Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 18:18

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 276 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Rusiškam forume "donų ir diumų - dualų temose" donai akcentuoja, kad smūgiai per :wethics: atgrąso nuo atvirumo.  Žmogus tampa uždaras. Užsidaro savo kiaute.  Vaizdžiai iš tikrųjų galima įsivaizduoti kaip šarvus, per kuriuos nepasiekia jokie žodžiai.


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 18:57. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa rašė:
Unex rašė:
Bet dabar kalbame KAIP ginasi.
- taip, kad nebekiltų noras dar ką nors daugiau sakyti.  Ginasi logiškai.
Tikrai taip.

Liepa rašė:
Ginasi nustatydamas atstumą arba išvis "apsisukdamas ant vieno kulno"
O su tuo atstumu, Donas, kiek pastebėjau, elgiasi labai įdomiai: kartais su jam nepatinkančiu žmogeliu sumažina atstumą iki minimumo, iki familiarumo, ir kai žmogelis atsipalaiduoja, tada jį žiauriai "suvarto" iš loginių pozicijų.

Kad Donas trauktųsi - to nepastebėjau, jo mėgstama frazė: "Pasitraukia pralaimėję"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Cassandra, man atrodo, kad truputį nuklystame į kitą sritį.

Donas skirtingai elgiasi loginio disputo ir santykių etikos srityse. Loginiame dispute - galima viskas, bus pasinaudota visokiomis priemonėmis, kokios tik yra arsenale....    Kas link jausmų ir santykių su žmonėmis - jokių eksperimentų, manipuliacijų ir suvartymų negali būti.  Šioje srityje Donas subtilus ir labai nedrąsiai rodo iniciatyvą. Tiksliau - nerodo iniciatyvos. Laukia jos iš kito


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 18:58. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Dar pagalvojau. Iš svetimos teritorijos Donas pasitraukti gali, atvirai pagiežingai su grąsinamomis intonacijomis pranešdamas: "Gerai, aš išeisiu". Sakoma tatai taip, kad dažniausia puolama jį įkalbinėti neišeiti. O jei jau išeina - išlaukęs progos, savoj teritorijoj "atsigroja" taip, kad jo pradedama bijoti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa rašė:
Kas link jausmų ir santykių su žmonėmis - jokių eksperimentų, manipuliacijų ir suvartymų negali būti.
Tai kad jie yra! Visi trys išvardinti - žinau konkrečius pavyzdžius :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Cassandra, Liepa: Donas gali nesipriešinti ir neprieštarauti ten, kur iš :bsensoric: mato subordinaciją t.y. ten, kur jam nepalanku/nenaudinga arba ten, kur jis mato, kad negali (dėl subordinacijos ar nelygaus jėgų santykio) prieštarauti, priešintis, kovoti, etc.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa rašė:
Cassandra, man atrodo, kad truputį nuklystame į kitą sritį.

Donas skirtingai elgiasi loginio disputo ir santykių etikos srityse.    Kas link jausmų ir santykių su žmonėmis - jokių eksperimentų, manipuliacijų ir suvartymų negali būti.  Šioje srityje Donas subtilus ir labai nedrąsiai rodo iniciatyvą. Tiksliau - nerodo iniciatyvos. Laukia jos iš kito
Kalbu ne apie loginį disputą, kalbu apie santykių etiką, Dono bendravimo kultūrą. Dviejų mano labai gerai pažįstamų Donų (su abiem bendravau kiekvieną dieną ir ne po kelias valandas, vienas - vyras, kitas - moteris) niekaip negalėčiau pavadinti nei subtiliai, nei nedrąsiai rodančiais iniciatyvą šitoje srityje. Atvirkščiai, apibūdinčiau drąstiškais ir tiesmukiškais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 20:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Hmmmm.... na nežinau, kaip išaiškinti.  Aš juk savęs iš šalies irgi nematau.

Galiu tiktai pasiremti vėl gi rusų forume Diumų pasisakymais - kas juos labiausiai kankina.  Pasirodo, nuolatiniai tikrinimai ir pertikrinimai santykių srityje, norint išsiaiškinti - kaip yra iš tikrųjų.  Donas su savo :bintuition: intuicija tuoj pat pajunta bet kokius "neatitikimus" elgesyje ir žodžiuose. Temoje buvo prieita išvados - kad nuo Dono nereikia bandyti ką nors nuslėpti. Mažmožiai gal ir praslys, tačiau jei iš tiesų kas nors pasikeitė - geriau pasikalbėti tiesiai ir atvirai.

