Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 13:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Lie 2006, 21:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 19 Lie 2006, 12:56
Pranešimai: 10
Labas vakaras. Man b?t? ?domu sužinoti, koks yra mano tipas.  Aš atsakysiu ? klausimus, kuriuos radau pagrindin?je temoje, ir dar kai kuriuos klausimus, kuriuos radau kitoje temoje. Aš atsakysiu tai, k? galvoju. D?l to gali išeiti ilgas tekstas.





1.Prisimink kok? nors tau ?dom? žmog? ir išvardink 5-6 jo savybes, d?l kuri? jis tau ?domus.



Man ?domus žmogus yra mano vaikinas. ?ia yra man patinkan?ios jo savyb?s:

1) Jis m?gsta analizuoti. Jis išanalizuoja visk? labai smulkiai. Taip galima sužinoti nauj? dalyk? apie objektus net ir negaunant informacijos iš aplinkos.

2) Jis yra visiškai nekomunikabilus. Ir nemoka bendrauti su žmon?mis. Jam nepatinka visi žmoni? socialiniai žaidimai: ty?iojimaisi, apkalbos, veidmainyst?, sakymas ne to, k? galvoji.

3) Jis nelabai moka tuš?iai plep?ti ar kalb?ti buitin?mis temomis. Apie paprastus dalykus kalba vartodamas tarptautinius žodžius ir matematinius terminus.

4) Jis moka ?domiai pasisakyti apie mane dominan?ius dalykus.

5) Jo humoro jausmas yra kitoks. Daugumos žmoni? juokai paremti perkeltin?mis prasm?mis. Jis juokaudamas aiškiai, konkre?iai, tiesogiai d?sto mintis ir faktus. Paremia argumentais. Klausant viskas atrodo aišku ir suprantama. Ir tada seka visiškas absurdas ar koks netik?tumas. Bet jis pateikiamas lygiai tokiu pat b?du kaip ir prieš tai buv? logiški dalykai. Po absurdo v?l seka logiški žodžiai. Taigi jis pateikia kažk? absurdiško kaip savaime suprantam? dalyk?. Arba dalykus, kurie kitiems savaime suprantami, išanalizuoja netik?tu b?du. Pavyzdžiui, neseniai jis pasak?, kad vis? gyvenim? priešinasi Žem?s traukai.

6) Bendraujant internetu, kai aš pasakau kok? jam nežinom? dalyk?, jis iškart neklausia man?s apie j?, o pirmiau paieško per google informacijos apie tai, kad gal?t? pats pasakyti k? nors apie tai.



Kokias savybes turintis žmogus tau atrodo ne?domus?



Man ne?domus žmogus atrodo tas, kuris atlieka šiuos veiksmus:

1) Kalba tik buitin?mis temomis arba "lengvomis temomis".

2) Kalba nekonkre?iai, vartoja daug užuomin? ar frazi?, kurios nesuteikia informacijos.

3) Neturi nieko pasakyti mane dominan?iomis temomis.

4) ? klausimus net nepagalvoj?s atsako "k? aš žinau".

5) Neanalizuoja nieko, suvokia visk? paviršutiniškai.



Man bendravimas labai svarbus dalykas, aš ? j? ži?riu rimtai. Bendravimas man yra apsikeitimas informacija. Aš negaliu kalb?ti apie bet k?, ir man b?na blogai, kai kas nors tikisi iš man?s emocinio bendravimo. Aš noriu, kad pašnekovas analizuot? tai, k? aš pasakau, ir kad pasakyt? man k? nors, k? aš gal??iau apm?styti. Visa kita yra ne?domu. Žmon?s, pasakojantys, kaip t?sinosi su chebra ir nusig?r?, man n?ra ?dom?s. Žmon?s, pasakojantys, kad bendradarb? Onut? sak?, jog gird?jusi iš kaimyn?s Maryt?s apie nauj? paž?stamos Danut?s meiluž?, man n?ra ?dom?s. Kartais b?na ?domu steb?ti juos iš šalies, bet tiesiogiai kontaktuoti su jais nesugeb??iau, nes netur??iau k? ? tai atsakyti.



Ar laikai save ?domiu žmogumi? Kod?l?



