Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 20:36

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 82 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2006, 16:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Cassandra raš?:
Nadia raš?:
Tu mane šiandien Cassandra stebini:smile:. Nu einu paži?r?t, kur tu ten pas Jung? toki? ?domyb? radai.


?domyb? yra kas? Kad intuicija eina per pas?mon?? ?ia nereikia n? Jungo. Galvok pati logiškai. Apskritai, daugiau GALVOK PATI.




Intuicija, net jei ir yra s?moningame bloke, iš esm?s n?ra s?moningas elementas (arba aspektas). Galima konkre?iai paaiškinti logikos, etikos, sensorikos princip? ir veikimo mechanizm?. Tiesiog papunk?iui, nes tai -s?moningi elemntai.



O tu pabandyk man KONKRE?IAI, PAPUNK?IUI paaiškinti intuicijos veikimo mechanizm?. Tu gi balzak?, pirmyn, paaiškink, kokiu principu ji pas tave veikia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2006, 16:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Žinios ir sugeb?jimai n?ra joks patyrimas, tai tik teorija, kuri? atstovauja intuicija,


Mano patyrimo apib?dinimas paimtas iš žodino. Žinios yra patyrimas, nes mes jas kaupiam, sugeb?jimai yra patirimas, nes mes to išmokstam. Prie ko ?ia teorija? Kod?l teorij? atstovauja intuicija? Gal jau tada logika. Arba joks aspektas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2006, 16:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Žinios ir sugeb?jimai n?ra joks patyrimas, tai tik teorija, kuri? atstovauja intuicija,


Mano patyrimo apib?dinimas paimtas iš žodino. Žinios yra patyrimas, nes mes jas kaupiam, sugeb?jimai yra patirimas, nes mes to išmokstam. Prie ko ?ia teorija? Kod?l teorij? atstovauja intuicija? Gal jau tada logika. Arba joks aspektas.




Kokio žodyno, kas sudarytojas, prašom konkre?iai. Žinios n?ra patyrimas. Žinoti - dar nereiškia sugeb?ti, mok?ti. Sugeb?jimas - dar irgi n?ra patyrimas. Tu gal ir sugebi iškepti blynus. Bet tai dar nereiškia, kad jie - skan?s. ?g?dis - jau yra patyrimas. Va, kai kepsi skanius blynus, gal?si sakyti, kad turi tame patirties.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2006, 16:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Nadia: kas tai per žodynas? :shocked:

Aha, geras Cassandros pavyzdys: gali tur?ti žini?, kaip iškepti blynus- kaip daryti tešl? ir kaip kepti, bet kol neiškepei- blynu kepimo patirties neturi, gali tur?ti sugeb?jim? juos iškepti- rankas valdai, šaukšt? ir keptuv? pakeli, bet visdar esi be blyn? kepimo patyrimo, ir tik nors kart? iškep?s jau gali sakyt, kad patyrei blyn? kepim?...



Nadia, o jei pasikaupei iš knyg? daug žini? apie meil?s jausm?- tai jau turi daug patirties meil?je? :strange:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2006, 16:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Aha. Pav. ar galima nekalt? pan?, prisikai?iusi? kr?v? seksologini? žurnal? ir prisiži?r?jusi? film? su S raide, galima laikyti patyrusia toje srityje?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2006, 16:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Cassandra raš?:
Intuicija, net jei ir yra s?moningame bloke, iš esm?s n?ra s?moningas elementas (arba aspektas). Galima konkre?iai paaiškinti logikos, etikos, sensorikos princip? ir veikimo mechanizm?. Tiesiog papunk?iui, nes tai -s?moningi elemntai.


Tas pats Jungas yra paraš?s, kad intuicija ir jos veikimas- mažiausiai ištirtas, kad dar mokslas turi gerokai pasist?m?ti ? priek? smegen? veiklos tyrimuose, jis aišku dar tik gal?jo ?tarti kaip tai bus daroma ir kokiom technologijom naudojamasi po 100 met?...



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2006, 16:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas


Turiu truput? grynai teorini? apibr?žim? iš vieno psichologijos kurso. Gal kam nors pravers.



