Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 17:09

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 90 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 14:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra, o aš ne apie remonto darbus. Aš apie tok? reiškin?: jie visk? lyg dalija: ?ia - mano, ?ia - tavo. Va šitas prikauso prie to, šitas - prie to. ?ia j?, ?ia - visai kit?. ?ia vien? sritis, ?ia - kit?.



Dar šis tas:

?????? ??????, ???? ??????? ???? ????????. ?? ???? ????????? ???? ?????????? ??? ???????, ? ??? ? ????????? ??????… ??? ?????????? ????????? ?????????, ? ???? ????????????? ?????, ?? ????? ?????. ????, ????? ??? ?????????? ????? ????????, ?? ??? ????? ? ?? ???????? ??????? ???????? ??????????? ??????????? ???????. ?????? ? ?? ??????????. ??? ?????, ? ????? ?? ???????????. ? ????? ???????? ? ???? ? ??? ??????????, ? ??? ???? ?????? ?????? ? ?????. ??? ?? ?????? ???????? ?????. ??? ???????? ? ??????, ? ?????? ???? ????? ? ?????.



Ties? sakant, man neduoda ramyb?s tik pavydas. Su kitu susitvarkau be problem?, bet narvo poj?tis... Man darosi fiziškai nemalonu, ir galiu sureaguoti labai, tiesiog labai audringai. V?lgi, paskui man darosi žmogaus gaila, bet vistiek aš negaliu pakesti nuosavos laisv?s apribojimo. Aš niekam nepriklausau. Tai dogma, o dogmos neaptarin?jamos. Aš myliu žmog? ir noriu su juo b?ti, o štai pirkti ir tur?ti man?s negalima. Tai lie?ia ne tik meil?. Tai lie?ia ir darb?, o grei?iau vis? mano gyvenim? aplamai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 14:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Cassandra, o aš ne apie remonto darbus. Aš apie tok? reiškin?: jie visk? lyg dalija: ?ia - mano, ?ia - tavo. Va šitas prikauso prie to, šitas - prie to. ?ia j?, ?ia - visai kit?. ?ia vien? sritis, ?ia - kit?.



Dar šis tas:

?????? ??????, ???? ??????? ???? ????????. ?? ???? ????????? ???? ?????????? ??? ???????, ? ??? ? ????????? ??????… ??? ?????????? ????????? ?????????, ? ???? ????????????? ?????, ?? ????? ?????. ????, ????? ??? ?????????? ????? ????????, ?? ??? ????? ? ?? ???????? ??????? ???????? ??????????? ??????????? ???????. ?????? ? ?? ??????????. ??? ?????, ? ????? ?? ???????????. ? ????? ???????? ? ???? ? ??? ??????????, ? ??? ???? ?????? ?????? ? ?????. ??? ?? ?????? ???????? ?????. ??? ???????? ? ??????, ? ?????? ???? ????? ? ?????.



Ties? sakant, man neduoda ramyb?s tik pavydas. Su kitu susitvarkau be problem?, bet narvo poj?tis... Man darosi fiziškai nemalonu, ir galiu sureaguoti labai, tiesiog labai audringai. V?lgi, paskui man darosi žmogaus gaila, bet vistiek aš negaliu pakesti nuosavos laisv?s apribojimo. Aš niekam nepriklausau. Tai dogma, o dogmos neaptarin?jamos. Aš myliu žmog? ir noriu su juo b?ti, o štai pirkti ir tur?ti man?s negalima. Tai lie?ia ne tik meil?. Tai lie?ia ir darb?, o grei?iau vis? mano gyvenim? aplamai.




Gorkiams apr?minimai b?dingi. Galvoju, kiek tai teisinga, kai kalbama apie veiklos sritis. Ko gero, irgi b?dinga.





O d?l tos citatos apie laisv?s apribojim? - ?ia gal eina iš :bsensoric:, nes po tais žodžiais gal??iau pasirašyti ir aš.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 15:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra:

super žodis - apr?minimas, negal?jau sugalvoti.

Taip - tai ir yra, jei vienu žodžiu, :bsensoric: funkcijos apibr?žimas. Jos aspektas - erdv? (t?ris), o funkcija - erdv?s (visom prasm?m) dalijimas ? teritorijas (mano, tavo ir pan.) ir savo erdv?s gynimas.



O d?l tos citatos apie laisv?s apribojim? - ?ia gal eina iš , nes po tais žodžiais gal??iau pasirašyti ir aš.


Aš irgi tokios nuomon?s, kad tai iš :bsensoric:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 15:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:
Liepa, ar tu gal?tum pasakyti, kad esi priklausoma nuo kit? žmoni? emocij??


