Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 20:09

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 116 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2006, 20:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
liutauras raš?:
Iš savo pus?s galiu pasakyti, kad nepaisant to, kad nesu senyvo amžiaus moteriškait? ir - dar daugiau - gyvenu mieste ir turiu aukšt?j? išsilavim?, o, be to, esu dešini? paži?r?, man Brazas visada imponavo, ir iki šiol j? laikau pa?iu geriausiu premjeru, kok? mes iki šiol esame tur?j? (na, dar Kubiliaus premjeryst? gerai vertinu). Gal tai išties asmeniškumai, bet man jis visuomet atrodydavo (ir atrodo) mielas, netgi lipšnus, taktiškas, nuoširdus, neieškantis žodžio kišen?je ir sakantis taip, kaip yra iš tikr?j?, tikras reikal? tvarkymo profesionalas.
Subjektyvus ir turiu pasakyti, labai jau etinis pasteb?jimas :smile: Kaip prijau?iantis dešiniesiems, gal??iau gilintis ? AMB nuopelnus ir "nuopelnus" Lietuvai, jo taktinius politinius sprendimus ir nuošird? bendravim? su žurnalistais (pastarieji manau gal?t? pla?iau papasakoti apie jo miel? nuooširdum? :wink:), ta?iau tai jau už šios temos rib?..



Pirmiausia, užfiksuokime "neprobleminius" atvejus. Kaip suprantu, niekas neprieštarauja, kad Uspaskich yra Napaleonas, Andriukaitis yra Hamletas, Grybauskait? yra Štirlicas, Bielinis - Hekslis, o Lopata - Žukovas. Ar tikrai visiems tai atrodo taip? Lygiai taip pat man nekyla beveik abejoni?, kad ?. Jurš?nas yra Hekslis, V. Radžvilas - Balzakas, o E. K?ris - Štirlicas. Ar gali kas nors pateikti pagr?st? prieštaravim? šiais atvejais?
Abejoni? kilo ir kils. Netikslu yra susidaryti vaizd? vien iš to, kiek skelbia žiniasklaida ir kiek pats subjektyviai susinterpretuoji. Nepaž?stam ši? žmoni? artimai, nežinom kaip jie atrodo savame gyvenime ir nežinom k? jie daro realiai, už visuomen?s aki?. Matoma yra tik tai, kas "generuojama" visuomenei.

Aukšto lygio, kompetentingas politikas, turi galvoti k? kalba, rinkt žodžius, jis negali sau leisti pasakyti bet ko ir kaip nori. Tai tas pats kas tipuoti iš prezidento kalbos, kuri? galb?t šešis kartus redagavo ir tais? jo patar?jai. Žinoma, tipuoti premjer?, kuris sugeba sau leisti sakyti k? nori ir kaip nori - n?ra sud?tinga :smile:



E. K?ris - Štirlicas
Galb?t. Nors kaip min?jau, labiau b??iau už Gorkio variant?. Konstitucin? teis? - tai n?ra raid?s teis?. Ji reikalaujo objektyvaus ir bendro vaizdo - teisinga tai ar ne. Many?iau neblogas derinukas baltai logik? su ugdoma balta etika, geban?ia vertinti moralumo klausim?.



kas yra A. Paulauskas
Kažk? turi bendro su balta logika. Sugebama tinkamu momentu išlaikyti nešališkumo linij?, beto teisininkas. Ta?iau gali b?ti ir etikas su ugdom?ja logika. Sunku pasakyti - tai geras kompetetingo politiko pavyzdys, kuomet fraz?s, elgsena ir pozicija yra apgalvota.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2006, 22:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Vartotojas 2 raš?:
Subjektyvus ir turiu pasakyti, labai jau etinis pasteb?jimas :smile:




Taip, subjektyvus, bet aš juk to ir nesl?piau :smile: Ir visgi, kadangi jau labai dažnai vartoji t? žod? "subjektyvus", ir tarsi nety?iom j? sugretini su "etinis", negaliu išk?sti neuždav?s vieno klausimo: o ar gal?tumei man objektyviai apibr?žti, kas yra objektyvumas.