Taip, laikau save labai ?domiu žmogumi (man pa?iai). Ilg? laik?, kol nenaudojau interneto, man nereik?jo kit? žmoni?, kad gal??iau ?domiai padiskutuoti ir ?domiai praleisti laik?. Dabar truput? dažniau bendrauju su kitais. "Realyb?je" nedaug prog? bendrauti. O internete galiu kalb?ti tai, kas man ?domu, ir norintys prisijungia. Kartais žmon?s sako "kaip nuobodu b?ti vienam, n?ra k? veikti". Man atvirkš?iai. Kai esu tarp žmoni?, tada b?na nuobodu ir neb?na k? veikti. Tiksliau, žodis "veikti" man netinka. Išoriškai atrodo, kad aš nieko neveikiu, tiesiog s?džiu ir ži?riu ? sien?, ta?iau patiriu daugyb? ?domi? dalyk?, man užtenka vien mano min?i? tam. Mano m?gstamiausios grup?s (Absurd Minds) dainoje yra eilut? "I make a trip with the speed of minds", manau, labai tinka šitai situacijai.

Kartais b?nu labai nusiteikusi diskutuoti. Tada galiu kalb?tis su bet kokiu žmogumi, su kuriuo paprastai kalba nesirišt?. Bet man n?ra svarbu, k? jis atsakys, aš galiu atsakyti ir už j?. Žmogus šiuo atveju reikalingas gal tik tod?l, kad neatrodyt?, jog F garsiai kalbasi pati su savimi.



Kaip reaguoji, jei kas nors tave pavadina ne?domiu?



To dar nebuvo ir nemanau, kad b?t?, nes visi žmon?s, su kuriais bendravau, netgi man?s nem?gstantys, galvoja, jog F yra ?domi. Jei kas nors pasakyt?, kad aš ne?domi, tai pamany?iau, kad juokauja arba labai ne?tikinamai meluoja.



k? jumyse labiausiai vertina draugai? Kokias savybes jie išskiria?



Klausiau j?. Jie atsak? štai k?.

E pasak?, kad jai patinku, nes aš tuos pa?ius dalykus suvokiu ir matau visiškai kitaip negu ji, ir kai pasakau k? nors apie juos, tai suteikiu jai galimyb? ? visk? paži?r?ti kitaip. E yra ekstravert?.

Birut? sak?, kad F labai tolerantiška ir atvira.

Mano vaikinas pasak?, kad F labai protinga, nors iš šalies neatrodo protinga, ir išvis, net nesistengia kažkaip atrodyti. Tai jam patinka, nes dauguma žmoni? siekia tik pasirodyti.

Wim pasak?, kad aš suprantu visk? tiesiogiai. Ir ji išmoko iš man?s užduoti tiesioginius klausimus, kurie labai sutrikdo žmones. Nes žmon?s prat? kalb?ti užuominomis ir netiksliai.

Kiti internetiniai draugai pasak?, kad F turi talent? rašyti.



Kaip manote, ar jie teis?s?



Manau, kad E teisi. Nežinau, ar Birut? teisi, nes nesu tikra d?l savo atvirumo ar uždarumo. Nežinau, ar mano vaikinas teisus, nes aš neturiu supratimo, kaip kitiems atrodau. Manau, kad Wim teisi. Manau, kad internetiniai draugai iš dalies teis?s, nors nežinau, kas yra talentas, bet man patinka mano parašyti tekstai (kai parašau tekst?, iškart atsiriboju nuo jo, ir ži?riu ne kaip ? savo tekst?, bet kaip ? bet kieno kito tekst?. kartais netgi nustembu, jog tekste d?stomos mintys man tokios artimos.)



2.? k? pirmiausia atkreipi d?mes? susipažindama(s), prad?dama(s) bendrauti su nauju žmogumi? Su pavyzdžiu.



Išvaizdoje - pirmiausia atkreipiu d?mes?, kokie yra žmogaus plaukai, ir ar jie dengia ausis. Tada apži?riu drabužius. Koki? jie spalv? ir ar aptempti. Jeigu mergina yra su neaptemptais drabužiais, aš pajuntu teigiam? emocij?. Tada ieškau žmogaus išvaizdoje koki? ypating? detali?, iš kuri? gal??iau j? atpažinti, kai v?liau susitiksime. Jei toki? detali? n?ra, pajuntu diskomfort? ir nor? baigti bendravim?, bet žinau, jog tai nelogiška, tod?l bendrauju toliau.



Kalb?jime - pirmiausia pastebiu intonacij?. Jeigu intonacijos dažnai kei?iasi ir yra labai ryškios, emocionalios, pajuntu diskomfort?. Tada, ar b?na daug tylos pauzi?. Nuo j? taip pat pajuntu diskomfort?. Ir kalb?jimo b?das, min?i? reiškimas. Ar neatitinka min?t? ne?domumo kriterij?.