Žinios - tai sugeb?jimas atgaminti atmintyje vienoki? ar kitoki? ankš?iau gaut? informacij?, atpažinti fakt?, apibr?žti s?vok?, d?sn?, paprot? ir kit?; veiklos išmokimo kontekste žinios - tai pirmoji ir elementariausia veiklos išmokimo pakopa.



Mok?jimas - tai geb?jimai atlikti paprastus, bet tikslius veiksmus pagal instrukcij?.



?g?džiai - mok?jimas tinkamai panaudoti žinias, talent?, asmenines savybes ar resursus. ?g?džiai apima mok?jim? komunikuoti, vertinti problemas.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2006, 16:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Na gerai, gerai:smile:.

Ten buvo parašyta "praktiškai ?gyt? žini?", aš ting?jau rašyti ir praleidau.

Visvien ? patyrim? ?eina daugyb? aspekt?: galima išmokti, kokia seka geriau kažk? daryti (:wintuition:) ir taip toliau.



O tu pabandyk man KONKRE?IAI, PAPUNK?IUI paaiškinti intuicijos veikimo mechanizm?. Tu gi balzak?, pirmyn, paaiškink, kokiu principu ji pas tave veikia.
O konkre?iai apie koki? veikl? rašyti? Intuicija ko gero ?vairiai gali reikštis. Kas domina konkre?iai? Prašom duoti man intuicijos reikalaujan?i? užduot?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2006, 16:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Na gerai, gerai:smile:.

Ten buvo parašyta "praktiškai ?gyt? žini?", aš ting?jau rašyti ir praleidau.

Visvien ? patyrim? ?eina daugyb? aspekt?: galima išmokti, kokia seka geriau kažk? daryti (:wintuition:) ir taip toliau.




Praktiškai ?gytos žinios - tai žinios, ?gytos per patyrim?, pvz. darb?, o ne teorin?s žinios. O tai, kad praleidi tokius svarbius dalykus, rodo, ne kad tu tingi, o kad tu neskiri, kokia informacija nesvarbi, ir j? galima praleisti, o kokios praleisti negalima. Ir tai jau nebe  pirm? kart?. Susidaro ?sp?dis, kad vos ne aklai nusikopini ar nusirašai, ne?sigilindama ? esm?. O gal tu jos net ir nesupranti? Bet kokiu atveju, tai yra stambus minusas tavajai logikai. Arba intelektui. Spr?sk pati. Kokia seka k? daryti yra ne :wintuition:, o logika, tiek :wlogic: (strukt?ravimas), tiek :blogic: (technologiškumas, racionalizacija). :wintuition: yra veiksmo savalaikiškumas, o ne seka.



Nadia raš?:




O konkre?iai apie koki? veikl? rašyti? Intuicija ko gero ?vairiai gali reikštis. Kas domina konkre?iai? Prašom duoti man intuicijos reikalaujan?i? užduot?.




Prašau konkre?iai papunk?iui paaiškinti intuicijos veikimo mechanizm?, kaip jis pasireiškia konkre?iai pas tave. Apsispr?sk, ar ji reiškiasi ?vairiai ar ne, nes pati tuo abejoji. Bus proga pa?iai išsiaiškinti, KAIP ji veikia.



Nadia raš?:


Norint kažk? prognozuoti, norom nenorom turi išjungti :wsensoric:, tuo momentu (kai vyksta prognozavimas) žmogus nepriima sensorin?s informacijos. Net jei tai yra tik sekund?s laikotarpis.




Šiuo metu aš žvelgiu ? dang? ir prognozuoju, kad vakarop gali ir palyti. Tuo pat metu kertu k? tik iškept? kepsn? (mmm, raudon?liai, ?iobreliai ir ?esnakas), traškia plutele, užgerdama raudonu sodriu vynu "Gato Negro". Tam, kad pasaky?iau, kad gali lyti, man visiškai neprireik? nustoti kramtyti ir visiškai nepajutau, kad bent sekundei maistas b?t? netek?s savo skonio. Nui s?mon?s, nei atminties taipogi nebuvau praradusi. Sensorin? informacija, kiek save pamenu, mane pasiekiame visuomet ir niekad nenutr?ksta, išskyrus tuos atvejus, kai miegu ar buvau atjungta narkoz?s. Taigi, tai k? tu sakai, yra visiškai neteisinga.



Nadia raš?:


Cassandra, gal ne per pas?mone, o suvokimas nes?moningu b?du? Na ir kas?

