Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 19:10

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 27 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Guodejai
StandartinėParašytas: 15 Kov 2011, 21:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Su kokiu aspektu kurioje f-cijoje susijęs guodimas? Manyčiau, :bethics: kaip kūrybinė turėtu pasižymėti geru guodimu. Is patirties sakau, guosti nemoku, mano emocijų etika bazinė, AKCEPTINĖ, emocijas priimu is pasaulio. Kokie tipai geriausiai moka guosti? Kaip tai daro? Gal galite padėti ir pasidalinti patirtimi? ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 16 Kov 2011, 02:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Gali būti, kad geriausiai tai pavyksta dualui... Manau, kad guodimas yra labai subtilus ir individualus dalykas, kur didelę reikšmę turi supratimas "be žodžių".

Minėjai kūrybinę :bethics: - taip Diuma moka guosti. Tačiau galvoju, kad man jis yra dualas, o kažkam konfliktinis, revizorius ir pan. Taigi, guodimas nėra absoliutus sugebėjimas...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 16 Kov 2011, 15:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Gal kiek apibendrinti butu galima sakant, kad geresni guodėjai tie žmonės kurie moka išklausyt,nes būti išklausytiems visiem kažkada prireikia..Tai ko gero etiniai intravertai geriausiai tai moka...
Na ir dar gal manau kad paguoda/parama labiausiai reikalinga skaudžiosios funkcijos srityje,tai ko gero dualas ir gal kartais miražinis tipas turėtu bųti geriausi guodėjai..

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 16 Kov 2011, 20:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Sigurdai, mano atveju - dažniausiai būtent aš išklausau Diumos (draugės), o jinai šneka, šneka, šneka... Kūrybinei :bethics: (vadinasi, tipas intravertinis) ne tik guodimo, bet ir guodimosi atveju tikrai LABAI REIKIA išsišnekėti.

Dabar pagalvojau, kad guodime labiausiai turbūt dalyvauja vis dėlto demonstratyvinė funkcija (pagalba be žodžių - darbais). Ši funkcija yra neįkyri iš principo, niekada nemoralizuoja (nelinkusi vertinti!). Padeda veiksmu, konkrečiais darbais. O dualo atveju yra orientuota apsaugoti guodžiamojo skaudžiąją funkciją. O ir kitų tarptipinių santykių atveju - demonstratyvinė funkcija galbūt pirmoji ir be svarstymų (automatiškai) sureaguoja į bet kieno pasiųstą signalą SOS!
Tu teisingai pastebėjai, kad geriausi guodėjai - dualas ir miražas. Būtent jų abiejų produktyvinių aspektų "kolonėlės" (2-4-6-8 funkcijos) sutampa.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 17 Kov 2011, 15:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Tipai su kurybine :bethics: tikrai snekučiai :smile: ,ir dar bendra ju savybe kad jie tarsi "tempia uz liežuvio" provokuoja išsipasakot.Beje keistas dalykas,bet kiek teko stebėti dualu poras,praktiškai be išimčių šnekesni ir aktyvesni bendravime intravertai.Nežinau kaip tai paaiškinti socioniškai, bet faktas kad taip yra.
Iš savo patirties dar galiu dadurti, kad dualas demonstratyvinės funkcijos srityje tarsi autopilotu priima sprendimus už abu,kitas dualas faktiškai net nepajunta,nesupranta kas vyksta,tiesiog jaučiamasi saugiai,ir jaučiama kad viskas bus gerai..gi kodėl taip jaučiamasi nesugebėtu paaiškinti..Gi jei demonstratyvinė "šnekėtu" manau antrasis dualas šiauštusi ,ar netgi įsižeistų (sprendžiu pagal save :happy: ) kad tokius svarbius sprendimus (skaudžiosios srityje) priimama nepasitarus su juo..
Na, o miražiniame santykyje pagalba yra tokia kokios reikia,bet ji pateikiama nelabai priimtinu budu..Labai gerai tai jaučiu bendraudamas su sese dreizere,kuomet pagalba suteikiama su pabambėjimais ir pamoralizavimais ,norisi bėgti nuo tokios pagalbos..Dualas gi padeda be jokių "lia lia".Kraštutiniais atvejais kai visiškai keistai pasielgiu iš :wsensoric: ,tiesiog bendrai pasako žmonės daro taip ir taip :smile:.Nėra jokių asmeniškumu,todėl pagalba mielai priimama.
Na čia tik surašiau mintis kurios kilo pradėjus rašyti,tai tikiuosi įmanoma ką nors suprasti :oops:

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 18 Kov 2011, 11:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Martynas0708 rašė:
Su kokiu aspektu kurioje f-cijoje susijęs guodimas? Manyčiau, :bethics: kaip kūrybinė turėtu pasižymėti geru guodimu. Is patirties sakau, guosti nemoku, mano emocijų etika bazinė, AKCEPTINĖ, emocijas priimu is pasaulio. Kokie tipai geriausiai moka guosti? Kaip tai daro? Gal galite padėti ir pasidalinti patirtimi? ;)


sutinku su tuo kas pasakyta anksčiau, kad priklauso nuo tarptipinio santykio. tačiau visumoje man kyla įspūdis, kad :wethics: etikai labiau moka parinkti reikiamus paguodos žodžius, pvz. netekčių atveju ar kitokioms panašioms bendražmogiškoms bėdoms užklupus.

