai, smagu kad forumas pagyvejo!

O as su savo senom neisprestom dilemom :strange: Taigi, labai noriu issiaiskinti del mano vyro tipo. Gal kas atsimena kad laikiau ji Balzaku del jo uzdarumo, letumo, polinkio analizuoti, duoti pamokymus ir dar daugybes dalyku, visus sunku net isvardint. Tiesa, jau tada kai kurie is jusu abejojot jo balzakiskumu del jo savybes kelti veja seimoje ir tiesiog uzsipulti su grasinimais :shocked: Saket kad balzakui tai nebudinga. Neaisku ir man buvi iki galo... Ir stai nesenai  is "realybes" pasisemus nauju minciu vel pradejau aiskintis... Sunku tvirtinti, bet manau kad jis tikrai gali buti Robespjeras, bet daug geriau ji atpazistu tokioje roleje, ir tai paaiskina jo elgesi, jo atsisakyma nuo betkokiu pokalbiu apie santykius, diskusiju, ir visiska atsiribojima , ir t.t. ir pan.



Kurioziskiausia yra tai kad as tuomet esu jo siustuvas, o jis imtuvas. Bet mano padetis yra kur kas silpnesne nei jo - tai yra akivaizdu. Juk esu svetimoje salyje ir darau tik pirmus zingsnius savistovumo link, beja jis manes visai nepalaiko ir nenori kad eiciau dirbti, vazineciau masina ir t.t  Jo elgesys mane tiesiog dusina. Todel noriu suprasti tuos jo vidaus mechanizmus, o svarbiausia noriu suprasti kaip neissaukti tu jo audru bei kaip sausai islipti is vandens kai jos prasideda. Tikrai manau kad tai imanoma, nes jo elgesys yra gana schematiskas, viena faze seka po kitos :strange: Isvis, ar yra imanoma, kad siustuvas prisitaikytu prie imtuvo?



Gal but galetu kas padeti patvirtinti  ar paneigti sia mano versija del to kad jis Robespjeras :smile: O kol kas tureciau toki labiausiai mane varginanti klausima - situacija tokia - sakykim is ryto ar po darbo pamatau ji ir jau savo oda pajauciu kad jis ne-nuotaikoj. Priezastis gali buti ivairiausia - tiek mano tiek bet ko kito kalte. Taip jau galvoju dabar, nes zinau kad klausti apie ta priezasti yra beprasmiska nes vistiek nepasakys. Anksciau del jo blogu nuotaiku jausdavausi ziauriai kalta, del jo tylejimo, kai net nesuprantu ko jis tyli ir ka padariau ne taip. Tai, va - pamatau ji ir suprantu kad jau kazkas negerai bet regimu priezasciu nematau. Pradedu elgtis tyliai ir atsargiai kaip pelyte, bet kazkas vistiek jam uzkliuna ir tada prasideda audra. Persiuntu ir as, nebeistverusi isreziu jam ka galvoju net ir zinodama kad pasekmes bus labai man liudnos... Nes Jeseninui kelios sekancios dienos visiskos tylos, pertraukiamos tik grasinimais - didziulis isbandymas. Taip jau du metus. Guodziu save viltim kad man pavyks isspresti sia situacija...Tai stai klausimas ir yra toks kaip man elgtis tada kai del man neaiskiu priezasciu pajauciu jo bloga nuotaika ir galima numanyti kad greitu matu uzsipuls su grasinimais ar kaltinimais, kurie akivaizdziai yra tik pretekstas bet ne esme. Ar tiesiog nereaguoti, net nebandyti kazka aiskinti, klausti, sakyti?



Puikiai suprantu kad mano elgesys jam atrodo toli nuo idealaus taip pat. Ko gero turiu susilaikyti nuo repliku apie tai ko truksta mano akimis ziurint arba ko jis nedadare, (ar isvis net nebande daryti namuose) bet rodos kaip koks velniukas uz liezuvio tempia, galiu susilaikyti tik samoningai... Jis sako kad jis stengiasi, o man vis viskas negerai... Ar realu tiketis kad sugebesiu elgtis bent kiek panasiai i Hugo, jo papildini? Siaip jau maniau apie save kad sugebeciau prie bet ko prisiderinti, tai uztai papuole kietas riesutelis :strange:



O siaip, kokios prognozes galetu buti sitam santykiui? Skaiciau, kad begant metams imtuvas vis labiau ignoruoja siustuva...