Pavyzdys. Mergina iš interneto pakviet? mane susitikti. At?jau ? susitikimo viet?. Ji lauk?. Sustojau nuošalyje. Paži?r?jau ? j? ir pabandžiau užmegzti aki? kontakt?, kad žinot?, jog ?ia aš. Ji ?m? artintis prie man?s, nutraukiau aki? kontakt?. Ji pasisveikino. Aš irgi pasisveikinau. Paži?r?jau ? jos galv?. Jos plaukai buvo surišti ir apnuogino ausis. Nes?moningai ?sivaizdavau, kad mano ausys irgi atidengtos, ir plaukai neblokuoja gars? iš aplinkos. Ji buvo apsirengusi juoda maikute su pla?iomis petnešomis. Žvilgtel?jau jai ? veid? ir supratau, kad jis niekuo nesiskiria nuo daugumos, tod?l neatpažin?iau jos. Tada pagalvojau, gerai, kad ji neklaus? mano vardo. Tada ji pasi?l? nueiti ? parduotuv?, ir mes ?jom. ?jome viena šalia kitos tyl?damos. Man tai nepatiko, nes žinojau, kad ji tyl?jimo metu kažk? galvoja, bet nežinojau, k?. Man nepatinka nežinomyb?.



3.Ar dažnai v?luoji?



Aš visada v?luoju. ?ia keista mano savyb?. Darbas prasideda 9 valand?. žadintuvas pažadina mane 7. Aš guliu lovoje, ži?riu ? laikrod?, ir m?stau, kad iki darbo pradžios liko 2 valandos. Tada tiesiog guliu ir ži?riu ? laikrod?, kaip jo sekundin? rodykl? keliauja aplink. Tada jis rodo 8.30, ir aš galvoju, kad iki darbo liko pusvalandis. Paskui jis rodo 9, ir aš galvoju, kad turiu dabar b?ti darbe. Tada rodo 9.30, aš guliu lovoje ir m?stau, kad v?luoju ? darb? pusvalandžiu. Tada nustoju ži?r?ti. Tiesiog išlipu iš lovos. Ir skubu, ir b?gu. Atsiduriu darbe prieš 10. Kit? kart? nev?luosiu, juk taip paprasta nev?luoti, sakau sau. Bet visada tai kartojasi.



Kaip ži?ri ? žmones, kurie v?luoja?



Jeigu aš ateinu ? susitikimo viet?, o žmogaus dar n?ra, tai yra nežinomyb?, nes neaišku tiksliai, po kiek laiko jis ateis ir ar išvis ateis. Jeigu tai pirmas susitikimas su žmogumi, imu tik?tis, kad jis ir neateis, nes d?l nežinomyb?s pamirštu pokalb?, kur? esu suplanavusi.



Ar rodai jiems savo nepasitenkinim?? Kaip rodai?



Ne. Vis? pirma, aš nemoku rodyti nepasitenkinimo. O jei ir mok??iau, nerody?iau, nes žmogus gali ant man?s supykti ir kit? kart? išvis nebesusitikti.



4.Kaip jautiesi b?dama(s) vienumoje? N?r kur d?tis, n?r k? veikti ar atvirkš?iai?



Šiek tiek palie?iau t? tem?, kai atsakin?jau ? klausim?, ar aš sau ?domi. Vienatv? yra man B?TINAS dalykas. Jeigu jos negaunu kelet? dien? iš eil?s, jau?iu susierzinim?. Man b?tina tokia situacija, kai aš esu  viena ir man yra aišku, kiek laiko dar gal?siu b?ti viena ir užtikrinta, kad niekas neateis. Pavyzdžiui, mama iš darbo gr?žta 19 valand?. Iki 19 labai gera. O po 19val atsiranda toks pat jausmas, kaip b??iau ne viena, nes visada yra tikimyb?, kad ji tuoj ?eis.

N?ra k? veikti, kai esu žmoni? kompanijoje. Jie kalbasi vienas su kitu. Aš nežinau, k? daryti tada.



5.K? tau reiškia komfortas? Jaukumas? Kiek jie tau svarb?s ir kaip tai kuri?



