Socionikos forumas

Dabar yra 27 Kov 2024, 08:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 08 Geg 2011, 23:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Dar kartą apie kvadrines vertybes

Prokofjeva T.N., Kameneva S.K.
Versta iš http://sociobyuro.ru/articles/30-statyi ... stiah.html

Visus mus domina komfortiško bendravimo ir tarpusavio sąveikos su žmonėmis klausimai. Norisi, kad šalia mūsų būtų žmonės, kurie mus suprastų, palaikytų mūmyse reikalingumo jausmą, vertintų mūsų jumorą ir elgesio ypatybes. Mes nuolat ujždudoame sau klausimą: «Kodėl esant vienodam mūsų priėjimui prie žmonių, su kažkuo susiklosto palankiausi tarpusavio santykiai, o su kažkuo jaučiasi slaptas konfliktas?»
Jeigu spręstume šiuos uždavinius socioninias metodais, tai neblogu vadovu šiame klausime gali pasitarnauti kvadrinių vertybių ir kvadrų dvasios supratimas.

Kvadros – tai labai svarbi sąvoka socionikoje! Tiktai tavo kvadroje tave priima tokiu, koks tu esi, ir vertina už tavo stipriąsias funkcijas, nebausdami už silpnąsias.

Šiame straipsnyje nagrinėjamos keturios sociono kvadros – jų ypatybės, jumoras, mėgstamiausios kvadrinės spalvų gamos ir kiti pasireiškimai.

Jeigu padalintume visą socioną, pradėdami nuo IL (ILE) ir baigdami SP(SLI), į keturias kvadras – alfa, beta, gama, delta, tai kiekvienoje kvadroje būtų po keturis tipus.
• Pirmojoje kvadroje randasi ILE, SEI, ESE, LII;
• antroje – EIE, LSI, SLE, IEI;
• trečioje randasi SEE, ILI, LIE, ESI;
• ketvirtoje – LSE, EII, IEE, SLI.

Nagrinėdami jas Jungo bazės dichotomijų požiūriu, mes kiekvienoje kvadroje gauname du ekstravertus ir du intravertus, du racionalus ir du iracionalus, du etikus, du logikus, tą patį galima pasakyti ir apie intuitus su sensorikais.
Bet visų pirma kvadra – tai dvi dualų poros, kurių modelio А bazinės funkcijos ir sudaro kvadrinių vertyvių rinkinį. Būtent iš jų susidaro ta kvadros dvasia, kurią pilnu mastu supranta tiktai jos atstovai.

Štai šios funkcijos.
ά - :bintuition: :wlogic: :wsensoric: :bethics:
β - :bsensoric: :wlogic: :bethics: :wintuition:
γ - :bsensoric: :wintuition: :blogic: :wethics:
δ - :blogic: :wethics: :bintuition: :wsensoric:

Jeigu atidžiau panagrinėtume dualų poras, sudarančias kiekvieną kvadrą, tai taptų akivaizdu, kad tos funkcijos, kurias vienas iš dualų turi bloke EGO – kitas turi SUPERIDE ir atvirkščiai. SUPERID dar vadinamas vaikišku bloku, tai блок norų, troškimų blokas, ir infčormaciją į šį bloką norisi vis gauti ir gauti, jos davimo tikintis su natūraliu vaikišku nuoširdumu. Tiktai dualai moka savo stipriosiomis funkcijomis iš tikrųjų patenkinti vienas kito silpnųjų funkcijų poreikius. Dualų poroje informacija iš bazinės funkcijos patenka į sugestyvinę, o iš kūrybinės į referentinę. Būtent tokio informacijos padavimo nesąmoningai ir tikimasi – ji leidžia žmogui harmoningiausiai atsiskleisti.

Iliustruosime tai dualų poros EII – LSE pavyzdžiu

EII modelis A .........LSE modelis A

:wethics: :bintuition: .....EGO....... :blogic: :wsensoric:
:bsensoric: :wlogic: ..SUPEREGO.. :wintuition: :bethics:
:wsensoric: :blogic: ...SUPERID.... :bintuition: :wethics:
:bethics: :wintuition: ......ID........ :wlogic: :bsensoric:

Aspektai, kurie sudaro vieno iš diados (dualų poros) atstovo rolinę ir skaudžiąją funkciją (MPT – mažiausio pasipriešinimo taškas), kito modelyje sudaro ribojančiąją ir foninę.

Rolinė ir MPT randasi bloke SUPEREGO. Šitas blokas vadinamas mūsų sąžinės arba socialiniu bloku, kadangi jame randasi visa tai, ką žmonės privalo duoti visuomenei, visa tai, ko «reikia».

Ribojančioji ir foninė funkcijos žmogaus modelyje А randasi bloke ID. Šis blokas išsidėstęs pasąmonėje ir jaučiamas tarsi fiziniame lygmenyje. Jo funkcijos stiprios, tačiau jos nukreiptos į paties žmogaus ir jo artimiausios aplinkos, o tiksliau pačių artimiausių žmonių, poreikių tenkinimą. Ribojančioji funkcija pataiko į dualinio partnerio rolinę, o foninė pridengia skaudžiąją funkciją. Būtent šios funkcijos kvadroje laikomos išstumtomis, neturinčiomis kvadros atstovams rimtų vertybių.

Dabar išnagrinėkime, ką kiekvienas tipas įneša į bendrą savo kvadros «virtuvę», kur ir «verda» jų bendros vertybės ir simpatijos.

Pirmosios kvadros ypatybės

Pirmąją kvadrą sudaro intuitai-logikai ir sensorikai-etikai. Vis jos atstovai iš prigimties yra demokratai (Augustinavičiūtės-Reinino požymių atžvilgiu). Intuitai-logikai pirmojoje kvadroje – tai ILE ir LII, o sensorikai-etikai – SEI ir ESE.
ILE sudaro dualinę porą su SEI, o ESE su LII.

Pirmosios kvadros programatorius ILE. Jo bazinė funkcija – galimybių intuicija, iš būtent iš jo pirmoji kvadra paveldi šią vertybę. Alfa kvadros atstovai mėgsta viską, kas nauja ir neįprasta: įdomias vietas ir ekskursijas po jas, nestandartinius filmus ir muziką, naujus vėjus literatūroje. Tai lengvai paslankūs žmonės, gerbiantys netradicinį požiūrį į daiktus. ILE dažnai įkvepia alfiečius savo naujais sumanymais. Žmonės čia mėgsta pasvajoti – laikoma, kad pirmosios kvadros atstovams tinka devizas: «ne čia ir ne dabar». Alfiečiai netaiko sau atgyvenusių, pasenusių principų ir tradicijų. Čia labai vertinami moksliniai atradimai ir įvairūs eksperimentai, kurie aktyviai vykdomi. Labai skatinamas ir palaikomas žmogiškųjų talentų ir sugebėjimų vystymas pačiose įvairiausiose srityse. Tarp šių žmonių taip pat vertinama intelektualinė kūryba, tame tarpe ir intelektualus jumoras.

