Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 13:48

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 00:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Geg 2006, 23:19
Pranešimai: 7
Sveiki.m?gindam nustatyti savo tipo elgiausi kaip visada: skai?iau iš eil?s, susidurus su keblumu nustatyti ar esu sensorinis ar intuityvusis tipas praleidau ir dariau iš apa?ios( senai išmokau negaišt laiko prie klausim?, kuriuos galiu sau leisti atid?ti ir v?liau gr?šti).

Nesunkiai nusta?iau, jog esu irracjonali, kadangi net tur?dama kruv? darb?(kuriuos be abejo visada su entuzijazmu atlieku,bet ne laiku :strange: ) leidžiu sau atsipalaiduoti , jei išties to noriu ir  net pating?ti jei jau?iu tam b?tinyb?. Galb?t tai pernelyg didelis savimi pasitik?jimas,jog visgi visk? padarysiu,kad ir v?luodama ir nepasiruošus, ir padarysiu gerai.

Ar esu ekstravert? ar intavert?, m?s?iau ilgiau,kadangi anks?iau( prieš kokius 4m) buvau be abejon?s intravet?.Bet gyvenimas,aplinka bei pa?ios pastangos mane pakeit? ir dbr esu ekstarvert? kas man išties? teikia džiaugsm?( ilgesn? laik? b?dama viena pasiilgstu bendravimo,bet kokybiško,nes bet kokia komunikacija dažniau mane erzina nei patinka. Turi b?ti man ?domus ir prasmingas pokalbis su man ?domiu ir mane dominan?iu kokiu nors aspektu žmogumi.) Bet pasteb?jau, jog man labai svarbu tur?ti asmenin? teritorij?. Net jei geriausi draugai ilgesni? laik? užsib?na pas mane namie mane tai pradeda erzinti,nes ?ia savotiška mano tvirtov?(faktas jog gyvenu su tevais mane netrukdo,nes jie gan supratingai ? tai žvelgia) ir bet koks ?siveržimas i j? man nepriimtinas.Kartais noriu pab?ti viena ir man to reikia.Poreik? patenkinus v?l gr?žtu prie aktyvaus bendravimo M?gstu filosofuot bei beveik visk? analizuot, bet tai ,manau, nepersveria mano komunikabilumo ir net analiz? dažnai pasireiškia pokalbiais su kompitengesniais žmon?mis bei diskusijomis.Dažnai siekiu objektyvumo net tose sferose kur labiau tikt? subjektyvi nuomon?.

Esu loginines tipas.Visas savo pozicijas m?ginu ?rodyti, o ne ?tikint, jog esu teisi. Taipogi jausmai n?ra ta sfera, apie kuria m?g?iau kalb?ti ,nes jei dažnai mane trikdo. Dažnai net neigiu j? egzistavim? ar slopinu.Kritik? pri?mu ramiai, bet visad esu linkus j? apsvarstyti ,jei ji buvo argumentuota. Jei kas pasako,jog patinku-pad?koju ir tai paglosto mano saimyl? :smile: , tiesiog nuoširdžiai džiaugiuos, bet jei žmogus b?na man ne?domus dažnai tepasakau d?kuj to nebesureikšmindama.Gin?uose dažnai lieku rami.

O ar esu sensorinis ar intuityvusis ir nežinau,?ia didžiausias kls.Labai m?gstu gražius daiktus, kartais net esu estet?, bet dažnai pirmenyb? teikiu,mano manymu, svarbesniems dalykams ,tokiems kaip patogumas ir funkcjonalumas. Tvarkingumu negaliu pasižym?ti jei tai lie?ia but?, bet visada žinau kur kas metosi :happy: net jei t? daikt? nukišau kažkur visai nesenai, ? jam nepritaikyt? viet?.Bet jei tvarkinguma reikt? interpretuot  kaip, pvz nag?- jei nagai nesutvarkyti nuolat jau?iu diskomfort?, k? bedary?iau, net jei tai labai svarbi veikla. Tas pats su plaukais ir panašiomis smulkmenomis.Gan gerai  suvokiu material? pasaul?, bet tuo pa?iu žinau ir savo fizinius poreikius(juos atpaž?stu greit ir be didesniu keblumu nustatau kod?l, d?l ko ir ko reik jiems patenkint).Vis? laik kur nors jud?dama (nuo taško A iki B) esu su ausinukais ausyse ir skamban?ia m?gstama muzika,taip ,manau, atsiriboju nuo man neaktualios aplinkos veiksni?(toki? kaip triukšmas), bet tuo pa?iu dažnai stebiu aplink?, matau detales, mane dominan?ias.

