Socionikos forumas

Dabar yra 18 Bal 2024, 03:03

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Požiūris į darbą
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 11:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
m2, šiaip jau manau, kad tas taip vadinamas "ting?jimas" yra b?dingas visiems iracionalams: jie arba dirba visk? "gvoltu" vos ne 24 val. per par? visomis ?manomomis kryptimis, arba, kaip taisykl?, po tokio pasipl?šymo, sako (sau ar kitiems) "nu va, daug padariau - metas pails?ti".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 11:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Cassandra:



Labai gali buti. Tiesiog ish pradzhiu man tai atrode keista, atrode - na negi negalima dirbti normaliai, t.y. pastoviai, bet nesidraskant?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 12:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
m2: negalima :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 13:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Rgs 2006, 10:11
Pranešimai: 47
Kas d?l Gabeno "sfinkso veido", aš tai interpretuo?iau kaip romum?, pasitik?jim?, stipryb?, o ne šaltum? ar bejausmiškum?. Ypa? kritin?se situacijose, kai Hekslis, pagautas emocij?, stryk?ioja ir blaškosi - Gabenas vien savo susikaupusiu "sfinkso veidu" priver?ia nuleisti gar?. ?ia teoriškai išgalvojau, analizuodama kokias savybes nor??iau kad tur?t? mano artimiausias žmogus.



O d?l darb?, m2, tikrai negalima - arba dirbi 100 procent? ir negali sustot (iki išsekimo kartais), arba tinginiauji lygiai tokiu pat 100 procent? :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 13:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
m2, supranti, kai ateina ?kv?pimas, tai jis b?na totalus, pla?iaformatis, tskant, ir tada darbus nudirbi už pus? m?nesio per kelias dienas. O kai ?kv?pimo n?r- gali stengtis dirbti, gali apsimesdin?ti, kad dirbi, gali netgi bandyti dirbti, bet kaip rezultate gaunasi š..., taip ir gaunasi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 14:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Cassandra, m2: Vis? pirma reikia atskirti k?ryb? nuo darbo.

Jeigu kalb?sime apie, pavyzdžiui, statybininko darb? - tai apie tokius dalykai kaip "?kvepimas" skamba kiek ironiškai. Kalbant apie kitas specialybes - darbas gali b?ti labai momentinis ir staigus. "Atskriejo" projektas - darb? reikia daryti ?IA ir DABAR, o ?kv?pim? tur?si susikelti pats, dažniausiai pinig? d?ka. Ir visai kitas variantas, kuomet s?di kokioj dispe?erin?j ir ži?ri ? ekranus ar kažkas nesugedo. Na, ir taip iš met? ? metus. Darbai yra labai skirtingi.

Tiesiog noriu pamin?ti, kad reik?t? ne tiek akcentuoti iracionalumo/racionalumo faktori?, o papras?iausias gyvenimiškas aplinkybes, kurios šiuo atveju, kuomet kalbame apie darb?, ima virš?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 14:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Vartotojas 2, ten kur reikia daryti kasdienin? rutinin? darb?, tai ir darai j? vos ne iš ?pro?io, galvos daug nesukdamas, "kaldamas" pagal "default?". Ta?iau kitais atvejais lauki ?kv?pimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 15:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Cassandra: Tai galioja toli gražu ne visais atvejais.

Kiekvienas projektas gali reikalauti daugyb?s id?j? ir sprendim? kaip j? ?gyvendinti. Sferos, kurios taip dirba, manau gan pla?ios ir ?vairios, tad nemanau, kad reikia pavyzdži?.

Tod?l ir sakau, kad yra labai svarbu darbo pob?dis ir ?vairios aplinkyb?s.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 23:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2, b?na, kad darbas susij?s su griežtais grafikais (gali b?ti ir statybininko - iki to laiko pastatyti "tiek"). Bet... va "tempi gum?", susigalvoji visoki? užsi?mim?, kad tik "ne t? daryti", bet kažk? veikti.

