Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 20:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2012, 19:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Informacinio pasikeitimo funkcijos

http://socioniko.narod.ru/ru/1.1.types/functions.html
© Sudarė D. ir M. Lytovai pagal šiuos šaltinius:
Gulenko V. V., Tiščenko V.P. Jungas mokykloje. Socionika – межвозрастной педагогике. – Novasibirskas: изд-во Новосиб. ун-та, 1997. – 270 psl.
Filatova J.S. Socionika visiems. – СПб.: Б&К, 1999. – 276 psl.


Dėmesio! Funkcijų pavadinimai yra sutartiniai!
Nesistenkite daryti išvadų apie funkcijų turinį iš jų sutartinio pavadinimo, o atidžiai skaitykite trečiąją lentelės skiltį. Šios sąlygos nevykdymas gali privesti prie grubių klaidų nustatant tipus.
Pastaba. Raidiniai simboliai pagal Gulenko sistemą dabartiniu metu naudojami retai (paties Gulenko ir jo mokyklos šalininkų). Šių ženklų naudojimas neretai priveda prie painiavos, taip kaip ir amerikietiškoje Mayer-Briggs tipologijoje analoginės raidės reiškia visiškai ką kitą. Tačiau prieš 10-15 metų, rašomųjų mašinėlių ir „Leksikono“ epochoje, šios raidės vaidino svarbų vaidmenį socionikos platinime.


Vertinimo funkcijos (Racionaliosios)

Dalykinė logika
(arba procesų logika)
ekstravertinė :blogic: P
lot. profiteor (gaunu, naudojuosi), angl. practice (praktika) Turinys: Metodika, logiškas įvykių vystymasis, technologija, algoritmas, veikimas, faktų sintezė (“surinkti kartu, kad pajudėtų“).
Kaip pasireiškia: apskaičiavimas, kritiškumas, įsigilinimas į procesą, technologiją, smulkmeniškumas, skrupulingumas, skepticizmas, atkaklumas. Verslininkas (loginis-intuityvusis ekstravertas),
Administratorius (loginis-sensorinis ekstravertas)

Emocijų etika
ekstravertinė :bethics: E
lot. emoveo (jaudinu), angl. emotion (emocija) Turinys: Žmonių emocijos, santykio kitimas. Vidinių impulsų etiškumo-neetiškumo jutimas, galėjimo-negalėjimo pakeisti vykstančius procesus savyje ir kituose objektuose jausmas.
Kaip pasireiškia: siekis atkreipti į save dėmesį, kitų žmonių emocijų harmonijos vertinimas pagal savąsias. Globėjas (etinis-intuityvusis ekstravertas),
Gyvenimo mylėtojas (etinis-sensorinis ekstravertas)

Struktūrinė logika,
introvertinė L :wlogic:
lot. lex (įstatymas), angl. law (įstatymas), logic (logika) Turinys: Objektyvūs dėsningumai. Struktūra, sistema, tvarka, faktų analizė (suprasti, iš kokių komponentų susideda).
Kaip pasireiškia: obejektyvumas, šališkumas, žmonių ir situacijų vertinimas, jei į tam tikrų žmonių vietą pastatytumėme kitus, neikas nepasikeistų. Siekis «užkirsti kelią intrigoms». Abejingumas: «Tai nesvarbu, šito galima nepaisyti». Analitikas (loginis-intuityvusis introvertas),
Inspektorius (loginis-sensorinis introvertas)

Santykių etika
introvertinė R :wethics:
lot. relatio (santykis), angl. relation (santykis) Turinys: Tai galima pavadinti «subjektyviu atstumu» tarp objektų. Žmogui tai, pavyzdžiui, meilė-neapykanta. Mylimas ir būdamas toli artimas, o nekenčiamas ir būdamas arti tolimas. Santykių, žmogaus gerumo arba jo blogųjų savybių etiškumo-neetiškumo jausmas, troškimo-nenoro jausmas ir t.t.
Kaip pasireiškia: skirstymas į savus ir svetimus; orientacija į to interesus, kuris savas, pastovių, gilių santykių paieška; santykiai – tai žaidimas, kuriame negalioja formaliosios taisyklės – savas pajaus, o svetimas, kiek jį bemokysi – savu netaps. Humanistas (etinis-intuityvusis introvertas),
Saugotojas (etinis-sensorinis introvertas)
Suvokimo funkcijos (iracionaliosios)
Simbolis, sutartinis pavadinimas Simbolis pagal V. Gulenko sistemą Aprašymas Šių tipų bazinės funkcijos:

Suvokimo funkcijos (Iracionaliosios)

Galimybių intuicija
ekstravertinė :bintuition: I
lot. intueor (suvokiu žvilgsniu), angl. intuition (intuicija) Turinys: Paslėptų vidinių gebėjimų, galimybių buvimo-nebuvimo jutimas, gebėjimas matyti tam tikro objekto ar reiškinio pastovumą arba trumpalaikiškumą.
Kaip pasireiškia: samprotavimas apie (su)gebėjimus ir galimybes, gebėjimas atsistoti į kito žmogaus vietą, suprasti esmę, nesigilinant į detales. «Bendražmogiškosios vertybės». Interesas neapčiuopiamam, entuziazmas, nepriklausomybė. Ieškotojas (intuityvusis-loginis ekstravertas),
Psichologas (intuityvusis-etinis ekstravertas)

Valios sensorika
ekstravertinė :bsensoric: F
lot. factor (veikiu), angl. force (jėga) Turinys: Forma, objektų erdvėje pasiskirstymas, teritorija.
Kaip pasireiškia: įvertinti erdvę, suprasti, kas vyriausias [svarbiausias, pagrindinis] užgrobti prieinamą teritoriją ir įvesti joje savo tvarką. Resursų kaupimas. Maršalas (sensorinis-loginis ekstravertas),
Politikas (sensorinis-etinis ekstravertas)

Laiko intuicija
introvertinė :wintuition: T
lot. tempus (laikas), angl. time (laikas) Turinys: Įvykių vystymasis laike. Savalaikiškumo-nesavalaikiškumo, skubėjimo-neskubrumo jutimas ir pan.
Kaip pasireiškia: pastovus dvejojimas, variantų perviršijimas, vidinis nerimas («įvykiai eina pro šalį – gebėjimas suspėti su jais»). Egocentriškas numatymas (be noro pastatyt save į kito žmogaus vietą). Kritikas (intuityvusis-loginis introvertas), Lyrikas (intuityvusis-etinis introvertas)

Pojūčių sensorika
introvertinė :wsensoric: S
lot. sensum (pojūtis), angl. sense (pojūtis) Turinys: Vidinė objekto situacija tarp kitų objektų, jų poveikis savijautai, atsispindėjimas savijautoje. Galima sakyti, vidinės objekto erdvės «skambesys». Savijauta išryškėja tiek išoriniais, tiek vidiniais procesais. Malonaus-nemalonaus bei pasitenkinimo ir nepasitenkinimo jutimas.
Kaip pasireiškia: komforto, gerų darbo sąlygų, tinkamos vietos savo aplinkoje siekis, (be ypatingo noro vadovauti). Pojūčių vertinimas – savų ir kitų žmonių. Meistras (sensorinis-loginis introvertas),
Tarpininkas (Sensorinis-etinis introvertas)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 13:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Kaip siūlytum atskirti rolinę :wlogic: nuo skaudžiosios?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 14:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Žmonės su roline :wlogic: kelia sau reikalavimus mąstyti nuosekliai ir logiškai. Gerbia įstatymus, įsakymus, vykdo instrukcijas. Stengiasi mąstyti logiškai, bet jų logiškumas būna nelankstus. Dažnai mokosi kryptingai, "iš eilės", nepasitiki savo turimom žiniom. Naujoje aplinkoje ar užimdami aukštesnes pareigas stengiasi būti objektyvūs, elgtis 'protingai'.