Su emocijomis n?ra taip paprasta.  Saky?iau, aš daugiau priklausau nuo savo emocin?s b?senos (ypa? jei tai susij? su pažeista skaudži?ja - tai mane destabilizuoja). Kai mano skaudžioji rami - esu stabilios b?senos. :)

Kit? žmoni? emocijas skirstau ? palankias ir nepalankias. Jei emocijos nepalankios - stengiuosi atsiriboti nuo j? (nes pakeisti nemoku). Ypa? jei žmogus siekia išspr?sti kok? nors klausim? tik per emocijas (išsikrauti) - nepavyks!  Esu visiškai nepriklausoma. Galiu b?ti kaip akmuo. Galiu pasakyti, "kalb?siuosi tik tada, kai nusiraminsi" - ir iš tikr?j? nereaguosiu, kol nenusiramins. ? emocijas gal ži?riu kaip ? fona - tai n?ra nei pagrindinis dalykas, nei argumentas.  Fonas gali trukdyti arba pad?ti susikaupti.  Nepalank? fon? turb?t traktuoju kaip emocin? SPAUDIM?. O spaudimui priešinuosi.



Nadia raš?:
Liepa, o kaip gi su tarptipiniais? Užsakovas netur?t? sukelti tokio pasibais?jimo?:wink:



Užsakovas veiksmais realiai pasibais?jimo nekelia.  Pasibais?jim? kelia jo veiksm? motyvai (suprantama - vertyb?s nesutampa). B?tent pakraupstu nuo toki? atvir? prisipažinim?.  Užsakovo "virtuv?s" geriau nežinoti :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 15:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra, o santyk? jaut? kok? nors? Koks poj?tis nuo žmogaus?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 15:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa, keistoka, pagal tavo santyki? su emocijomis aprašym? irgi bu?iau už Robespjer?. Na bet gal aš dar permažai Don Kichot? pažistu, gal ?vairiai b?na... Hm. Tiksliau ne gal, aš tikrai j? mažai pažistu:).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 15:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Cassandra, o santyk? jaut? kok? nors? Koks poj?tis nuo žmogaus?




Truput? patikslink, k? turi omenyje, ar man užduodi t? pat? klausim? kaip ir Liepai, ar esu priklausoma nuo kit? žmoni? emocij??



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 15:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia, s?džiu ir galvoju...manau, kad neigiamas emocijas pastebiu labiau nei teigiamas. Teigiam?, ko gero visiškai nepastebiu, kol jos ne?vardijamos žodžiais, o neigiamos, pvz. pyktis, jei neslopinamos, žmoguje matosi gerai.



Kaip ? jas reaguoju? Hm...kiek pasteb?jau, žmon?s ant man?s ner?kia :smile: Tiksliau, pabando r?kti, bet tik vien? kart?.

Ateina pas mane bendradarb? ir pradeda putotis d?l dalyk?, su manimi nesusijusi?. Aš tyliu, klausausi ir ži?riu ? j? ir šypsausi, nes juokinga kai taip dr?skosi. Ji išsiputoja išsiputoja, paskui vis tampa ramesn? ir ramesn? ir visk? pasakiusi, išeina. Daugiau niekada mano akivaizdoje nebesiputoja. Kalba ramiu tonu.



Ties? sakant, man?s tokios situacijos neerzina, tik prajuokina viduje. Nebijau nei pikt?, nei r?kaujan?i?

o moralizuojan?i? nem?gstu. Toki? vengiu. Poži?ris ? juos : "Ne u?ite menia žitj, lu?še pomogite materialno :wink:"



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 15:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra:

Ne, aš neapskritai, aš apie poj?t? nuo Xtatic'o kalbu.



Be to, labai jau?iu nepalank? santyk? - ypa? "pagalbos" aprašymai tiesiog nupurto...  Aš gelb??iau žmog? nuo tokio "gelb?tojo"....


Liepa, kod?l? Žmon?s tik Don Kichotai:wink:? Man pvz. viskas labai patinka, k? jis rašo.

Xtatic nor??iau paklausti apie mokyklos period? (laisvu tekstu) - kaip sek?si tarp klas?s draug??  apskritai koks poži?ris ? mokym?si, nam? darbus, žinias. Kokie dalykai buvo m?gstami?


Aš dar susirasiu atsakym? ? panaš? klausim?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 15:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Cassandra:

Ne, aš neapskritai, aš apie poj?t? nuo Xtatic'o kalbu.



Be to, labai jau?iu nepalank? santyk? - ypa? "pagalbos" aprašymai tiesiog nupurto...  Aš gelb??iau žmog? nuo tokio "gelb?tojo"....


Liepa,, kod?l? Žmon?s tik Don Kichotai:wink:? Man pvz. viskas labai patinka, k? jis rašo.




A, ne taip supratau :smile:



O kok? poj?t? tu turi omenyje? kad nejau?iu jokio poj??io...:confused: T.y. nei piktina, nei žavi, nei atrodo savas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 15:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:
Liepa, keistoka, pagal tavo santyki? su emocijomis aprašym? irgi bu?iau už Robespjer?. Na bet gal aš dar permažai Don Kichot? pažistu, gal ?vairiai b?na... Hm. Tiksliau ne gal, aš tikrai j? mažai pažistu:).




Robespjerams nuo spaudimo skauda (?sivaizduoju, kad jie jau?iasi aukos, stengiasi daryti taip kaip reikia, kad spaudimo išvengt?). Robespjer? elges? šiuo atveju ?sivaizduoju kaip nuolank?. Robespjerai pagal tai galb?t vertina save - "jei spaudžia, neatitinku reikalavim?".