Va, cituoju: "Intuicija pasireiškia subjektyvioj ar objektyvioj formoj (pavidalu): pirmoji yra nes?moningu psichini? duomen? suvokimas, turin?i?, iš esm?s, subjektyv? prigimt?, antroji - faktini? duomen? besiremian?i? subliminuotais? suvokimais gautais iš objekto ir subliminuotais jausmais ir mintimis, sukeltais šiuo suvokimu suvokimas".

Na, su vertimu nesiseka, bet esm? tokia:

intuicijai priklauso ir "nežimiški" dalykai ir paprasti: tokie, kaip vidinis ?sivaizdavimas, kaip praeities taip ir ateities ?vyki?.




Gal gali paaiškinti kuo skiriasi: "suvokimas per pas?mon?" ir "suvokimas nes?moningu b?du"?



Ar žinai, k? reiškia žodis "sublimacija"?





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2006, 20:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra:

taip, nesuprantu esm?s. Kod?l minusas logikai? Esm? yra intuicija.

Praktiškai ?gytos žinios - tai žinios, ?gytos per patyrim?, pvz. darb?, o ne teorin?s žinios.


Na, taip, bet patyrimas yra ne tik praktin?s, bet ir teorin?s žinios, nes teorin?s žinios - tai perimtas kit? žmoni? patyrimas.

Pvz. vienas žmogus gali 10 met? joti (išradin?ti dvirat?), o kitas perskaitys teorij? ir jos 1 metus. Rezultate jie mok?s padaryti t? pat? - bus vienodai patyr?.

? patyrim? ?eina visi aspektai. Visos funkcijos (bent jau 4 s?moningos) kaupia patirt?, informacij?, formuoja ?gudžius, tobul?ja. Teorija ir praktika - tik dvi to paties medalio pus?s.

Aš galiu išgirsti, kad pirkti loterinius bilietus yra nes?mon?, bet ?sitikinsiu, tik t? išbandžius ir pama?ius, kad laimikis neviršija išlaid? (:blogic: patyrimas);

aš galiu žinoti, kad iš pradži? reikia paspausti sankab?, tada paspausti gaz?, tada atleisti sankab?, toliau galiu ?sitikinti, kad tikrai tokia seka funkcionuoja (:wintuition: patyrimas)

o kažkas praktiškai išsiaiškino, kad iš pradži? žirgas turi atsipalaiduoti, tada atrasti balans? ir ritm?, toliau paimti pavad? (kontakt?), tada atsiras impulsas, ir galiausiai sutelkimas; iš to susiformavo teorija (v?lgi :wintuition:).

Dar aš gird?jjau, kad alyvuog?s yra šlykš?ios, ir paragavus ?sitikinau (:wsensoric:)

O dar pasteb?jau, kad jei nusišypsoso žmogui, jis galb?t nusišypsos irgi ir mes prad?sim bendrauti ir gal net susidraugausim (:bethics:).

Manau, kad kaip intuitai, taip ir sensorikai, yra link? daugiau pasitik?ti praktiniu, o ne teoriniu patyrimu. Visi mes, deje, mokom?s ant savo, o ne ant kit? klaid?.



Bet kokiu atveju, tai yra stambus minusas tavajai logikai. Arba intelektui.


O jeigu minusas intelektui? Kokiu tikslu t? sakai? Nu leiskit gi man perprasti kit? žmoni? m?stym?. Kod?l nieks neatsako ? panašius klausimus?



Kokia seka k? daryti yra ne , o logika, tiek :wlogic: (strukt?ravimas), tiek :blogic: (technologiškumas, racionalizacija). :wintuition: yra veiksmo savalaikiškumas, o ne seka.


Leisk paklausti, kaip galima spr?sti apie veiksmo savalaikiškum?, jei nežinai pageidautinos, rezultatyviausios t? veiksm? sekos? :blogic: aspektas ?eina ? racionalizacij? ir technologiškum?, bet tai dar nereiškia, kad ? t? ?eina vien tik :blogic:.

Technologiškumas, racionalizacija - tai :blogic: (objekto savybi? kitimas) + :wintuition: (t? savybi? kitimo nuoseklumas).



