Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 12:06

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 143 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 09:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Rgs 2006, 16:09
Pranešimai: 401
sveiki, esu naujoke jusu forume, butu laaabai idomu, kad nustatytumete mano tipa. as sau priskyriau jau maziausiai 6 tipus.

mano atsakymai i klausimyno klausimus:



1.Prisimink kok? nors tau ?dom? žmog? ir išvardink 5-6 jo savybes, d?l kuri? jis tau ?domus.

Kokias savybes turintis žmogus tau atrodo ne?domus?

Ar laikai save ?domiu žmogumi? Kod?l?

Kaip reaguoji, jei kas nors tave pavadina ne?domiu?



Gerosios idomaus zmogaus savybes (toki pazistu):

1. ryztas

2. tikslas

3. taktas

4. kuklumas

5. kantryb?

6. intelektas (svarbiausia savyb?)

Neidomus – saves beigailintys verksniai.

Nors ir noreciau, nesu pati idomiausia, megstu kartais moteriskai pazirsti..:)

Jei mane pavadina neidomia, man tai paskatinimas plesti savo akirati, tobulintis.



2.? k? pirmiausia atkreipi d?mes? susipažindama(s), prad?dama(s) bendrauti su nauju žmogumi? Su pavyzdžiu.



pirmiausia – intonacija, gestai, bruozai. Atminty islieka atrimos/neartimos sielos ispudis. Pvz, siandien bendravau su kolega, pirmiausia istrigo ramus, nuoseklus kalbejimas, kauletas veidas (nusprendziau, kad jis – net labai intuityvus)

siap tai pazindintis nemegstu, bendravimas mane dazniausiai vargina.



3.Ar dažnai v?luoji? Kaip ži?ri ? žmones, kurie v?luoja? Ar rodai jiems savo nepasitenkinim?? Kaip rodai?



labai nemegstu veluoti, bet laukimas, nieko neveikimas man varo deresija, liguista sakyciau (visada rankinen isimetu ka nors paskaityti tokiam atvejui). Stengiuosi pataikyti paciu laiku, bet pavyksta nedaznai. Pavelavus gailiuosi ir atsiprasineju, pasizadu sau, kad kitasyk busiu punktualesne.. kadangi paciai punktualiai buti sunkiai pavyksta, esu gana tolerantiska siuo atzvilgiu. Jei pavelavo savas zmogus – galiu burbuliuoti ir pykti, o galiu nepykti, jei ta laika isnaudojau parduotuviu aplankymui ar paskaitinejimui. Nepazystamiems priekaistu nereiskiu, esu labai mandagi ir taktiska.



4.Kaip jautiesi b?dama(s) vienumoje? N?r kur d?tis, n?r k? veikti ar atvirkš?iai?



vienumoje as esu savimi, man to daznai reikia. pavargtstu minioje, kompanijose, ten jauciuosi save praradus. kompanijoje turi taikytis prie bendru pokalbiu uzsiemimu, jauciuosi suvarzyta. O va, viena, ka noriu, ta galvoju, kaip noriu, taip rengiuosi.



5.K? tau reiškia komfortas? Jaukumas? Kiek jie tau svarb?s ir kaip tai k?ri?



komfortas man – tyras oras, siluma, patogi lova, skanus maistas, zvakes. As tai megstu. Kai to neturiu, jauciuosi nesaugi ir irzli. Pykstu. Kaip tai sukurti, nelabai zinau. Turiu visokiu ideju, bet praktiskai imti i rankas ir tai igyvendinti – man sunki uzduotis.



6.Ar tau malon?s ir b?tini komplimentai apie tavo išvaizd?? Kaip reaguoji ? kritik??



del savo isvaizdos visada turiu abejoniu. Sulaukusi komplimento dziaugiuosi, igaunu pasitikejimo, ir paskatinimo grazintis. Kritika vercia suglumti. Pati sau esu labai kritiska. Nuolat analizuoju save nuotraukose, matau trukumus.



7.Kaip reaguoji, kai kas nors sugenda: komputeris/televizorius/skalbykl?? K? darai? Kaip jautiesi?



supykstu, imu saukti, koks jis negeras. krapstytis neturiu kantrybes, verdu.prasau, kad vyras paziuretu..



