Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 14:24

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 214 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Spa 2006, 13:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia: na kokia tu man konkurent?, nejuokink.... :smile:



Kaip mes bendraujam su Cassandra...tai - intymu ir n?ra reikalo apie tai detalizuotis forume.



O kalbant apskritai, vieno asmens toks pats m?ginimas prakalbint, pralinksmint, bus priimtas kaip "lindimas ? d?ši?". O kito- kaip pagalba ir nuoširdi meil?, r?pestis.



Cassandra puikiai atsak? už mus abi.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Spa 2006, 13:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Šiaip tai šioje situacijoje mane labiausiai linksmina tai, kad mane, stipri? sensorik?, sensorik? iki kaul? smegen?, bando ?sprasut ? intuityvo r?mus


Na žinai, jeigu manyti, kad :wintuition: - tai sugeb?jimas laiku pirkti loterin? biliet? - tai mes visi esame sensorikai:wink:




Kas yra :wintuition: aš nelabai žinau, Nadia. Man lengviau nupasakoti, kas yra :bintuition: Nepaisant to, tikrai nesu teoretik?, gyvenanti ?žvalgomis. Esu labai realistiškai ži?rintis ? gyvenim? žmogus, praktiškas, besidomintis tuo, kas vyksta "?ia ir dabar", sugebantis ir m?gstantis pilnai išnaudoti esam?j? moment?.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Spa 2006, 13:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Gerai, aš geriau ?žymybes tipuosiu. Jie bent neprieštarauja:smile:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Spa 2006, 15:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:
nes nem?gstu, kai man lendama ? d?ši? su klausimais: "Kas atsitiko? ko li?dna? " ir pan.


O Žukovui tas tur?t? patikti. Nes kas jau kas, o Jeseninas, kaip tipas su k?rybine :bethics: yra labiausiai link?s t? daryti


Šiuo atveju ir Žukovo ir Dono  MPT :wethics:, o aktyvacin? :bethics:.  Analogiškai Jesenino ir Diuma k?rybin?s - :bethics:  Bent jau Diuma niekada nelenda ? d?ši?, neklausin?ja. Ir kaip buvo pasakyta apie Jesenin? - MATO pats. ? aiškinim?si Žukovas ir Donas reaguot? vienodai - atsitraukt?, o jei neatstot? - gali parodyti agresij? gindamasis.  Bet to neprireikia, nes k?rybiniai :bethics: link? spinduliuoti ger? nuotaik?, užkr?sti ja aplinkinius. Apie dual? imlum? jau min?ta.

Ugn?s temoje (kur ji sp?lioja savo vyro tip?) aš jau rašiau, kad Donas labai persiima aplinkini? nuotaikomis. Taip pat rašiau kaip pergyvena savo blog? nuotaik?, kaip j? bando sl?pti. 

Šioje situacijoje aš matau panašumus kone 1 prie 1. Mes abi su Cassandra stengiam?s išvengti blogos nuotaikos savo aplinkoje. O kai susiduriam, panašu, kad sprendžiam pasiremdamos bazine :wink: (m?s? bazin?s - jau skirtingos).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Spa 2006, 15:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
O kas tada su tokiais klausimais lenda: "Kas atsitiko? ko li?dna? "

Nejaugi norite pasakyti, kad mano draug? ne Jeseninas, o irgi Balzakas?:strange:

Aišku visko gali b?ti. Dar paklausin?siu kitur kaip kas mano.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Spa 2006, 16:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:
O kas tada su tokiais klausimais lenda: "Kas atsitiko? ko li?dna? "


Tai ko gero priklauso nuo intertipinio santykio daugiau gal. Juk lygiai tas pats klausimas vienaip gali nuskamb?ti iš dualo l?p?, kitaip iš konfliktinio. Gaunasi, kad vienas "lenda", kitas "domisi".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Spa 2006, 17:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
O kas tada su tokiais klausimais lenda: "Kas atsitiko? ko li?dna? "

Nejaugi norite pasakyti, kad mano draug? ne Jeseninas, o irgi Balzakas?:strange:

Aišku visko gali b?ti. Dar paklausin?siu kitur kaip kas mano.