SEI bazinė funkcija pojūčių sensorika. Ir tai atsiliepia tame, kad pirmosios kvadros atstovai viduje siekia harmonijos visuose jos pasireiškimuose, ir tos pojūčių pilnumos, kuri ir sudaro «gyvenimo šventę». Alfa kvadroje palaikomi žmonės su geru skoniu, siekiantys gauti maksimalų mėgavimąsi malonumais. Šie žmonės labai vertina gerovę – jaukumą ir komfortą namuose, galimybę važinėti ilsėtis ir vaikščioti į gerus restoranus, kur skaniai maitina. Tačiau pirmosios kvadros atstovai taip pat mėgsta ir namie gamintą maistą, ir reikia pasakyti, kad sensorikams-etikams šis gaminimas puikiai pavyksta. Iš pirmosios kvadros sensorikų-etikų taip pat gaunasi puikūs dizaineriai ir modeliuotojai, sugebantys derinti, atrodytų, iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus. Ir būtent jie, kai bebūtų keista, dažniausiai yra madų diktuotojai.

ESE pirmoji kvadra pasiskolino emocijų etikos vertybę. Čia nesivaržoma atvirų emocinių išsiliejimų. Bet vis dėlto pirmosios kvadros atstovai stengiasi iki minimumo sutrumpinti negatyvių emocijų pasireiškimą. Šie žmonės labai teigiamai priima pajuokavimus, juoką, ir visokiausius gyvenimo džiaugsmus, dovanojančius gerą nuotaiką. Rengiamasi čia patelinių atspalvių ir derinių drabužiais. Dar alfiečiai labai mėgsta mėlyną ir žaliai melsvą spalvą, o taip pat jos atspalvius. Mėgsama čia dar ir rožinė spalva. Skirtingai nuo antrosios kvadros atstovų, alfiečiai neieško ant savo galvos audringų emocinių pergyvenimų ir aistrų, o taip pat labai ryškių spalvų. Čia labai mėgstama dovanoti žmonėms šventę. Alfos atstovai dažnai domisi kolegų ir draugų geros nuotaikos priežastimi. Taip vyksta dėl to, kad jie tikisi, jog su jais bus pasidalinta džiaugsmu. Pirmojoje kvadroje labai mėgstama muzika, sukurianti malonų emocinį foną. Čia taip pat vertinami ir žmonės sugebantys «užkrėsti gera nuotaika». Mėgstama motyvuoti aplinkinius savo emocijomis: užsidegimu, polėkiu, šypsenomis ir juoku.

Ir pagaliau LII įneša į pirmąją kvadrą struktūrinę logiką, kuri pasireiškia visa ko vykstančio analizėje. Čia labai svarbu bet kuriame sumanyme matyti prasmę. Pirmosios kvadros logikai-intuitai labai dažnai atranda naujus dėsnius, įneša į visuomenę įvairias teorijas. Būtent čia, kaip jokioje kitoje kvadroje, vertinama tiesa ir teisingumas. Ir labai svarbu logiškai pagrįsti šį teisingumą.

Antrosios kvadros vertybės

Antrojoje kvadroje reikalai klostosi truputį kitaip. Visų pirma, reikia pasakyti, kad visi jos atstovai yra aristokratai, gerbiantys pareigų hierarchiją ir socialinį statusą. Antroji kvadra sudaryta iš etikų-intuitų, atstovaujamų EIE ir IEI, ir logikų-sensorikų – LSI ir SLE.
Emocijų etika ir struktūrinė logika ten taip pat kaip ir alfoje yra kvadrinės vertybės. O štai pojūčių sensoriką ir galimybių intuiciją pakeitė valios sensorika ir laiko intuicija.
Panagrinėkime, kaip gi būtent pasireiškia antrosios kvadros vertybės ir kaip jas įtakoja įeinantys IMTipai.

Antrojoje kvadroje programatorius yra EIE, jis į ją įneša emocijų etiką. Bet tiktai čia šita funkcija įgauna truputį kitokį pobūdį negu alfoje… Antroje kvadroje emocijų etika sublokuota ne su poijūčių sensorika, o su laiko intuicija. To išdavoje betos atstovai vertina ne tiek emocinę harmoniją, kiek pergyventų emocijų kiekį per tam tikrą laiko vienetą. Nustato šitą vienetą, dažniausiai, etikai-intuitai. Būtent EIE yra betos idėjinis lyderis ir motyvatorius. Juk tam, kad būtų išsaugaota hierarchija, reikia, kad struktūra teisingai funkcionuotų, o tam jai būtinas žvalumo užtaisas, kurį į ją ir įneša EIE. EIE «visas pasaulis teatras ir žmonės jame aktoriai», o jam skiriamas betoje vaidinamų emocionalių pjesių režisieriaus vaidmuo. Antroje kvadroje negatyvios emocijos gerbiamos ir vertinamos taip apt, kaip ir pozityvios, juk jo greičiau motyvuoja vykdyti didžius poelgus. Gerą nuotaiką norisi išsaugoti ilgam, o štai blogos būtina greičiau atsikratyti, kas jau savaime neleidžia atsipalaiduoti ir skatina aktyviems veiksmams. Komfortas, poilsis ir visokiausi gyvenimo džiaugsmai čia laikomi neaktualiais. Juk nėra kada ilsėtis – istorija laukia «didžių žygdarbių».

Taip pat, puikiai gaudydamasis minios nuotaikose, EIE supranta, kad geriausia naujiena – tai bloga naujiena! To išdavoje būtent antrosios kvadros etikai-intuitai labai dažnai užsuka emocijų uraganą, sugebantį sukelti revoliucijas.
Kas link rūbų, sukuriančių atitinkamą nuotaiką, tai čia labai mėgstama raudona spalva, o taip pat jos derinys su juoda, mėgstamos ryškios spalvos: geltona, oranžinė. Taip pat mėįgstama chaki, kadangi ji turi karinį atspalvį.

LSI programinė funkcija – struktūrinė logika. Antrosios kvadros atstovai vertina sistemą ir neįsivaizduoja savęs už pareiginės struktūros. Kaip ir emocijų etika, - struktūrinė logika čia taip pat truputį kitokio pavidalo palyginus su pirmąja kvadra, ir dabar yra pastiprinta ne galimybių intuicijos, o valios sensorikos. Betoje jau ne dėsniai atrandami, o struktūrinės žinybos kuriamos.

SLE į antrąją kvadrą įneša valios sensoriką, apiekurią jau buvo užsiminta. Čia vertinami žmonės «stiprūs kaip kūnu, taip ir dvasia». Daug kas betoje laikosi ant valdžios ir autoriteto. Čia «kiekvienas svirplys žino savo laktą», kas vėl gi išplaukia ir bloko struktūrinė logika + valios sensorika. Tačiau augti pagal pareigų hierarchiją antrojoje kvadroje vis dėlto galima, beje, kaip ir nukristi ir apskritai būti išmestam už struktūros borto. Antrosios kvadros atstovai niekina silpnumą ir visaip stengiasi jo išvengti. Taip pat čia nesupranta žmonių, kurie nesuteikia ypatingos reikšmės autoritetams. Betos atstovai stengiasi rodyti užsispyrimą ir atkaklumą. Vertina savą ir svetimą teritoriją. Čia gerbiami žmonės, mokantys organizuoti teisingą jėgų išsidėstymą. Antrosios kvadros logikai-sensorikai puikiai gaudosi grožyje, formų aiškume ir spalvų sodrume ir tuo motyvuoja savo intuitus-etikus. Niekas kitas negali taip gražiai visų sustatyti ir organizuoti, kaip tai padaro SLE.