Dar m?gstu lyderiauti, bet tik tose sferose kuriose gaudausi. Jei reik kad kas orgaznizuot? žmones darbui mielai tuo imuos.

Tad negaliu nuspr?sti esu Don kichotas ar Žukovas?

Iš anksto d?koju už pagalba :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 01:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Sveika, cogito_ergo_sum  "Pel?džiukas" esi - ar kaip? :happy:

Jau?iu daug panašum? iš apib?dinimo...

Kokie dalykai mokykloje labiausiai patiko? Nuo ko prad?davai nam? darbus ruošti? (o gal k? "numuilindavai" - k??)

Supratau, kad lyg teko su savim padirb?ti ekstravertišk?jant. ?domu, kaip b?davo anks?iau. Kaip manai, kas kliud? pasireikšti ekstravertiškumui? Kaip tai ?veikei?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 08:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Geg 2006, 23:19
Pranešimai: 7
Sveika, Liepa: taip.vienareikšmiškai esu pel?da :happy: bet tai man netrukdo,veikiau ?protis. D?l mokyklos- dar joje tebesimokau, m?gstamiausi dalykai lietuvi?, psichologija, biologija, dail? bei istorija. Nam? darvus? va rytas,man tuoj ? mokymo ?staiga , o aš tik dbr darau juos. Sp?siu ir padarysiu gerai, tik be abejo gal?jau ir vakar,bet.. bet nepadariau ir dažniausiai taip b?na.( ne taip reikšmingus man nd padarau per pertraukas). Bandžiau palengva save keisti, o ir aplinka pad?jo.Ans?iau buvau be nuomon?s tvirtesn?s, na toks mažas ka?iukas :happy: o dbr katr?, kuri jei ka  gali parodyt nagus, be to m?gstanti žmones ir bendravim? kai jai to norisi. Tapau labiau egoistiškesn? bei konkretesn?, labiausi siekiu ko oriu ir išmokau pasakyt "ne" , dbr nebeturiu problem? su tuo. Ekstravertiškumui pasireikšti vis? pirma, manau, trukd? aukl?jimas( neišsišok, b?k tyli, nel?sk) bei gal mano temperamentas(nesu linkus ? agresij? ir nesu impulsyvi). Bet dbr ta spats temperamentas mane tiesiog žavi (šiek tiek savimyliškumo) , nes jo d?ka išlieku santuri, net aršiausiuose diskusijuose( diskusijas, debatus ir pan tiesiog dievinu). Atsakiau berods ? visus klausimus. Tikiuos tai pad?s pad?ti man :smile: .

P.s. Tikiuos panašumai veikiau džiugino nei treikd? :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 12:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Sveika prisijungusi,cogito_ergo_sum :smile:



aš irgi radau daug panašum?, turb?t sutiksim su Liepa d?l tavo :wlogic: :wink: man tu atrodai pakankamai konkreti, kas b?t? ar?iau :bsensoric:.



Klausimai:

Ar esi nekantri? Kaip tai pasireiškia?



Kas, tavo nuomone, svarbiausia gyvenime? Be ko žmogus negal?t? gyventi pilnaver?io gyvenimo?Kokias savybes labiausiai vertini žmoguje?



Globalizacijos procesai, tavo nuomone, gerai tai, tai blogai, ar tav?s tai išvis nelie?ia? Kod?l?



? kur? iš šit? klausim? tau buvo sunkiausia atsakyti? Kod?l?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 15:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Sveika atvykusi cogito_ergo_sum!

Ar esu ekstravert? ar intavert?, m?s?iau ilgiau,kadangi anks?iau( prieš kokius 4m) buvau be abejon?s intravet?.Bet gyvenimas,aplinka bei pa?ios pastangos mane pakeit? ir dbr esu ekstarvert? kas man išties? teikia džiaugsm?
Žmon?s šiuo aspektu nesikei?ia iš intraverto ? ekstravert? ar atvirkš?iai. Jie iš prigimties b?na arba ekstravertais arba intravertais.

Ta?iau min?jai, kad tai ?takojo aukl?jimas, kitaip sakant tiesiog tavo ekstraversija buvo "gesinama". Jei šiuo metu jautiesi ekstraverte - matyt neklysti :smile:



m?gstamiausi dalykai lietuvi?, psichologija, biologija, dail? bei istorija
O kas b?tent istorijoje tau patinka? Kaip tai apib?dintum?



Tapau labiau egoistiškesn? bei konkretesn?, labiausi siekiu ko oriu ir išmokau pasakyt "ne" <...>

nes jo d?ka išlieku santuri, net aršiausiuose diskusijuose( diskusijas, debatus ir pan tiesiog dievinu).
Šie ir kiti motyvai panaš?s ? vedan?i?j? :bsensoric:.