Žmonės su skaudžiąja :wlogic: būna dažnai chaotiški, nemoka laikytis pasirinktos elgesio linijos. Nemėgsta ilgų paaiškinimų, loginių sąsajų. Jei jiem pradeda aiškint, mano, kad juos laiko durnais. Nedomina faktų analizė, o tik konkretus problemos sprendimas. Pvz matematikoj - su skaudžiąja logika neįdomu "kodėl, kaip susiję", o įdomu tik turėti gatavą formulę, kurią galima pritaikyt ir išspręsti uždavinį. Svarbi kitų nuomonė. Logiką ir paaiškinimus ignoruoja. Jeigu supyksta, negali pakęsti, kada jiem nori "paaiškinti, kaip yra". Tas dar labiau išveda iš kantrybės.
Dar struktūrinė logika man asocijuojasi su disciplina, principų, priimtų sprendimų, duotų pažadų laikymusi. Tai tokiu atveju Napoleonai ir Heksliai tame silpni.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 14:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Dar skaudžiąjai būdingas sustiprintas noras palaikyti jų pusę/nuomonę. Jokio objektyvumo. "Jei draugas, tu mano pusėj ir palaikysi mane". Svarbus pritarimas jų loginėse išvadose. Jei nuomonės skiriasi, skaudžioji gali būt užgaunama, įsižeidžia..

Bet gali būt kad čia mano subjektyvumas suveikia, iš tikrųjų viskas veikia subtiliau. :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 14:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Ačiū už paaiškinimą, labai įdomu. Gali dar pasakyti tokiu pat principu, kuo skiriasi rolinė nuo skaudžios :bsensoric: ?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 14:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Rolinė :bsensoric: (Don Kichotas, Hekslis). Nėra labai ryžtingi ar agresyvūs, bet kada per daug įsibrauna į jų vidinę erdvę, gali duoti žaibišką ir gana stiprų atkirtį. Tačiau varžytis nemėgsta ir ilgai mobilizacinėje būsenoje išbūti negali, tai kainuoja per daug energijos. Yra pakankamai demokratiški, be reikalo nenaudoja valios spaudimo ir taip pat nemėgsta, kada valios spaudimą naudoja jiems. Nemėgsta savęs spausti, versti (juk Donas ir Hekslis iracionalai). Naujoje aplinkoje stengiasi atrodyt stiprūs, valingi ryžtingi. Tačiau ne tik prieš kitus, o ir patys mėgsta save tame patikrinti.
Pvz: Hekslis išvažiuoja metams į Ameriką tam, kad patikrintų savo valios savybes - ar sugebės susitvarkyt pakeitęs erdvę? Ar užteks valios, ryžto? Manau, šiame veiksme veikia pagrinde bazinė ir rolinė.

Skaudžioji :bsensoric: (Robespjeras, Dostojevskis). Neryžtingi, dažnai ilgai uždelsia prieš priimdami sprendimą. Dostojevskis vengia priimti sprendimą dėl savo neryžtingumo, bet kartu ir jaučia galimybes, žmonių moralinį potencialą, todėl jam būna labai sunku nuspręsti už kitą. Tačiau gali būti ir labai užsispyrę savo principuose. Skaudžioji funkcija turi dvi pragrindines reakcijas: ignoruojamąją arba treniruojamąją. Kažkur teko skaityti pavyzdį:
Žmogus su skaudžiąją :bsensoric: arba pasiduoda kažko nemokėdamas, arba labai užsispiria: "Vaikščiosiu lynu, tol kol išmoksiu".
Negali pakęsti, kada jam daro valios spaudimą arba priešpastato savo valią jo norams.
Pvz: Mokslininkas Robespjeras mėgsta dirbti vienas. Tačiau jį pakvietė dirbti firmoje, ir jis sutiko. Vėliau jam parodė, kur jis dirbs ir pasakė: "Jus truputį stebės. Čia jūsų pačių interesams. Mūsų, žinoma, taip pat. Sveiki atvykę į šeimą". Robui tai labai nemaloni situacija. Kilo paniška baimė.
Skaudžioji bijo situacijų, kada reikia nepasimesti, greitai reaguoti ir veikti, parodyti valios, ryžto savybes. Tada jiems galvoje sukasi daugybė minčių, ir yra baimė pasirodyti silpnam, bejėgiam, arba priešingai - žiauriam.
Sunku pasipirešinti kitų valiai. Pvz: Robespjeras sėdi vienas savo suole ir dirba (mokykloje). Atsisuka į jį klasiokas ir paprašo: "Gali paskolinti tušinuką?" Jam tai labai brangus tušinukas. Sukandęs dantis nenoriai atiduoda jį: "Prašau".
Kiti tipai galėtų paprasčiausiai neduot. Robui sunku, nes paprašė mandagiai.
Su skaudžiąja :bsensoric: sunku apginti savo ar artimųjų interesus, neturi prasimušimo gebėjimų. Todėl labai svarbu jiems vienodos taisyklės, vienodos galimybės, liberalumas, tolerancija.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 17:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Dėl rolinės :wlogic: labai matomas tas šaltumas naujoj aplinkoj. Laisvai galima pagalvoti, kad tai loginis tipas. Kai tokioj situacijoj pvz. Gorkis būna linksmas, šnekus, jei tik mato, kad palankiai į jį žiūrima.
Ir galbūt ryškiausias rolinės nuo skaudžios skirtumas, kad EII/ESI mėgsta struktūrą, grafikus. To net ir tikisi, kad jaustųsi saugūs, savo vietoj. Hekslis su Napu, kaip minėta, neperneša suvaržymų, veiksmų kontrolės.