IEI įneša į antrosios kvadros vertybes laiko intuiciją. Betos atstovai stengiasi «žengti koja kojon su laiku», ir galima sakyti, jiems tai neblogai sekasi, ypač intuitams-etikams, kurie savo ruožtu jau padeda logikams-sensorikams. Antrojoje kvadroje vertinamas mokėjimas matyti, atrodytų nepastebimas tencdencijas. Jos atstovus įkvepia žmonės, mokantys atpažinti to kas vyksta prielaidas ir, remiantis tuo, prognozuoti ateitį. Tiesa būtina pastebėti, kad šios prognozės geriau pasklinda į kolektyvo nuotaikas ir į santykių jame vystymosi dinamiką, o ir apskritai į visą žmonių tarpusavio santykių, jų jausmų ir pergyvenimų sferą. IEI, kaip niekas kitas moka pamatyti santykių procesų, meilės ir neapykantos vystymąsį ir savalaikiškai imtis būtinų priemonių. Taip pat moka įkvėpti žmonėms būtiną tuo metu tikėjimą šviesia ateitimi. Čia vertinamas mokėjimas išlaukti nepalankius gyvenimo momentus, tarsi išsėdėti priedangoje ir paskui iš naujo įsipaišyti į jau kitaip susiklosčiusią situaciją. Antrosios kvadros atstovai taip pat vertina mokėjimą pasikliauti gyvenimo patirtimi, kaip sava, taip ir svetima, mokėjimą nekartoti svetimų klaidų. Dar betoje labai vertinama mada ir stilius, mėgstama rengtis šiuolaikiškai ir, dažnai, jaunatviškai. Daugelis iš antrosios kvadros atstovų apskritai iki pat žilos galvos išsaugo jaunatvišką išvaizdą.

Trečiosios kvadros pikantiškumai

Ir pagaliau mes pereiname prie trečiosios kvadros. Panagrinėsime, kas gi čia vyksta…
Trečioji kvadra, taip pat kaip ir pirmoji – demokratų kvadra. Sudaryta jinai iš logikų-intuitų ILI ir LIE, ir etikų-sensorikų SEE ir ESI. Tačiau vertybės čia jau visiškai kitokios, negu pirmojoje.

Trečiosios kvadros programatorius tai SEE. Ir jo bazinė funkcija yra valios sensorika. Ji sujungta su baltąja etika ir įgauna jau kitą pobūdį. Remdamasis gerais santykiais ir ryšiais, SEE pramuša savo norus ir išplečia savo «karalystę». Trečiojoje kvadroje, taip pat, kaip ir antrojoje, labai vertinami valingi, stiprūs ir drąsūs žmonės, bet šie žmonės privalo mokėt kūrybiškai manipuliuoti žmonių santykiais. SEE – labai ryškus žmogus, mokantis sukurti aplink save grožį ir mokantis pasirūpinti savo «svitos» grožiu. Trečiojoje kvadroje apskritai vertinami žmonės, mokantys prižiūrėti savo išvaizdą ir gražiai rengtis. Čia taip pat vertinamas ir formų grakštumas interjeruose. Taip pat kaip ir antroje kvadroje, trečiojoje – jos atstovai grožį vertina labiau už patogumą. Ir čia tinka išsireiškimas: «grožis reikalauja aukų»! Tai jos atstovams suteikia ypatingo šarmo.

Būdamas demokratu ir, iš prigimties, visišku individualistu, SEE turi supervertybę, kuri skamba tiesiog kaip «Aš». Trečiosios kvadros atstovai labai vertina individualius nuopelnus ir individualų autoritetą. Vertinami čia taip pat ir žmonės, negailintys jėgų savo tikslų ir sumanymų labui.

Laiko intuicija trečiajai kvadrai tenka iš ILI. Čia ji eina kartu su veiksmų logika ir, skirtingai nuo antrosios kvadros, skleidižma jau ne į emocijas ir nuotaikas, o į reikalus ir pelną. Gama kvadroje vertinami žmonės, mokantys matyti, kokios biznio kryptys bus pelningos perspektyvoje, kokias dalykines savybes verta vystyti, kad «patekti į srautą». Būdamas negatyvistas, ILI mato visus «povandeninius akmenis», gresiančius reikalui, kuriuo jis užsiima, ateityje. Ir būtent ši savybė labai vertinama trečioje kvadroje. Čia gerbiami žmonės, mokantys perspėti apie galimus pavojus. Čia taip pat vertinamas mokėjimas matyti įvairių poelgių savalaikiškumą arba nesavalaikiškumą. Trečiojoje kvadroje vertinami punktualūs žmonės: «laikas – pinigai» - taip galima apibūdinti pagrindinį gamos atstovų principą. Čia nepriimta vėluoti į darbą, juk vėluodamas, tu pats iš savęs atimi laiką, kurį būtų galima skirti darbui.

Pereinant prie LIE, matyti, kad trečiojoje kvadroje atsiranda nauja vertybė – veiksmų logika. Ji trečiojoje kvadroje pasireiškia įvairaus pobūdžio darbų ir projektų, kurie, galbūt, pirmojoje kvadroje dar tiktai buvo planuojami, realizavime. Čia vertinami dalykiški žmonės, žinantys savo darbo kainą ir mokantys uždirbti pinigus. «Čia ir dabar» pagal tokį principą gyvena trečiosios kvadros atstovai. Tai realistai, mokantys imti iš gyvenimo viską.

«Gėris turi būti su kumščiais» - šis išsireiškimas labai gerai perteikia trečiosios kvadros dvasią, bet dar geriau jis tinka ESI IMTipo atstovams. Juk jis kaip tik galima geriau apibūdina šio tipo bazinę santykių etiką, sąveikaujančią su kūrybine valios sensorika. Čia geri tarpusavio santykiai sutvirtinami jėga. ESI tipo atstovai yra ekspertai moralės ir žmogaus principų, gėrio ir blogio srityje. Kadangi santykių etika įeina į gamos kvadrines vertybes, čia vertinami žmonės, sugebantys rasti priėjimą prie bet kokio žmogaus. Vertinami užsigimę psichologai, susigaudantys visuose žmonių tarpusavio santykių subtilumuose ir lengvai jaučiantys požiūrį į save. Trečioje kvadroje gana kategoriškai žiūrima į moralės klausimus, ir daugelis iš jos atstovų («etikai-sensorikai») patys ir nubrėžia tokią ribą, peržengdamas kurią žmogus jų akyse tampa amoraliu. Čia vertinamas mokėjimas įžvelgti melą, veidmainiavimą ir pataikavimą.

