Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 12:15

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 82 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 09:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Solanža rašė:
Tačiau jau ir liutauras sakė, ir aš jam pritariu, kad manyti, jog jeigu žmogus apie įvykius pasakoja chronologine seka, tai jau :wintuition: - yra pernelyg siauras požiūris.

Jis nebūtinai :wintuition:, bet greičiausiai dinamikas. Aš išimčių nesu mačiusi. Dinamikui nupasakoti įvykius - "?????? ?? ?????", o statikai - nu ne jų tas yra. Anksčiau, kai nesuprasdavau, dažnai bandžiau paprovokuot: "Nu kaip pajodinėjai?" pvz. Laukdama pasakojimo. O nesulauksi :smile:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 10:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia rašė:
Anksčiau, kai nesuprasdavau, dažnai bandžiau paprovokuot: "Nu kaip pajodinėjai?" pvz. Laukdama pasakojimo. O nesulauksi :smile:.

O aš ir klausimą suprasčiau kaip teiravimąsi apie rezultatą (ką pavyko pasiekti, arba kaip jautiesi po pajodinėjimo).  Antraip ir klausimas turėtų būti suformuluotas taip, kad būtų aišku, jod domimasi proceso nuoseklumu....


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 10:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa: beveik taip ir yra.
Liepa rašė:
Aš užduodama tokį klausimą būtent ir laukiu rezultato arba įspūdžių.
Aš rezultatą paprastai pateikiu kaip procesą. Pvz. Aš jojau, nesisekė tas ir tas, bandžiau daryti taip ir taip, supratau tą ir aną, rezultate gavosi tas ir tas :smile:. Buvo labai faina :smile:.

Liepa rašė:
Antraip ir klausimas turėtų būti suformuluotas taip, kad būtų aišku, jod domimasi proceso nuoseklumu.
...O aš nežinau, kaip tada reikėtų klausimą formuluoti...:strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 11:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Nadia: Manau, kad jei nori paklausti apie procesą, reikėtų klausti: "kaip sekasi jodinėti?". Nes į klausimą: "kaip pajodinėjai?" prašosi lakoniškas atsakymas (gerai/blogai/pusė bėdos).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aspektonika
StandartinėParašytas: 12 Lie 2011, 17:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Skaiciau apie pojuciu sensorika - buvo rasomos zinutes, kad per si aspekta koncentruojamasi "cia ir dabar" ir negalima prognozuoti.
Siam teiginiui nepritariu. Kazkur esu skaites, kaip Diuma ar Gabenas paima meniu, perskaito maisto sudeti ir daro prognoze, koks bus skonis. Tai ir yra prognoze, rezultato prognoze, susijusi su sensorikos aspektu.
Arba yra budingas gerai isvystytas skonis. Isivaizduoja, kokie rubai zmogui tinka/tiks ir kokie ne.
Tobulai jaucia savo kuna, jaucia "ateinanti skausma" - neisivaizduoju kaip tai padaro (as per skaudziaja matau tik rezultata - skauda), taciau Diuma ir Gabenas is anksto jaucia, kad prades skaudet "kazkas nepatogu".

Kaip dar prognozuojama per si aspekta?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aspektonika
StandartinėParašytas: 13 Lie 2011, 14:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Matant veido išraišką, kūno padėtį ir jaučiant fizinę būklę neblogai užtaikau, ko reiktų kitam, pagerinti savijautai. Pvz. nujaučiu kokios arbatos, saldumynų ar dar ko tam žmogui reiktų. Bet neklausiu "ar nori?" nes esu įsitikinęs, kad atsakys ne. Atnešu ką nors ir nieko nesakant paduodu, kaip mat atgyja fizinė savijauta, galbūt nuotaika. Gerai matau, ko reiktų praktiškai, kad jaustis komfortiškai. Pvz koks Dostojevskis ar Hekslis irgi mato, bet laaabai jau pavėluotai reaguoja, nepasitiki.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aspektonika
StandartinėParašytas: 13 Lie 2011, 22:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Diuma su bazine :wsensoric: labai moka parinkti daiktus ar kitas smulkmenas konkrečiam žmogui. Mano draugė kartais nuperka man kokią smulkmeną, sako "pamačiau parduotuvėj TAVO daiktą". Fantastiškas sugebėjimas susieti - sieja dažniausiai emociniu pagrindu, nuotaikai pakelti (išskirtinė, taikli smulkmena, kuri kelia nuotaiką, primena kai kurias asociacijas)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 82 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 101 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007