Socionikos forumas

Dabar yra 06 Bir 2024, 16:12

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2005, 18:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Vas 2005, 16:00
Pranešimai: 119
Kadangi manau kad socioniniai tipai formuojasi kur kas anksciau nei zmogus tampa suaugusiu, o ryskiausius tipo bruozus galima stebeti jau antraisiais vaiko metais, todel atsizvelgiant i vaiku raidos tarpsnius bei ju ypatumus (nes jie be jokios abejones itakoja bei koreguoja individuolius charakterio tipo pasireiskimus)galima nustatyti vaikucio tipa.

Visiskai skirtingos psichologijos sakos gali buti vienaip ar kitaip papildancios zinias bei padedancios  susidaryti kuo pilnesni individualybes vaizda.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2005, 18:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Ugne raš?:
Kadangi manau kad socioniniai tipai formuojasi kur kas anksciau nei zmogus tampa suaugusiu.
Nieks ir nesako, kad žmogaus asmenyb? susiformuoja, kaip ant popieriuko, nuo 18 ar 21'eri? met? amžiaus :wink: Taip, vaikas turi tam tikras ryškias savybes, ta?iau manau tokiame amžiuje, dominuoja pas?monin?s funkcijos. O jos ir taip yra gan?tinai mistinis dalykas, k? jau kalb?t, kaip jos veikia mažo vaiko psichikoje. Taigi tipuoti maž? vaik? yra maž? mažiausiai netikslu ir neracionalu.



Savo nuomon? bei argumentus jau išsakiau, ankstesniuose postuose :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2005, 12:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Prim?st?te ži?riu kiek...  :wink:

O aš manau viskas yra papras?iau: raidos psichologija- tai raidos socionikos dalis. Na, tok? termin? pati suk?riau, nes tinkamesnio neradau. Mano steb?jimai rodo, kad pirmiausia vaikuose išryšk?ja tos socionin?s savyb?s, kurios yra stipriausios vaik? auginan?io asmens. Jei jos sutampa su vaiko stipriausiom funkcijom, tada sakom, va auga 100procentinis intuityvas ar sensorikas ar logikas ar etikas, nes tai- labai akivaizdu. Jei nesutampa- vaiko tipo nustatymas gerokai pasunk?ja iki tol, kol jo aplinkoje atsiras tip? su sutampan?iom vedan?iom funkcijom. Tarkim t?v?-k?rybini? sensorik? šeimoje augantis vaikas-intuityvas žymiai v?liau atsiskleis kaip intuityvas, jo stiprioji funkcija vystysis l??iau, o jei t?vai nesielgs tolerantiškai, silpna sensorika gali tapti ir super sunki? problem? priežastimi. Na, ?ia reikt? "balto logiko", kad susieti tampriau su teorija, aš tik dalinuosi fakt? apibendrinimais. K? manot?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Kov 2005, 18:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Raidos socionika? Heh..

Vis? pirma mes nesutariam d?l vieno dalyko - mano pozicija yra tokia, kad mažus vaikus iki tam tikro amžiaus tipuoti yra neteisinga. Na to amžiaus niekas neapibr?ž?, tai gan?tinai individuali savyb? brendimo poži?riu, ta?iau mano nuomone kaip minimum iki 6 met?. Kaip minimum!



O jei kalbant t?v? savybi? per?jim? vaikams, galb?t genetin?, tai ?ia gan neaiškus dalykas. Šiektiek steb?jau š? reiškin? ir faktas kolkas t?ra vienas - t?v? psichologinis modelis ir vaiko yra susijes. Manau tiek genetiškai, tiek nuo aplinkos t.y. to ko t?vai reikalauja iš vaiko (tiek s?moningai tiek pas?moningai).

Sud?tingas reikalas ir kolkas algoritmo, kaip numatyti galimus vaiko psichologinius modelius pagal t?v? psichologinius modelius t.y. iš dviej? modeliu sudaryti vien? (o tiksliau kelis galimus) nežinau. Bet kaip programuotojas esu ?sitikines, kad tai ?manoma :happy: Žinoma neskaitant atvej?, kai vaikas yra ?takojamas kit? netradicini? veiksni? pvz. šeimoje ?vairios nesantaikos, vaik? augina ne t?vai ir t.t.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 57 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007