Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 11:46

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Justinos tipas
StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 20:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
1. Sakykite, ką jumyse labiausiai vertina draugai? Kokias savybes jie išskiria?

Kaip manote, ar jie teisūs?


Draugai kiek teko girdėti labiausiai vertina nuoširdumą, sąžiningumą, patikimumą ir tvirtus įsitikinimus. Išskiria sistemingumą, organizuotumą. Manau,kad jie teisūs.

2. Kokias savybes Jūs ypatingai vertinat žmonėse? Su kokiais žmonėmis draugaujate? Kodėl?

Labiausiai vertinu patikimumą. Artimai draugauju su žmonėmis, kuriais galiu pasitikėti, kurie turi moralę. Nes tik tarp tokių žmonių galiu būti savimi ir jaustis saugi.Taip pat mėgstu laisvus,idėjų turinčius žmones,taip nutinka,kad mano draugai dažniausiai būna ganėtinai „spalvotos“ asmenybės.

3. Kaip susidarote nuomonę apie žmogų su juo susipažinę? Į ką kreipiate dėmesį?

Dažniausiai nuomonę susidarau stebėdama žmones ir tiesiogiai nebendraudama su jais. Bendraudama kreipiu dėmesį į kalbėjimo toną,manieras,pastebiu įvairias smulkmenas. Stengiuosi išsiaiškinti ar žmogus sako tiesą ir pristato save tuo,kas ir yra iš tikrųjų.

4. Kaip reaguojate, kai kas nors vėluoja? Kaip kovojate su savo vėlavimais? Kiek turi užtrukti žmogus, kad Jūs jį laikytumėte pavėlavusiu?

Kai kas nors vėluoja – tiesiog laukiu. Pati beveik niekada nevėluoju ir į susitikimus ateinu minutės tikslumu.Nesvarbu ar 5min ar pusvalandis po sutarto laiko – tai jau vėlavimas. Niekada rimtai dėl to nepykstu,bet vieną kitą repliką „užmetu“. Pati vėluoju tik į nereikšmingus dalykus ir ten kur manęs niekas asmeniškai nelaukia.

5. Kas Jums yra jaukumas, komfortas, patogumas? Tai skirtingos sąvokos ar tapačios?
Ką darote, kai norite jaukumo? O kai norisi komforto?


Tai skirtingos sąvokos. Jaukumas – galimybė būti tam tikroje terpėje savimi,pailsėti,nebijoti. Pvz : jaukus pasibuvimas su keliais artimiausiais draugais,prisiminimų dalijimusi ar filmo žiūrėjimu. Komfortas – labiau fizinis poreikis, patogumas – dalykai,kurie gerina gyvenimo kokybę. Kai norisi jaukumo stengiuosi susikurti aplinką,kuri leistų pasijausti atsipalaidavusia ir neįpareigotų.Kai norisi komforto užtenka atsigulti į savo lovą.

6. Ar Jūs visada žinote, kokie drabužiai Jums tinka? Kodėl?
Kaip priimate sprendimą, pirkti ar ne kokį nors drabužį?


Dažniausiai žinau, nes gerai suvokiu kas man tinka,o kas ne. Apsisprendimą įtakoja ,kaip aš jaučiuosi tą drabužį vilkėdama. Jeigu jaučiu,kad jis man tinka,yra patogus – perku.Jeigu iškyla dvejonių ir svarstau ar tikrai dėvėsiu – neperku.

7. Ar Jums svarbu, kad Jūsų išorę pagirtų, ar tai nėra būtina?
O jeigu Jus kritikuoja?


Nėra svarbiausias dalykas,tačiau sulaukt komplimentų visada malonu. Bet tai nėra būtina. Į kritiką žvelgiu ramiai, jeigu ji pagrįsta – atsižvelgsiu į tai, jeigu ne – priimsiu,tačiau išvadų nedarysiu.

8. Ar Jums būdinga patarti kitiems, kokie drabužiai jiems tiktų nešioti? Kodėl?
O kaip Jūs reaguojate į panašius patarimus savo adresu? Kodėl?


Stengiuosi nesikišti į kitų žmonių aprangą, tai jų individualus reikalas. Nebent tuomet,kai prašoma patarti. Išklausau patarimų,bet retai kada į juos atsižvelgiu. Nes manau,kad aš geriausiai žinau ką turėčiau vilkėti ir kas man tinka.

9. Ar atkreipiate dėmesį į tai, kaip rengiasi Jūsų kolegos?
Ar iš karto pastebite žmogaus atsinaujinimus?


Atkreipiu dėmesį,pastebiu detales,smulkmenas ir dažniausiai greitai pastebiu atsinaujinimus.

10. Aprašykite savo mylimus kvepalus. Kaip jie kvepia? Kodėl Jūs išsirinkote būtent juos?

Saldus kvapas. Kvepia neįprastai,nesijaučia jokio gėlių kvapo. Apskritai sunkiai apibūdinamas kvapas, bet asocijuojasi su naktimi,tamsa,paslaptimi. Išsirinkau būtent dėl šios kylančios asociacijos.