8.Kas yra praktiškas žmogus? Ar save laikai praktišku(a)? Kaip reaguoji, jei tave pavadina praktišku žmogum arba nepraktišku?



praktiskas – zemiskas, mastantis cia ir dabar, neskrajojantis padebesiais, neverkiantis del neturimu milijonu, besitvarkantis su tuo, ka turi, ir besitvarkantis ekonomiskai, protingai. Sakyciau, nesu praktiska, buitiniai reikalai man nepatinka. Nors esu tvarkinga (negaliu nusiraminti, kol grindys ir indai neplauti), uzsiimti tvarkymu nemegstu. Neatsimenu, kad mane kas pavadintu praktisku. Turbut tai isgirdus patraukyciau peciais, buciau gana abejinga.



9. Kas tau yra gin?as? Kokiais atvejais tu gin?yjiesi? Ar lengvai keiti savo nuomon?, prisipaž?sti neteisiu? Su pavyzdžiu.



gincas – puikus budas nuomonems pasikeisti, kazka suzinoti ir isspresti, kol tai nevirsta pakeltu tonu ir riksmais. Kai gincas tampa barniu, - tai budas susikaupusioms emocijoms islieti. Nors emocijoms ieti yra ir geresniu budu. Gincyjuosi, kai issiskirianuomoes, bet reikia prieiti bendro sprendimo. Jei oponento nuomone- man priimtina, jokiu problemu, - savaja galiu akimirksniu pakeisti. Sakau: „tiksliai tu sakai, davai, taip ir padarom“. Be to, gincytis reikia argumentuotai. Pvz, as noriu oranzinio miegamojo, nes tai nuteikia romantiskai, jaukiai.  Vyras sako norintis balto, nes tokia rami spalva kaip tik tinka ramiam miegui. As mastau, gerai, tinka ir toks argumentas, jaukuma sukursim raudonom zvakem ir rausvu baldakimu.



10.Artimas žmogus kažkod?l vaikšto visas paniur?s, nesikalba... Kaip priimi toki? situacij?? K? darai?



klausiu, kas yra, kuom galiu padeti? Apkabinsiu paglostysiu, pameginsiu atsargiai patarti. Jauciuosi blogai, perimu bloga nuotaika, pergyvenu, negaliu niekuom uzsiimti.



11. Kaip nustatai, kokia žmogaus nuotaika? Ar pastebi nuotaikos poky?ius kituose? Ar dažnai kinta tavo nuotaikos?



kokia nuotaika, matosi is akiu. Net susinervinau.. juk mimika, gestai, mostai viska rodo, laikysena.. sakyciau, esu pastabi zmogaus nuotaiku ir jausmu pokyciams. Pacios mano nuotaika keiciasi labai daznai, ir gana daznai negaliu paaiskinti, kodel.



12. Ar gali lengvai inicijuoti konflikt?? Kokios dažniausiai b?na jo priežastis? Jei susipykai, ar link?s pirma(s) taikytis? kod?l?



konfliktuoti galiu tik su artimais man zmonemis, manau, konfliktas – gincas – priemone nesutarimams spresti, taigi, tikiuosi apciuopiamo ilgalaikio  rezultato. Su svetimais konfliktuoti man neidomu, juk as su jais negyvensiu, nebendrausiu, taigi, man nesvarbu su jais susikalbeti. Susipykusi esu linkusi taikytis. Kad islaikyciau oruma, nesitaikau kuri laika, o jei jauciuosi nekalta, dar ilgesni laika. Itempta atmosfera man nepatina, negaliu nusiraminti ir nustumti viso to i sali.



13. K? jauti ir k? darai, jei k? nors ?žeidei? Kod?l? Su pavyzdžiu.



jei izeidziau, jauciuosi nejaukiai, puolu atsiprasineti, ir teisinti savo veiksmus loginiais priezasties- pasekmes desniais. Tai gali issirutulioti i nauja ginca. Pvz. Griztu is darbo, o ten – indai neplauti, vyrui sakau, koks jis tinginys. Jis isizeidzia, nes ne tingejo, o turejo daug reikalu ir nespejo isplauti, isizeidzia. Tada as aiskinu, kad kai diena skambinomes, nepasirode, kad buvo labai uzimtas, tai as taip ir nusprendziau, mazdaug: „bet kas mano vietoj taip butu nusprendes“, taigi, nera ko cia isizeisti.



