Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 14:11

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 114 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Lie 2006, 22:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia: Ne tas pats, poetiškumas yra baltoji intuicija plius juodaetika, generoliškumas - juodoji sensorika plius baltalogika. Viskas OK. J? stiprios funkcijos. Tai tas pats, kas pavadinti Hek? nepsichologišku.

Nežinau ar skait?t N.Kozlovo knygas - ten tai Hekas kaip Hekas.



"nes n?ra silpn? ir stipri? funkcij?, yra tik tam tikri j? vaidmenys"
O tai iš kur tie vaidmenys atsiranda? Koks skaudžiosios vaidmuo?



????? ????????? ???????? ???????????, ?????????? ?????? ???????? ? ??????.
Na tai ne paslaptis, kad neretai veikia kompensaciniai mechanizmai b?tent skaudžiosios atveju, neb?tina cituoti:).

Bet tai paprastai atrodo gan juokingai. Matosi, kad žmogui tai "ne dano".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Lie 2006, 23:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Liepa: Matosi - kokia apimtimi tai žmogui duota. Stipriosios funkcijos apr?pia žymiai daugiau tos srities parametr?, niuans?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Lie 2006, 23:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Liutauras: žinai, Nadia, aš neatsakin?siu :smile:



bijau, kad aiškinsiu, aiškinsiu ir pats susipainiosiu :smile:



skaudžiosios funcijos vaidmuo labai ?domus, mano galva. ir ?ia reikia išsami? tyrin?jim?. bandžiau parodyti, kad b?tent d?l silpnos :wlogic: hekai neretai siekia mokslin?s karjeros. tai tam tikras kompleskas, kuris gali skatinti vienokiai ar kitokiai k?rybinei veiklai. tiek trumpai.



o d?l heko kaip psichologo, taip pat kaip patar?jo, tai n? kiek nesigin?iju. man šios savyb?s kur kas artimesn?s nei "mokslininko". :smile:



bet aš ir nebandžiau sakyti, kad hekas - mokslininkas tokia pat išskirtine prasme kaip jeseninas - lyrikas ir pan. tiesiog sakiau, kad jo negalima b?t? vadinti "nemokslišku". o pasakymas, kad hekas paprastai turi silpn? :wlogic: lyg tai ir suponuot?... nors ?ia žinia - interpretacijos dalykas.



bet kokiu atveju, heko "skaudžioji" reiškia: "????? ?????? ?? ??????, ??????? ????? ?????? ???? ?????????. ??? ?? ?????? ??????????? ??????: ????? ??????????? ??????, ?????, ?????????. ? ?????? ????????? ????????? ??????, ????? ??????????. ?? ??????????? ??????? ??????????. ?? ??????? ?????????? ????????????." (pagal Gulenko).



Tai jeigu pagal tave mano :wlogic: kaip "skaudžioji" ne šiaip kokia vidutiniška, o stipri, tai reikšt?, kad aš: dievinu rutin?, esu labai kruopštus, tiksliai laikausi grafiko, niekada nev?luoju. Išpaž?stu griežt? disciplin?, gerbiu formali? subordinacij?.



nežinau, bet man atrodo, kai nei aš pasižymiu tokiomis savyb?mis, nei tu tur?jai progos pasteb?ti tokius dalykus manyje :smile:



bet ?ia kalbos gali nukrypti ? mano tipavim? (ar pertipavim?), bet man to nereikia. A?i?, :smile:



"????? ????????? ???????? ???????????, ?????????? ?????? ???????? ? ??????.

Na tai ne paslaptis, kad neretai veikia kompensaciniai mechanizmai b?tent skaudžiosios atveju, neb?tina cituoti:).

Bet tai paprastai atrodo gan juokingai. Matosi, kad žmogui tai "ne dano". "
B?tent aš ir teikiau Hekslio pavyzd?, kuris buvo gana garsus mokslininkas, o ne koks nors nevyk?lis.