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2006, 21:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:


Na, taip, bet patyrimas yra ne tik praktin?s, bet ir teorin?s žinios, nes teorin?s žinios - tai perimtas kit? žmoni? patyrimas.




Teorin?s žinios n?ra patyrimas. Bent jau ne tavo patyrimas. Geriausiu atveju tai gali b?ti kit? žmoni? patyrimas, bet ir tai neb?tinai. Sakykim, jeigu aš mintinai moku vis? Administracin? Kodeks?, tai aš jau galiu laikyti save patyrusia  Administracin?s teis?s srityje? N? velnio. Nes teorija ir praktika neretai skiriasi. Primygtinai rekomenduoju darsyk atidžiai ?siskaityti ? aukš?iau pateikt? Solanžos 2006-Rgs-01 16:29 žinut?, kurioje apibr?žta, kas yra žinios.



Aš galiu išgirsti, kad pirkti loterinius bilietus yra nes?mon?, bet ?sitikinsiu, tik t? išbandžius ir pama?ius, kad laimikis neviršija išlaid? (:blogic: patyrimas);

aš galiu žinoti, kad iš pradži? reikia paspausti sankab?, tada paspausti gaz?, tada atleisti sankab?, toliau galiu ?sitikinti, kad tikrai tokia seka funkcionuoja (:wintuition: patyrimas)

o kažkas praktiškai išsiaiškino, kad iš pradži? žirgas turi atsipalaiduoti, tada atrasti balans? ir ritm?, toliau paimti pavad? (kontakt?), tada atsiras impulsas, ir galiausiai sutelkimas; iš to susiformavo teorija (v?lgi :wintuition:).

Dar aš gird?jjau, kad alyvuog?s yra šlykš?ios, ir paragavus ?sitikinau (:wsensoric:)

O dar pasteb?jau, kad jei nusišypsoso žmogui, jis galb?t nusišypsos irgi ir mes prad?sim bendrauti ir gal net susidraugausim (:bethics:).




Ir v?l visk? supainiojai. Iš ties? yra taip:

a)Kadangi man nesiseka loterijose, aš nepirksiu loterijos biliet?, nes kaip taisykl?, išlaidos jiems viršija pajamas. (:blogic: - išvados, paremtos patyrimu)

b) Kadangi dažniausiai man sekasi loterijose, aš šiandien nusipirksiu biliet?, jau?iu, kad gali pasisekti, nors negaliu paaiškinti, kod?l (:bintuition: prielaida, paremta hipoteze)/

c) Nors man ir nesiseka loterijoje, bet nusipirksiu biliet? - kitiems tai va ima ir pasiseka: Onut? an?kart išloš? 2 litus, o Petras - ?strižaines. (:wethics: solidarumo su "savo" grupe principai)



Aš galiu žinoti, kad iš pradži? reikia paspausti sankab?, tada paspausti gaz?, tada atleisti sankab?, ( jei vyrauja m?stymas -:blogic:, jei vyrauja ?protis  - :wsensoric: (mechaniniai judesiai nesusim?stant) toliau galiu ?sitikinti, kad tikrai tokia seka funkcionuoja (o jei vien? dien? seka nesufunkcionuoja, kas tada? :happy:)



o kažkas praktiškai išsiaiškino, kad iš pradži? žirgas turi atsipalaiduoti, tada atrasti balans? ir ritm?, toliau paimti pavad? (kontakt?), tada atsiras impulsas, ir galiausiai sutelkimas; žirgo k?no ir savo k?no jautimas ir j? judesi? suderinamumas - pati tikriausia :wsensoric: Jei iš to buvo suformuluotos taisykl?s ir d?sniai - grei?iausiai :wlogic:



Teisingi tik šie:



Dar aš gird?jjau, kad alyvuog?s yra šlykš?ios, ir paragavus ?sitikinau :wsensoric:

O dar pasteb?jau, kad jei nusišypsoso žmogui, jis galb?t nusišypsos irgi ir mes prad?sim bendrauti  - iki ?ia taip ir gal net susidraugausim :bethics:



Manau, kad kaip intuitai, taip ir sensorikai, yra link? daugiau pasitik?ti praktiniu, o ne teoriniu patyrimu. Visi mes, deje, mokom?s ant savo, o ne ant kit? klaid?.