Pats turiu tam tikr? samprat? šit? dalyk?, bet pirmiau nor??iau išgirsti tav?j? :wink: juk taip dažnai ši? terminij? vartoji -  tur?tum žinoti, k? sakai.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2006, 23:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
liutauras raš?:
Ir visgi, kadangi jau labai dažnai vartoji t? žod? "subjektyvus"
Tai kad šioje temoje pavartojau tik du kartus, ir tai tame pa?iame poste :smile:

ir tarsi nety?iom j? sugretini su "etinis"
Visiškai nesugretinu. Tiesiog akcentuoji tokius dalykus kaip: mielas, nuoširdus, puikiai moka bendrauti ir t.t. Šie akcentai yra iš etin?s prizm?s. Tai nei blogai, nei gerai - tiesiog etiniai pasteb?jimai. Ir jie gali b?ti tiek subjektyv?s, tiek objektyv?s, priklausomai nuo situacijos.



Jei gilintis ? samparat?, tai ne?manoma vertinti visiškai objektyviai. Bet koks vertinimas - subjektyvus. Ta?iau galima pasilikti prie individualaus subjektyvumo, o galima siekti maksimalaus objektyvumo ir b?ti kuo ar?iau "aukso vidurio" - objektyvios tiesos. T?, kas yra kiek galima arti tos objektyvios tiesos, aš ir vadinu objektyvumu. Jei gilintis pla?iau, giliau ir iš esm?s - tuomet tai reikalauja naujos temos :smile:



Na, jei reikia sauso apibr?žimo, tai objektyvumas - neutralus, nešališkas, be išankstinio nusistatymo vertinimas, atsižvelgiant ? realistin? fakt? visum?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2006, 00:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Vartotojas 2: aišku, visk? supratau :smile: tu, žinok, moki savo mintis labai sklandžiai d?lioti :smile:



o gr?žtant dar kart? prie to subjektyvumo-objektyvumo temos, tai man dar yra patikusi tokia žymaus pranc?z? sociologo ir filosofo P. Bourdieu ?žvalga, kuri suderina subjektyvum? ir objektyvum? be priešstatos vienas kitam. Kiek supaprastindamas nusakysiu jo koncepcij?: yra laukas - ?ia objektyvumas. tame lauke yra veik?jai su savo aistrom (illusio, pvz., boksininkas jau?i? aistr? boksuotis, mokslininkas - ?sti popieri? ir t.t.) bei ?sitikinim? ir papro?i? strukt?ruojamomis strukt?romis, kurios savo ruožtu strukt?ruoja tolesn? šit? veik?j? elges? (habitus). Tai va, kiekvienas reiškia savo subjektyvias id?jas, subjektyviai elgiasi ir pan., ir visa tai sudaro objektyv? socialin? paveiksl?, kuriame išd?styti visi santykiai tarp lauko dalyvi?.



o dabar, k? aš nor?jau svarbiausio ?ia pasakyti. va b?tent, jei mes nebijosime keistis savo subjektyviomis ?žvalgomis (ta?iau gerai pagr?stomis - ši?ia savoka "pagr?stumas glaudžiai siejasi su tavo "objektyvesnumo" samprata),  tai paj?gsime ir klampiausius politik? ir kit? visuomen?s veik?j? tipažus bendromis j?gomis išdiskutav? (t.y. kalbiškai susantykiav?) nustatyti. Taigi, nebijokime pasp?lioti ir kiekvienas su sava logika paanalizuoti. o po to kiekvienas pasidarys sau atitinkamas išvadas nagrin?jama tema.



kitaip tariant, many?iau, kad iš vis? egzistuojan?i? tyrin?jimo technik? šioje vietoje labiausiai tinka - diskusija, kur kiekvienas išsako sav? ekspertišk? nuomon?.



o juk tai ir yra geriausia, k? gali duoti šis forumas - drauge gilinti savo socionikos ir kitokias žinias.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Vas 2006, 17:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Solanža raš?:
m2: mano irgi buvo tokia versija. Dar dvejojau, o gal napoleon?, nes visgi tur?jo kokius tai savo verslus, vadovavo jiems. Diumos labai nem?gsta atsakomyb?s.


