Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 17:21

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 126 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 15:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Pelene raš?:


Man taip pat sita "porele" "trenkia" dualizacija, tik man regis, kad Spras Hamletas, o Sakalauskas Gorkis.


Ne kiekvienas darnus duetas yra dualai. Sakalauskas irgi gali buti džekas, nors negarantuociau.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 15:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Globas raš?:
Vaidas101: Beje, akis i aki Ramanauskas visiškai ramus, paprastas ir netgi kažkiek drovus - kaip ir dera loginiui-intuityviam. Viena karta dalyvavau aukcione, kuri jis vede, tai po aukciono priejau pasikalbeti.




Gal pasijaute nepakankamai protingas, kai parodei savo logika... :smile:

Siaip juokauju. Matau tu megsti tureti pazistamu, daug rodaisi visu :smile: Bus matyt aisku. As televizoriaus mazai ziuriu, tai negreit pakeisiu savo nuomone.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas raš?:
Jumoras ar maivymasis nebutinai yra etika. Jo jumoras griežtai loginis, netaktiškas, ižulus, bet skvarbus ir ižvalgus - to nepasieksi be logikos ir intuicijos.


Niekam iš "apkalbamuju" netaikau - tik ispudis:

Man netaktiškas, ižulus, labai skvarbus atrodo Hamleto jumoras. Manau, "kalta" intuicija. Etiškai užgauna tuo, kad "išvedžioja" taip - kaip tycia (logiškai) niekada nesugalvotum.



Gal JUMORAS - apskritai subjektyvus dalykas? :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Vaidas101 raš?:


Gal pasijaute nepakankamai protingas, kai parodei savo logika... :smile:

Siaip juokauju. Matau tu megsti tureti pazistamu, daug rodaisi visu :smile:


1. Cia daug kas mano, kad aš logikos išvis neturiu:smile: Po aukciono skubejau prie vyno tauriu, kol ju neišgraibste kiti, bet Ramanauskas buvo greitesnis:smile:

2. Esu labiausiai išsikompleksaves robas Rytu Europoje:smile: Už tai dekojame socionikai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:


Man netaktiškas, ižulus, labai skvarbus atrodo Hamleto jumoras. Manau, "kalta" intuicija. Etiškai užgauna tuo, kad "išvedžioja" taip - kaip tycia (logiškai) niekada nesugalvotum.



Taip, hamleto jumoras dažnai buna per vaidyba. Bet vaidyba vis tiek suvokiama ne taip tiesiogai kaip pasakyti žodžiai.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Globas raš?:
Grižtant prie jumoro temos, tai šeštadieni Valinskas tiesioginiame eteryje vesdamas "Kelio i žvaigždes" koncerta pajuokavo taip.

Viena iš dainininkiu [Egle] pasake, kad saleje yra jos vaikinas. Toliau pateiksiu kaip dialoga.

V: Gal tu nori jam kažka pasakyti?

E: Jis - mano gyvenimo meile.

V: Jaunysteje mes visi kalbame nesamones.

E: Bet aš myliu ta žmogu.

V: Tu galetum pasakyti kaip nors kitaip, tik nesakyk "aš myliu tave, katine", nes taip yra pasakiusi Riaubiškyte. Tu galetum pasakyti "aš myliu tave, barsuk" arba "aš myliu tave, usurinis šuniuk*".

_____________

* - nedidelis gyvunas, paplites Lietuvoje tarybiniais metais, gyvena miškuose, minta atliekom ir pan. Kitaip - mangutas arba jenotas.





Nesubtilumo viršune. Taip gali elgtis tik loginis, visiškai prarades realumo pojuti etikoje.

Valinskas - :blogic::wintuition:. Džekai juodojo jumoro srityje nepralenkiami. Dar žr. Ramanauskas-Greitai, Šapranauskas ir pan.




Kazkaip cia tu idomiai aiskini.

Juodai juokauti gali ir etikai. Napoleonas drozia, kaip turi buti, netgi ir Dreizeris, bei humaniskasis Dostikas gali "negailestingai" pajuokauti (jis kaip intuitas automatiskai nujaucia galimas pasekmes to pajuokavimo). Tik gal etikai jaucia kiek su kokiu zmogumi iki kokio laipsnio galima smarkiau, ar svelniau juokauti, ar kazkatras "nusipelne" viesos pasaipos del kazkokiu tai priezasciu.



O is tavo dialogo nematau nieko cia tokio, ko negaletu etinis pasakyti, ypac, kai jau zmogus gerokai isauges is paauglisko amziaus ir jau zino, kad visos tos mirtimos meiles issisklaido, kaip dumas.



Temos pradzioje buvo aptarinejama "pokstas" su servelele ir apie "subtilu" logini juoka.:happy:

Jei man pasakytu, kad negalima serveteles pasiimti nuo kito stalo zinoma paziureciau i zmogaus mimika. Jei ji bent kiek isduotu, kad cia bandoma juokauti - sypteleciau, bet nekreipdama demesio pasiimciau servetele nuo kito stavo, bet mintyse pagalvociau:"o varge, zmogus bando juokauti..."  Jei veido israiska nieko man nepasakytu, paklausciau kodel ir taip pat pasiimciau sau servetele, tik likciau nesupratus ka jis tuom norejo pasakyti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Globas raš?:


Ne kiekvienas darnus duetas yra dualai. Sakalauskas irgi gali buti džekas, nors negarantuociau.



Tai, kad Sakalauskas labai jau intravertiskas.

Aisku, kad ne kiekvienas darnumas, tai jau dualizacija, cia ne tame esme. Labai smarkiai negaliu nagrineti, retai ziuriu ten tas visokias laidas.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Pelene raš?:


O is tavo dialogo nematau nieko cia tokio, ko negaletu etinis pasakyti


Mes jau aptareme su Liepa, apie vad. netakta, tai nenoriu kartotis. Ten mano nuomone išdestyta.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Pelene raš?:
Labai smarkiai negaliu nagrineti, retai ziuriu ten tas visokias laidas.