Kalbant apie :bsensoric: , pvz Hekslis gali nespausti savęs, kad atliktų kažką įpareigoto, pažadėto. Kadangi pats atlikimo procesas juos varžo, jaučiasi nemaloniai, nemėgsta savęs apriboti. Kuomet Dostas su Robu bus sukandę dantim, dejuos, bet būtinai padarys ko iš jų reikalaujama. Čia vėlgi, kažkiek temperamentai įtakoja. EII gąsdintų ne paties jo suvaržymas, o faktas, kad kažko neatliko ir to galimi padariniai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 18:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Dar turbūt prie :wlogic: yra pareigingumas. Dreizeris ir Dostojevskis su roline :wlogic: yra pareigingas, jam svarbu atlikti tai, kas nurodyta.

Hekslis ir Napoleonas gali sau leisti neatlikti tam tikros paskirtos užduoties (sakykime, mokykloje - namų darbų) be sąžinės graužaties, o jei jam bus prikišta - audringai pasiaiškins, kodėl neapsimoka, neverta ir kad monotonija ir stropus pareigų atlikinėjimas papunkčiui mažina kūrybiškumą, tiesiog bukina ir varžo jų kūrybiškai-spontanišką prigimtį ir nepriims tokių priekaištų savo adresu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2012, 14:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Dėl rolinės ir skaudžiosios :wlogic: dar galima pridėti kad tipai su roline :wlogic: gerbia ir prisilaiko sistemos, strukturos, suboordinacijos...O su skaudžiaja praignoruoja, nepastebi, nekreipia dėmesio...Pvz darbe hekslis su napaleonu laisvai gali ginčytis su viršininkų iki pamėlynavimo, užvesti pokalbius asmeninėm temom, ar paplekšnoti viršininkui per petį :smile: .Dostiko su dreizeriu taip elgiantis nepamatysi. Sugroja čia :wlogic: + :wethics:

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2012, 11:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Tipai su demonstratyvine :bethics: labiau emocingi nei su ribojančia? Ir kuo realiai skiriasi trimatė nuo keturmatės - laiko aspektas?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2012, 13:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Tipai su demonstratyvine :bethics: išties emocionalesni.
Pvz, Napoleonas stengiasi praturtinti artimųjų žmonių gyvenimus savo emociniais išgyvenimais, pokštais. Todėl jis komentuoja viską, ką pamato, labai šnekus, įtraukia į pokalbį. Tačiau jam nebūdingas emocinis "trankumas" ar įkyrumas. Napoleonas labai gerai jaučia psichologinę distanciją, ją sumaniai reguliuoja. O iš emocinio atsako tobulai jaučia pašnekovo nuotaiką. Jis pajuokauja, tada laukia bent mažiausio atsako akyse ar lūpų kampučiuose, ir jei sulaukia, pats pradeda drąsiai juoktis. Taip nuima dualui Balzakui įtampą. (Balzako :bethics: skaudžioji). Labai panašiai ir su Heksliais.