Ketvirtosios kvadros pagrindiniai principai

Deltoje logikai, taip pat kaip ir antroje kvadroje, yra sensorikai, o etikai – intuitai. Tai taip pat aristokratų kvadra, bet tiktai čia, skirtingai nuo antrosios kvadros, aristokratija turi ne struktūrinį-žinybinį pobūdį, o palaiko šeimyninę-klaninę hierarchiją.
Čia, taip pat kaip ir trečioje kvadroje, kvadrinės vertybės – veiksmų logika ir santykių etika. Be to čia pasireiškia ir mums pažįstamos pojūčių sensorika bei galimybių intuicija – alfos vertybės. To išdavoje veiksmų logika jungiasi į bloką su pojūčių sensorika, o santykių etika su galimybių intuicija, ir mes gauname naują funkcijų rinkinį iki tol nesutiktą nei vienoje kvadroje. Kaip tai pasireiškia?

Veiksmų logika, taip pat kaip ir trečioje kvadroje, įneša į deltą naudos, pelno, tikslo siekį. Būtent šie žodžiai – svarbiausi kvadros programatoriui LSE. Bet, būdami sensorikais, šio tipo atstovai remiasi ne laikinais kriterijais ir tendencijomis, o mato konkrečių veiksmų, vedančių į užsibrėžto tikslo pasiekimą, grandinę. Ketvirtojoje kvadroje nesuprantami žmonės, dirbantys dirbantys daugiausia dėl perspektyvos. Tai vyskta dėl to, kad laiko intuicija čia nėra vertybėse, dar daugiau, jinai LSE yra skaudžioji. Nesupranta čia ir netgi smerkia žmones, užsiimančius nenaudingu ir nepelningu dalyku, neatnešančiu konretaus materialaus efektyvumo. Atliktame darbe čia, vių pirma, vertinama jo kokybė.

Santykių etika ketvirtoje kvadroje, būdama sujungta su galimybių intuicija įtakoja jos atstovus tokiu būdu: čia vertinamas mokėjimas matyti, ko galima laukti iš žmonių ir tarpusavio santykių su jais. EII subtiliai jaučia žmonių psichologiją, gabūs empatijai. Čia vertinami žmonės, rodantys susidomėjimą moralinėmis-filosofinėmis visuomenės problemomis, sugebantys eiti į kompromisus dėl taikos ir sutarimo. Ketvirtosios kvadros atstovai gerbia šeimos principus ir tradicijas. Palaiko savo religiją.

Išnagrinėkime galimybių intuicijos vertybės pasireiškimą. IEE mato žmonių ir santykių potencialias galimybes, todėl vertina žmones, pasižyminčius visuminiu tarpusavio santykių paveikslo matymu, lengvai prognozuojančius jų vystymąsi. Deltoje, taip pat kaip ir alfoje, vertianmos neįprastos idėjos ir vidinis žmogaus potencialas.

Pojūčių sensorika – SLI bazinė funkcija sąlygoja gerą orientaciją sveikatos ir savijautos klausimuose. Taip apt kaip ir mxpirmoje kvadroje, ketvirtosios atstovai visame kame ieško harmonijos. Ketvirtosios kvadros atstovai mėgsta rengtis su skoniu, bet neryškiai, teikdami pirmenybę pasteliniams tonams ir jų derinaims, dažnai tai spalvos, artimos toms, kurios sutinkamos gamtoje, žalumynų, žemės spalvos.

Ketvirtoje kvadroje ypatingas dėmesys skiriamas darbo sąlygoms: patogių darbo vietų kūrimui, geram maitinimuisi darbe, būtinoms atsostogoms ir t.t. Deltos atstovai iš tikrųjų efektyviai užsiima tuo, kas teikia malonumą.

Jeigu nagrinėtume visas keturias kvadras, tai matytume, kad kiekvienos kvadros procesinė dualų pora – joje randasi ir jos programatorius –savo bazines funkcijas paveldi iš aukščiau einančios kvadros. O štai rezultatinė dualų pora įneša į kvadrą naujas vertybes, pakeldama ją į kokybiškai naują lygmenį.
Tas ir sąlygoja, kad socionas yra sudarytas iš dviejų priešingų kvadrų porų – pirmos su trečiąja ir antros su ketvirtąja. Būtent priešingose kvadrose vertybės nesusikerta, o vadinasi nėra ir bendro supratimo. Žmonės tarsi kalba skirtingomis kalbomis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 08 Geg 2011, 23:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Augustinavičiūtės-Reinino kvadriniai požymiai

Jeigu visas keturias kvadras nagrinėtume požymių metodo požiūriu, tai visi pirmosios ir antrosios kvadros atstovai turi požymį linksmieji. Tai sąlygoja tas dalykas, kad čia į kvadrines vertybes įeina emocijų etika ir struktūrinė logika. Gi trečioji ir ketvirtoji kvadros – rimtieji. Čia vertybėse jau santykių etika ir veiksmų logika

............................Linksmieji
..................Demokratai...Aristokratai
.........................ά..............β
Svarstantieji.....................................Ryžtingieji
.........................γ..............δ
..................Aristokratai...Demokratai
..............................Rimtieji

Pirmoji ir ketvirtoji kvadros yra svarstančiųjų kvadros – tai sąlygota to, kad visi jų atstovai turi Augustinavičiūtės-Reinino požymį – svarstantieji. Svarstantieji vertybėse turi galimybių intuiciją ir pojūčių sensoriką. Antroje ir trečioje kvadroje gyvena ryžtingieji. Čia vertybėse yra valios sensorika ir laiko intuicija. Čia nėra kada ypatingai svastyti, o reikia valios sprendimu imtis ryžtingų priemonių.

Trečiasis kvadrinis požymis: aristokratija – demokratija, jau buvo mūsų paminėtas aukščiau. Priminsime: pirmoji ir trečioji – demokratų kvadros, antroji ir ketvirtoji – aristokratų kvadros.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 09 Geg 2011, 00:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Socioniniai klubai, kvadros ir psichoanalitinės grupės

Kiekvienoje kvadroje yra dviejų socioninių klubų atstovai. Kvadros ir klubai turi bendrą požymį «Aristokratija – demokratija». Atitinkamai, aristokratiškose kvadrose (beta ir delta) yra aristokratinių klubų (humanitarų ir valdytojų) atstovai. Demokratinėse kvadrose (alfa ir gama) – demokratinių klubų (tyrinėtojų ir socialų) atstovai.

..................Socioniniai klubai...........................................Psichoanalitinės grupės
........................Intuicija........................................................Svarstantieji
..............Demokratai...Aristokratai.....................................Dinamika........Statika

..............Tyrinėtojai...Humanitarai.....................................Rūpestingieji...Infantilieji
Logika..........................................Etika............Sensorika......................................Intuicija
..............Valdytojai....Socialai...........................................Agresoriai......Viktimai

..............Aristokratai..Demokratai......................................Statika..........Dinamika
.......................Sensorika........................................................Ryžtingieji

Įdomu ir išnagrinėti kvadrų sudėtį ir psichoanalitinių grupių požiūriu. Psichoanalitinės grupės ir kvadros turi bendrą požymį «Svarstantieji – ryžtingieji». Alfa ir delta kvadros sudarytos iš «žūpestingųjų» ir «infantiliųjų». «Rūpestingieji» – tai «baltieji sensorikai», o «infantilieji» – «juodieji intuitai».
Beta ir gama kvadros sudarytos iš «agresorių» – «valios sensorikų» ir «viktimų» – «laiko intuitų».