Buciau labai dekinga visiems kurie atsiliepsit





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 18:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Ugne, pasiskaityk ?ia. Ir parašyk, ar tu esi tikra, kad jis tikrai yra intravertas. Ryt pakalb?sim :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 19:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Manau, kad verta apsvarsyti ir Don Kichoto versij?. Mano nuomone, ne ytin panašu ? Robespjer?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 19:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Ugne: Na, kiek pamenu kažkada seniai d?stei apie savo vyr? (nors galb?t jau gerai ir nepamenu), - tuomet jis n? iš tolo neprimin? Balzako (kiek pamenu, lyg t? ir min?j?s esu). Sunku ir netikslu spr?sti turint tiek mažai informacijos, be to, gaunant informacij? ne tiesiogiai, o perpasakojant - ji dar netikslesn?.

Abejoju Robespjero versija. Šiuo atveju palaiky?iau Nadios si?lym? apsvarstyti Don Kichoto variant?.



Ar realu tiketis kad sugebesiu elgtis bent kiek panasiai i Hugo, jo papildini?
O kod?l tu turi elgtis panašiai ? kažk?? Kod?l tu turi keistis? Žmogus yra toks koks yra. Šiuo atveju, many?iau, kad du žmon?s tur?t? stengtis suprasti vienas kit?, suprasti vienas kito problemas, o ne j? ieškoti ir jas prikišin?ti.



Ta?iau šiuo atveju neivienas iš m?s? neturi teis?s tau sakyti kaip elgtis, k? daryti, koki? sprendim? imtis. Visa tai turi daryti pati.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 20:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Papras?iausiai, Ugne, tavo aprašyme pama?iau savo t?t?:smile:.

Pirm? kart? mano nuomon? sutapo su Vartotojas 2o. B?na gi...:smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 20:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Ugne, Tu tikrai Jeseninas?

Nesiimsiu sp?lioti vyro tipo kol kas. Pasteb?siu tik kelias vietas, kurios pagal Dono versij? kelia abejoni? - reik?t? jas patikslinti...

Jei tai iš tikr?j? Don Kichotas - tai aprašytieji santykiai (galb?t Ugn? raš? "ant karšt?j?" ?siskaudinusi?) muša j? žemiau juostos...  Nesiimu spr?sti atsakom?j? reakcij? - pati nesusid?riau (bent jau ilgesn? laik? pastoviai). Nuo momentini? "pašalini? žmoni?" užvažiavim? paprastai ginamasi distancija, kontakt? nutraukimu.

Beje, Dono atveju elgtis "Tai, va - pamatau ji ir suprantu kad jau kazkas negerai bet regimu priezasciu nematau. Pradedu elgtis tyliai ir atsargiai kaip pelyte, bet kazkas vistiek jam uzkliuna" - netinkama taktika. Geriau elgtis tarsi viskas gerai. Donas labai lengvai "programuojasi" pagal partnerio nuotaik? (aktyvacin? :bethics:). Bet ?ia ir Jeseninas, ir Diuma veikia iš tos pa?ios k?rybin?s... problem? kaip ir netur?t? b?ti. Klausin?ti Dono "kas nutiko?" geriau po "perprogramavimo", po to, kai santykiuose išnyksta emocin? ?tampa ir nutiesiamas pasitik?jimo ("tu man vistiek brangus") tiltas. Antraip dar labiau užsidarys ? kiaut?.



Iš kitos pus?s tai nepanašu ? miražinius santykius. Galite pasiskaityti apie juos (šaltinius rasite per Google). Šalia "standartini?" man patiko dar šitoks pasteb?jimas: "miražinius galima pavadinti pusiaugesinimu.  Taigi šiuose santykiuose galimi gin?ai d?l smulkmen?. Ta?iau bendrai pa?mus tai neblogi santykiai, ir konfliktai greitai pasimiršta". (Šepetko)

Ir iš mano kuklios praktikos - miražiniai santykiai netur?t? varyti ? depresij?...





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 20:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Jei tai iš tikr?j? Don Kichotas - tai aprašytieji santykiai (galb?t Ugn? raš? "ant karšt?j?" ?siskaudinusi?) muša j? žemiau juostos...


Liepa, o gal?tum šitoje vietoje šiek tiek pla?iau? ?domu suprasti, kadangi m?s? šeimoje situacija buvo analogiška, ir be abejo kaltinamas buvo Donas...