Dostojevskiai ir Dreizeriai slopina emocijas, nemėgsta jų audringų pasireiškimų. Jie dažniau būna rimti (su tuo, matyt susijus ir rolinė :wlogic: ). Jei juokauja, patys linkę pasakyti pastebėjimus rimtu veidu.

Nežinau, kaip paaiškinti tą keturmatį laiko aspektą, bet pabandysiu su pavyzdžiu.

:bethics: vienmatė: sunkiai įžvelgia aplinkinių žmonių nuotaikas. Lengvai suklysta. "Kodėl tu sakai, kad tau liūdna ir šypsaisi? Kažkas čia ne taip". Vienmatė įžvelgia gerokai daugiau, kaip ir kiekviena funkcija, su patirties sąlyga. Reiškia, jei žmogų gerai pažįsta, pradeda skirti emocinius atspalvius.
:bethics: dvimatė: įžvelgia žmonių nuotaikas, supranta, kas pralinksmins ar nuliūdins. Moka pakelti nuotaiką.
:bethics: trimatė: Mato žmonių nuotaikas, supranta, kas privedė iki tokios nuotaikos/emocinės būsenos.
Ribojančioji :bethics: seka neigiamas emocijas, jaučia, kada "kaupiasi emocinė audra" ir stengiasi tam užkirsti kelią. Nemėgsta perdėtai emocionalių žmonių. Dažnai linkę manyti, kad emocijos išsklaido gilų santykių suvokimą. Emocijos - tai plaukimas paviršiumi. Jos eis ir praeis. Todėl "susikoncentruokime ties, tuo, kas išliks - :wethics: )
Kūrybinė: gerai jaučia nuotaikas, emocines būsenas. Jas labai sąmoningai keičia. Alfa kvadroje Diuma žmones saugo nuo neigiamų emocijų, stengiasi pats būti pozityvus, draugiškas, linksmas, bendraujantis su visais. Jam labai svarbu palaikyti su visais teigiamus santykius, net jei žmogaus ir nemėgsta. Svarbu, kad būtų gerai VISIEMS. Jo uždavinys - sumažinti neigiamas emocijas aplinkoje. Jei pats blogos nuotaikos, stengsis nebendrauti ir negadinti jos kitiems.
Jeseninas turi kitą emocijų atspalvį - tai labiau susiję su laiku. :wintuition: - :bethics: +
Pliusas prie emocijų ženklo reiškia, kad Jeseninas siekia maksimalizuoti išgyvenimus laiko momentu. Pvz: "Kažkas mus atvedė į šitą vietą ir suteikė tokį gražų momentą. Pasidžiaukim, kad turim vienas kitą, daugiau taip gali ir nebebūt". Svarbus emocijų išgyvenimas tam tikru laiko momentu. Siekia pripildyti emocijas, jas išgryninti.