Na, Balzakas "Ko li?dna?" tikrai neklaus. Gali paklausti: "Kas atsitiko? Ar viskas gerai?", bet be joki? nuotaik? ?vardijim?.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Spa 2006, 20:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia: šitaip klausiant gird?jau hekslius (Nors gal tai ir n?ra tipo bruožas- tai gali b?ti išmokta).

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Spa 2006, 23:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Solanža: taip tiesiai gal bent aš neklausiu. ta?iau ?strig?s pakankamai tiesmukais kai kuri? hamlet? klausimai: "Na, ko taip nos? nukabin?s s?di?"; "Kas yra, ko li?di?" ir pan. Beje, ir kažk? iš hug? esu išgird?s. Susidar? ?sp?dis, kad jiems t? labai lengvai pasakyti.



Pats dažniau kiek kitaip klausin?ju su tam tikra ne-visai-rimta intonacija: "Nu, tai kas yr?", "Ir kas ?ia dabar atsitiko?", "Tai k?, nesiseka?", "Tai li?dim?" ir panašiai. Taip, išties bandau paprovokuoti tok? asmen?, nes kažkaip manau, kad ?sileid?s ? kalbas jis t? li?des? gali greitai pamiršti :smile: Bet teko susitikti toki? "užsispyrusi?", pavyzdžiui, jesenini?, kurioms nei šilta, nei šalta nuo tokio kamantin?jimo. Tada sunku k? nors ir bepadaryti :smile:



O šiaip pats esu link?s kartais ? melancholij?, ir galiu pasakyti - negaliu to nusl?pti. Tada kartais viešai pareiškiu, kad man ne šiokia nuotaika, o kartais norisi nuo vis? pab?gti ir pasisl?pti. Nežinau, bet kartais su tuo li?desiu neišeina kovoti. Yra jis ir viskas. Tada b?na blogai. Nu bet ok, nebepl?tokim :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Spa 2006, 01:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
liutaurai: na kod?l gi, galima ir papl?toti, visai ?domi tema- emocijos,nuotaikos. :)

Cassandra po to atskirs jei k? nuo šitos temos.



Jeseninams tokie klausimai - jau veržimasis ? j? intymi? erdv?. Kartais norisi atsakyti "kod?l tau tai r?pi?" arba "koks tavo reikalas? noriu ir li?džiu. k?, maišau juo nors, kad negali nematyti?". :strange: Aš ?ia tik ?garsinu mintis, realiai neb?nu tokia bjauri (dažniausiai :wink:)



Matyt, mums toks ?d?mus hekslio žvilgsnis ir užklausimas, kas yra, nekelia noro pasakoti, kas b?tent yra. Bet kod?l- man irgi sunku suprasti. Iš patirties bevely?iau galvoti, kad... realiai tas hekslio klausimas skamba taip, lyg žmogui tikrai r?pi, bet v?liau jis ima "užkalb?t dantis" ir tada staiga suvoki, kad ...nu ner?pi jam tai:))). O toks ?sp?dis susidaro tod?l, kad pradedi pasakot, o jis jau ima sukt tem? kažkur visai kitur, arba pasakot apie save...apie tos dienos ?vykius...nu apie bet k?:). Tada nusprendi: geriau išvis neklaust?, tai nors nemaišyt? m?styt:))).

Ta?iau pasakysiu paslapt?: iš tikro tai ir toks hekslio ?sikišimas padeda. Nes mintys ir išties išsiblaško- net jeigu kartais tik pyktel?jimo ant hekslio d?ka (tipo, nu kam jis ?ia sutrukd? li?d?t:))). Ta?iau v?liau galb?t yra kažkoks vidinis d?kingumas, kurio neparodom...:smile: Visumoj mes jus laikom gerais, užjau?ian?iais žmon?mis, geban?iais b?ti draugais, ir pagelb?ti konkre?iais veiksmais (id?jomis ir pan.).

