Socionikos forumas

Dabar yra 19 Bal 2024, 18:09

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 14:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
"Atsinešiau" žinut? iš kitos temos:



Nadia raš?:
Apsidžiaugiau kad Andersonas Dreizeris. Mane jo k?ryba visada labai paveikdavo. Dreizeriai mano m?gstamiausi rašytojai. Kaip tik ieškojau namie jo knyg?, kurias skai?iau vaikyst?je, bet nerandu. Atsimenu, kaip jis daiktus sužmogindavo:). Apie adat?les raš?, kaip apie gyvas, apie egl?. Kaip man j? gaila b?davo... Ypa? egl?s... Paskui visada verkdavau, kai reik?jo egl? išmesti po Nauj?j? met?... Sodinau ? žem?...

Solanža, o kap? aš nem?gstu, ir "kapini? jumoro". Iš vis manau, kad geriau deginti. Tiek vietos veltui užima tos kapin?s. Žmogus gi atminty gyvena...




Matau etiko pozicij?, logikui "sužmoginti" daiktus - neb?dinga. Etikai, k? j?s ? tai pasakytum?t?





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 14:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Cassandra raš?:
Matau etiko pozicij?, logikui "sužmoginti" daiktus - neb?dinga. Etikai, k? j?s ? tai pasakytum?t?


Taip, logikas grei?iau atvirkš?iai- žmones sudaiktina. :strange:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 14:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Gal emduk? ?ia k? reikšmingo tart?. Kita vertus, b?t? ?domu, kad visi tipai pasisakyt?. Gal atrinktum?m, ar tikrai vien etikams tokie dalykai gali b?t b?dingi. Ir ar tai apskritai etiko bruožas.



Aš jau gerai neprisimenu, kokia buvau vaikyst?j, bet kiek pamenu, nebuvo man b?dinga sužmoginti daiktus. Augalais tiesiog g?r?davausi. Tik v?liau, paskai?ius Castaned?, buvau ?mus jausti, kad augalas gali b?ti beveik kaip žmogus, beveik su siela. Kažkas tokio.

Daug tikresnis vaikyst?je buvo savo fantazij? pasaulis, kuriame ta?iau veikiantys asmenys buvo žmon?s, ne gyv?nai ar augalai...

Savitas ryšys buvo su gyv?nais. Bet tai jau ne ? sužmoginimo tem?, o ? gailes?io, ar net empatijos raiškos:)). Skamba kvailokai, empatija lyg nevartojama kalbant apie gyv?nus:).

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 14:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Solanža raš?:
Skamba kvailokai, empatija lyg nevartojama kalbant apie gyv?nus:).


Skamba normaliai: empatija tinka ir gyvunams, ir net augaliukams, juk ir ju nuotaik? gali pajusti, ?sijausti, išjausti...



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 14:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Na, bet jau vien tai, kad ji pati pastebi, kad daiktai "sužmoginami". aš vaikyst?j, pamenu, skaitydama tokio pob?džio literat?r?, galvodavau: kas ?ia per nes?mon?s???? taigi taip neb?na!!!! n? sykio nema?iau, kokios nors "verkian?ios" spintos. Kažkada gal koki? 5 m. buvau patik?jusi, kad K??? nakt? gyvul?liai prabyla: specialiai ?jau vidurnaktyj klausytis babyt?s višt?. Ir k? sau manot??? Ogi s?d?jo tos vištos ant lakt? ir snaud?, o kažkuri elementariausiai sukudakavo, sureagavusi ? uždegt? švies?. Man tai buvo pats tikriausias ?rodymas, kad nei iš šio nei iš to niekas "sužmog?ti" negali. Gal tod?l ir negaliu pasakyti, kad Andersenas buvo mano m?gstamas rašytojas. Pamenu, net ta gražioji jo pasaka apie Undin?l? mane erzino: ko ta žiopla Undin? leido t? savo princ? tai kitai nusitverti???? Kažkokia v?pla ir lebeda...Tai tokios mintys buvo vaikyst?je:)))) Suaugusi tik supratau, kad ten, žynocia, akcentuojamas, meil?s kilnumas, pasiaukojimas ir t.t.:))))


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 14:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Cassandra: :happy::happy: dostikiškos vertyb?s- tau v?pliškumas ir lebediškumas. :shocked:

Aha, ir aš toj pasakoj vis piktindavausi undin?s kvailumu, ir vis galvodavau, kokia gera pasaka, tik reikt? gal? protingai padaryt. :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 15:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
bet man atrodo, kad ?ia diskusija susipainiojo.