O tai man labai aktuali tema. Komfortas ir jaukumas ir saugumas man reiškia t? pat?. Ir aš darau, ir vis? gyvenim? dariau visk?, kad tai susikur?iau. Kad susikur?iau jauki? ir saugi? aplink?. ? tai ?eina šie dalykai:

1) Drabužiai. Patog?s batai, keln?s, su kuriomis galima bet kur atsis?sti ir kurios nevaržo judesi?. Minkštas viršutinis drabužis, geriau su kapišonu, kur? galima užsid?ti. Jeigu karšta ir turiu nešioti drabužius be rankovi?, tai atsargoje svarbu tur?ti drabuž? ilgom rankov?m, kad gal??iau, jei reik?s, j? apsivilkti ar apsivynioti juo galv?. Reikia tur?ti k? nors ant galvos, tada jau?iuosi saugiau.

2) Asmenin? erdv?. Ji labai didel?. Geriau, kad ji b?t? nepažeista. Tai reiškia, kad reikia man b?ti vienai. Bet tai n?ra b?tina s?lyga, nes galiu b?ti ir su vienu arba dviem gerais žmon?mis. Tik jie turi s?d?ti kuo ar?iau man?s tada, ir geriau, kad kalb?jimo metu liestume vienas kit?, b?tume prisiglaud?, ar laikytum?m?s už rank?. Nežinau, kod?l taip yra, tai gana prieštaringa. Man sukelia diskomfort?, kai kas nors prie man?s artinasi, nesvarbu, kas tai. Man nepatinka b?tent artinimosi procesas. O kai einu tuš?ia gatve, ir pamatau priešais ateinant k? nors, pereinu ? kit? gatv?s pus?.

3) Tikslus žinojimas, kas bus ateityje. Kartais draug?s man ironiškai sako: "Palauk ?ia, aš einu pad?ti krepš? ? saugykl?, gr?šiu po 2 minu?i? ir 47 sekundži?". Kartais b?na situacij?, kai nežinau, kas vyks toliau, bet nesijau?iu nesaugiai. Bet tada atvirkš?iai, atrodo, jog galiu daryti bet k?, ir man vis tiek nieko nenutiks.

4) Pasikartojan?i? veiksm? darymas. Jeigu patenku ? toki? ilgalaik? situacij?, kurioje viskas priklauso ne nuo man?s, bet nuo kit? žmoni? (pvz, apsigyvenu svetimoje vietoje), b?tinai turiu daryti kasdien tuos pa?ius dalykus ta pa?ia eil?s tvarka, eiti tuo pa?iu keliu, klausytis t? pa?i? dain?. Bet kokie nukrypimai tada mane trikdo. Man nepatinka šita savyb?. Manau, kad tai nelogiška.

5) Reikia, kad aplink mane iš 3 pusi? b?t? sienos. Jei reikia s?d?ti kur kavin?je, išsirenku  kamp?. Taip jaukiau. Ir jeigu gal??iau pati ?sirengti patalp?, kurioje gyvenu, sienos joje b?t? minkštos.

6) Apšvietimas. Svarbiausia, kad neb?t? ryški? švies?. Arba kad neb?t? taip tamsu, kad nesimatyt?, kur eiti. Prieblanda geriausia.



Aš nor??iau aprašyti dvi situacijas, kada man buvo labai gera ir jauku.



1. F su E ir Wim buvo ant molo vakare. Buvo apie 22val, ir jau gana tamsu. S?d?jome aikštel?je, kuri? iš vis? pusi? supo betono blokai, buvo sud?tinga ten nulipti, bet jos man pad?jo. Gird?josi, kaip bangos daužosi ? molo akmenis. Garsiai. Bet tas garsas ramino. Uosto pus?je žib?jo šviesos. Valg?me sumuštinius, juos pasidar?me iš bandeli? ir m?sos, kuri vadinasi "Lietuviškas standartas". F galvojo, kad tai yra skaniausias maistas, kur? tik yra valgiusi, nes vis? dien? buvo alkana. Ir bendrauti su E ir Wim buvo gera. S?d?jome labai arti viena kitos. Kalb?jom?s. Netgi truput? emocionaliai bendravome, ir man nebuvo sunku. Kalb?jome apie žmoni? bendravim?, koks yra tinkamas, ir koks ne, ir kokie nesusipratimai kyla, kai stengiesi bendrauti labai tinkamai, bet nepavyksta. Tai buvo juokinga. Ir tuo metu aš maniau, kad ši situacija yra labai jauki.



2. Buvo vidurnaktis. Žmon?s, su kuriais F šiuo metu gyvena, iš?jo ir pažad?jo g?žti tik kit? dien?. Likau viena. S?d?jau ant lovos ir klausiau Absurd Minds - Septic dain? kartojimo režimu. Ži?r?jau ? jau min?t? laikrod?. Buvo taip jauku. Taip gerai jau?iausi. Mintimis keliavau kažkur, tiksliai neatsimenu. Man atrodo, galvojau apie straipsnius, kuriuos galiu parašyti. Dažniausiai galvoju apie tai.