Jeigu viską, kas pasakyta, surinktume į vieną vietą, gautume lentelę, kuri daug kuo charakterizuoja kvadrines vertybes ir santykių dvasią kiekvienos kvadros viduje.


Kvadra................Intuitai......................................Sensorikai

ά...........„Tyrinėtojai“ – „Infantilieji“.................„Socialai“ – „Rūpestingieji“
.............Kvestimai........................................Deklatimai
.............EGO bloko funkcijos: :bintuition: :wlogic: ..................EGO bloko funkcijos: :wsensoric: :bethics:

β...........„Humanitarai“ – „Viktimai“...................„Valdytojai“ – „Agresoriai“
.............Kvestimai........................................Deklatimai
.............EGO bloko funkcijos: :bethics: :wintuition: ..................EGO bloko funkcijos: :bsensoric: :wlogic:

γ...........„Tyrinėtojai“ – „Viktimai“....................„Socialai“ – „Agresoriai“
.............Deklatimai.......................................Kvestimai
.............EGO bloko funkcijos: :wintuition: :blogic: ..................EGO bloko funkcijos: :bsensoric: :wethics:

δ...........„Humanitarai“ – „Infantilieji“................„Valdytojai“ – „Rūpestingieji“
.............Deklatimai.......................................Kvestimai
.............EGO bloko funkcijos: :wethics: :bintuition: ..................EGO bloko funkcijos: :blogic: :wsensoric:

Įdomu, kad «linksmųjų» kvadrose, subjektyvistų kvadrose, orientuotose daugiau į savo pačių nuomonę, – intuitai – kvestimai, o sensorikai – deklatimai. Peršasi mintis apie klausimų apie pasaulio tyrinėjimą, apie jo visuminę sandarą vertingumą šioms kvadroms. O štai konkretika (sensorika) šiose kvadrose pasireiškia per deklatimų lūpas ir, matyt, ypatingo aptarimo nenusipelno. Neveltui juk «linksmųjų» kvadros laikomos truputį atitrūkusiomis nuo žemiškosios realybės.

«Rimtųjų» kvadrose, objektyvistų kvadrose, atvirkščiai, sensorikai – kvestimai, o intuitai – deklatimai. Galima teigti, kad čia vertinamas aktyvus žemiškų, konkrečių dalykų aptarimas, o štai intuityvios, tiriamosios ir dvasinės vertybės – deklaruojamos.
Atkreipia dėmesį į save požymių deriniai kvadrose. Kaip gyvenama alfoje, kur socialai – rūpestingieji, o tyrinėtojai – infantilieji? Maloniai ir komfortiškai, ir su vaikišku interesu viskam, kas neįprasta Ar galimas toks pat dalykas kitoje demokratiškoje kvadroje – gamoje, kur socialai – agresoriai, o tyrinėtojai – viktimai? Čia iškyla inkvizicijos laužų mokslininkams, nukentėjusiems už idėją, vaizdas, bet ir rinkos užėmimas – taip pat čia būdingas. Jeigu alfoje pasitenkinama mažu, tai čia – sotus aprūpintas gyvenimas.

Aristokratinėse kvadrose – taip pat įdomūs deriniai. Deltoje valdytojai – rūpestingieji, o humanitarai – infantilieji. Peršasi tvirtos šeimos vaizdinys, kur visi dirba ir rūpinasi normaliomis darbo sąlygomis, kartu priimta nuo vaikystės būti išauklėtais, mandagiais, gerais. O beta kvadroje susijungė valdytojai – agresoriai ir humanitarai – viktimai. Čia norma yra šturmas, heroizmas, sunkus darbas, negailint savęs ir – ideologija, kviečianti aukotis dėl didžio tikslo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 09 Geg 2011, 00:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Rolinis kvadrų aprašymas.

Andrejus Dmitrijevas (2001 m.)
Versta iš http://www.gamo.ru/read/index.php?topic=3.1

...............................................................................Gimęs šliaužioti, skraidyti negali.

Klasikinis banalumas.

Jūs, tikriausiai, skaitėte kvadrų aprašymus, sudarytus didžiai gerbiamų socionikos metrų, bet, mano kuklia nuomone, visi jie nusižengia objektyvumui, tai yra pilnai ir pozityviai aprašoma GIMTOJI autoriaus kvadra, jos paskirties ir varomasis vaidmuo progrese. Toks, pavyzdžiui, gana stereotipinis tvirtinimas apie tai, kad progresyvios idėjos užgimsta tiktai pirmojoje kvadroje, kuri neišvengiamai pakeičia visus resursus išsėmusią ketvirtąją (kas, apskritai paėmus, teisinga), bet idėjos būna regresyvios, o resursai toli gražu nerealizuoti...

Mano siūlomas rolinis kvadrų aprašymas (R.K.A.), savo tikslu kelia lakoniškai išreikšti kiekvienos kvadros ESMĘ kaip jos potencialių galimybių visumą, šios esmės sąlygotas kiekvienos kvadros stipriąsias ir silpnąsias puses ir PRAKTINIO kvadrų vystymosi tendencijas.

Aprašymas orientuotas, visų pirma, į kadrų politikos klausimų sprendimą (tarpusavio pakeitimą ir kadrų panaudojimo optimalumą organizacijos, firmos viduje), PR-akcijų planavimą (imidžo projektų kūrimą atsižvelgiant į kiekybinį kvadrų santykį ir jų tarpusavio santykius tikslinėje auditorijoje).

Siekdamas palyginti kiekvienos kvadros potencialias galimybes, aš pasirinkau 8 žmogaus realizavimosi stilius sociume, kadangi giminingų psichotipų žmonės visuomenėje atlieka vienodą vaidmenį, bet turi skirtingas realizacijos sąlygas ir elgsenos stereotipus, sąlygotus kūrybinės funkcijos. Beje, dažnai situacijose, reikalaujančiose iš esmės informacijos rinkimo, giminiški psichotipai gali veikti panašiu būdu.

Toliau išvardinti socialinių vaidmenų pavadinimai (kiekvienam vaidmeniui skliausteliuose nurodyti prasminiai sinonimai) ir psichologiniai tipai, atliekantys šį vaidmenį:

Generatorius (Išradėjas, Uždegėjas, Atradėjas): Don-Kichotas & Hekslis
Dizaineris (Kūrėjas, Разработчик, Inžinierius): Diuma & Gabenas
Realizatorius (Meistras, Делец, Verslininkas): Džekas Londonas & Štirlicas
Sergėtojas (Духовник, Moralistas, Gydytojas): Dreizeris & Dostojevskis
Užgrobėjas (Organziatorius, Politikas, Vadas): Žukovas & Napoleonas
Kontrolierius (Patarėjas, Lyrikas, Kritikas): Jeseninas & Balzakas
Įkvėpėjas (Aktorius, Kardinolas, Inkvizitorius): Hugo & Hamletas
Šeimininkas (Analitikas, Buhalteris, Teisėjas): Robespjeras & Maksimas

Kiekvienas vaidmuo realizuojamas skirtingai, ir 2-5 socialinių vaidmenų lentelės stulpeliuose (žr. žemiau) nurodyti lemiantys aspektai, atitinkantys konkretų psichologinį tipą. Spalva išskirti racionalieji blokai.