Sensorikai link? pasitik?ti praktika. Intuityvai link? remtis prielaidomis, id?jomis, teorin?mis hipotez?mis, kurios jiems dažniausiai pasitvirtina.



Kas yra "teorinis patyrimas"? Kas ?ia per oksimoronas? Tipo - "nerieb?s lašiniai", "garbanotas plikis" ar kaip? Teorija iš esm?s n?ra patyrimas ar patirtis, tai priešingi savo prigimtimi reiškiniai.

Užlipus (o gal atsis?dus ?) ant klaid? mokytis ne?manoma, galima tik mokytis klaid?.





O jeigu minusas intelektui? Kokiu tikslu t? sakai?




Tikslu, kad susim?stytum. Giliai ir rimtai susim?stytum. O ne žaistum žaidimus "Ai, ting?jau", "Ai, pamiršau", "Ai, užsižiopsojau" "Taigi ir taip tur?jot suprasti"



Nu leiskit gi man perprasti kit? žmoni? m?stym?. Kod?l nieks neatsako ? panašius klausimus?




T? darom jau vis? pastar?j? pus? met?.




Leisk paklausti, kaip galima spr?sti apie veiksmo savalaikiškum?, jei nežinai pageidautinos, rezultatyviausios t? veiksm? sekos? :blogic: aspektas ?eina ? racionalizacij? ir technologiškum?, bet tai dar nereiškia, kad ? t? ?eina vien tik :blogic:.

Technologiškumas, racionalizacija - tai :blogic: (objekto savybi? kitimas) + :wintuition: (t? savybi? kitimo nuoseklumas).





Jei tu kalbi apie rezultatyvum?, argumentacij?, tikslingum? - tai veiksmo savalaikiškumas iš :blogic: pozicij?. bet tai dar nereiškia, kad jis - iš ties? savalaikis.



Tikrasis :wintuition: savalaikiškumas yra ne išm?stytas, ne paremtas login?mis prielaidomis, o pajaustas, tiesiog tai jausmas "pagauti moment?", "B?ti tinkamu laiku tinkamoje vietoje" be logini? argument? - kod?l. Ir v?l man labai keista, kad tu kaip Balzak?, ni?nieko nerauki apie savo bazin?s funkcijos apraiškas.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Rgs 2006, 10:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Tikrasis :wintuition: savalaikiškumas yra ne išm?stytas, ne paremtas login?mis prielaidomis, o pajaustas, tiesiog tai jausmas "pagauti moment?", "B?ti tinkamu laiku tinkamoje vietoje" be logini? argument? - kod?l.


Pateik pavyzd?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Rgs 2006, 10:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Tikrasis :wintuition: savalaikiškumas yra ne išm?stytas, ne paremtas login?mis prielaidomis, o pajaustas, tiesiog tai jausmas "pagauti moment?", "B?ti tinkamu laiku tinkamoje vietoje" be logini? argument? - kod?l.


Pateik pavyzd?.




O kur tavo atsakymas ? ši? mano žinut? ?



O tu pabandyk man KONKRE?IAI, PAPUNK?IUI paaiškinti intuicijos veikimo mechanizm?. Tu gi balzak?, pirmyn, paaiškink, kokiu principu ji pas tave veikia.




O konkre?iai apie koki? veikl? rašyti? Intuicija ko gero ?vairiai gali reikštis. Kas domina konkre?iai? Prašom duoti man intuicijos reikalaujan?i? užduot?.



Prašau konkre?iai papunk?iui paaiškinti intuicijos veikimo mechanizm?, kaip jis pasireiškia konkre?iai pas tave. Apsispr?sk, ar ji reiškiasi ?vairiai ar ne, nes pati tuo abejoji. Bus proga pa?iai išsiaiškinti, KAIP ji veikia.







Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Rgs 2006, 13:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra, gal iš pradži? prieiname bendros išvados apie tai, kas yra :wintuition:, o tada aš jau atsakyasiu ? klausim? apie :wintuition: funkcionavimo princip?.



Kalbant apie patyrim?, galb?t tu esi teisi. Galb?t tai yra tik praktika, ne teorija. Bet kokiu atveju mes krypstam nuo temos. Kolkas noriu gr?žti prie aspekt?.