11. Įsivaizduokit, kad sugedo Jūsų kompiuteris/televizorius/skalbimo mašina, ką darysite? Kaip apskritai reaguojate į situaciją, kai staiga kažkas sugenda pačiu nepalankiausiu momentu?

Sugedus kokiam nors prietaisui mėginu išsiaiškinti gedimo priežastis, tačiau taisyti nesiimu. Labai nemėgstu tokių situacijų,ypač jeigu tas daiktas buvo tuo metu reikalingas. Paskambinu žmonėms atsakingiems už tam tikrų gedim taisymą ir sutariu kada jie galės atvykti pataisyt.

12. Tarkim, vadovybė Jums pavedė atlikti kokį nors darbą, kokio nors bendro projekto dalį, o Jūs to neatlikote (arba nesusitvarkėt su darbu, arba pamiršot...). Ką jaučiate tokioje situacijoje? Kiek ji Jums būdinga?

Dar niekada neteko tokioje situacijoje būti.Visada stengiuosi savo darbus atlikti laiku.Tai būtų viena iš nemaloniausių situacijų ir jausčiausi labai,labai blogai,būtų didžiulė gėda tiek prieš kitus,tiek prieš save pačią.

13. Ką Jūs darote, kai likus savaitei iki algos mokėjimo pas Jus pasibaigia pinigai? Ar Jums taip nutinka?

Jeigu taip nutiktų tą savaitę mėginčiau išsiversti be pinigų,nes skolintis nemėgstu.Tačiau taip dar nebuvo atsitikę,nes pinigų leidimą suplanuoju.Stengiuosi pirkti tik apgalvotus dalykus. Ir turiu visada kažkiek pinigų susitaupius,blogiausiu atveju tą savaitę gyvenčiau iš jų,bet vėliau gavus atlyginimą privalėčiau juos „atstatyti“.

14. Kas yra darbas? Kam iš viso reikalingas darbas? Kokie yra kriterijai, pagal kuriuos galite nustatyti, susitvarkote Jūs su darbu ar ne?

Darbas – pinigų šaltinis. Reikalingas tam,kad gauti pinigų ir save tobulinti. Visų pirma, ar darbas nesukelia neigiamų emocijų ir jį atlikdama savimi pasitikiu – iš šių dalykų sprendžiu ar susitvarkysiu.

15. Koks yra kokybės ir kiekio tarpusavio ryšys?
Kaip nustatote perkamo daikto kokybę, ar jūs į ją kreipiate dėmesį?


Nelabai matau sąryšį...Kokybė ir kiekybė neturi nieko bendra. Geriau vienas kokybiškas daiktas, negu daug nekokybiškų.

16. Kaip Jūs įsivaizduojate įdomų darbą? Aprašykite smulkiau.

Įdomus darbas, kuris atneša teigiamų emocijų, leidžia tobulinti save, kuriame galima nuolat sužinoti naujų dalykų. Leistų atskleisti save,nebūtų monotoniškas,bet sistemingas. Kuris reikalautų kūrybiškų idėjų.

17. Kiek laiko Jums prireikia, kad įsilietumėte į naują kolektyvą? Ką darysite, kad tai įvyktų?
Kaip suprasite, kad kolektyvas Jus jau priėmė?


Dažniausiai tai pavyksta ne iš karto, mano pačios iniciatyva. Iš pradžių nesiimsiu jokių veiksmų,tiesiog stebėsiu žmones taip susidarydama nuomonę apie kolektyvą. Išsiaiškinus su kokiais žmonėmis dirbsiu, o vėliau stengsiuosi būti naudinga. Galbūt tada, kai man bus patikėta atlikti kokią nors svarbią užduotį. Bet dabar svarstau,kad tai galėtų būti ir manęs išbadymas. Tai tiksliai pasakyti negaliu. Ko gero savo viduje pati jausčiau ar esu to kolektyvo dalis, ar ne.

18. Ar Jūs dažnai ginčijatės? Kodėl?
Ginčas ir diskusija- tai vienas ir tas pats?
Ar galite pripažinti, kad buvote neteisi(-us)? Ar tai Jums lengva?


Vengiu ginčų ir labai retai tenka juose dalyvauti. Nes tai atneša bereikalingo „triukšmo“ gyvenime.Manau iškilusias problemas reikia ramiai aptarti ir abiems pusėms ieškoti kompromiso,problemos sprendimo būdų. Ginčas ir diskusija – du visiškai skirtingi dalykai. Galiu pripažinti,kad klydau,bet tai nėra labai lengva.

19. Ar Jums būdinga pirmam po kivirčo eiti taikytis? Kodėl?
Ar galėtumėt susipykti savo iniciatyva? Kodėl?


Retai būnu tas žmogus,kuris pirmas žengia žingsnį susitaikymo link. Tai įvyksta tik tada jeigu didžioji ginčo kaltė buvo mano. Galėčiau,tačiau stengčiausi kitu būdu problemą išspręsti. Nes ginčai dažniausiai nieko neišsprendžia tik dar labiau sujaukia esamą situaciją.