6.Ar tau malon?s ir b?tini komplimentai apie tavo išvaizd??



Man b?na tas pats, bet pad?koju, nes to reikalauja Žmoni? Bendravimo Taisykl?s.



Kaip reaguoji ? kritik??



Pagalvoju, kad kritikuojan?iam asmeniui mano išvaizdoje nepatiko bruožai, kuriuos jis kritikuoja.



Ar J?s visada žinote, kokie drabužiai Jums tinka? Kod?l?



Aš nelabai suprantu s?vok? "tinka". Aš žinau, kokiems drabužiams teikiu pirmenyb?. Man patinka drabužiai, kuo panašesni ? tuos, kuriuos nešioju. Tai yra juodas ar bordo spalvos viršutinis drabužis, minkštas ir patogus. Ir khaki spalvos keln?s, kurios baigiasi ties puse blauzd?. Svarbu, kad drabužiai nesukelt? man diskomforto ir netrukdyt? laisvai jud?ti. Vasariniai batai turi b?ti lengvi ir patog?s, o žieminiai - sunk?s kerzai.



Kaip priimate sprendim? d?l pirkinio?



Pamatau parduotuv?je drabužio spalv?, pasimatuoju, ar tinka dydis ir ar jau?iuosi patogiai. Jeigu tinka, pasiži?riu ? kain?. Jeigu turiu tiek pinig?, tai perku. Jeigu neturiu, pajuntu susierzinim? ir skambinu mamai, kad paskolint?.



Ar Jums b?dinga patarti kitiems, kokie drabužiai jiems tikt? nešioti? Kod?l?



Ne, nes nežinau žodžio "tikt?" prasm?s.



O kaip J?s reaguojate ? panašius patarimus savo adresu? Kod?l?



Mama nuolat duoda patarimus, tiksliau, aiškina, kad drabužius reikia lyginti ir kad jie turi b?ti tvarkingi ir tikti man. Man tai neturi prasm?s.



Ar atkreipiate d?mes? ? tai, kaip rengiasi J?s? kolegos?



Aš neturiu koleg?, nes darbo metu esu viena. Bet atkreipiu d?mes? ? aprang? žmoni?, kurie prie man?s artinasi. Dažniausiai galvoju, kad man su tokiais drabužiais b?t? labai nepatogu. Ir man yra nesuprantama, kod?l žmon?s apsivelka keistus, nepatogius drabužius vien tam, kad b?t? panašesni ? kitus žmones.



Ar iš karto pastebite žmogaus atsinaujinimus?



Išvaizdoje ne, nes mažai ži?riu ? kitus žmones. O jei ži?riu, tai susikoncentruoju ? j? veido išraiškas, bandau steb?ti, kaip jos kei?iasi. Tod?l nepastebiu kitko. Bet pastebiu net menkiausius pasikeitimus balso intonacijose.



7.Kaip reaguoji, kai kas nors sugenda: komputeris/televizorius/skalbykl?? K? darai? Kaip jautiesi?



Pajuntu labai didel? susierzinim?. B?na emocij? protr?kis. R?kiu, verkiu, k? nors daužau. Kažkada  sudaužiau savo cd grotuv? d?l to, kad jis užsikirto. Žinau, tai nelogiška. Bet emocijos mane užvaldo tuo metu, negaliu priimti logišk? sprendim?. Reik?t? kur nors tuo metu pasisl?pti, kad nusiramin?iau.



8.Kas yra praktiškas žmogus? Ar save laikai praktišku(a)? Kaip reaguoji, jei tave pavadina praktišku žmogum arba nepraktišku?



Aš manau, kad praktiškas yra toks žmogus, kuris sugeba tvarkytis "gyvenimiškose situacijose" - pasigaminti valgyti, susitvarkyti namus, susimok?ti banke, tvarkyti buitinius dalykus. Viso to aš nelabai moku. Daugiau m?stau, nei veikiu. Aš nereaguoju ? tai, ar mane pavadina praktišku ar nepraktišku, tai man nesukelia emocij?.



Tarkim, vadovyb? Jums paved? atlikti kok? nors darb?, kokio nors bendro projekto dal?, o J?s to neatlikote (arba nesusitvark?t su darbu, arba pamiršot...). K? jau?iate tokioje situacijoje? Kiek ji Jums b?dinga?