O paskui, kai jau terminai "prispaudžia uodeg?" - sukiesi kaip vilkutis cypdamas. Ir becypdamas visoki? racionalizacij? sugalvoji - padarai greitai ir kokybiškai. Svarbiausia - k?rybiškai!  Rezultatas gaunasi puikus, nes kitaip gal neb?t? akstino, tos "kibirkšt?l?s" taip gerai sugalvoti, imtis b?tent K?RYBOS, o ne rutiniškai sud?lioti ir atstumti...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 23:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2: O aš nesutinku. Man bet kokiam darbui reikia ?kv?pimo. Net jeigu kasdien privalu kažkoki? veikl? atlikti, jeigu man nebus ?kv?pimo- aš nukelsiu t?, kuriam n?ra ?kv?pimo, darbel? ? kit? dien?, o padarysiu kažkok? paprast?, rutinin? darbel?. Kad valdžiai neatrodyt?, jog aš nieko neveikiu:). Ta?iau jeigu yra privaloma kažkokia veikla, tada žinoma, prisiverti. Bet tai tada sukandi dantis ir atiduodi beproto daug energijos. O po to periodo seka išsekimo laikotarpis, kada guli paslika ir atbulom rankom kažk? darai. Vis energijos išeikvojimo s?skaita. Nežinau, gal jums, racionalams, to ir nesuprast. Jums yra pareigos jausmas, yra PRIVALU. O aš ver?iau jau išsisuksiu nuo to "privalu", jeigu tuo metu negaliu, nepaj?giu, rankos nekyla.... Gal net pameluosiu, kad susirgau. Nesvarbu. Svarbu išsisukti. N?ra "reikia, nereikia". Yra "galiu, negaliu. noriu, nenoriu". Ir patik?k, net su šitokiu poži?riu galima išgyvent. :).



Šiandien tur?jau prisistatyt darboviet?je su tam tikrais rezultatais. Vakar dirbti nebuvo ?kv?pimo visiškai. 3 nakties, prieš tai prisibendravus su draugais ir priveikus kitokios ?domios veiklos, pagaliau atlikau dal? darbo, be kurios niekaip ne?manoma buvo apsieiti. Bet tik esminiausi? dal?, ir atbulom rankom, prisiversdama kaip persivalg?s žmogus dar kasnel? suvalgyti. Šiandien atsid?jau likusius reikalus. Paskabino draugas, pakviet? pietauti. Nuvažiavau, nes žinojau, kad tai bus malonus susitikimas ir kad gausiu dovan?:), o tuo pa?iu ir paslaug? padarysiu. Taigi, dar buvo prarasta laiko. Iki kritin?s valandos liko valanda. Per galv? versdamasi padariau likus? darb?. Gan?tinai atmestinai, bet ne tiek, kad reikt? raudonuoti. Nuvykau ? darboviet?. Prasisukau taip, kad galiu pasakyt, jog darbo diena pra?jo puikiai. Negal?jau žinoti, kad taip praslysiu, tik nuojauta buvo, kuri ir pasitvirtino. Taigi, kaip sakoma, "n?ra to blogo, kas neišeit?.." :smile:


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 23:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Solanža: o tau tas nerv? nekainuoja? man jau pradeda kainuoti...



nors vis tiek blaškaus iki paskutin?s minut?s, kartais jau?iuosi nekaip, nes galiu pavest kažk?. tas nesmagu, ir vis prisižadu, kad kit? kart? bus kitaip... bet tik iki kito karto :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 23:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Solanža: ?ia yra niekuo d?tas racionalumas/iracionalumas.

Jums yra pareigos jausmas, yra PRIVALU.
Iracionalams terminuotos sutartys ir parašai po jomis turb?t negalioja, ar ne? :wink:

K? aš noriu pasakyti, kad skirtingi darbai, skirtingai atliekami ir toli gražu ne visuomet veikia toks veiksnys kaip k?ryba. Ir apie kok? mes ?kv?pim? kalbame, kuomet tu turi terminuot? sutart? atlikti papunk?iui išvardintas užduotis? Lygiai taip pat vienu atveju valdžiai gali r?p?ti ar tu neleidi dien? veltui, kitu atveju - valdžia gali b?ti labai liberali, nepriekaištauti, kad s?di ir vis? dien? Delf? skaitin?ji, bet at?jus laikui papras?iausiasi tav?s paprašys pateikti darb?. Esm? ?ia slypi tame, ar tok? darb? tu rinktumeisi ir kaip kokybiškai j? gal?tum atlikti.

Kas lie?ia nenor? - tiek racionalai, tiek iracionalai gali imti ir nenor?ti. Papras?iausias nuovargis, kreiva savijauta ar visiškas neproduktyvumas. Pavyzdžiui anksti ryte man?s neprivers rimtai dirbti praktiškai niekas - reikia "?sijungt", atsigert karšto g?ralo, paskaityti laiškus bei naujienas ir tik po piet? prad?ti dirbti :smile:

Tad nereikia gr?sti socionikos ten kur jos n?ra - šie dalykai papras?iausiai žmogiški ir nat?ral?s. Kitaip, žmogus, papras?iausiai sveikat? susivarysi vien? graži? dien?.