Netikiu, kad Donas imtųsi kokių nors manipuliacijų siekdamas "sukurti kokius nors santykius" - čia jis be galo sąžiningas.  Siekdamas ką nors išsiaiškinti - galbūt ir gali pastatyti "į ryškiai apšviestą vietą" ar "ištraukti į švarų vandenį"...    Bet tai gali būti padaryta tiktai VARDAN TIESOS, bet jokiu būdu ne siekiant manipuliuoti kitų žmonių jausmais.  Jokiu būdu.


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 19:00. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 20:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Mano minėtą pažįstamą Donę (pedagogę) užsiutino pasakymas, kad ji turi mylėti vaikus. Putojosi pusę dienos: "Kas čia per nesąmonės??? Man moka ne už tai, kad aš juos mylėčiau, o už tai, kad išmokinčiau ir egzaminui paruoščiau! Kur parašyta, kad į mano pareigas įeina "mylėti vaikus"???"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 20:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Unex rašė:
Cassandra, Liepa: Donas gali nesipriešinti ir neprieštarauti ten, kur iš :bsensoric: mato subordinaciją t.y. ten kur jam nepalanku/nenaudinga arba ten kur jis mato, kad negali (dėl subordinacijos ar nelygaus jėgų santykio) prieštarauti, priešintis, kovoti, etc.

Nesutikčiau...  Donas GALI pasipriešinti netgi ten, kur jam visiškai nenaudinga - bet kur jis jaučia, kad TIESA yra jo pusėje


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 19:01. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 20:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa rašė:
Donas su savo :bintuition: intuicija tuoj pat pajunta bet kokius "neatitikimus" elgesyje ir žodžiuose.
Labai netiksliai pasakyta. Donas pajunta kas išeina už taisyklių ribų. Bent menkiausias nusižengimas kažkokiems rėmams - ir jis su kirviu pirštus nukapos per tą vietą. Tačiau kalbant apie taktiškumą elgesyje - Don Kichotas yra ganėtinai netaktiškas ir gali pasielgti vien pagal savo principus, nematydamas, kad taip elgtis yra netaktiška ir nenaudinga (ugdoma, bet visgi silpna :bsensoric: )

Liepa: Na, tu vis remiesi rusų forumais ir kažkokiais Diumų pasakymais. Bet mes juk dabar kalbame apie Tave :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 20:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Casandra, iš tiesų užgauna pasakymas, kad jausmų srityje aš ką nors "privalau"...  Meilė yra LAISVA, ji yra tai - kas su manim atsitinka, o ne tai - ką aš darau.

Aš negaliu atsakyti už tai - kas su manim atsitinka.  Logiška, kad aš nieko niekam ir neprivalau.


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 18:54. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 20:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa rašė:
Netikiu, kad Donas imtųsi kokių nors manipuliacijų siekdamas "sukurti kokius nors santykius" - čia jis be galo sąžiningas.  Siekdamas ką nors išsiaiškinti - galbūt ir gali pastatyti "į ryškiai apšviestą vietą" ar "ištraukti į švarų vandenį"...    Bet tai gali būti padaryta tiktai VARDAN TIESOS, bet jokiu būdu ne siekiant manipuliuoti kitų žmonių jausmais.  Jokiu būdu.
Taip, jis gali daryti tokius dalykus su nepatinkančiu žmogumi VARDAN TIESOS, o ne tam, kad manipuliuoti jausmais. Donas, kaip ir Žukovas, yra kovotojas, ir jei jam atrodys, kad kažkas "eina prieš" jo idėją (o tai reiškia, kad eina prieš patį Doną), jis tokį žmogų laikys priešininku ir sieks savo pergalės.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 20:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa rašė:
Casandra, iš tiesų užgauna pasakymas, kad jausmų srityje aš ką nors "privalau"...  Meilė yra LAISVA, ji yra tai - kas su manim atsitinka, o ne tai - ką aš darau.

Aš negaliu atsakyti už tai - kas su manim atsitinka.  Logiška, kad aš nieko niekam ir neprivalau.
Žukovą tai irgi užgautų. Mano reakcija irgi būtų panaši.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 20:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa rašė:
Nesutikčiau...  Donas GALI pasipriešinti netgi ten, kur jam visiškai nenaudinga - bet kur jis jaučia, kad TIESA yra jo pusėje
Taip, jis dažniausiai ir priešinas. Tačiau aš paminėjau būtent tuos išskirtinius atvejus, kai jis nusileidžia savo principams. Tai yra būtent, kai jis akivaizdžiai mato, kad jėgų santykis nelygus ir arba jis nuo to tikrai nukentės. Kitaip sakant, Donas eidamas pas savo tiesioginį viršininką - prieštaraus savo rūpimuose klausimuose, bet gerai apgalvos ir rinks žodžius, kaip pasiekti savo. Tokiose vietose jis sugeba pasinaudoti savo ugdomos :bsensoric: lankstumu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 276 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 116 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007