Man tai yra labai b?dinga. Nepadarau d?l to, kad daugiau galvoju, nei veikiu. Galvoju apie darym?, bet mintys ir lieka mintimis. O jeigu darbas ne?domus, išvis sunku j? padaryti, nors sugeb?jim? pakanka. Jau?iu susierzinim?.



K? J?s darote, kai likus savaitei iki algos mok?jimo pas Jus pasibaigia pinigai? Ar Jums taip nutinka?



Jei labai reikia, tai pasiskolinu iš mamos.



Kiek laiko Jums prireikia, kad ?silieti ? nauj? kolektyv?? K? darysite, kad tai ?vykt??



Aš per vis? gyvenim? nebuvau ?siliejusi n? ? vien? kolektyv?. Tod?l manau, kad tai yra ne?manoma. Net teorin?s galimyb?s n?ra. Naujame kolektyve tyliu. Aš nemoku naudoti k?no kalbos, tod?l net jei ir bandau k? nors pasakyti, niekas neatkreipia d?mesio ir niekam ne?domu. Stebiu tuos, kurie daugiausia bendrauja, jie naudoja daug gest?.



Kaip suprasite, kad kolektyvas Jus jau pri?m??



Jeigu ir priimt?, vis tiek to nesupras?iau.



9. Kas tau yra gin?as?



Manau, kad gin?as yra diskusija su susierzinimo elementais.



Kokiais atvejais tu gin?yjiesi?



Aš niekada nesigin?yju. Tik diskutuoju. Man nepatinka gin?ai. Gin?ai b?na emocional?s. Gin?? metu žmon?s lengvai gali susipykti vienas su kitu. Man nepatinka pyktis. Man bendravimas daug reiškia, aš nenoriu taip jo apsunkinti.



Ar lengvai keiti savo nuomon?, prisipaž?sti neteisiu? Su pavyzdžiu.



Prisipaž?stu neteisia tuo atveju, kai mano nuomon? akivaizdžiai yra klaidinga. Tik d?l objektyvi? dalyk?. Pvz, aš teigiu, jog eritrocituose yra baltymo, vadinamo kolagenu. Kas nors man pasako, tu neteisi, tas baltymas vadinasi hemoglobinas, ir duoda nuorod? ? informacijos šaltin?. Tada aš džiaugiuosi, jog mano turima informacija buvo patikslinta.

Bet yra ir kitas atvejis, subjektyvus. Pvz, kas nors man bandyt? ?rodyti, kad man ne?silieti ? kolektyv? yra blogai. Jis pateikt? man argument?, aš jam pateik?iau savo argument?. Galb?t jis tur?t? daugiau argument?. Bet savo nuomon?s d?l to nepakeis?iau.



10.Artimas žmogus kažkod?l vaikšto visas paniur?s, nesikalba... Kaip priimi toki? situacij?? K? darai?



Kai jam taip b?na, tada man pasidaro labai blogai, nes pasijuntu nesaugiai ir neužtikrintai d?l m?s? santyki?. Tuomet stengiuosi atsiriboti nuo jo, nes žinau, kad jeigu jis sukels man daug susierzinimo protr?ki?, po kiek laiko aš net ir gerose situacijose nesijausiu saugiai su juo. Po to aš jam paaiškinau, kad man pasakyt? tiksliai visk?, kas yra negerai, ir aš pabandysiu jam pad?ti. Jis sutiko su tuo.



11. Kaip nustatai, kokia žmogaus nuotaika?



Žinau, kad reikia iš veido išraišk? ir k?no kalbos, bet aš to nesuprantu. Galiu nebent iš balso pasikeitim?. Bet tai gali b?ti netikslu. Tod?l aš aiškiai paklausiu: "Kaip jautiesi?"



Ar pastebi nuotaikos poky?ius kituose?



Ne, nebent tas asmuo labai ryškiai ir aiškiai tai išreiškia (verkimu, juoku, šypsena).



Ar dažnai kinta tavo nuotaikos?



Taip, jos kinta labai dažnai pastaruoju metu. Aš braižau emocij? grafik?. Pastar?j? m?nes? jame daug staigi? l?ži?, vien? dien? nuotaika aukš?iausioje virš?n?je, kit? dien? žemiausiame taške. Tai susij? su tuo, kad jau?iuosi nestabiliai, nes prieš m?nes? labai pasikeit? mano gyvenimo b?das (?miau dirbti, apsigyvenau kitame mieste su 3 žmon?mis). Nat?raliai b?na apie 15-20 dien? geros nuotaikos ir 1-3 dien? susierzinimo, tai kartojasi.