Žodžiu, mano išvada: hekslis gali išvaduot jesenin? iš blogos nuotaikos. Net jeigu t? akimirk? jeseninas m?gina j? nugesinti. :smile:

O ar jeseninas gali ištraukt iš li?desio heksl??... Galb?t...tik ne visada pamatome galb?t..ne visada gal ir norime pamatyt...visaip b?na turb?t.... Dar vienas momentas: man rodos, mes jus laikom lygiaver?iai stipriais, ar netgi stipresniais,ir tod?l atrodo,kad kas jau kas, o hekslis tikrai pats išlips iš savo nenuotaikos. Net nesitiki, kad jis išvis gali b?ti li?dnas. Nors draug? heksl? pasakojo: "aš esu pratusi niekam neparodyti, kada man blogai. Tod?l visi galvoja, kad man visada viskas labai gerai. Ir patys tik link? išsipasakot.... O kai man visai blogai b?davo, tai nuvažiuodavau ? savo m?giam? viet? miške ir...šaukdavau iš vis? j?g?...".

Pamenu, labai sukr?t?,kai ji pasakojo apie t? sunk? savo gyvenimo period?, kai šaukt reikdavo....Baisu taip jaustis....

Realiai, jeigu maty?iau hekslio melancholij?, aš asmeniškai turb?t netrauk?iau jo iš tos b?senos d?lto, kad (galb?t klaidingai) many?iau, jog jis PATS nori pali?d?ti (kaip kad toks noras periodiškai b?na jeseninams, o ir visiems melancholikams), arba many?iau, kad jis PATS pasipasakos neklaustas.



Žodžiu, mano išvada: pagal save sprendžiam apie hekslius. Kod?l? Nes mes labai panaš?s....

Ta?iau:

Jeseninai kaip intravertai patys pasakojasi, kai tam pribr?sta (b?na, kad dualas moka kažkaip teisingai užklausti). (Beje, tok? bruož? pasteb?jau ir pas balzakus bei gabenus).



O heksliams kaip ir kitiems ekstravertams reikia, kad pas juos kitas klaust?, kas jiems yra.



....O kas lie?ia Gabenus, tai pas juos apie emocijas išvis negalima klausti, jeigu nenorime žmogaus ?varyti ? nevilt? galutinai. Jam taip sud?tinga tai suprasti- k? gi ?ia dabar atsakyti.... Dar nuotaik? savo supranta, o jausmus, j? priežastis, intensyvum?? tamsus miškas ir neviltis, kad artimas žmogus bando išklaust velniai žino k?. O ir kam jis klausin?ja, ar veikt neturi k?? Gal sadistas koks?:) (?ia mano gabeno min?i? interpretacija:wink:)

Bet kita vertus, Gabenas dar ?domiau paklaust?, ne "kod?l tokia nuotaika?", ar "ko li?di? o, tarkim: "kaip jautiesi? ar nieko neskauda?":))). Maždaug, jeigu tau li?dna, tai tau turb?t kažk? skauda, vargšel? :confused:. Ir taip nuoširdžiai ima gail?t, kad juokas paima ir irgi bet kokios neigiamos emocijos išsisklaido:). Arba taip supratingai ir užjau?iamai ži?ri, kad supranti, kad tikrai taip n?ra tau blogai, kad tave taip užjaust?...:smile:

Iš tikr?j?, jeigu blogos nuotaikos priežastys- bent kiek s?lygotos fiziologijos, sensorini? problem?, tai sugeba pad?ti meistriškai. Ta?iau jeigu psichologin?s, ir dar, neduok die, jis pats kažkuo kaltas d?l tavo emocij? poky?i?, tai arba norisi j? pat? užjaust (nes ima reaguot labai neadekva?iai situacijai) ir per tai man pavyksta pamiršt tas problemas, arba belieka nusiramint savo pastangomis v?lgi, bendram labui. O v?liau vistiek jis atperka visas b?das savo :wsensoric::blogic: r?pinimusi, kuris toks malonus visgi.



