Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 01:25

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 83 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lie 2006, 14:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia raš?:
Prieštarauji pati sau. Juk kažkada citavai Jung?: ""?????? ????????????? ??????? ? ???????? ??????? ??????? ? ??????".



Nežinau, gal aš nemoku tos rus? kalbos, bet supras?iau š? sakin? taip: pagrindinis mano sutinkamas moter? bruožas - intravertinis jausmas.




Ne visai taip, aš vers?iau šitaip:

"Introvertinio jausmo dominavim? aš sutikdavau pagrindinai tarp moter?".




Ar tikrai visi taip verst?? Kaip suprantu, ?ia pagrindinis nesutarimas - antroje sakinio dalyje "??????? ??????? ? ??????". Nadia si?lo tai versti "daugiausiai tarp moter?",  tuo tarpu man lieka ?tarimas, kad visgi tiksliau tai versti "kaip pagrindin? moter? bruož?". Kadangi mano rus? šiaip sau, ?domi kit? nuomon?.



Kiek pamenu, Cassandra, reaguodama ? ši? Nadios pacituot? Jungo mint? (beje, ?domu iš kur ji?), reagavo taip:



Tavo cituojam? mint? Jungas paraš? XXa. pradžioje. D?l susiklos?iusi? visuomenini? santyki? bei moters pad?ties visuomen?je, d?l to meto tradicinio "moteriškumo" suvokimo, moterys buvo ir šeimos ir visuomen?s aukl?jamos taip, kad tapt? etik?mis. Tod?l ši fraz? yra visiškai teisinga. Ta?iau reik?t? pam?styti, kaip susiformuoja IM tipas. Tiek šiuolaikin? psichologija, tiek pedagogika teigia, kad, viena vertus, vaikas n?ra "tabula rasa", t.y. tam tikras psichines savybes vaikas atsineša gimdamas, t.y. jas paveldi, kitas  gi psichines savybes suformuoja aplinka, vis? pirma t?vai. Jei paskaitytum A.Augustinavi?i?t?s raštus, ten rastum jos mintis, kad IM tipas formuodamasis atkartoja dar motinos is?iose bendr? psichin? raid?, taip perimdamas t?v? bruožus, kita vertus, po gimimo jo raid? ypa? stipriai ?takoja t?vai, pagrinde motina, nes pastaruoju metu manoma, kad pagrindini? savybi? užuomazgos susiformuoja iki 5 met?. Taigi, kadangi stipriai pakito moters vaidmuo visuomen?je, kadangi šiais laikais jos vaidmuo neapsiriboja tik "vaikais, virtuve, bažny?ia"; kadangi moterys tapo nepriklausomos tiek šeimos planavime (kartu su kontracepsijos atsiradimu), tiek ekonomiškai-finansiškai; kadangi moterys aktyviai dalyvauja tiek visuomeniniame, tiek politiniame gyvenime, tuo pagrindu galima teigti, kad XXI a.pradžioje Europoje moter? logiki? yra kur kas daugiau nei buvo XX a.pradžioje.




šiuos Cassandros pasvarstymus supras?iau kaip paremtus ta Jungos citatos interpretacija, artimesne antrajam variantui (t.y. intravertinis jausmas kaip pagrindinis moter? bruožas).



Ta?iau kaip yra iš tikr?j??



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lie 2006, 15:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
liutaurai, net ?domumo d?lei pasiži?r?jau žodyne.

Žodžio "?????" penktoji reikšm?.

5.: ??????? ??????? daugiausiai, labiausiai;



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lie 2006, 15:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia raš?:
Žinau, žinau, kad baltalogikius erzina tokie dalykai:wink:.

O tu bent ?sivaizduoji kaip tikr?jam Heksliui su skaudži?ja :wlogic: b?t? "malonu" šit? perskaityt?

Aš noriu pasakyt, kad žmogus paprastai nesako kitiems to, kas jam pa?iam yra skaudu.




aš to heksliui ir nesaky?iau :smile: pabandy?iau suformuluoti kitaip. ir tas man b?t? visai nesunku padaryti. bet ?ia nuo situacijos priklauso.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lie 2006, 15:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia raš?:
liutaurai, net ?domumo d?lei pasiži?r?jau žodyne.

Žodžio "?????" penktoji reikšm?.

5.: ??????? ??????? daugiausiai, labiausiai;





a?i?, o iš kur citavai pa?i? citat??


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lie 2006, 15:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia raš?:
Introvertinio jausmo dominavim? aš sutikdavau pagrindinai tarp moter?".