Donai atstato "ragus". Kuo didesnis spaudimas - tuo didesnis pasipriešinimas. Bet nuolankumo nesulauksite! Kraštutiniu atveju pasi?s jus kuo toliau.



Ta?iau JAUTRUMAS daromam spaudimui b?dingas abiem. Nežinau, kaip išsireikšti... galb?t Robikui tai reiškia "neteisus aš", Donui - "neteis?s kiti"

Neteko diskutuojant lyginti Dono ir Robiko reakcij? ? spaudim? (nežinau Robik? nuomon?s).  Ta?iau Donai tikrai pripaž?sta, kad spaudimas sukelia priešinim?si, užsispyrim? jokiu b?du nenusileisti, nepasiduoti (su Donais apie tai diskutavome).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bir 2006, 14:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Robespjerams nuo spaudimo skauda (?sivaizduoju, kad jie jau?iasi aukos, stengiasi daryti taip kaip reikia, kad spaudimo išvengt?). Robespjer? elges? šiuo atveju ?sivaizduoju kaip nuolank?. Robespjerai pagal tai galb?t vertina save - "jei spaudžia, neatitinku reikalavim?".


Liepa, nemanau. Skauda žmon?ms ne d?l paties spaudimo (spaudimo beje nieks nem?gsta), o d?l to, kad Robesperas jau?iasi silpnas. O nori b?ti stiprus. Jeigu Robikas sutinka k? sipnesn?, tai irgi gali paspaust. Ir m?gsta:). O kai juod?j? sensorik? sutink?, tai labai jau?ia savo silpnum?.

Bet aš ne d?l to sakiau, kad ? Robik? panašu, o d?l to, kad nem?gsti neigiam? emocij?. Dar nema?iau Dono, kuris sulaikyn?t? savo neigiamas emocijas, jei pakeli bals?, tai Donas dar labiau:). O toliau dar ir rankas gali paleist ? darb?. Bet, kaip sakiau, pagal kelet? žmoni? gal negalima vertinti:).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bir 2006, 15:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Dar vakar prisiminiau :bsensoric: tema. Mano arliukais Žukov? pasir?pina (kai aš neb?nu). Tai jinai net "a?i?" sugeba pasidalint:). Sako: "A?i? man, a?i? tau". Kai aš sumoku už paslaugas. :smile:

Beje, turb?t tarp visos arklid?s žmoni? pasirinkau Žukov? d?l to, kad m?gstu konfliktantus:wink:. O iš tikr?j? d?l to gal kad ji visada su manim pasisveikindavo, ir net dažnai pirma, ir klaus?, kod?l nesisveikinu, jei kartais užsiblaškus pamiršdavau ar nepasteb?davau.

Buvau labai nustebus jos klausimais, kai ji mane vien? kart pavež?:

"O kur dirba tavo mama?" - "Ee, buhalter? jinai".

"Aš klausiu ne kuo dirba, o kur. Buhalter? gali pvz. banke dirbt". ...tolesnis atsakymas...

"O kur tu gyveni?" - Savanori? pr.

"O Žirmunuose kas gyvena?" - "Vyro mama"

"O kiek j?s kambari? turit?" - 4

"Tai j?s vienam kambary su vyru ir vaiku gyvenat?" - "Taip"

"O kur vyras dirba?" - ...

Ir taip juokinga, s?džiu ir galvoju, nieko sau, kaip :bsensoric: klausimus generuoja. Ištisa erdv?.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bir 2006, 16:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:
Bet aš ne d?l to sakiau, kad ? Robik? panašu, o d?l to, kad nem?gsti neigiam? emocij?. Dar nema?iau Dono, kuris sulaikyn?t? savo neigiamas emocijas, jei pakeli bals?, tai Donas dar labiau:). O toliau dar ir rankas gali paleist ? darb?. Bet, kaip sakiau, pagal kelet? žmoni? gal negalima vertinti:).


Tai n?ra emocij? sulaikymas.  Man patinka išlikti ramiai, kai kitas "verda". Tai irgi savotiškas poveikis - žymiai stipresnis, negu atsakymas emocijomis ? emocijas.  Man atrodo, kad emocijomis nieko išsiaiškinti ne?manoma, galima tiktai išsilieti (o kas iš to?). Ir beje, pastebiu, kad mano ramumas kai kur? žmog? dar labiau suerzina.  O kitas iškart pastebi, kad toks tonas nepriimtinas - ir pereina ? konstruktyv?.  Tada pasišnekam ramiai.



Dar nežinau ar tiksliai pacituosiu posak?.... "Jupiteri, tu pyksti? Vadinasi, esi neteisus".  Mano nuomone, emocijomis žmogus švaistosi tada, kai jau pritr?ksta argument?...  O tai jau pralaim?jimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Bir 2006, 13:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia: ir po tavo papildom? atsakym? pateikimo, man liko tas pats ?sp?dis- Štirlicas.



O kok? tip? jam nustat? fiziognomik? forumas?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 90 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 165 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007