Bet kokiu atveju jau perv?lu (t?tis gyvens atskirai), bet nor?t?si suprasti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 21:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia tarsi nusp?dama - nutariau papildyti savo žinut? (tik tada pama?iau prašym?) :happy:

Kame dar išsipl?sti?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 21:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa raš?:
Ugne, Tu tikrai Jeseninas?

Beje, Dono atveju elgtis "Tai, va - pamatau ji ir suprantu kad jau kazkas negerai bet regimu priezasciu nematau. Pradedu elgtis tyliai ir atsargiai kaip pelyte, bet kazkas vistiek jam uzkliuna" - netinkama taktika. Geriau elgtis tarsi viskas gerai. Donas labai lengvai "programuojasi" pagal partnerio nuotaik? (aktyvacin? :bethics:). Bet ?ia ir Jeseninas, ir Diuma veikia iš tos pa?ios k?rybin?s... problem? kaip ir netur?t? b?ti. Klausin?ti Dono "kas nutiko?" geriau po "perprogramavimo", po to, kai santykiuose išnyksta emocin? ?tampa ir nutiesiamas pasitik?jimo ("tu man vistiek brangus") tiltas. Antraip dar labiau užsidarys ? kiaut?.



Ir iš mano kuklios praktikos - miražiniai santykiai netur?t? varyti ? depresij?...



Ir aš nor?jau panašiai parašyti, bet išsigandau, kad apm?tys pomidorais. Man Ugn?s tipas irgi kelia abejones. Tai žmogaus su silpna :bethics: reakcija (toks reagavimas ? blog? nuotaik?). Jei imti :wintuition: tip?, aš bu?iau už Balzak?.



Nes Jeseninui kelios sekancios dienos visiskos tylos, pertraukiamos tik grasinimais - didziulis isbandymas.
Santyki? nutraukimo, tyl?jimo ko gero irgi daugiau tur?t? bijoti Balzakas su savo silpna etika.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 21:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa raš?:
Nadia tarsi nusp?dama - nutariau papildyti savo žinut? (tik tada pama?iau prašym?) :happy:

Kame dar išsipl?sti?


Liepa, a?i?, pakanka, idomu. Tik sunku. Daryti, kaip rašai.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 21:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia, aš laikausi tos tarptipini? santyki? versijos, kad kiekvienam tipui jie yra "individualizuoti".

Jei Donas/Diuma diadoje palyginti taik?s, vengiantys konflikt?, tai Žukovas/Jeseninas diadoje - aštresni. (palygin?iau su švelniu beveik bekontaktiniu krepšinio žaidimu ir na tokiu veržliu truput? iš j?gos pozicij?).



Manau, Jeseninas GALI "pagreitinti" ar "išprovokuoti" kok? nors sprendim? veikdamas per :bethics:  Tai n?ra etikos tr?kumas - tai tiktai kitoks jos pasireiškimas - Beta kvadros kontekste.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2006, 17:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Vas 2005, 16:00
Pranešimai: 119
Cassandra: Pasiskaiciau ir dar pasiskaitinejau gilaiu. Tikrai manau kad jis intravertas. Neturi nei vieno draugo ir ju jam nereikia. Zmones kurie akivaizdziai norejo draugauti svelniai ir graziai atstumti suradus tam ivairiu pasiteisinimu. Jis kartais nori susitikti tik su mano draugais. Tik juos kvieciam retkarciais. Tera jo tevas ir sesuo su kuriais bendrauja, gali prasneketi telefonu valandomis. Siaip dabartiniu metu neikuo daugiau nesidomi tik parejes is darbo ziuri telika ir daugiausiai - kuo ziauresnius filmus kur "kraujas liejasi laisvai". Su zmonemis bendrauja tada kai turi tam nuotaika, tuomet buna linksmas ir daug juokiasi. Taigi aplinkiniams gali susidaryti ispudis kad jis toks buna visada, nors anaiptol. Daugiausiai buna paniures kad sunku istraukti zodi ar sulaukti atsakymo. Atrodo kad taip giliai yra savo mintyse kad sunku nuo ju atitrukti kad pasakyti zodi. Nenoriu per daug issiplesti, nes nezinau ar naudingi tie mano pastebejimai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2006, 17:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Vas 2005, 16:00
Pranešimai: 119
Nadia: Man paskaicius apie Dona 90-95 proc. visai netinka. Tikrai neatpazinau jo tame aprasyme.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2006, 18:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Vas 2005, 16:00
Pranešimai: 119
Vartotojas 2 raš?:
Ugne: Na, kiek pamenu kažkada seniai d?stei apie savo vyr? (nors galb?t jau gerai ir nepamenu), - tuomet jis n? iš tolo neprimin? Balzako (kiek pamenu, lyg t? ir min?j?s esu). Sunku ir netikslu spr?sti turint tiek mažai informacijos, be to, gaunant informacij? ne tiesiogiai, o perpasakojant - ji dar netikslesn?.