Netiesa, Diumos gali tureti savo versla ir imtis atsakomybes, tik kitas klausimas, kiek jiems tai kainuoja.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Vas 2006, 17:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
m2 raš?:
Hmmm....o tai jeigu kristute - dreizere, tai kaip ten su morale? ir labai jau virtuozishkai tarp dvieju vyru laviravo. Ar Dreizeriams tai budinga?


Dreizeriui budinga tas, kas ir kiekvienam zmogui. Tik jis kitus vertins pagal savo "sugedimo" :wink: laipsni.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Vas 2006, 18:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Adamkus mano akimis ziurin Hamletas, nors gal ir Hekslis, bet ne kas kitas

Brazauskas visiskai itikinama versija, kad Stirlis, labai issiugdes santykiu etika. Jo zmona grynuole sensorike, man i logine labiau nestu, bet gali buti ir kitaip, intravertiska.

Lansbergis labai jau Gorkiskas.

Prunskiene - Zukoviska natura.

Paulauskas kazkoks logikas sensorikas, mano akimis.

Paksas Balzakiskas, o jo zmona Dreizeriska.

Valinskas kuo graziausias Napoleonas.

Nikolajus Medvedevas 100% Don. Kichotas, pats sake, nes jis geras socionikas.

Blinkeviciute, mano akimis ziurint Huge.







Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Vas 2006, 21:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Pelene raš?:
Solanža raš?:
m2: mano irgi buvo tokia versija. Dar dvejojau, o gal napoleon?, nes visgi tur?jo kokius tai savo verslus, vadovavo jiems. Diumos labai nem?gsta atsakomyb?s.


Netiesa, Diumos gali tureti savo versla ir imtis atsakomybes, tik kitas klausimas, kiek jiems tai kainuoja.





Pelene, tai n?jo kalba apie gal?jim? ar ne?manomum?. VISI tipai gali imtis bet ko. Tik tiek, kad vieni darbai tam pa?iam tipui eisis lengvai, o kiti darbai- per kraujus, ves ? depresij? ir t.t.

Kas d?l dium?, tai pasteb?jau, jog tai kantrus, atkaklus tipas ir gana kruopštus. Dirba tiek, kiek reikia, jei darbo daug, pervargsta, nemoka nusipurtyti j?, perkelti ant kit? (jeigu jiems tiesiogiai tie darbai užkrauti). Ir tikrai ne j? stichija- vadovauti kolektyvams.



(hm, galvoju kad kvazitapatyb? suveik? š?kart. mintys panašios, tik pateikimo formos skirias.)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 11:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Pelene:



Nesutikchiau del Paksienes dreizerishkumo. Pas ja sensorika  silpna (chia ne Tv ar spaudos sudarytas ispudis, bet zhmoniu, artimai su ja bendravusiu ilga laika, atsiliepimai).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 11:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Ir Paksas man visiškai ne balzakiškas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 15:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Cassandra: Jis ligonis. O ligoni?, kaip žinia, socionika nenagrin?ja.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 16:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
ligonis? :shocked: Man jis hamletiskas atrodo, betgi savo galvos neduociau kirst uz jokio veikejo, kurio asmeniskai nepazistu, tipa... :happy::wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 16:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Skarlet, man jis irgi hamletiškas.



Vartotojas 2, dual? politin?s paži?ros neb?tinai turi sutapti :tongue: Neurgzk! (?ia ?vykiams užb?gant už aki?)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 16:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Cassandra: Beabejo, kad gali sutapti. Bet mes dabar apie nepakaltinamus asmenis, o ne apie daulus kalbam.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2006, 17:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Cassandra raš?:
Ir Paksas man visiškai ne balzakiškas.


Gal jis ir ne balzakas, bet kodel jis tau ne toks?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 116 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 101 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007