Tai va taip jeseninams su heksliais ir gabenais sekasi. :smile:



O su visais kitais, nu ži?rint nuo kiekvienos situacijos niuans?:). Nu tarkim, keli atvejai:



1) Kartais, jeigu žmogus ima isterikuot, mane kaip ir Cassandr?, labai ima juokas. Bet aš ir pradedu juoktis, nevalingai, ir net nustot sunku:). Ypa? jeigu tas riksmas n?ra toks piktas, o...daugiau iš pasimetimo, r?pes?io, pavydo ar panašiai. Tai yra, tarsi aš ir kalta gaunuosi, kad suk?liau toki? audr?, nes žmogus r?pinosi, kur aš dingau, tarkim. Ir ta proga po to pamat?s mane apr?k?... :). Arba jeigu apr?kt?, nes aš per žioplum? prie jo aki? vos po mašina nepalindau. :)



2) Kai žmogus šaukia isteriškai tod?l, kad laiko mane blogiete, paprastai norisi atsitraukti, tarsi kokiu nematomu vašku užsikišt ausis:). Nematyti ir negird?ti to triukšmo šaltinio:). Tame n?ra mano kažkokios analogiškos situacijos. Ner?kiu : "pats/pati tu tokia!!!!..." Mintyse pagalvot galiu: nu va, su nervais žmogui blogai jau visai. pasigydyt?. :strange:Nors aišku, malonumo jokio man iš to. Kaip sakiau,noris tiesiog išeliminuot save iš tos situacijos.



3) Mano mama (don?) kartais staiga užsiplieskia kaip degtukas. Bet staiga ir praeina jai. Tai nesp?ju n? susinervint. Kadangi šaukiama ne ant man?s kaip asmenyb?s,o "ant" gyvenimo, ant problem? kažkoki?. Arba ant kit? žmoni?. Kai šaukiama ant kit?, ?siterpiu ramindama, pasakau k? nors, kas padeda neutralizuot neigiamas emocijas. maždaug "na k? tu,mama...radai d?l ko nervuotis..:). dievaži, gi tai tokios smulkmenos...:smile: Na, juk galima padaryt taip ir anaip..ir išspr?st tai....:smile:" ir nurimsta.



Bet šiaip, per daug niuans? visame tame. Kadangi :bethics: - mano instrumentas, kiekvienoj situacijoj jis "sugroja" vis kitaip...


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Spa 2006, 10:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Galiu papasakoti, kaip su Don Kichoto nenuotaikomis susidoroja Diuma.

Pirmiausia, tai nieko sakyti jam nereikia - mato, kokios fizin?s b?senos ir kokios nuotaikos esi. Gali paklausti "kaip sek?si?" "nusipl?kei?"  arba "kas kankina?". Bet tai daugiau retoriniai klausimai. Nes iškart po j? seka maždaug "žinau, ko tau reikia. Išalkai? Gersi kavos ar arbatos? O gal po brendžio šlakel?? Pasilepinam?" Tai yra pirmiausiai pasir?pina sensoriškai, kad jaustumeisi jaukiai, atsipalaiduotum. Ir jaukum? moka kurti specifin? - sugalvoja pvz. "gelton? vakar?" (geltoni puodeliai, geltonos servet?l?s, geltona žvak? ir t.t.). Kalba paprastai sukasi apie malonius dalykus. Gali (dažniausiai taip ir b?na) pats prad?ti pasakotis apie dienos ?sp?džius. Va taip ?traukia išsipasakoti irgi.