Tu rašai apie :wintuition:

-proces? vystymosi matymas

-mok?jimas numatyti atskir? ?vyki? vystymosi eig?, pamatyti perspektyvas – atskir? ateities proces? prognozavimas;



Kas gi yra proceso vystymasis, ?vyki? vystymosi eiga, jeigu ne mano min?tos ?vyki? sekos?

Kas yra laikas?

Ar egzistuoja veiksm? sekos, jeigu neegzistuoja laiko?

?sivaizduok, kad laikas sustoja - yra tik dabartinis momentas. Tu surasi šitame laiko pj?vyje visus aspektus: ir objektus, ir j? tarpusavio ryš?, ir erd?s t?rius bei paviršius, netgi galimyb?s egzistuos, tik nebus tavo min?tos technologijos, nebus proces?, nebus kitimo laike, nebus veiksm? sekos. Nes nebebus santykinio laiko aspekto - :wintuition:.



Šiuo metu aš žvelgiu ? dang? ir prognozuoju, kad vakarop gali ir palyti. Tuo pat metu kertu


Cassandra, ar tokiu atveju:

žinojimas, kad pa?m?s peil? ir duon? žmogus tuoj t? duon? pjaus yra prognoz??

žinojimas, kad ištrauk?s prie dur? raktus žmogus tuoj jas atrakins yra prognoz??



Tokiu atveju nereikia jokios :wintuition:, arba reikia pripažinti, kad :wintuition: turi ir gyv?nai:

pamat?s šeiminink? su pavad?liu šuo b?ga prie dur?, prognozuojant pasivaikš?iuojim?.



Tai yra nuolatin?s pasikartojan?ios ?vyki? sekos: debesys atneša liet?, po dienos ateina vakaras, paskui diena ir naktis, po žiemos pavasaris, pak?l?s koj? šuo ruošiasi atlikti gamtos reikalus.

Kai ?vyki? seka yra pasikartojani, mes praleidžiam vidurines jos grandis ir žinom kad arklys, einantis nuleid?s galv? tuoj pasidarys visas purvinas (nes išsivolios), tai grei?ioj yra net ne prognoze, bet žinojimas (su tam tikra tikimybe).

Kalb?dama apie prognozavim?, kaip k?rybin? funkcij? aš turiu omeny pvz. autori?-fantast? prognozes, kurios, kaip žinia, neretai pasitvirtina, turiu omeny evoliucines prognozes ir pan.



Pvz. ?domu, kaip tu atsakytum ? klausim? (gal rašom rašin?l? tokia tema?): Jeigu tau užaugt? sparnai? Kas b?t?? Bet kokios mintys.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Rgs 2006, 15:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia:

:wintuition: pasireiškia tokiais dalykais:



- Egzistavimas vaizdini?, prisiminim?, fantazij? pasaulyje

- ?vyki? suvokimas pagal tai, kok? atgars? real?s ?vykiai palieka vidin?je b?senoje.

- Supan?io pasaulio vertinimas per reali? ?vyki? atitikim? vidinei b?senai pagal kylan?ius vaizdinius ir j? harmonij?

- Geb?jimas prasiskverbti ? kit? žmoni? vidin? pasaul?, juos dominan?i? interes? ir problem? studijavimas.

- Geb?jimas atskirti vidini? b?sen? atspalvius.

- ?vyki? ritmo, tempo poj?tis, jutimas to, kiek aplinkini? elgesys atitinka j? deklaruojamas paži?ras; pajautimas, kiek savas ir svetimas laikas yra užpildytas.

- Galim? (ir negalim?) situacij? ?sivaizdavimas, savo pad?ties jose ?sivaizdavimas, nuojauta.



N?ra ?ia joki? pažingsnini? sek?, Nadia. Ir apskritai, nt?j? kart? ?sitikinu, kad pas tave :bintuition:, o apie :wintuition: tai m?gini tik iš teorijos suprast, bet pati to neturi, tod?l ir nejauti kaip tai veikia.

Aš kad ir teorij? dabar pacitavau (d?l to, kad tiksliau išreikšt mintis), bet jau?iu kone fiziškai, KAIP visa tai, k? išvardinau, reiškiasi mano s?mon?je. N?RA ten sek? d?liojimo. Bet Cassandra tau jau vakar sak?, tik tu kaip visada, tik save gird?t temoki.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 82 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 106 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007