Socialinių vaidmenų lentelė

........................................................Kvadros
Rolės....................1......................2......................3......................4

Generatorius.....Idėjų..................................................................Jausmų
....................(Don Kichotas).......................................................(Hekslis)

Dizaineris.........Sielos.................................................................Estetikos
....................(Diuma)...............................................................(Gabenas)

Realizatorius.....................................................Mobilusis.............Konkretusis
....................................................................(Džekas)..............(Štirlicas)

Sergėtojas........................................................Tikėjimo.............Gerumo
....................................................................(Dreizeris)............(Dostojevskis)

Užgrobėjas..............................Koncentratorius.......Manipuliatorius
...........................................(Žukovas)..............(Napoleonas)

Kontrolierius............................Nuotaikos..............Proceso
...........................................(Jeseninas)............(Balzakas)

Įkvėpėjas.........Entuziazmo..........Ideologijos
......................(Hugo).............(Hamletas)

Šeimininkas.......Sistemų.............Materijos
.....................(Robespjeras)......(Gorkis)

Tarp kitko, pagal daugelį stebėjimų, firmų (privačių įmonių) kolektyvai sudaryti, kaip bebūtų keista, dažniausiai iš konfliktuojančių kvadrų, tai yra Pirmosios ir Trečiosios arba Antrosios ir Ketvirtosios. Šitą galima paaiškinti įvairiai (klubinis bendrumas, pasaulėžiūrų panašumas), bet rolinis parašymas akivizdžiai rodo, kad konfliktinės kvadros papildo viena kitą pagal trūkstamus vaidmenis, tuo metu kai kaimyninės stipriai konkuruoja pagal vienodus vaidmenis. Tai yra, kuomet reikalai susiję su darbu ir karjera, "giminaičiai" "traukia apklotą kiekvienas į save", nuo ko bendras reikalas paprastai nukenčia.

O dabar detaliai išnagrinėsime kiekvieną kvadrą jos rolinės sudėties atžvilgiu. Be to, aprašysime kompetencijos sferas sudarančius jos racionalųjį ir iracionalųjį blokus ir, apjungę gautus rezultatus, išaiškinsime veiklos sritis, "ekologiškas" ir mažai efektyvias tam tikrai kvadrai. Kartu kvadrų aprašymas vykdomas remiantis sąlygomis, kuriose kvadra realizuoja savo tikrąją misiją, t.y. sąlygomis, reikalaujančiomis iš jos narių maksimalaus efektyvumo. Taigi,...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 09 Geg 2011, 01:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Kvadrų mikroaprašymai.

1 kvadra.

Idėjų Generatorius - Don-Kichotas. Žingeidus, inpulsyvus, dažnai išsaugantis vaikišką nuoširdumą, katais netyčia aštrus. Greitai pagauna naujas tendencijas, idėjas, sugeba lakoniškai jas išreikšti. Tai vienas iš tipų, labiausiai efektyvių mokslinėje veikloje.

Sielos Dizaineris - Diuma. Subtilus malonumų vertintojas, nevaržančios atmosferos kūrėjas, savaitgalių karalius, išmonių organizatorius, natūralus artistas ir apskritai „širdelė“. Puikiai manipuliuoja santykių emocine gausa. Moka būti "kompanijos siela", jį vilioja dailieji menai ir behemiškas gyvenimo stilius.

Entuziazmo Įkvėpėjas - Hugo. Labai energingas, komunikabilus, rūpestingas ir svetingas žmogus. Jaučia mažiausius nuotaikų pokyčius, greitai į juos reaguoja. Stengiasi palaikyti teigiamas emocijas kurdamas gyvenimo komfortą. Gali "išjudinti" kiekvieną, sužavėti, priversti patikėti nauju dalyku. Neblogas psichologas, domisi įvairiomis dvasinėmis praktikomis.

Sistemų Šeimininkas - Robespjeras. Žmogus, mąstantis abstrakcijomis, logiškai sutvarkantis bet kokią informaciją, manantis, kad bet kokį gamtos reiškinį galima aprašyti universaliais dėsniais. Moka gerai atsiriboti nuo informacijos, neįsipaišančios į sistemą, suvokimo ir kartu turi pakankamo lankstumo keisti savo pasaulėžiūrą. Geba būti labai objektyvus ir nešališkas palyginus su kitais logikais.

Pirmoji kvadra turi:
1) iracionalų Kūrybinį bloką (vakarietiškojo tipo, t.y. jį sudaro Mokslininkas ir Socialas), kuriame revoliucines ir dažniausiai šokiruojančias Don-Kichoto idėjas ir jo beapeliaciškumą papildo, atsveria emocinis palaikymas, kurį stengiasi sukurti Diuma;

2) racionalų Kontrolės-Paskirstymo bloką, kuris aktyvuojasi chaoso sąlygomis. Šioje situacijoje Hugo vykdo emocinės (paprastai didžiulės) energijos kontrolę, kur jis la-a-bai primena žmogų, vieną valdantį atominį reaktorių. Robespjeras vertina įvykius ir žmonių poelgius iš savo tiesos pozicijų, kurdamas naują vertybių sistemą ir logiškai pagrįsdamas visus dualo veiksmus, įrodydamas jų būtinumą ir teisingumą (jo analitiniai sugebėjimai ir šaltas protas čia kaip niekad reikalingi).

Pirmoji kvadra GALI: surengti revoliuciją, stebinti publiką, sukurti absoliučios laisvės (anarchijos) oazę, greitai ir radikaliai spręsti visuomenės problemas ir tvarkyti žmonių likimus (teisti, bausti arba pasigailėti), sukurti naujus mokslus, idėjas, religijas...
NEGALI (?): vykdyti suplanuotos ekspansijos (erdvės ir valdinių užgrobimo), išsaugoti ir kaupti resursų (materialių ir jėgos), užtikrinti kokį nors stabilumą ir suteikti žmonėms TIKĖJIMĄ arba VILTĮ čia jei paprastai pakeičiami entuziazmo proveržiais), numatyti visuomenės vystymąsi, atlikti žvbalgybą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 09 Geg 2011, 01:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
2 kvadra.

Užgrobėjas-Koncentratorius - Žukovas. Susikaupęs, valingas žmogus, mokantis suduoti subalansuotus ir tikslius smūgius, gerai matantis silpnas, blogai apsaugotas priešininko vietas. Pasižymi tikslingu atkaklumu ir sugebėjimu daryti valios spaudimą. Moka maksimaliai efektyviai išnaudoti visus resursus, esančius jo žinioje, veikia staiga ir nenuspėjamai, atsižvelgdamas į aplinkybes.

Nuotaikos Kontrolierius - Jeseninas. Romantiškas, maloniai bendraujantis žmogus, tradicijų gynėjas. Gali sau palankiai nuteikti pašnekovą, gerai jaučia emocinę būseną (kaip savo, taip ir aplinkinių) ir moka ja manipuliuoti, intuityviai pasirikdamas momentą tinkamų emocijų išreiškimui. Linkęs į mitų kūrimą, praeities idealizavimą.