Abejoju Robespjero versija. Šiuo atveju palaiky?iau Nadios si?lym? apsvarstyti Don Kichoto variant?.



Ar realu tiketis kad sugebesiu elgtis bent kiek panasiai i Hugo, jo papildini?
O kod?l tu turi elgtis panašiai ? kažk?? Kod?l tu turi keistis? Žmogus yra toks koks yra. Šiuo atveju, many?iau, kad du žmon?s tur?t? stengtis suprasti vienas kit?, suprasti vienas kito problemas, o ne j? ieškoti ir jas prikišin?ti.



Ta?iau šiuo atveju neivienas iš m?s? neturi teis?s tau sakyti kaip elgtis, k? daryti, koki? sprendim? imtis. Visa tai turi daryti pati.




Visikai su tavim sutinku

1. Teisybe, sakei kad jis nepanasus i Balzaka

2. Dono aprasymas yra gana nutoles nuo to ka stebiu realybeje.

3.Taip, kiekvienas turi buti savimi. Ir savo vidaus as nepakeisiu, bet turiu ismokti elgtis kitaip tam kad sugyvenimas butu imanomas, tam kad apsisaugoti nuo to teroro, tam kad isgyventi.

4. Aukso zodziai kad zmones turi stengtis suprasti vienas kita, vienas kito problemas. Bet ka daryti tuomet kai vienas ju nepripazista kad turi kokiu nors problemu ir mano kad visas blogis kyla is kito puses? Jis nenori, negali, nemoka ir nemato jokio reikalo susesti ir diskutuoti bei aptarti problemas kurias turime. Sako kad su juo viskas gerai ir palieka mane "zinokis" . Kaip as sakau, kad musu pagrindine problema kad nesugebama kartu kalbetis apie problemas" Sitai tiesiog yra ignoruojama. Man sako kad as esu jam siena. Tai vat as viena su savim pasitarusi ir stengiuosi tai kazkaip spresti.

5. Puikiausiai suprantu prie ko visa tai veda, bet problema tame kad man reikia su juo isgyventi, kaip nors nesugriuvus.



Atsiprasau uz atviruma.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2006, 18:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Vas 2005, 16:00
Pranešimai: 119
Parasiau ir ir pagalvojau kad nebuciau etike jei mano ketinimai butu tokie pragmatiski. Labai greitai atsileidziu ir tuomet galvoju apie ji kaip apie zmogu. Taip, jam taip pat sunku. dabar pradedu suprasti kad jam kalbejimasis apie santykius yra tabu, nepriimtinas visai. Taip matau jo elgesyje ir piktybiskumo bet jis man atrodo is esmes kaip paaugliskas protestas, emociskai nesusiformavusio suaugusio elgesys... Atleidziu jam kaskart ir noriu eiti toliau. Patikiu kad tai imanoma. Nepykstu ir noriu kad galetumem abu jaustis laimingi arba bent nebereiktu pyktis. Visgi man sunku tai ivykdyti nes gi supykstu ir puolu tai ne as... Idomu tai kad kiek buvo jau musu gyvenime isbandymu, o ju buvo nemazai - du uraganai nuo kuriu reikejo begti, persikelimas, du atleidimai is darbo ir jo dukters mirtis. Tai tuomet sutariame idealiai - labai ji palaikau ir uzjauciu taip kad net aplinkiniai pastebejo. Tuomet vel pas mus kaip medaus menuo. Sutampa poziuriai, kalbames apie viska. Matyt del to kad jis nebepuola manes. Beja kai man blogai su sveikata jis to visai nesupranta, siunta, neleidzia eiti pas gydytoja, mano kad as vaidinu ir meluoju. Nors ir sunku tuo patiketi...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 112 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007