Tiek sp?jau šiandien atsakyti, parašysiu t?sin? rytoj.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Lie 2006, 22:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
F tipas, jeigu toks b?t?, yra :wlogic:.

?domu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Lie 2006, 22:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2: tikrai ?domu. Ir dar, tikrai intraversija.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Lie 2006, 23:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Solanža: taip, tikrai :wlogic:, ir pirmoje vietoje.



ir tikrai ?domus žmogus :smile: matyti, ranka išlavinta kaip reikiant.



pirmenyb? teik?iau rob?s versijai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lie 2006, 13:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
F,

labai a?i? tau už šiuos atvirus išsamius atsakymus. Man ši informacija buvo labai naudinga. Aš turiu paž?stam?, labai panaši? ? tave (tuo paties tipo) ir vyr?, kuris n?ra labai panašus, bet irgi to tipo. Tavo atsakymai leido man geriau suprasti tuos žmones, pad?jo išsp?sti kai kurias problemas ir nesusipratimus šeimoj. Tikiuosi pad?s bendrauti ir su paž?stama, o gal ir su kitais Robespjerais, jeigu dar tur?siu tokios progos. Labai tikiuosi, kad atsakysi ir ? kitus klausimus, arba sutiksi atsakyti ? papildomus. Nes yra viet?, kur man situacija paaišk?jo ne iki galo ir nor?t?si ?sigilint.

Vis d?lto kartais internetas duoda naudos, kadangi žmon?s pasako t?, ko nepasako realyb?je. Bent jau ta mano paž?stama pasak? man, kad jaust?si, kaip riteris be šarv?, jei visk? man atvirai papasakot?.



Jei nori, galiu pakomentuot tavo elges? iš socionikos pozicijos. Tau tur?t? paaišk?ti, kas tavo elgesy yra tipiška, kas ne. Kur ir kaip tu gal?tum kažk? pakeisti ? geresn? pus?, jei aišku to nori.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lie 2006, 10:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
F - intravert?, racional?, vedan?ioji - f-ja  :wlogic:, ta?iau kyla klausim? d?l kit? f-j? ir :bintuition:-:bsensoric: ašies.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lie 2006, 11:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra, labai ryškiai matosi skaudžioji :bsensoric:. Ypa? ten, kur kalbama apie komfort? ir saugum?. Taip pat apie suart?jimo baim?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lie 2006, 12:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Cassandra raš?:
F - intravert?, racional?, vedan?ioji - f-ja  :wlogic:, ta?iau kyla klausim? d?l kit? f-j? ir :bintuition:-:bsensoric: ašies.




pritariu, kad taip vienareikšmiškai dar tr?ksta info galutinai pasakyti. bent man iki galo neaišku. kai bus laiko, pabandysiu surašyti, kas atrodo man pas F - :bsensoric:, o kur - :bintuition:.



bet kadangi visiškas profanas šioje srityje, tai, žinoma, lauksiu kritikos :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lie 2006, 12:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Cassandra, labai ryškiai matosi skaudžioji :bsensoric:. Ypa? ten, kur kalbama apie komfort? ir saugum?. Taip pat apie suart?jimo baim?.




Sutinku, kad :bsensoric: n?ra stipri, ta?iau taip pat negal??iau teigti, kad :bintuition: yra k?rybin?. Man netgi kyla mintis apie tai, kiek yra silpna k?rybin?, ir kiek tai bando kompensuoti vedan?ioji :wlogic:.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lie 2006, 13:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra:

o kod?l manai, kad :bintuition: n?ra k?rybin?? Kažkur matai :bintuition: silpnum?? Ar tiesiog nieko nematai, nei stiprumo, nei silpnumo?

K?rybin? funkcija ir turi silpnai jaustis, nes žmogus šiuo aspektu nekalba, o veikia.



Jos plaukai buvo surišti ir apnuogino ausis. Nes?moningai ?sivaizdavau, kad mano ausys irgi atidengtos, ir plaukai neblokuoja gars? iš aplinkos.
Manau, kad ?ia kažkas panašaus ? abstrakcij?. Nes iš tikr?j? plaukai neturi jokios ?takos klausai.



Man atrodo, galvojau apie straipsnius, kuriuos galiu parašyti. Dažniausiai galvoju apie tai.

Štai ?ia ?domu. Ar iš tikr?j? yra planuojama parašyti straipsnius, ar tiesiog fantazijos? Galimyb?s:).