14. Kaip supranti, kas ir kaip ? tave ži?ri, kokius jausmus tau jau?ia?  Kaip reaguoji, jei kas nors pasako, kad labai patinki ar labai nepatinki? Kod?l?



matau – jei patinku, zvilgnis buna per daznas ir per ilgai trunkantis nei abejingas, balsas drebantis, nedrasus, kalba nerisli ir pan. Jei nepatinku, - atvirksciai – kalba – kapota, avilsnis – astrus. Kai pasako, kad patinku – patinka, jei tas zmogus man malonus, atsakyti tuo paciu man sunku.



15. K? tau reiškia taisykl?s? Kokios ir kur tavo nuomone reikalingos, o kokios- ne?



Taisykles visada gerai, kai jos protingos, kai padeda nustatyti santykius, eiliskuma, tvarka. Buna ir neprotingu, ir niekam nereikaling taisykliu, kurios tik gaisina ir erzina, naudos is tokiu nekas.



16. Kaip esi link?s organizuoti savo atostogas? Ar iš anksto suplanuoji kiekvien? atostog? detal?? Ar tik apmeti maždaug, k? reikt? per jas nuveikti, bet pasilieki laisv? vietoj nuspr?sti, kada ir kaip? O gal tiesiog važiuoji ir nieko negalvoji, kai b?si vietoje, tada ir nuspr?si?



linkusi neplanuoti, taip idomiau. Vietoje bus matyti, be to nuotaika padiktuos (cia apie poilsines keliones i pajuri ir pan). Taciau esu planavusi pazintine kelione gana smulkiai, svarbu buvo pamatyti kuo daugiau per trumpa laika, taigi, be plano i nauja vieta butu tiesiog neprotinga vaziuoti.



17. Apsipirkin?jimas. Ar dažniausiai apsiperki tam tikram laikotarpiui ? priek?, ar eini ? parduotuv? tada, kai kažko prireikia? Ar m?gsti sudarin?ti pirkini? s?rašiukus? Ar turi savo nusistov?jus? vaikš?iojimo po supermarket? maršrut??



apsipirkineju tik tai dienai. Negalvoju toli i prieki. Saldytuve nuolat ko nors truksta, prireikia eiti i parduotuve net ir triskart per diena. Sarasiukas nelabai padetu, - pacioj parduotuvej pamatau, kas man reikalinga, is anksto negalvoju.



18. Kiek tau b?dingas perfekcionizmas? Ar lengvai gali palikti vien? užduot? ir imtis kitos? Ar labiau m?gsti pasiruošim? veiksmui ar pat? veiksm?? Kiek tau b?dingas atid?liojimas, užuomaršumas?



Perfekcionizmas man patinka, megstu matyti svarias grindis, nuvalytas dulkes, tuscia indu kriaukle, tobulai sulankstytus rubus spintoje. Man tai sekasi neblogai, tik kazkodel nenuosekliai: sulankstau 3 rubus, tada isvalau puse kambario, tada prisimenu, kad skalbinius reikia isdziaustyti, susidedu juos i krepsi, bet prisiminus, kad isvaliau tik puse kambario, metu skalbinius, imuosi kambario.. kazkokia patalogija? atidelioju daznai, iki to momento, kol ima „degti“, tada dirbu greitai ir produktyviai. Kai nelabai reikia, dirbu prisokdama, impulsasis, sunku ilgai islaikyti demesi. Uzuomarsumas manau, man nera budingas, visada turiu omeny, ka turiu padaryti.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 09:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Manau, kad ?ia mano tapatuk?:smile:.

migle, paskaityk skyriuje "Tipai" apie Balzakus (1 puslapio pradžioje ir paskutin? nuo vidurio) ir ten pat "Introvertuoti intuityvai". Rusiškai skaitai?