Tiesa, didensi? atradim? jis nepadar?, bet hek? funkcija moksle ir n?ra atradim? darymas. Kaip gražiai buvo išsireiškusi Aušra (žr. jos išsam? Dono aprašym?), Donai daro atradimus teorin?je erdv?je ir nerodo k?rybin?s iniciatyvos santykiuose, o hekai - atvirkš?iai - prisilaiko standart? moksle, ta?iau išradingi santyki? srityje. ?ia jie nebijo rizikuoti, laužyti tam tikr? norm? ir kurti naujas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Lie 2006, 23:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Liepa: Skaudžioji funkcija dažnai idealizuoja savo sriti?, yra savotiška "perfekcionist?" - kelia didelius reikalavimus ir sau ir kitiems, stengiasi atitikti savo susikurt? ideal?. Jau anks?iau esame kalb?j? kad ji nepripaž?sta vidutiniškumo, nemoka laikytis "aukso viduriuko" - o mato tiktai du kraštutinumus "juoda" ir "balta"...



Beje tai k? raei apie skaudži?j? :wlogic: - kai kas tinka ir k?rybinei. Don Kichotai irgi nem?gsta rutinos, tikslus grafiko laikym?sis - peilis po kaklu, subordinacij? (statuso prasme) irgi ignoruoja arba atvirai pažeidžia - pripaž?sta tik žinojimo, išmintingumo viršenyb?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Lie 2006, 23:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Liutauras: Jo, pasteb?jau ir aš t?... kad Dono ir Heko silpnyb?s daug kur sutampa, juk neveltui gimingi tipai esam :smile:



b?tent Napo (kurio bazin? - :bsensoric:, o ne :bintuition:), "skaudžioji" :wlogic: formuluojama kitaip:



"????? ???????? ??, ??? ????? ??????? ? ?????? ??????? ?? ????, ??? ????? ???????? ?? ?????. ?????? ?? ?????????? ?????? ????? ?????????. ????? ????????????? ?? ?? ????. ??????? ??????? ??????? ?? ?????. ????? ??????????, ????? ??? ???????? ????????? ?????-???? ??????? ????????. ???????????? ?????????????? ? ??????, ? ?? ?????? ??????????."


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Lie 2006, 23:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
"????? ?????? ?? ??????, ??????? ????? ?????? ???? ?????????. ??? ?? ?????? ??????????? ??????: ????? ??????????? ??????, ?????, ?????????. ? ?????? ????????? ????????? ??????, ????? ??????????. ?? ??????????? ??????? ??????????. ?? ??????? ?????????? ????????????." (pagal Gulenko).

Kod?l taip nekritiškai skaitomi aprašymai pagal funkcijas????

?ia gi :wlogic: lie?ia tik keli sakiniai...

Susimaiš? viskas: :blogic:, :bintuition:, :wlogic:, :wintuition:,:bsensoric:.

Nesuprantu.

Na gi patys paži?r?kit. Kokios ?ia funkcijos minimos, aspektai? Argi ne taip?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Lie 2006, 01:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia raš?:
"Kod?l taip nekritiškai skaitomi aprašymai pagal funkcijas????




nu tu matai... o tu t? piliet? dar robu nori vadint :smile:



o šiaip tai manau, kad n? viena funkcija neveikia izoliuotai nuo kit?, tod?l ir matyti kit? funkcij? p?dsakai. d?l to steb?tis nereikt?. bet kokiu atveju, mano supratimu, :wlogic: kaip "skaudžios" funkcijos motyvas cituojamuose aprašymuose dominuoja. tiek.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Rgp 2006, 00:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Paskaitin?jau Ideale Ver? Novikov?. Apie skaudžiosios funkcijos pridengim?. Id?jos esm?: skaudži?j? dengti tokios pat, tik priešingos spalvos funkcijos veikla (pvz. :wlogic: - :blogic:, :bethics:- :wethics: ir t.t.).

Ji toki? id?j? išgeneruoja iš Ermako aspektonikos. Ech, reikt? j? paskaityti, jei b?t? galimyb?.



Štai k? ji rašo:



"Intuicija (bet kuri) - tai informacija apie laik?. Ir jeigu n?ra resurso užfiksuoti statišk? informacij? apie laik? (:bintuition:), š? tr?kum? galima kažkaip pridengti dinamiška laiko sudedam?ja (:wintuition:). Ir tai veikia kiekvieno aspekto atveju.