Hmm.. ir k? gi man primena... Manau, kad požymiai tikrai artimesni :bsensoric: ir, kogero, logika (:wlogic:) taip pat dominuojanti. Pats d?stymo stilius ir kaip visk? pateiki yra gan?tinai konkretus, be didesni? ?švedžiojim?.

Variacijoje tarp Don Kichoto ir Žukovo - manau, kad tikrai persveria Žukovas. Panašu, kad šio tipo ir esi. Tiesa, d?ti tašk? dar galb?t per anksti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 15:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Geg 2006, 23:19
Pranešimai: 7
Laba, Cassandra ,:wink:

Taip,esu nekantri gan dažnai.Pvz. jei noriu knygos,auskaro ar pan, tai noriu dabar ir ?ia, bet jei yra veiksniai ar aplinkyb?s, kurios neleidžia realizuot savo nor?, sugebu tai atid?ti neribotam laikui ir tai man visiškai netrukdys. Kitaip sakant, siekiu visk? gaut tuoj pat, bet jei nepavyksta d?l to nenusimenu ir ramiausiai gyvenu sau toliau. (gal lemia tai,kad mokaus atsiribot nuo materiali? dalyk? ir neb?ti nuo j? priklausoma)

Mano manymu, svarbiausia gyvenime yra savirealizacija, nes b?tent ji,mano manymu, ?prasmina gyvenim?. Antroje vietoje manau b?t? sveikata, nes ligos bei ne?galumas riboja veikl? bei neleidžia gyventi pilnavertiško gyvenimo bent jau kažkokiu, kad ir minimaliu, aspketu.Prie savirealizacijos priskir?iau dar entuzijazm?, siekim? savo tiksl? bei tik?jim? savimi ir sugeb?jim? savo veikloje jausti malonum? ir prasm?.Kitokiui atveju žmogus savo pilnavertiškumo net nepajus,manau.

Žmoguje labiausiai vertinu kryptingum?, kai žmogus žino ko nori ir neneigia savo nor?(tai, manau, man labai svarbu).Taipogi sugeb?jim? pasir?pinti savimi bei kitais,ty gyvenimišk? išmint?.Bei sugeb?jim? apginti,argumentuoti savo pozicij? ir nebijoti b?ti savimi,neneigti sav?s.

Globalizacij? vertinu kaip neatsiejam? evoliucijos dal?, kuri turi tiek neigiam?, tiek teigiam? pusi?. Man patinka kosmopolitizmas, mano nuomone, tai yra teisingiau už bet kok? patriotizm?,bet net šiuo aspektu negaliu b?t kategoriška,nes visgi taut? išskirtinumas bei j? papro?iai kartais suteikia žmon?ms šarmo.Kaip neigiama pus? pateik?iau didžiuj? šali? savival?, veikiau išsiaukštinim? bei mažesniu? ar skurdesni? problemas,pvz Afrika nors ir esame 21a, bet t? vargu ar jau?ia, visdar likusi darbinink? etiket? jiems. O ir esant šiam procesui dem?sis nukrieptas ? tokias s?voka skaip valstybingumas,šalys,ekonomika ,o pats žmogus tetampa kažkuriuo aspektu tik statistiniu vienetu. Tad tai nevienreikšmiškas dalykas, nepriskir?iau ji nei blogiesm nei geriems.

Sunkiausia buvo atsakyti ? pirm? kls,nes teko pripažinti savo minusus, su kuriuos dar tik mokaus valdyti ir stengiuos keisti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 15:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Geg 2006, 23:19
Pranešimai: 7
Laba ,Vartotojas 2, :smile:

ats d?l istorijos: mane domina patys ?vykiai ir j? priežastys. Žmonijos raida, didžiausios jos klaidos bei pasikeimai, ?domiausios asmenyb?s. Kas l?m? tok? ar vienok? istorijos pokyt? ir raid?. Savotiška anliz? pa?ios žmonjos, kurios dalimi esu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 15:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
cogito_ergo_sum: Iš tavo atsakym?, abejoni?, kad esi Žukovo tipo nebeliko :smile: Manau Cassandra taip pat pritars. Sveika atvykus ? Beta kvadr?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 16:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Geg 2006, 23:19
Pranešimai: 7
Vartotojas 2: tikiuos nesupyksi ir pad?si ir man suvokti kod?l priskirei(d?l kuri? mano pasisakym?) mane Žukovui :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 16:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Baltalogiki? daug?ja :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 16:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
cogito_ergo_sum: Žinoma. Nors išsamiai gali paklausti Cassandros - ji Žukov? :smile:



Žmonijos raida, didžiausios jos klaidos bei pasikeimai, ?domiausios asmenyb?s. Kas l?m? tok? ar vienok? istorijos pokyt? ir raid?. Savotiška anliz? pa?ios žmonjos, kurios dalimi esu.
Atsakei ir akcentavai tuos dalykus, kuriuos akcentuot?, kogero, kiekvienas logikas-sensorikas (ypa? Žukovas bei Gorkis).