Šiaip viskas labai panašu ? mane, tik aš kiek mažiau tvarkinga.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 10:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Rgs 2006, 16:09
Pranešimai: 401
Nadia: rusiskai skaitau , nors neper geriausiai. aciukas uz nuomone.:smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 10:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Pabandysiu atsp?ti kokius tipus sau priskyrei:smile:: Jeseninas ir Dostikas tarp j? yra? ?ia buvo mano pirmieji. Toliau sud?tingiau sp?lioti. O koki? hobi? turi? Kuo dirbi? Ar patinka žirgai? Esi jodin?jus?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 10:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Nadia:



Tai kad nelabai :) Man i etine intraverte panashiau. Greichiau intuityvia, nei sensorine, nors sensorika pakankamai svarbi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 10:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
m2, aš žinau, kad m?s? su tavim stiprios etikos supratimas skiriasi.



siap tai pazindintis nemegstu, bendravimas mane dazniausiai vargina.
Laikau labai dideliu kontrargumentu etikai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 11:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Nadia:



Nadia, tai didelis kontraargumentas ektraversijai, o ne etikai.



O etikos naudai byloja:

"Atminty islieka atrimos/neartimos sielos ispudis"

"10.Artimas žmogus kažkod?l vaikšto visas paniur?s, nesikalba... Kaip priimi toki? situacij?? K? darai?



klausiu, kas yra, kuom galiu padeti? Apkabinsiu paglostysiu, pameginsiu atsargiai patarti. Jauciuosi blogai, perimu bloga nuotaika, pergyvenu, negaliu niekuom uzsiimti."



"11. Kaip nustatai, kokia žmogaus nuotaika? Ar pastebi nuotaikos poky?ius kituose? Ar dažnai kinta tavo nuotaikos?



kokia nuotaika, matosi is akiu. Net susinervinau.. juk mimika, gestai, mostai viska rodo, laikysena.. sakyciau, esu pastabi zmogaus nuotaiku ir jausmu pokyciams. Pacios mano nuotaika keiciasi labai daznai, ir gana daznai negaliu paaiskinti, kodel."



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 11:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia: o gal tai labiau argumentas intraversijai? šiaip ar taip pažindintis ir bendrauti m?gsta ir žukovai, ir donai, ir štirliai ir t.t. - neb?tinai etikai.



šiaip iš pirmo ?sp?džio, migl? išties iracionali ir tikriausiai intravert?. o daugiau pasakyti man sunku. ?manomi ?vair?s variantai. gal labiausiai jesenin?. nors neatmes?iau ir balzako varianto. mažiau tik?tinos diuma ir gabeno versijos.



o kaip kiti galvoja? :strange:



p.s. beje, migle išties ?domu, kokiems tipams galvojai priklausanti?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 12:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Rgs 2006, 16:09
Pranešimai: 401
oi, kiek pasisakymu,. as laaabai pamaloninta.



tai va. niekada nesuabejojau, kad esu intravertas. esu vienise ir nuobodyla-  knygu- interneto puslapiu skaitytoja, skaitau visada kelis saltinius, persokineju, todel drisciau etigti, esu iracionalas.



del logiko - etiko. manyciau, linkstu i logika. apkabinu, kalbinu tik pacius artimiausius, kuriu, esu garantuota, nesutrikdys mano prisiartinimas (artimiausi sita prasme man, kazkodel, bendraminciai, o ne kraujo gimines).  jei turiu nors maza abejone, niekada nedrisiu pirma apkabinti, prisiliesti. taigi, turbut busiu siek tiek jus suklaidinus.



sensorika - intuicija. nors esu tvarkinka, preikaistinga, tvarkytis ir buitimi uzsiimti nemegstu. gaminti megstu dar maziau. visada kliunu, apsidauzau, nusilauzau nagus. sakyciau, kaip ir linkstu prie intuicijos. tvarkingumas, manyciau, - is tevu perimtas.