Aš irgi guosti nemoku :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 18 Kov 2011, 19:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Tikrai taip yra? Tada aš ne :wethics: nes man guosti vienodai sunku kaip ir įsakinėti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 18 Kov 2011, 20:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Siaip pastebejau geri guodejai Diuma/Jeseninai, nors sako, kad nemoka, arba Dreizeriai neblogai ta sugeba.. Taciau pagal tarptipini santyki, yra tokiu, kad guodimas nereikalingas, buvimas salia suvokiamas kaip pagalba, zodziai nereikalingi. vien buvimas aktyvuoja pati kapstytis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 18 Kov 2011, 21:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Man kartais lengva guosti, kartais sunku, nežinau, nuo ko tai priklauso. :strange:
Pvz. kai kurie žmonės mėgsta guostis savo sveikata. Man užtenka dažniausiai kantrybės juos išklausyti, ir tai jau pasitarnauja kaip paguoda. Bet kartais knisa, kai guodžiasi jaunas vyras, kad skauda nugarą ar dar ką :). Man tada kartais norisi pasakyti, "nu va, visai sukriošęs pasidarei, o dar toks jaunas :P " Tai tokia ne visai kokia paguoda gaunasi :D

Sunkiausia guosti netekties atvejais. Nežinau ką pasakyt, apart užjaučiu, na ir išklausyti su užjaučiančia veido išraiška. Bet daugiau žodžių nerandu. Nesijaučiu ir blogai toje situacijoje, tiesiog norėčiau kartais rasti tinkamesnius žodžius, išskyrus: o kaip baisu...blogai...mm... suprantu... :confused: Bet jei žmogus svarbus, tikrai stengiuosi...

Gal čia dar priklauso nuo žmogaus empatiškumo. Aš nelaikau savęs labai empatiška... štai draugas dostikas empatiškas tikrai, tas visada randa gerą žodį bet kokioj situacijoj.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 18 Kov 2011, 21:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Siaip esu labai empatiskas... Tik po emociju peremimo, zmogus mato, kad suprantu, as jauciu, ka jis jaucia, ir nebera ka pasakyti.. Stengiuosi tiek netekties, tiek nesekmiu atvejais kreipti demesi i ateiti, galvoti kaip islipti is duobes. Kitokios paguodos netaikau.. Nebent zmogus skundziasi smulkmenom, papasakoju apie savo patirti, ne smulkmenu, tada truputeli susigesta :D :strange: :strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 18 Kov 2011, 22:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Kažin kaip tas Dostikas rodo empatiją? Paprastai dauguma EII yra emociniai šaltukai, nors ir pagauna emocinius ryšius, bet kažką keisti sunkiai sekasi. Juo labiau nemėgsta kitų emociškai palaikyti. Kiek pastebiu tai Jeseninui savaime gaunasi lankstus įvairiapusis bendravimas, atrodo jis bet ką gali panorėjęs įžeisti arba empatizuoti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 19 Kov 2011, 19:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Dostikai pamate kad kitiem sunku demonstruoja gera nuotaika,daug šneka,kažkaip išblaško, pralinksmina.Kaip teisingai prie kažkurio tipų aprašymo parašyta,nuima emocine įtampa.Mano mama taip elgiasi,užkrečia gera nuotaika :smile: .Nors kiek teko matyt taip elgiasi tik intuityvaus potipio dostikai,apie etinio potipio dostikus pritarčiau pasakymui emocinis šaltukas :smile: .Tiesa žodžio kišeneje dažniausiai irgi ieškot nereikia jiem.

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 19 Kov 2011, 21:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Pagal wikisocion potipius, tai aš grynas etinis. Kitur irgi rašo, kad etiniai EII yra žymiai ramesni, tikslesni ir konservatyvūs. Dažniausia juos reikia išjudinti. Būtent etiniai Dostikai manau labiau gesina Hamletus, nei intuityvūs.
Kokiam tu potipiui save priskirtum?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 19 Kov 2011, 21:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Etinio subtipo Dostikai labiau gesina etinio subtio Hamletus, tas tiesa, nera atsako i emocijas, per intuicija Hamletai irgi atsimusa i Dostikus, ju demonstratyvine/kurybine, veikia visiskai savarankiskai, Hamletas gali pasijusti nereikalingas/ignoruojamas :D


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Guodejai
StandartinėParašytas: 20 Kov 2011, 20:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Kalafijoras rašė:
Pagal wikisocion potipius, tai aš grynas etinis. Kitur irgi rašo, kad etiniai EII yra žymiai ramesni, tikslesni ir konservatyvūs. Dažniausia juos reikia išjudinti. Būtent etiniai Dostikai manau labiau gesina Hamletus, nei intuityvūs.
Kokiam tu potipiui save priskirtum?


Man irgi atrodai grynai etinio potipio,buvusi forumo dalyve Pelene gi atrodo intuityvaus ir palyginus jūsų rašymo stilių, gana neblogai pasimato dostiku potipiu skirtumai.. :smile: .
Dėl savęs nesu iki galo įsitikinęs,bet atrodo intuityvaus,na ir dar atrodo kad Martyno ir mano potipiai skirtingi..
Gesinimą nepasakyciau kad kažkurio potipio stipriau jaučiu,jis tiesiog kitoks..Intuityvaus potipio gesinimą labiau jaučiu per nuomonę,pasaulėžiūrą..o etinio potipio gesinimas labiau orientuotas į elgesį,labiau tiesioginis toks..nemažai šitame santykije revizijos elementu mano nuomone..

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 27 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 101 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007