Taip,esu nekantri gan dažnai.Pvz. jei noriu knygos,auskaro ar pan, tai noriu dabar ir ?ia, bet jei yra veiksniai ar aplinkyb?s, kurios neleidžia realizuot savo nor?, sugebu tai atid?ti neribotam laikui ir tai man visiškai netrukdys. Kitaip sakant, siekiu visk? gaut tuoj pat
"?ia ir dabar" motyvas yra labai Žukoviškas derinys. Ypa? b?dingas jaunatviškam Žukovui. D?l savo iracionalumo, šis tipas nori realizuoti savo siekius vos tik gav?s toki? prog? t.y. susiklos?ius aplinkinei situacijai, b?damas ekstravertu jis to siekia gan akvyviai ir atvirai, su "ugnimi". Noras, siekis, kova - :bsensoric: motyvai.

Prie savirealizacijos priskir?iau dar entuzijazm?, siekim? savo tiksl? bei tik?jim? savimi ir sugeb?jim? savo veikloje jausti malonum? ir prasm?.Kitokiui atveju žmogus savo pilnavertiškumo net nepajus,manau.
:bsensoric:-:bintuition: opozicijos motyvai. Priešingai nuo grynosios intuicijos, savirealizacija akcentuojama daugiau kaip praktin?, nei id?jin?. Prasm?, dvasin? ir psichologin? stripryb? - Žukovui r?pimi dalykai.

Žmoguje labiausiai vertinu kryptingum?, kai žmogus žino ko nori ir neneigia savo nor?(tai, manau, man labai svarbu).Taipogi sugeb?jim? pasir?pinti savimi bei kitais,ty gyvenimišk? išmint?.Bei sugeb?jim? apginti,argumentuoti savo pozicij? ir nebijoti b?ti savimi,neneigti sav?s.
Kryptingumas, žinojimas ko nori, sugeb?jimas pasir?pinti savimi bei kitais - galima sakyti gryni :bsensoric: motyvai (šie sakiniai, labai tinka tiesioginiam šio aspekto apib?dinimui). Sugeb?jimas apginti savo pozicija, argumentavimas - :bsensoric: ir :wlogic: derinys.

Klausimas apie globalizacij? - na, reik?t? paklausti Cassandros, kod?l ji j? uždav?. Many?iau kiekvienas iš m?s? turi savo nuomone, ir ji gali b?ti tiek skirtinga, tiek vienoda, nepriklausomai nuo tip?. Ta?iau visa tai išd?stei logiškai-sensoriškai (tikiuose dar padiskutuosime panašiomis temomis kategorijoje "Istorija, politika, pasaulis" :wink:). Loginiams-sensorikams svarbu priežasties-pasekm?s ryšys procesuose, jie visa tai mato per ši? prizm?. B?tent d?l šios priežasties, dažnam logikui-sensorikui yra ?dom?s istoriniai, politologiniai procesai, bet žinoma - tai jokiais b?dais n?ra taisykl?.

Yra daug kit? tavo tekste esan?i? bruož?, kurie ypa? dominuoja logik?-sensorik? klube arba išskirtinai baltalogiki?-juodasensoriki? (Žukovai ir Gorkiai). Taip pat Žukovišk? motyv?:
Dar m?gstu lyderiauti, bet tik tose sferose kuriose gaudausi. Jei reik kad kas orgaznizuot? žmones darbui mielai tuo imuos.


Ar pakanka argument?? :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Geg 2006, 17:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
:happy: tapatuk? :happy:



Kod?l - iš esm?s atsak? Vartotojas 2, papildysiu d?l globalizacijos. Š? klausim? uždaviau neatsitiktinai - Don Kichotas tikrai b?t? rad?s prog? išd?lioti savo mintis apie "visuotin? žmonijos brolyb?s" id?j? (bendr? visai Alfa kvadrai), galb?t žodžiai b?t? kiti, bet prasm? - ta. t.y. Donas apie globalizacij? b?t? pasisak?s id?jin?s filosofijos lygmenyje (:bintuition:), tuo tarpu tu išd?stei savo realistin? poži?r? ? tai :bsensoric:



O šiaip labai ?domus jausmas skaityti žmogaus pasisakymus, kurie "išguldyti" taip, tarsi pati b??iau juos parašiusi :smile:





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 119 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007