Skaudžioji:

:wlogic: - nesigilinant ? principus ir taisykles, ?siminti technologij? (:blogic:), kieno ji beb?t? (pavyzdžiui, užduo?i? sprendimo).

:blogic: - absoliu?iai priešingai. Tai yra, nesigilinant ? technologij?, ?siminti principus ir taisykles.

:wethics: - orientuotis ? žmoni? emocijas, kad suprasti, kaip kas ? t? žmog? "atsineša".

:bethics: - išversti emocij? kalb? ? santyki? kalb?.

:wsensoric: - spr?sti sensorikos klausimus per :bsensoric: (papras?iau išmokti apsirengti efektingai, nei komfortabiliai).

:bsensoric: - absoliu?iai priešingai.

:wintuition: - orientuotis ne ? savalaikiškum?, o ? galimybi? buvim? ir variant? pakankamum?.

:bintuition: - absoliu?iai priešingai.

"



Man atrodo, kad taip ir dengiamos (gal tiksliau b?t? sakyti- realizuojamos) šios funkcijos, kai b?tent iš j? reikalinga produkcija.

Aš tada susiieškau kažkoki? strukt?r?, darausi s?rašus ir panašiai. Žodžiu raštu visais b?dais stengiuosi strukt?ruoti t? chaos?, kur? reikia pateikti kažkam, valdžiai ar pan.



Galim padiskutuot apie tai, kaip jums tai atrodo.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Rgp 2006, 08:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Taip, Solanža, taigi ir aš t? pat? sakau.

Beje, aš pasteb?jau, kad labai gerai veikia. Pvz. bendrauji neverbaliai. Tarkim troleibusi, kai kas nors pradeda šnekinti vaik? ar šiaip ? j? ži?ri. Ir taip man durnai gaunasi su tom emocijom. O kai pradedu galvoti ne apie savo jausmus, o apie kit? žmog?, patinka ar ne, kaip jis jau?iasi ir taip toliau, tada iš karto pradeda viskas sklandžiai gautis:happy:.

O d?l to rengimosi, man bent kitaip. Man tai tas pats kaip rengtis, komfortabiliai ar efektingai. Jokio skirtumo, esm? tame, kad aš apskritai tingiu ta veikla užsiimt. Aš sau svajoju, m?stau k? nors ir nieko man daugiau nesinori, atstokit nuo man?s. Bet jeigu aš darau k? nors juodasensorinio ir pradedu jaustis labai "kruta", tada jau ir noro yra ir energijos atkrepti d?mes? ir ? išvaizd?. Nu kaip aš ?ia tokia visa iš sav?s, ir taip atrodysiu???


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 09:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Dar štai kokia mintis, pavogta iš Filo paskaitos:

kas sugalvojo mad? ir moral??

O gi intuityvai ir logikai. Nes kam sensorikui mada? Jam nereikia. Jis pats šios srities profas ir k?r?jas. O mada - tai "???????", kaip lietuviškai? Nu toks pagaliukas invalidams.:smile: Mada grei?iausiai daugiausiai reikalinga Džekams ir Robams (su Dostikais ir Hamletais). O moral? - Donams ir Balzakams (su Žukais ir Gabenais). Savo skaudžiosios dengimui, jai reikia šablon?, standart?.

?vertinus ši? mint?, man prad?jo labai keistai atrodyti Dostojevskio ir moral?s asociacinis ryšys.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 10:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia: yra tiesos Filo mintyse. pvz., iš savo mamos (dostik?s) praktiškai n?kart per savo gyvenim? nesu išgird?s "moralini? pamok?" (tik tai, kad reikia daug ir stropiai mokytis bei gražiai s?d?ti prie stalo :smile:). tuo tarpu t?tis (donas) labai neretai šneka apie mandagumo reikšm?, s?žin? ir t.t. tiesa, paprastai jis pastebi kit? "nuod?mes", o sav? pripažinti nelabai nori. be to, esu mat?s, kaip ir kokie d?stytojai žukovai vis kur nors ?pina moralin? tem? (apie tai kaip žlunga šeimos, santuoka), nors tai daro nelabai grabiai ir ?tikinamai. ?ia išties gal yra tokios "konservatyvios etikos" išraiška, b?dinga daugiausiai skaudžiai :wethics: - reikia standart?, o kai j? n?ra ar kas nors juos naikina, tada negerai, nesaugu, reikia priešintis.