20. Artimas žmogus kažkodėl nepatenkintas, vaikšto susiraukęs, nesikalba. Kaip reaguojate į panašią situaciją? Ką darote?

Paklausiu, ar kas nors atsitiko,pasiūlau pasikalbėti. Tačiau jeigu žmogus atsisako – palieku jį ramybėje ir laukiu kol pats norės kalbėtis.

21. Ar galite nustatyti, kokia žmogaus nuotaika? Kaip Jūs ją matote?

Dažniausiai tai būna vienas iš lengviausių dalykų. Tiesiog sugebu pajausti kito žmogaus nuotaiką.

22. Ar galite pakeisti žmogaus nuotaiką? Kaip tą darote?

Galiu pralinksminti.Liūdinti ar pykdyti specialiai niekada nemėginau. Apskritai,nemėgstu kištis į žmonių nuotaikas ir jas kaip nors įtakoti.Tikiu,kad visi turim išgyventi jausmus,tiek neigiamus,tiek teigiamus,o ne mėginti juos paslėpti.

23. Kas Jums svarbiau: mylėti, ar būti mylimam? Kodėl? Kaip Jūs jaučiatės situacijoje, kai meilė be atsako? Kaip elgiatės?

Mano nuomone,tikroji meilė negali egzistuoti be dviejų žmonių. Todėl mylėti ir būti mylimam yra neatsiejama. Jeigu jausmas be atsako – tai ko gero ne meilė. O jei taip nutiktų aš nieko nedaryčiau,stengčiausi atsikratyti to jausmo ir nepuoselėt jokių vilčių,jausmų tam meilės objektui. Pykčiau ant savęs.

24. Kaip Jūs matote, jaučiate, suprantate, kad žmogui Jūs patinkate ar ne? Ar dažnai suklystate tai vertindami?
Jeigu Jums kažkas sako, kad Jūs jam patinkate, kaip į tai reaguojate?


Tai suprantu iš to, kaip žmogus elgiasi su manim,kaip bendrauja.Tekę keletą kartų apsigauti,tačiau dažniausiai vertinimas pasiteisina. Reaguoju natūraliai,džiugiai.

25. Kas yra dvasingas, harmoningas žmogus? Kas yra neharmoningas arba nedvasingas žmogus?
Ar Jūs harmoninga(s)?


Dvasingas ir harmoningas žmogus turi daug vidinės stiprybės ir ramybės. Tai žmogus „išsaugotas“ ir „išlaikytas“. Neharmoningas ir nedvasingas bus tas,kurio gyvenime vyraus chaosas,netvarka, truks jėgų įveikti sunkumus ir neras iš kur semtis stiprybės.

26. Kaip praleidote paskutines atostogas (pažymėjot gimtadienį, sutikot Naujus metus- pasirinktinai)

Naujuosius metus sutikau ne savo šalyje, o Vokietijoj,pas drauges. Kelionė buvo gerai suplanuota,tačiau keliavau viena,autobusu ir tai buvo mano pirmas kartas. Kaip nekeista viskas praėjo sklandžiai,kaip ir buvo planuota. Naujų metų išvakarėse ėjome į kavinę,vėliau į pakrantę, pažiūrėti fejerverkų. Aplinka buvo visiškai nauja,bet jaučiausi pakankamai gerai , tikriausiai dėl to,kad šalia visą laiką buvo dvi draugės,kurių buvau nemačius daugiau nei pusę metų. Jos visiška priešingybė man, tai žmonės,kurie moka linksmintis bet kur ir bet kada,lengvai randa kalbą su naujais žmonėmis. Būdama su jomis sugebu atskleisti savo linksmąją pusę,kurią dažnai slepiu nuo kitų. Todėl naujieji metai buvo linksmi ,bet kartu ir labai jaukūs, žadantys permainas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Justinos tipas
StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 20:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Bir 2012, 10:53
Pranešimai: 24
Racionali, ko gero logikė.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Justinos tipas
StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 22:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2009, 19:09
Pranešimai: 25
taip nuosekliai, tvarkingai, netgi oficialiai aprašyti ne etiko darbas tikrai..Įtariu bus gabenas, štirlicas, gal gorkis..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Justinos tipas
StandartinėParašytas: 21 Vas 2013, 11:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Etikai su roline :wlogic: naujoj aplinkoj dažnai oficialūs, logiški atrodo. Kad ekstravertė labai abejoju, bet etinio tipo varianto neatmesčiau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Justinos tipas
StandartinėParašytas: 21 Vas 2013, 12:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Tiesiog perskaičius labiausiai tikėtinas štirlico variantas man atrodo, nors yra keletas bet...radus laiko reikės pabandyt labiau pasigilint..

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 63 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007