:bethics: keturmatė: Mato žmonių nuotaikas/vidines būsenas. Ryškiai atskiria atspalvius. Ne tik linksmas/liūdnas, tačiau mato ir priežastis. gavau dešimtuką-linksmas, įsimylėjau-linksmas, mane-paaukštino-linksmas ir pan. Gali žaibiškai pamatyti, kas ką įsimylėjo, arba vien pažiūrėjęs į du žmones pasakyti, ką jie vienas kitam jaučia. Pačią santykių eigą numatyti jiems sudėtingiau, bet emocijas, jausmus, aistras pastebi net jei jos labai kruopščiai slepiamos.
Bazinė:
Hugo: Gerai mato aplinkinių emocijas, stengiasi apsaugoti nuo neigiamų emocijų artimiausioje aplinkoje. Žino, ką pasakyti, kaip nusišypsoti, kad sudarytų reikiamą įspūdį. Žaibiškai orientuojasi etiketo subtilybėse. (prisideda :wsensoric: ) Man tai primena pasakų princus iš Disnejaus, kurie visą gyvenimą gyvena lengvabūdišką, linksmą, patogų gyvenimą ir nesijaudina dėl rytdienos.
Hamletas ( :bethics: +): siekia maksimalizuoti emocijas, pripildyti artimųjų gyvenimus emociniais išgyvenimais. Siekia atskleisti tikrąją žmonių nuomonę, tikras aistras, slepiamas po kaukėm. Dažnai numato, kad žmogui bus sunku pasakyti tiesą į akis, tada juos supykdo arba kitokiu būdu sudaro galimybę atskleisti tikrąsias mintis. Jam labai svarbu, kad žmonės su juo būtų atviri. Ir labai svarbus emocinis atsakas, ryšys. Negali pakęsti abejingumo. Tada greičiau sukels pyktį ir suerzins publiką, nei paliks abejingus.
Dabar parašysiu asmeniškai apie save. Man bazinė :bethics: suteikia galimybę pažvelgt į kitą žmogų per jo jausmų pasaulį. Matydamas bet kokį žmogų, einantį gatve, sėdintį, šnekantį, galiu paimti ir susitapatinti su juo. Tada ateina kitokios mintys, užplūsta kitokios emocijos, galiu matyt, ką jaučia kitas, ką jis išgyvena. Ir nuo laiko, praleisto mintyse kito žmogaus kailyje priklausys, kiek stiprėja/silpnėja ryšys su juo. Kartais galiu atsitiktinai pamatyti žmogų, jo veiksmus, tada pradėti galvoti, "skverbtis" į jo vidų, ir tas žmogus gali pasidaryti labai brangus, nors ir visiškai nepažįstamas.
Tai tiek. Nežinau, ar atsakiau į klausimą. Atsakiau, kas šovė į galvą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2012, 13:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Būtų įdomi ir Tavo nuomonė apie :bethics: elgesį. Kas malonu dualo, miražinio elgesy, kas trikdo kontrolieriaus ar konfliktinio?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2012, 21:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Martynas0708 rašė:
Struktūrinė logika,
introvertinė L :wlogic:

Kaip pasireiškia: obejektyvumas, šališkumas,


Čia gal klaida kartais ? Šališkumas kažkaip ne savo vietoj man atrodo...

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2012, 21:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Labai teisingai. Čia mano vertimo klaida. Turėjo būti NEšališkumas..;) ačiū


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Informacinio pasikeitimo funkcijos
StandartinėParašytas: 02 Rgs 2012, 23:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
O kuo skiriasi :wsensoric: plius nuo minus?

Gerai tinka tas vienamtės etikos aprašymas. Su nepažįstamais stengiuos neturėti jokių emocijų. Net kai nusišypso iš kart pasimetu ir išraustu, nusisuku. Ne dėl to kad nepatiktų, o todėl jog nežinau kokį atsaką duoti, kaip reaguot. Labiau mėgstu kai jausmus raštu išreiškia ir nereikia iš karto duoti atsako. Pvz. jeseninė kai atsiuntė popierinį vos ne meilės laišką tai vengiau jos net iš tolo, kadangi bijojau duoti atsaką. Bet matė kad man patiko ir tik šypsojosi kai prasilenkdavom. Žinojo jog pasimetęs ir nedarė jokio spaudimo. Gal jai reakcijos mano užteko, nes žino koks neįgalus emocijose esu.

Apie Hugo negaliu labai blogai pasakyti. Žmonės kaip žmonės, su dažnoku energijos perteklium, bet jos tuščiai nešvaisto kaip pvz Heksliai, kuriuos tenka saugoti nuo neapgalvotų poelgių. Kai pažįstama hekslė kažką pridirba, tai pirmu ėjimu pas mane kreipiasi. Gal ne visi IEE tokie, bet gyventi kartu norėčiau kažko stabilesnio, kad ir hugo jei mažiau į emocijas reaguot reiktų. Ne visų tipus atpažinęs esu, bet pora Hamletų žinau. Vienas melancholiškas gan, užsisvajojęs, ramus toks. Su juo viskas tvarkoj, nebaisus man. Nors jokios įdomios kalbos nerandu. Kitas karšto būdo, bet supratingas. Stengiasi iš manęs intonacijų naujų išgirsti, nori kad bent galva palinguočiau kai kažką pasako. Pyksta kai jokios reakcijos negauna.

Papildysiu kai minčių bus


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 123 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007