Dostojevskis - kaip man teko susidurti - daugiau vertina nei moko. Be to, jo :wethics: geriau už?iuopti elgesyje nei tiesiogin?se kalbose apie tai. gal ?ia ir yra bazin?s funkcijos esm? sankirtoje su su skaudži?ja - "daugiau darb?, mažiau kalb?".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 14:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
O aš parašysi analogiškai apie rolin? funkcij? (iš http://forum.tipolog.ru/topic1054-240.html):

"Dar apie 3-k?. Jei pamenat, aš rašiau apie vertikalius funkcij? blokus ir kad viršutini? blok? b?kl? visada priklauso nuo apatini? b?kl?s. 3-kas ne išimtis. Pamiršdami apie 5-k? ir išjungdami j? iš kasdienin?s veiklos, kas paprastai ?vyksta su šia funkcija, žmogus tuo pa?iu apriboja savo 3-k?. Iš ?ia 3-ko ?vertinimo per 5-ko diagnozavim? b?das - jei žmogus nekreipia d?mesio ? 5-k?, reiškia automatiškai tur?s problem? su 3-ku. Ir atvirks?iai, jei problemos su 3-ku, reiškia 5-kas yra negeriausiai b?kl?j. Kaip sakiau, 3-ko problemos randasi socialinio elgesio adekvatumo srityje.



5-ko ?taka 3-kui konkre?iai tipams:

Don Kichotas, Hekslis - nesir?pina savo k?no poreikiais (5 :wsensoric:) =› fizinis vangumas, silpnumas, arba atvirks?iai, neadekvatus agresyvumas (3 :bsensoric:)

Jeseninas, Balzakas - nesitreniruoja fiziškai (5 :bsensoric:) =› pablog?ja išor? ir savijauta (3 :wsensoric:)



Diuma, Gabenas - ne?gdo savo sugeb?jimo ?žvelgti prasm?, grubiai tariant, laiko save buku ir ribotu (5 :bintuition:) =› sunkumai su ?vykiu, santyki? prognozavimu, susikaupimas ties "?ia ir dabar"

Žukovas, Napoleonas - netreniruoja savo prognozavimo ?gudži?, susikaupia ties "?ia ir dabar" (5 :wintuition:) =› maž?ja sugeb?jimas ?žvelgti prasm?, grubiau tariant "atbuksta" (3 :bintuition:)



Robespjeras, Maksimas - nesir?pina savo nuotaika (5 :bethics:) =› padid?ja sausumas, griežtumas ir kitumas santykiuose (3 :wethics:)

Džekas, Štirlicas - ne?gdo savo ?g?dži? valdyti santykius su aplinkiniais (5 :wethics:) =› auga emocij? neadekvatumas, nuotaika staigiai šokin?ja (3 :bethics:)



Hugo, Hamletas - netriniruoja sugeb?jimo logiškai ir sistematingai m?styti (5 :wlogic:) =› dirba chaotiškai ir neefektyviai (3 :blogic:)

Dreizeris, Dostojevskis - netreniruoja sugeb?jimo efektyviai dirbti (5 :blogic:) =› nukrenta sugeb?jimas sistematingai ir logiškai m?styti (3 :wlogic:)"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 14:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Ir apie skaudži?j? dar (iš http://forum.tipolog.ru/topic1054-270.html):

"?dom? dalyk? aš atradau, berods funkcij? skirtumus galima išryškinti pagal j? reakcij? ? j? aspekto poky?ius.



Reikalas yra ne tame, kad kažkas vyksta šiuos funkcijos aspektu, bet tame kad kažkas kei?iasi.