Bet nuomone turi kažkodel.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Globas raš?:
Vaidas101 raš?:
Jei po kurio laiko pasirodys kad as klystu, tau tai pasakysiu. :smile:



Jau ruoškis sakyti:happy::happy:





Tai iseitu, Algis greitai yra su polinkiu i melancholiko temperamenta, taip sakant melancholikas :shocked: ? Juk intuityvai logikai, kaip mes su tavim, yra laikomi melancholikais.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Vaidas101 raš?:


Tai iseitu, Algis greitai yra su polinkiu i melancholiko temperamenta, taip sakant melancholikas :shocked: ? Juk intuityvai logikai, kaip mes su tavim, yra laikomi melancholikais.



Nežinau šito dalyko, yra ivairiu versiju. Kai kas teigia, kad bet kuris tipas gali buti bet kokio temperamento, ir iš cia išplaukia, kad tipas ir temperamentas nera susije. Man šita versija priimtinesne.

Pvz aš esu gana choleriškas robas, bet yra tokiu flegmu robu, kad neisivaizduoju, kaip juos išjudinti...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Globas raš?:
Pelene raš?:
Labai smarkiai negaliu nagrineti, retai ziuriu ten tas visokias laidas.



Bet nuomone turi kažkodel.


O kodel negaliu tureti, visgi sitie du aktoriai jau seniai smezuoja eteryje.



  Tiesa, dar del emocingumo, ar emociju raiskos. Dostikas ir nebutu pimaujanciose gretose, bet del mimikos ir grimasu cia jau kitaip gali buti. Kazkada labai seniai teko girdeti, kad geriausi pantomimos aktoriai butent Dostikai, nes labai gerai patys "uzciuopia" kitu zmoniu emocini buvi, taigi ir pamegdzioti gali gana taikliai. Zinoma, kaip ir del viso kito, cia taip pat galima gincytis.

Manau dar yra labai svarbus vienas dalykas juokavimui, grimasu metymui, emociju raiskai, tai aplinka. Vieniems tipams tai visai neturi reiksmes, nejaucia nei laiko, nei vietos, kada ir kaip juokauti. Kiti jaucia, tik jiems ne visada tinkama aplinka butent tokiai saviraiskai, kitiems visada tinkama.

Sakykim koks Hamletas, ar Napoleonas, jei jie turi jumoro jausma (cia individuoali savybe)jie drasiai juokaus svetimoje aplinkoje. Tik va idomu motyvacija :confused:. Heksliai, tai labai megsta kresti juokus, kad pakelti emocine kolektyvo nuotaika. Dostikas, Dreizeris labiau juokaus kamerineje aplinkoje, jam ne kiek svarbu kolektyvo, kaip atskiro individo nuotaika. Vnz. turi buti "sava" aplinka, bet velgi jau nuo individo priklauso, kokiam kokia yra kamerine ir sava aplinka. Labiau isisukusiam i visuomenini gyvenima "savumo" samprata kurkas platesne.

Taigi pavirsutiniskas ziurejimas gali labai suklaidinti.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Pelene raš?:


O kodel negaliu tureti [nuomones], visgi sitie du aktoriai jau seniai smezuoja eteryje.

Taigi pavirsutiniskas ziurejimas gali labai suklaidinti.



Žodžiu, nuomone turi, bet del jos diskutuoti negali. Idomiai.

Žiurek, pati nesusiklaidink su paviršutiniškumu ar gilumingumu. Visko, ka tu parašei apie tipus ir ju juokavimo pobudi, greiciausiai nesi perleidusi per savo pacios patirti, o kažka prisimeni iš skaitytos socionines literaturos. Jeigu butum perleidusi, tai reikštu, kad tu, visu pirma, esi gera tipuotoja. O jei butum gera tipuotoja, tai nesprestum apie "dualizacija" žmoniu, laidos apie kuriuos tu beveik nežiuri.

Tik prašyciau vardan socionines brandos neisterikuotu ir reaguoti išlaikytai. 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Globas raš?:
Vaidas101 raš?:

Tai iseitu, Algis greitai yra su polinkiu i melancholiko temperamenta, taip sakant melancholikas :shocked: ? Juk intuityvai logikai, kaip mes su tavim, yra laikomi melancholikais.



Nežinau šito dalyko, yra ivairiu versiju. Kai kas teigia, kad bet kuris tipas gali buti bet kokio temperamento, ir iš cia išplaukia, kad tipas ir temperamentas nera susije. Man šita versija priimtinesne.

Pvz aš esu gana choleriškas robas, bet yra tokiu flegmu robu, kad neisivaizduoju, kaip juos išjudinti...




Nemanau. Manau, kad socionika remiasi Jungo tipologija. 4x4=16.



As turiu gana pagrista nuomone siuo klausimu. Yra visa sistema, kur patraukus issivynioja kamuolys. Galiu gan issamiai paaiskint.



Kad tu choleriskas...  robas. Skamba kaip paradoksas, butu kaip  etiskas logikas, arba choleriskas sangvinikas :smile:, teoriskai.



Bet visu pirma praktiskai, joks tu necholeriskas. Niekada nepagalvociau.









Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 16:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Globas:

Tiesa, tai as ir sakau, su polinkiu i melancholikus. MEs bunam visokie, o polinkis visvien yra i viena kuri nors temperamenta. Bet, kad 80% laiko robikas bus panasus i choleriska, sunku tiketis. Aktyviose socialinese situacijose, kur reikia dau sensorikos ir etikos... Nemanau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 126 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 140 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007