Idėjų Įkvėpėjas - Hamletas. Aktorius iš prigimties, pranašas, apsėstas idėjos (gali užkrėsti ja bet kurį). Išoriškai sukelia įvaizdį žmogaus, esančio nuolatinėje emocinėje įtampoje su tragizmo atspalviu. Labai gerai jaučia nuotaikos pokyčių tendencijas, gali tiksliai nusiteikti pašnekovo (auditorijos) emocijoms. Lanksčiai naudoja įvairias kaukes, prisiderindamas prie situacijos. Geras oratorius.

Materijos Šeimininkas - Maksimas. Žmogus, viskame vertinantis tvarką, racionalumą. Nesentimentalus, veikia griežtai, remdamasis tiktai tikslingumu. Labai organizuotas, mėgsta instrukcijas, pas jį viskas savo (nustatytoje vienąkart ir visam laikui) vietoje, viskas apskaičiuota, perskaičiuota, viskas funkcionuoja. Moka būti absoliučiai nepalenkiamas, t.y. pasižymi savybe, būtina bet kuriam valdininkui (administratoriui).

Antroji kvadra turi:
1) iracionalų Ekspansyvų bloką (rytietiškojo tipo, t.y. sudarytą iš Valdytojo ir Humanitaro), kurio pagrindinis tikslas - jėgų, priemonių, valdžios koncentracija ir DIDŽIOSIOS IMPERIJOS sukūrimas. Tai pasiaukojamas ir atsakingas kelias (nežiūrint į dideles aukas ir, žinoma, nehumaniškumą), tai KARO KELIAS, ir tuo viskas pasakyta. Bet, tiktai į visus žmones žiūrint kaip į "sraigtelius", galima surinkti mechanizmą ir priversti dirbti. Toks požiūris pateisinamas, juk pagrindinė žmonijos masė - NETOBULA (supranta tiktai JĖGĄ). Būtent tokiomis sąlygomis Žukovas maksimaliai save realizuoja. Jo dualas - Jeseninas yra etinis kompensatorius griežtose imperijos vystymo sąlygose ir realiai padeda ĮVEIKTI staigius likimo posūkius (padeda nepalūžti) ir dualui, ir daugeliui kitų – tokia yra jo anaiptol nelengva MISIJA.

2) racionalų Nustatymo bloką, atliekantį hierarchijos stabilizavimo funkciją. Kartu Maksimas sukuria logiškai pagrįstas visuomenės struktūros taisykles, o Hamletas paskleidžia jas, subtiliai žaisdamas emocinėmis stygomis ir įkvėpdamas idėjas, sutelkiančias žmnes į VIENINGĄ visumą. Gyvenimas su devizu: "Visi kaip vienas" ir nuoširdi meilė TĖVUI-lyderiui - štai jų skleidžiami idealai. Be to, Maksimas organizuoja tvarką materialinės gamybos ir resursų paskirstymo srityje, o taip pat rūpinasi profesionalių kadrų paruošimu (apmokymu).

Antroji kvadra GALI: užgrobti valdžią, sukurti imperiją, laimėti karą, įveikti suirutę, vykdyti globalinius superprojektus, įkvėpti žmonėms optimizmo, bendrumo, pasididžiavimo valstybe jausmą, suteikti žmonėms egzistavimo prasmę (tikėjimą "šviesiu rytojumi").

NEGALI (?): sukurti iš principo naujo (naudoja ruošinius ir 1, 4 kvadrų patirtį), organizuoti konkurencingos prekybiniu atžvilgiu gamybos (čia ji įprastai ekstensyvi – efektas pasiekiamas staigaus jėgų ir resursų sąnaudų padidinimo sąskaita), lanksčiai reaguoti atsižvelgiant į situaciją vietoje (atsiliepia hierarchinės piramidės, sukurtos jėgos ir direktyvų metodais, stipri inercija ir konservatyvumas).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 09 Geg 2011, 01:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
3 kvadra.

Užgrobėjas-Manipuliatorius - Napoleonas. Ryškus, žavus, superaktyvus, "užpildantis savimi visą erdvę" žmogus. Geras manipuliatorius, pasižymi sugebėjimu burti aplink save žmones (valdinius, gerbėjus), orientuotas į populiarumo įgyjimą. Moka būti lyderiu, tiksliai įvertinti savo "priešininkų" jėgą. Turi įtikinimo dovaną.

Proceso Kontrolierius - Balzakas. Ramus, nuovokus pesimistas. Eruditas, stebinantis PAŽINIMO GILUMU. Paprastai apdovanotas sugebėjimu numatyti įvairius nemalonumus. Puikus žvalgas, gerai prognozuoja įvykių vystymąsi, dalyko naudingumą arba neperspektyvumą, turi puikius diplomatinius gabumus (gali lengvai neutralizuoti konfliktą). Moka būti geru analitiku ir laiku perspėti apie negatyvias pasekmes.

Mobilusis Realizatorius - Džekas Londonas. Verslininkas iš prigimties, visada "laikantis nosį pavėjui". Lengvai pradeda naują dalyką, esant būtinybei atsisako nuo seno (dėl to sukelia pernelyg bruzdaus žmogaus įspūdį). Mėgsta pasirodyti "savu vaikinu" bet kurioje kompanijoje, romantikas, lengvai einantis į avantiūras, iš bet kurio dalyko stengiasi išgauti MAKSIMALIĄ NAUDĄ.

Tikėjimo Sergėtojas - Draizeris. Puikus žmogiškųjų "silpnybių" žinovas ir aršus kovotojas už jų išnaikinimą. Turi asmeninį MORALINĮ kodeksą, leidžiantį jam spręsti apie kitų poelgius ir "statyti į vietą" prasikaltusius. Patikimas DRAUGAS siauram "savųjų" ratui, gana atsakingas ir pareigingas žmogus. Jo, dažnai pasiaukojami, veiksmai visiškai nusakomi santykiais su konkrečiais žmonėmis – gali išgelbėti, o gali ir nubausti. Pasižymi sugebėjimu vertinti tų ar kitų objektų patrauklumą ir moka jį pabrėžti.

Trečioji kvadra turi:
1) iracionalų Reformatorišką bloką (vakarietiškojo tipo, t.y. jį sudaro Socialas ir Mokslininkas), į kurį įeina Napoleonas ir Balzakas. Pagrndinis šio bloko uždavinys yra REFORMA, beje reforma PATI SUDĖTINGIAUSIA – lygiagrečiai keičianti ne tiktai valdžios struktūrą, materialius resursus ir vystymosi prioritetus, BET ir (kas svarbiausia) žmonių pasaulėžiūrą, vertybių sistemą ir, pagaliau, TIKĖJIMĄ! Idealiame variante SUPERUŽDAVINYS yra prioriteto pernešimas nuo visos visuomenės ("MES") į asmenybės prioritetą ("AŠ"). Napoleonas šiame bloke, neabejotinai, jėga, bet tiktai jo dualas gali sukoordinuoti procesą, surinkti visą informaciją ir apsaugoti nuo klaidų.