kaip ir gaunasi BALZAKAS. taciau esu prisitaikiusi ir JESENINA, GABENA, GORKI, ROBESPJERA.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 12:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Migle, kaip jautiesi emocing?, nebijan?i? laisvai lieti savo jausmus ir nuotaikas žmoni? kompanijoje? ar tos laisvai besiliejan?ios emocijos tave išjudina, ar priver?ia užsiblokuoti? Kokiais b?dais pati demonstruoji savo jausmus?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 12:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Rgs 2006, 16:09
Pranešimai: 401
DEL HOBIU. skaitymas, skaitymas, skaitymas, analizavimas, grupavimas, tipavimas, lenteliu braizymas, nelabai randu bendraminciu...:)))) o jei kas susidomi, atgyju, pasakoju, destau, netingiu ir kelis kartus, jauciu kazkokia keista pareiga apsviesti liaudi tuo, a pati suzinojau :)



dirbu architekte. mano braizas - svarios, lakoniskos linijos, asketisku spalvu palete, zavi japoniskas minimalizmas.



jodinejau labai megejiskai pries kokius 10metu, tokia pramoga visai patiko, bet rimciau uzsiimti visai nenoreciau, nemegstu rupintis, globoti, mane tai varzo, o veiklos laisves varzymas mane labai "dusina".



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 12:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
m2:

Nadia, tai didelis kontraargumentas ektraversijai, o ne etikai.
Ne, kaip kompromis?, galima priimti tok? teigin?: tai kontrargumentas ir ekstraversijai ir etikai.



O etikos naudai byloja:

"Atminty islieka atrimos/neartimos sielos ispudis"
Kod?l tai už etik?? Man yra visiškai tas pats, lygiai taip pat jau?iu ir apib?dinu, o tu berods laikei mane logiku.



klausiu, kas yra, kuom galiu padeti? Apkabinsiu paglostysiu, pameginsiu atsargiai patarti. Jauciuosi blogai, perimu bloga nuotaika, pergyvenu, negaliu niekuom uzsiimti.
Man irgi yra taip, bet apkabin?iau ko gero tik vyr?, kit? irgi nor??iau, bet nedrasu, bet migle irgi žemiau t? pat? paraš?.



kokia nuotaika, matosi is akiu. Net susinervinau.. juk mimika, gestai, mostai viska rodo, laikysena.. sakyciau, esu pastabi zmogaus nuotaiku ir jausmu pokyciams. Pacios mano nuotaika keiciasi labai daznai, ir gana daznai negaliu paaiskinti, kodel.
Ir ?ia aš visiškai pritariu, man analogiškai.



DEL HOBIU. skaitymas, skaitymas, skaitymas, analizavimas, grupavimas, tipavimas, lenteliu braizymas, nelabai randu bendraminciu...:)))) o jei kas susidomi, atgyju, pasakoju, destau, netingiu ir kelis kartus, jauciu kazkokia keista pareiga apsviesti liaudi tuo, a pati suzinojau :)
K? aš sakiau, kad Balzakai m?gstu kitus tobulinti ir mokinti?:smile: Jei k? nors išmokom ar sužinojom, didžiausias malonumas rasti klausytojus.



jodinejau labai megejiskai pries kokius 10metu, tokia pramoga visai patiko, bet rimciau uzsiimti visai nenoreciau, nemegstu rupintis, globoti, mane tai varzo, o veiklos laisves varzymas mane labai "dusina".


O kas ver?ia r?pintis ir globoti? Gal anks?iau taip buvo. Dabar reikia tik pinig? tur?ti:smile:. Arba nuosav? žirg?. Aš va dvi kumelaites turiu. Tiesiog Balzakai dažnai m?gsta jodin?ti, o aš m?gstu, kai did?ja mokini? skai?ius, tod?l ir uždaviau klausym?:smile:.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 12:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Kol kas matau intraversij?. Kitas dichotomijas reikia tikslinti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 12:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Rgs 2006, 16:09
Pranešimai: 401
Cassandra: tokie audringi reagavimai mane glumina.dar butu nieko sau, jei dar negriebtu manes kilnoti, traukti is manes toki pati audringa palaikyma. pati reaguoju sypsena, daugiau nelabai kam leidziu prasiverzti. sakyciau, aplinkiniams atrodau salta ir net nedraugiska. o kartais liudna ir susimasciusi. labai daznai susilaukiu klausimo: "kodel tokia liudna?"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 12:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
labai daznai susilaukiu klausimo: "kodel tokia liudna?"


Aha, nervina tokie. K? padarysi, neprasišviet? žmon?s, reikia kišti ? rankas socionikos konspektus:smile:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 143 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 96 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007