Žodžiu, Diuma niekada nepuola tiesiai klausin?ti - pirmiausia žmogumi pasir?pina sensoriškai, "sušildo", sukuria maloni? aplink?. O tada jau išgauna, kas nutiko. Ir netraukia iš tav?s info primygtinai - tiek kiek pats išsipasakoji. Jeigu pult? klausin?ti iškart, turb?t pasijus?iau kaip "proced?riniame"...  Tada užsidary?iau visiškai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Spa 2006, 12:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Kas yra :wintuition: aš nelabai žinau, Nadia. Man lengviau nupasakoti, kas yra :bintuition: Nepaisant to, tikrai nesu teoretik?, gyvenanti ?žvalgomis. Esu labai realistiškai ži?rintis ? gyvenim? žmogus, praktiškas, besidomintis tuo, kas vyksta "?ia ir dabar", sugebantis ir m?gstantis pilnai išnaudoti esam?j? moment?.


Cassandra, labai keista, kad tur?dama vyr? su bazine :wintuition:, tu nelabai žinai kas tai yra. Geriausias b?das suprasti, kas yra t.t. funkcija yra steb?ti tas funkcijas turint? žmog?. Jeigu tu iki šiol nesupratai kas yra :wintuition: - reiškia arba tu nesupranti k? turi matyti, arba tavo vyras ne Balzakas.

Man tas jau gaunasi automatiškai - aš visk?, k? žmogus daro arba sako padedu ant tam tikros lentin?l?s A modelyje.

Daugiausiai b?na k?rybin?s. Toliau - bazin?s. Kartais - skaudžiosios (produkcin?). Vis? trij? gali b?ti maždaug vienodai. Labai mažai rolin?s.

Dar pasitaiko niurzgimo, kai žmogus negauno to, ko tikisi iš aktyvacin?s.

Taip pat esu pasteb?jus neigiam? ?vertinim? iš sugestin?s, taip pat nekontroliojam? veiksm? šios funkcijos aspektu.

7,8 irgi pasitaiko, bet nieko ?domaus. Ar individualaus.

Gal??iau paimti ir savo vyro elges? aprašyti pagal ši? schemut?:smile:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Spa 2006, 12:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Kas yra :wintuition: aš nelabai žinau, Nadia. Man lengviau nupasakoti, kas yra :bintuition: Nepaisant to, tikrai nesu teoretik?, gyvenanti ?žvalgomis. Esu labai realistiškai ži?rintis ? gyvenim? žmogus, praktiškas, besidomintis tuo, kas vyksta "?ia ir dabar", sugebantis ir m?gstantis pilnai išnaudoti esam?j? moment?.


Cassandra, labai keista, kad tur?dama vyr? su bazine :wintuition:, tu nelabai žinai kas tai yra. Geriausias b?das suprasti, kas yra t.t. funkcija yra steb?ti tas funkcijas turint? žmog?. Jeigu tu iki šiol nesupratai kas yra :wintuition: - reiškia arba tu nesupranti k? turi matyti, arba tavo vyras ne Balzakas.




Sakykim taip: aš matau, kaip tai pasireiškia kituose ir galiu pateikti pavyzdžius iš j? veikimo/suvokimo princip?. Bet tai dar nereiškia, kad aš tai suvokiu giluminiai per save.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Spa 2006, 12:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia, ta?iau ar vienodai tam tikras konretus tipas gali "matyti" visus aspektus? 

Tarkim yra tipas N - "X" aspektas jo paties tipe yra MPT.

Yra jo kolega M - "X" aspekt? turintis bazin?je.

Jie abu stebi  P  ir Q žmones.

Tai ar taip pat jie t? aspekt? matys kituose (P ir Q) ir sugeb?s aprašyti?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Spa 2006, 12:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Sakykim taip: aš matau, kaip tai pasireiškia kituose ir galiu pateikti pavyzdžius iš j? veikimo/suvokimo princip?. Bet tai dar nereiškia, kad aš tai suvokiu giluminiai per save.


Cassandra, aš manau, kad mums neb?tina suvokti funkcij? "gilumnai per save" kad mes žinotume "kas tai yra". Užtenka to, kad mes žmoni? elgesy galima atskirti t? funkcij? nuo kit?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 214 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 119 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007