2) racionalus Kuriamasis blokas Džekas - Dreizeris realizuoja prioriteto pernešimą į ASMENYBĘ gerbūvio idealų įtvgirtinimo, varžybų dvasios (konkurencijos) keliu. Džeko kredo, pavyzdžiui, autonomija, tame tarpe nuolatinis ASMENINIŲ praktinių pasikeimų troškimas. Tai pats pragmatiškiausias ir atspariausias iš visų intuitų. Idealus reformų realizatorius, subtiliai jaučiantis konkrečios situacijos vystymąsi. Dreizeris - TIKĖJIMO nešėjas, vėl gi, ASMENINIO tikėjimo savo jėgomis, TIKRĄJA draugyste. Dėl savo tikėjimo jis sugeba ištraukti iš "pelkės", sugrąžinti gyvenimo SKONĮ. Gali RADIKALIAI spręsti moralės problemas valios metodais jų atsiradimo vietoje.

Trečioji kvadra GALI: reformuoti visuomenę, sukurti demokratiją, išvystyti ekonomiką, sukaupti materialinius resursus, vykdyti socialinį palaikymą, diplomatiškai ir lanksčiai siekti užsibrėžto tikslo (materialinio aprūpinimo ir saugumo srityse).

NEGALI (?): eiti kaip vieninga visuma, atrasti naujas santykių ir idėjų formas, pakilti virš savo vidutinio lygmens, gyventi harmonijoje su gamta.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 09 Geg 2011, 01:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
4 kvadra.

Jausmų Generatorius - Hekslis. Gana nerimtas, nenuoseklus žmogus. Emocionalus improvizatorius, moka ATjausti ir patarti artimam žmogui. Stengiasi visiems "atverti akis" į jų potencialias galimybes, tikisi, kad natūralumas nugalės iliuzijas ir išgelbės PASAULĮ. Jo gyvenimas pilnas padrikų idėjų ir svajonių, gyvenimas jam - ŽAIDIMAS.

Estetikos Dizaineris - Gabenas. Sudaro gana rimto, neprieinamo žmogaus įspūdį. Jam svarbus supančios realybės harmonijos ir vidinio komforto jausmas. Stengiasi sukurti estetiškai nepriekaištingus naudingus daiktus, jam paprasčiau pagerinti ką nors jau egzistuojantį, negu sukurti iš principo naują. Gerai moka įvertinti būtinumą to ar kito veiksmo, niekuomet neužsiiminėja "tuščiais" reikalais.

Konkretusis Realizatorius - Štirlicas. Patikimas žmogus, keliantis pasitikėjimą savo solidumu (atsakingu požiūriu į pareigas). Užsigimęs MEISTRAS, bet kokiame konkrečiame darbe pasiekiantis atlikimo TOBULUMĄ. Moka puikiai organizuoti darbo procesą, nuoseklus ir atkaklus, teisingas, atkaklų kasdieninį DARBĄ laiko būtina sėkmės sąlyga.

Gerumo Sergėtojas - Dostojevskis. Labai malonus, minkštas žmogus, iš pirmo žvilgsnio sukeliantis įspūdį lengvai "prasikaltusio" dėl kažko žinomo jam vienam. Moka kiekviename žmoguje įžvelgti GĖRIO daigus ir padeda, kiek turi jėgų, jiems nenuvysti. Nepakantus žiaurumui visose jo pasireiškimo formose. Mok pažadinti žmonėse humaniškumą, užuojautą ir kitas savybes, būdingas tiktai tikrajam ŽMOGUI.

Ketvirtoji kvadra turi:
1) iracinalų Idealizuojantį bloką (rytietiškojo tipo, t.y. sudarytą iš Valdytojo ir Humanisto) Gabenas - Hekslis, kuris turi galimybę KOKYBIŠKAI pagerinti gyvenimą aplink save perėjimo keliu nuo vieno JAUSMINIO-POJŪČIŲ lygmens į kitą, o būtent: sukuria maksimaliai komfortiškas gyvenimo sąlygas (tobulina supančią erdvę, socialiai išlaisvina žmones, suteikia šansą kiekvieno konkretaus ŽMOGAUS SAVIREALIZACIJAI (atskleisdamas visas jo potencialias galimybes, talentus)). Stimuliuoja ir padeda ASMENINIO augimo procese.

2) racionalus Tobulinantis blokas Štirlicas - Dostojevskis sukuria gausos visuomenę, naudodami nušlifuotas technologijas, MEISTRIŠKUMĄ ir nuolat kokybiškai gerina gyvenimą, pasiekdami maksimalų našumą ir EFEKTYVUMĄ. Sukuria naujus aukštus standartus (moralinius ir technologinius). Šio bloko idealai yra lemiantys formuojant tokias bendražmogiškas vertybes kaip PRAKTIŠKUMAS (Štirlicas) ir HUMANIŠKUMAS (Dostojevskis).

Ketvirtoji kvadra GALI: padėti kiekvieno asmeniniam augimui, sukurti lokalų rojų, atskleisti talentus, veikti ekologiškai visose gamtos ir psichikos srityse, duoti visuomenei naują, adekvačią laikmečiui moralę.

NEGALI (?): veikti jėgos (nehumaniškais) metodais, varyti propagandą, plėsti savo įtaką globaliu mastu, sugalvoti naują filosofiją (mokslą), peržengti per asmenybės prioritetą, skurti valstybę kaip laisvės slopinimo aparatą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 11 Geg 2011, 10:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Obama (Hekslis) G.W. Bušas (Štirlicas) abu veikė jėga. Pastarasis ir išrinktas visiškai nešvariais būdais. Apie propogandą ir įtaką galima nekalbėt.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 11 Geg 2011, 15:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Volkeris rašė:
Obama (Hekslis) G.W. Bušas (Štirlicas) abu veikė jėga. Pastarasis ir išrinktas visiškai nešvariais būdais.
Kokiais būtent būdais?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 12 Geg 2011, 00:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Lap 2008, 13:35
Pranešimai: 54
Miestas: Vilnius
Pagal MBTI Obama- ENFJ, o Džordžas Bušas vyresnysis ISTJ.
Aš galvodavau kad ENFJ daugiausiai atitinka Hamletą pagal socioniką, ISTJ daugiausia atitinka M. Gorkį.
Man idomu ar aš teisingai galvodavau, ar kažkaip kitaip reikia sulygegretinti MBTI ir socionikos tipus?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 13 Geg 2011, 15:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Socionikos ir MBTI tipai tiesiogiai neatitinka. Ypač intravertai.
Reikalas tas, kad MBTI žymėjimai J/P labiau atitinka požymiams statika/dinamika (koreliuoja atvirkščiai P=statika, J=dinamika), o ne racionalumas/iracionalumas.
Yra autorių (Pavlovas iš Dnepropetrovsko), kurie teigia, kad sąvokos tiek racionalumas/iracionalumas socionikoje, tiek J/P MBTI tipologijoje yra šiek tiek nekorektiškos. Jungas iš taip vadinamos Jungo bazės požymių aiškiau yra apibrėžęs tris dichotomijas logika/etika, intuicija/sensorika, intravertuotas tipas/ekstravertuotas tipas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: KVADROS. KVADRŲ VERTYBĖS
StandartinėParašytas: 01 Bir 2011, 17:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Kad Bušas ESTJ yra pakankamai nemažai diskutuota. Dėl Obamos manyčiau pirmoj vietoj Hekslis, antroj Napoleonas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007