Tai reiškia, kad vyr? etik? buvo mažai jo laikais, pvz. jis sutiko 9 moteris ir vien? vyr?. Bet tai nereiškia, kad disproporcija yra tarp logik? (jis taip neraš?). Pvz  tarp logik? gal?jo b?ti 49 vyrai ir 41 moteris. ?ia pa?mus 100 individ? imt?.




bet kokiu tai tik spekuliacijos. jungo citata (?domus jos šaltinis ir kontekstas) nei reiškia, kad jo laikais buvo mažai vyr? etik? (be to, k? reiškia mažai?), nei tai, kad logiki? moter? buvo žymiai daugiau nei etiki?.



o šiaip dabar teko ? vien? JAV universitet? nul?st. Tai ten pateikiama statistika tokia: labai apibendrintais skai?iais imtis - 1,5 mln., 1986 m., MBTI testas (http://psych.eiu.edu/spencer/Jung.html):



In 1986 it was given to 1.5 million people. Generally, it shows the following breakdowns:



Extravert - 70% Introvert - 30%



Sense - 70% Intuition - 30%



Think - 60% Feel - 40% - for males



Think - 40% Feel - 60% - for females







kituose saltiniuose pateikiama dar kitokia statistika, bet tendencijos panasios: vyru T 60 - F 40; moteru T 30 - F 70.



tai tiek.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lie 2006, 10:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
jungo citata (?domus jos šaltinis ir kontekstas)


?.?.??? "??????????????? ????".

X. ????? ???????? ?????

???????????? ?????????? ???

Daugiau jokio konteksto, tiesiog pirmas aprašymo sakinys.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lie 2006, 11:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Tas pats su ekstravertiniu jausmu:

"???? ????????????? ??????? ????? ??????, ?? ?? ??????? ?? ????????????? ??????????? ????. ???????, ??????? ????????????? ??? ??? ????, ????????? ????? ??? ??? ?????????? ? ????????".

Ir toliau, aprašin?damas etinius tipus, Jungas kalba tik apie moteris ir vartoja žod? "ji" ir "moteris".

Tuo tarpu, prie logini? tip? aprašym? n?ra jokio pamin?jimo, kad tai b?t? b?dinga vyrams, ir Jungas vartoja žodžius "žmogus", "asmuo" ir pan.

Aš randu tam tik vien? paaiškinim?: logik? skai?ius yra didelis ir didesnis vyr? skai?ius yra nepastebimas, etik? skai?ius yra mažas ir disproporcija ryški. Skai?iais aš t? buvau išreiškusi auks?iau.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lie 2006, 12:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Tas pats su ekstravertiniu jausmu:

"???? ????????????? ??????? ????? ??????, ?? ?? ??????? ?? ????????????? ??????????? ????. ???????, ??????? ????????????? ??? ??? ????, ????????? ????? ??? ??? ?????????? ? ????????".

Ir toliau, aprašin?damas etinius tipus, Jungas kalba tik apie moteris ir vartoja žod? "ji" ir "moteris".

Tuo tarpu, prie logini? tip? aprašym? n?ra jokio pamin?jimo, kad tai b?t? b?dinga vyrams, ir Jungas vartoja žodžius "žmogus", "asmuo" ir pan.

Aš randu tam tik vien? paaiškinim?: logik? skai?ius yra didelis ir didesnis vyr? skai?ius yra nepastebimas, etik? skai?ius yra mažas ir disproporcija ryški. Skai?iais aš t? buvau išreiškusi auks?iau.







Nadia, pasiži?r?k ? dat?, kada tai buvo rašyta, ir pagalvok apie tai, kaip stipriai kito moters ?vaizdis, o kartu ir jos savyb?s pastaruosius dešimtme?ius. Jei neužtenka informacijos, prisimink 5-o dešimtme?io filmus, moteriškus tipažus juose, kad ir "Džeimso Bondo" merginas, ir palygink su ši? laik? "kap? pl?šike Lara Kroft" ar "karžyge Ksena" :wink: Jungo laikais "supermenai" buvo vyrai, o moterišk?s buvo ekrano puošmena beigi emocin? atasvara pagrindin? herojaus šaltakraujiškumui ir intelektui. Dabartin?s superheroj?s šaudo ir gaudo, išmano ryt? kovos menus, yra psicholog?s-filosof?s ir t.t.,jos nežvyg?ioja, pamat? gyvat?, šaltakraujiškai gali ištaškyti priešininkui smegenis,o vyrukai šalia j? reikalingi krovini? pernešimui ir scenoms lovoje pa?vairinti.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 83 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 120 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007