Tada ieškau žmogaus išvaizdoje koki? ypating? detali?, iš kuri? gal??iau j? atpažinti, kai v?liau susitiksime. Jei toki? detali? n?ra, pajuntu diskomfort? ir nor? baigti bendravim?,
Štai ?ia irgi labai ?domu. Aš niekada nieko tokio nedarau. Net nemaniau, kad kas gal?t? daryti. Manau, kad ?ia :bintuition: bruožas. Aš kompleksiškai žmog? atsimenu, vis? vaizd?.



Bet iš tikr?j? skaitau ir man taip kažkaip "?? ?? ????". Nesuvokiami dalykai:). Kaip galima nor?ti nutraukti bendravim? d?l to, kad n?ra ypating? detali? išvaizdoj?

O kas ?ia tokio, jei žmogaus neatpažinsi paskui?



?jome viena šalia kitos tyl?damos. Man tai nepatiko, nes žinojau, kad ji tyl?jimo metu kažk? galvoja, bet nežinojau, k?. Man nepatinka nežinomyb?.

Aš tokiais atvejais visada noriu paklaust: "Apie k? galvoji?" Dažnai taip ir dariau. Bet jei žmogus atsako (mano min?ta paž?stama): "Nieko", tada b?na nemalonu, kadangi manau, kad ji nenori pasakyti. Nes ne?manoma gi negalvoti nieko:).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lie 2006, 14:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia, na, ne visiškai su tavim sutinku d?l k?rybin?s silpnumo. K?rybin? pakankamai gerai atsiskleidžia per tai, KAIP veikia, nes ji yra instrumentas vedan?iajai funkcijai išreikšti. Kai k?rybin? - :bsensoric:, argumentavimas bus konkretus, apibr?žtas, aiškus; kai :bintuition: - argumentavimas bus daugiau abstraktus, alegoriškas, apibendrintas. Kabinimasis už detali? daugiau b?dingas sensorikams.



Kad b?t? aiškiau, užduosiu F klausim?:



F - ar tau priimtina žmoni? bendravime alegorijos, apibendrinimai, perkeltin?s prasm?s? Ar tau priimtini žmoni? sukurti simboliai, ir ar pati m?gsti juos kurti?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lie 2006, 14:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Kabinimasis už detali? daugiau b?dingas sensorikams.



Manau, kad šiuo atveju tai ne sensorika. Sensorikai tur?t? matyti visk?, ypa?, many?iau, baltieji sensorikai. Veido bruož? ?siminimas - grei?iausiai :wsensoric:.

O ji kaip tik suvokia abstrak?iai - abstrahuojasi nuo visumos vaizdo, nuo detali? visumoj, ir nori matyti kažkoki? vien? ryšk? bruož?. Tai ir yra :bintuition: - abstrahavimasis, atradimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2006, 08:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra, ži?r?k k? radau, panašu ? ši? tavo mint?:

Man netgi kyla mintis apie tai, kiek yra silpna k?rybin?, ir kiek tai bando kompensuoti vedan?ioji:wlogic:.


??????, ?? ?????????? ???????? ???? ????????? ??? ??????????? ?????? ????????????-?????????????? ???????? ? ?????? ?????? - ???? 1-?? ???????? ?? ???????? ??????????, ??? ? ??????? ??????, ? ?????????! ?.?. ???? ??? ?????????? ???????? ???, ? ?? ?????, ??? 1-?? ? ???? ???????? ??? ??????????, ?????? ???-?? ? ??? ?? ??, ??? «???????» ?????????? ? ??????????? ???? ?????.



????????, ??? ??? ?????? ???? ?????? ??????? ? ????? ????, ??????? ??? ???? ????????? ??????????? ???? ???????, ?????? ??? ???? ?????????? ???????? ??? ??????? ??????, ?????? ??? ????????? ????? ????????????? ??? ?????? ???? ?????????? ????????. ?????????? ?????? ????...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2006, 13:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Aha, ?domus pasteb?jimas, Nadia. Kur radai?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2006, 13:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra, retorinis klausimas?:wink:

Aš "ganausi" beveik išskirtinai pas Tipolog?.

Jo forumo teorin? dalis tikrai yra verta d?mesio. Jis yra Donas, kaip ir Aušra. Jis prat?s? jos darb? jos styliuje (daugyb? nauj? id?j? ir puiki logika): iki galo išnagrin?jo aspektus ir surišo su funkcijom, ištobulino A model? ir daug daugiau.

Aj, v?l aš ?ia:).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 153 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007