Aš suprantu, kad nevisai aiškus yra skirtumas tarp pirmo ir antro, bet jis svarbus. Dažnas susij?s su funkcijomis klausimas yra tame, kad neaišku, kaip atsekti skirtumas skirting? tip? funkcij? funkcionavime. Gali b?ti kad papras?iau bus atsekti ne funkcij? darb? apskritai, bet j? reakcij? ? poky?ius, vykstan?ius šiuo aspektu.



Šia prasme yra vaizdu, kaip pvz. reaguoja MPT ? poky?ius savo aspektu. Paimkime tarkime <...> :wethics: MPT-e. Kas jai kels diskomfort?, o kas ne? Taigi santykius turi visi ir visi juos palaiko, kod?l tipai su :wethics: MPT-e skaudžiai reaguoja? Id?ja tame, kad reakcija yra ne ? santykius kaip tokius, bet ? santyki? POKY?IUS. Jei santykis nusistov?j?s, viskas aišku ir suprantama, ir reikcijos iš MPT jokos b?ti neturi. Priprato ir dirba savo ?prastu režimu. Bet kai tik ?vyksta poky?iai iki tol stabiliuose santykiuose, ?ia MPT ir sureaguoja su baime. Arba jei tokie poky?iai planuojami ar laukiami.



Pilnas komplektas pagal MPT bus maždaug toks:



DONAS, ŽUKOVAS - poky?i? santykiuose baim?. Mes kaip ir draugavom ir draugavom, ir staiga susipykom. Davaj apsimesim, kas draugaujam kaip iki šiol, o tai baisu pagalvoti, kas bus, jei susipyksim iš tikr?j?, santykiai gi iš principo pasikeis, k? tada daryti...?



BAKZAKAS, GABENAS- nuotaikos poky?i? baim?. Juokiesi ir juokis, tik neprad?k staiga ne iš ko, ne iš to verkti arba pykti, o tai baisu pagalvoti, kaip ? t? reaguoti.



HUGO, ŠTIRLICAS - nuoseklumo poky?i? baim?. Viskas ?jo savo eiga, kaip ir suplanuoti, ir staiga netik?tas nusimušimas, ir neaišku, k? toliau daryti, kokia kryptim jud?ti, o laiko mažaiir sprendim? reikia priimti greitai...



DIUMA, JESENINAS - kiekio poky?i? baim?. Pripratau dirbti savo režimu, o šiandien staig? paskelb? avral?, ir neaišku, kaip save ?teikti ir padaryti per vien? dien? t?, kam paprastai prireikia savait?s...



HAMLETAS, DŽEKAS - išvaizdos poky?i? baim?. Pripratau dirbti šiame patogiame nuvalkiotame džinsiniame kombinezone ir staiga paskelbia, kad rytoj reikia ateiti ? kooperatyvo švent? originaliame kostiume, kur j? gauti, koks jis turi b?ti...?



ROBESPJERAS, DOSTOJEVSKIS - erdvini? poky?i? baim?. Mano mažame jaukiame kambar?lyje išmuš? sien? ir dabar ji yra didelios patalpos dalis, kur s?di daug bendradarbi?, taip kad aš nesuprantu, kur pasibaigia mano teritorija ir prasideda bendra, ir kažkas gali taip va paprastai prieiti prie mano stalo ir k? nors paimti, o aš ir nežinosiu...



MAKSIMAS, DREIZERIS - turinio (galimybi?, sugeb?jim?) poky?i? baim?. Tu anks?iau dirbai pas mus sekretore ir žinojai visas m?s? paslaptis, o šiandien tave paskyr? vadovauti firmai, ir tu vesi savo nauj? politik?, ir turb?t visus atlaisvinsi, kas tau ne pagal skon?, o kas tai, aš nežinau, k? turi galvoj - o jeigu tai busiu aš?



NAPOLEONAS, HEKSLIS - strukt?ros poky?i? baim?. Gyvenom mes savo kontoroje pagal senai nusistov?jusias taisykles ir visus viskas tenkino, bet štai at?jo naujas viršininkas ir prad?jo ?vedin?ti nauj? tvark?, ir kokia ji bus...?