Nadios citata buvo ne apie savo poži?r?, o apie Andersen?, kur? laiko Drezieriu, ir b?tent d?l to "sužmoginimo".



su Nadios tipavimu ?ia neturi nieko bendra.



o kalb?ti, kad etikai kažk? "žmogina", o logikai - ne, irgi didel?s prasm?s nematau, nes labai jau neapibr?žta diskusija gaunas. pats tikrai negal?i?iau pakomentuoti, kad kažk? "žmoginu" kaip etikas. nesuprantamas klausimas tiesiog. gal palikime tai tiesiog literat?rinei interpretacijai, ir nedarykim iš to kokios nors "mokslin?s" analiz?s.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 15:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
liutauras raš?:
bet man atrodo, kad ?ia diskusija susipainiojo.



Nadios citata buvo ne apie savo poži?r?, o apie Andersen?, kur? laiko Drezieriu, ir b?tent d?l to "sužmoginimo".



su Nadios tipavimu ?ia neturi nieko bendra.



o kalb?ti, kad etikai kažk? "žmogina", o logikai - ne, irgi didel?s prasm?s nematau, nes labai jau neapibr?žta diskusija gaunas. pats tikrai negal?i?iau pakomentuoti, kad kažk? "žmoginu" kaip etikas. nesuprantamas klausimas tiesiog. gal palikime tai tiesiog literat?rinei interpretacijai, ir nedarykim iš to kokios nors "mokslin?s" analiz?s.




Bent aš supratau, kad ji ten išsak? b?tent SAVO poži?r? ? dreizer?, ir kok? poveik? jis dar? jai vaikyst?je.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 15:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Cassandra: ir aš taip supratau. Gi ?domus tipo poži?ris ? aktyvatoriaus k?ryb?, tas b?tent daikt? sužmoginimo fakto ?strigimas ir per?mimas, man atrodo tai daug pasako... :strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 15:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Skarlet:



Apie daiktu suzhmoginima....Tai chia labai apie mane :) T.y., nuolat tai darau. Dukra, kai mazhyte budavo labai juokdavosi, kai pargriuvusiai liepdavau greit atsistoti ir grindis paglostyti, bei atsiprashyti, kad jas uzhgavo :) Tada bet koks noras zhliumbti kaip mat dingsta. Dar megstu sakyti, kad va pyragelis, zhiuri i mane ir prashosi suvalgomas ir panashiai....:) Niu, o gyvunai ir shiaip gyvoji gamta tai ishvis - lygiaverchiai bendravimo partneriai. Vyra ir linksmina ir piktina mano pashnekesiai su katinu  arba su gelytem :)



P.S.O pasakoje apie Undinele, niekad jos nelaikiau kvailute, t.y., net vaikysteje jos elgesio motyvai manh buvo suprantami ir aishkus. Tiesiog liudnu buvo, kad nutiko taip, o ne kitaip.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 16:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 13 Gru 2004, 15:59
Pranešimai: 184
Man Andersono pasakos kažkokios nemielos ir nevaikiškos. Vaikyst?je ? sužmoginimus ži?r?jau labai atsargiai, na, kad ir ta kiaul? taupykl?, vis ži?r?davau ir galvodavau kaip ?ia taip gali b?ti, ji gi negyva ir turi ramiai kur ant palang?s tup?ti, o ne b?gioti.

Tik viena patiko, kur pabu?iavus varl?, ji gali pavirsti ? gražuol? princ?:smile::smile::smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 16:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
"Undin?l?s" pasaka - labai apie mane...  Nebylumas :wethics: srity ir kažkoks maksimalizmas (balso atidavimas už miglot? vilt?)

Dar prisimenu pasak? apie "Bjaur?j? an?iuk?", "Sniego karalien?".  Tarp kitko, - o koks Kajaus tipas? ("Sniego karalien?je" jis, o ne Gerda man atrodo pagrindinis herojus)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 17:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Liepa:



Tai, kad Kajus labiau marionete, nei herojus - ne jis, o dvi stiprios moterys spresnde kur jam buti, ir ka daryti. Gal tik pabaigoje truputi atsipeikejo :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 18:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
m2, va ir domiuosi - koks tai tipas? Savotiškai gavosi Kajui - sunku apsispr?sti, sunku pajausti prioritetus, susipainiojo vertyb?se. Kajus man atrodo idealistas.

Gerda tai tikrai Dreizerio tipo mergina. Labai racionali, praktiška, aiški (atrodo, kad nekamuoja jokios vidin?s problemos).



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 18:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Liepa:



Hmmm...Dabar labai tiksliai nepamenu, bet jis lyg ir pragmatishkas toks vaikinukas buvo. Gal koks Gabenas :) Del dualo gi taip nesistengiama gal? Jis priimamas kaipo savaime suprantamas dalykas? O vidiniu prieshtaravimu pas Gerda nesimato todel, kad ja visa uzhvaldes vienas jausmas - buti su Kajumi. Tada visa kita neina i paskutini plana ir neaktualu :) Dar man ryshkus ir pareigos rasti Kaju niuansas (kai ji atsisako likti karaliaus rumuose ir ishkeliauja toliau).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 189 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007