Liepa: Na, taip labai dažnai ir b?na. Apskritai, yra toks d?snis - per 20% laiko atliekama 80% darbo. Kaip praktika, patvirtinanti teorij?, rodo, jis galioja beveik visur (ir vis d?lto, priklausomai nuo darbo tai gali svyruoti nuo 40/60 iki 10/90).

Tik nesutinku d?l tavo min?t?j? dalyk? - laiko ir kokyb?s. Kaip praktika rodo, b?na laikas arba kokyb? - vienas iš j? turi kent?ti.



D?l min?t?j? priežas?i? darbas toli gražu ne visuomet yra k?ryba. Jis privalo tur?ti k?rybos, kitaip jis bus papras?iausiai ne mielas, sunkus ir ne tavo darbas. Bet visuomet darbe yra dalyk?, kurie yra TIK darbas ir nedaugiau.

Tik retais atvejais darbas yra visiška k?ryba.



P.S. Manau, kad diskusij? reikia nukelti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 23:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
liutauras raš?:
Solanža: o tau tas nerv? nekainuoja? man jau pradeda kainuoti...
Vo vo.. b?tent.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 00:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2: supranti, esm? ta, kad toks jeseninas net ir nesirinks tokio darbo, kuris j? griežtai ?statyt? ? r?mus. Kam jam save taip kankinti? Jis ras tok? darb?, kuriame gal?s sau leisti tokius aktyvumo-pasyvumo ciklus, bangomis. Jeigu jis brangina savo sveikat?. Iš praktikos kiek teko steb?t, tai su visais etiniais iracionalais vyksta tas pats. :strange:

Apie logikus nedr?stu šnek?t.



Liutaurai: ai, nu man labiausiai pasireiškia po atostog? tokie neveiklumai, labai sunku ?sijungti. Po to po truput? ?sikrutu. Labai labai stengiuosi neužsipl?šti, neimti toki? darb?, kur b?t? man ne pagal j?gas. Su laiku vistiek gi, išmoksti žmogus save apyblaiviai vertinti. Aišku, yra visokios ambicijos ir pan., bet aš turiu puiki? vadov?, ir ji nelipa ant galvos, o si?lo realistiškus, ?veikiamus visokius papildomus darbus. Ir dar, nuostabi ji tuo, kad neklausiama iškart pasako, kiek už k? gausiu, viskas skaidru. Tad man iškart lengva ?vertinti santyk? tarp ?d?to darbo ir pajam?. Sp?ju, balzak?. Žodžiu, nesijau?iu išnaudojama ir perkraunama. Jeigu persikrau?iau, tai tik savanoriškai. O aš dabar kitus prioritetus savo gyvenime keliu. Man dabar ?domu menas, parodos, ?vairiausi renginiai. Gyvenimas turi b?ti spalvingas, mielas, turtingas dvasiškai. :smile:

Ai tiesa, dar pamaniau, kad visgi ekstravertai labiau link? apsikraut darbais. O intravertai pataupo save truput? labiau.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 00:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Vartotojas 2 raš?:
Esm? ?ia slypi tame, ar tok? darb? tu rinktumeisi ir kaip kokybiškai j? gal?tum atlikti.
Solanža raš?:
supranti, esm? ta, kad toks jeseninas net ir nesirinks tokio darbo, kuris j? griežtai ?statyt? ? r?mus.
Manau, kad esm? supratome teisingai :smile:



Tik ne visi gyvenime gali rinktis, ne visi gyvena lengvai ir ramiai. D?l to ir sakau, kad tokie dalykai kaip racionalai/iracionalai, ekstravertai/intravertai, whatever kartais b?na tolokai nuo realyb?s.

Gyvens žmogus g?džiam kaime, Lietuvos gilumoj, augins paršus ir bulbas - ir visiškai nesvarbu koks bus jo tipas, jeigu jis nor?s ?st - ?kv?pim? ir k?ryb? teks atid?ti ? šal?.

?ia, žinoma, tik viena iš variacij?, gana kraštutin?. Ta?iau juk gyvenimas dar sud?tingesnis nei ši situacija.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 54 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007