????????, ?????? - ?????? ????????? ?????????. ???? ?? ? ???? ??????? ?? ????? ??????????? ???????? ? ???? ??? ??????????, ? ??? ?????? ????? ????????? ? ????? ????? ??????? ????????, ? ????? ??? ?????... ?"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Rgs 2006, 23:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nesusilaikiau ne?d?j?s vieno pavyzdžio. Galb?t temos pl?totei bus ?domus rakursas. Tai kiek kraštutinis pavyzdys, bet tokie neretai padeda ?žvelgti tam tikr? tendencij?.



Štai straipsnis: http://www.omni.lt/?i$9359_139502$z_371024



Jo autorius - :bintuition: :wlogic: kam teks kada susidurti, ?sitikinsit :smile:



straipsnyje lengvai atpažinsite :bintuition: motyv?. pati straipsnio id?ja - pristatyti id?j? per id?j?. ta?iau tuo pat metu lengvai pajusite (gal dar net labiau) gausyb? :wethics: štamp? ir samprotavim?. j? ?ia tikrai netr?ksta.



iš šalies tarsi gal?t? pasirodyti, kad toks autorius - tikriausiai dostikas, pernelyg daug tos :wethics: ta?iau iš tikr?j? yra ne taip. ?ia pasireiškia mano kadaise min?tas "mimikrijos" efektas - revizuojamasis revizoriaus kailyje. tas ?manoma, kadangi revizuojamojo bazin? sutampa su revizoriaus, o revizoriaus su revizuojamo MPT. tai s?monin?s funkcijos, ir jomis šie tipai savo kalboje operuoja, ar iš programini?, ar kompensacini? paskat?. jei neturi papildomos info, labai lengva apsirikti. iš kitos pus?s, bent šiuo atveju matyti, kaip straipsnyje :wethics: vertinama iš esm?s tik balta-juoda skal?je ir labai aštriai.



šiaip paties straipsnio nekomentuosiu, nes ne visai jam id?jiškai pritariu. beje, ir kritikuo?iau pirmiausia iš :wethics: taško. Pavyzdžiui, sakinys: "Žinoma, tai – nereiškia, jog bendruomen?s reikšm? šiandien – absoliu?iai sunykusi. Tai, kad šitaip – n?ra, aiškiai rodo daugyb? pavyzdži?: nuo jaunatvišk? subkult?r? iki ?vairi? lobistini? bei kriminalini? klan?. Tiktai šias bendruomenes jungia jau ne meil? ir tuo labiau – ne pareiga, bet ?geidžiai ir interesai."



mano ?sitikinimu, pernelyg tiesmuka sujungti šiandienines bendruomen?s formas su kriminaliniais klanais :shocked: be to, keista, kuo ?ia "nusikalto" jaunimo "subkult?ros". paskutinis aspektas: paprastai, interesai ir pareiga eina ne atskirai, o kartu. o apie meil? tai gal ir patyl?siu... jos tema eina per vis? straipsn?, tad ?ia bus ištraukta iš konteksto. kaip beb?t?, ?ia v?l meil? v?l suvokta labai baltai-juodai, nors, mano šventu ?sitikinimu, jos formos ir pasireiškimo galimybi? yra begal?, šiuolaikin?se bendruomen?se - taip pat.



nu tiek, :wink:



p.s. paskutin?, pašalin? mintis: net ir didžiausi moralistai gali pasirodyti bes?... logikai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 03:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
liutauras raš?:


p.s. paskutin?, pašalin? mintis: net ir didžiausi moralistai gali pasirodyti bes?... logikai.




Liutaurai, o tave tai stebina? :smile: Pavyzdži? toli ieškoti nereikia, paži?r?k, kaip Liepa aiškina apie r?kymo žal?. :wink::happy: Ir šiaip, man teko matyti j? diskusijose apie meil?, ištikimyb? ir kitus vertybinius idealus... :smile:



... O jeseninas gali pasirodyti dideliu pragmatiku ir skai?iuotoju savo naudos, tobiš demonstruoti juodosios logikos protr?kius; Hekslis- kietu teoretiku.



Bet šiaip ?domu steb?ti, kaip žmones traukia j? silpnosios funkcijos raiškos zona. :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 114 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 100 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007