Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 11:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 114 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Kov 2006, 00:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2 raš?:
Tad mano mintis b?t? - jog brandus žmogus sugeba tiek ? skaudžius, tiek ? apskritai dalykus ži?r?ti papras?iau, ramiau, galb?t kartais su šypsena, nem?ginant neigti ar maskuoti to, kas suprantigumo d?ka tampa papras?iausiai nat?ralu :wink:


Aš nežinau, ar tai supratingumas, ar kas kita. Bet ateina momentas, kai žmogus suvokia, kad besislapstydamas papras?iausiai negyvena savo gyvenimo...



Aš nenoriu laim?s mažos,

Aš nenoriu mažy?io skausmo.

Juos abu mano siela nešios -

Bekraš?ius. Kaip šilas - gausm?.

Man nereikia laim?s mažos.

Man nereikia mažy?io skausmo.

              (Janina Degutyt?)





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Kov 2006, 13:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Kai cituojama, pageidautina duoti ir nuorodas ? šaltinius.


Tu teisi: www.forum.tipolog.ru

Mano šaltinis vis tas pats:).



iš tikr?j?, Nadia. nusibodo tos teorijos. varyk ?ia asmenin? savo patirt?


Aš mielai, tik vat nežinau apie koki? funkcij? rašyt:wink:: :bsensoric:,:bethics:,:wethics:?



suprantu, kad b?siu nesuprastas, bet pasakysiu, kad neturiu joki? abejoni? d?l skaudžiosios ugdymo. priešingai, turiu dideli? abejoni? d?l šios funkcijos neugdymo.




Kod?l gi? Aš kuo puikiausiai suprantu. Turint stipri? :wlogic: ir laikant save Heksliu kitaip manyti ir neišeit?:wink:.



o d?l normatyvin?s ugdymo, tai man (kadangi tai silpniausiai juntama funkcija)


O kas tai pasak?? Kad ji silpniausiai juntama?



neveltui ir vyrauja dvi vienodai vertingos ir lygiavert?s teorijos: a.a. ir jungo, kurios nurodo skirting? ketvirtosios (kai kam tre?iosios; ta prasme normatyvin?s) funkcijos spalv?.




O galima pla?iau apie tai, ar šaltin? nurodyti? Nes skaitau dabar Aušros komentarus Jungo teorijai ir joki? nesutapim? nerandu. Normatyvin?s funkcijos Jungas iš viso ? savo model? n?ra ?trauk?s. Nes jis berods kalb?jo apie stiprias funkcijas ir pas?monines, o normatyvin? nei tokia, nei tokia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Kov 2006, 15:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia, tu per daug kabin?jies :smile: taip ir dilg?ioja ta nerimastingoji :bintuition:



aš ne apie normatyvin? nor?jau išsireikšti, o d?l to fakto, kad nesutampa intra/ekstravertini? funkcij? santykis tuose modeliuose: pas a.a. - 2:2, pas jung?: 1:3. Pvz. Hekslis: :bintuition::wethics::wlogic::bsensoric: ir :bintuition::wethics::wlogic::wsensoric: aš šitok? teorin? išsiskyrim? traktuoju kaip paliudijim?, kad funkcija, priešin? bazinei, silpnai diferencijuojasi.



Kitaip tariant, pateiktu atveju :bsensoric: n?ra tokia svarbi kaip likusios trys s?monin?s funkcijos žmogaus elgsenai ir jos vystymuisi, ir apskritai dar klausimas, ar apskritai pas?monin? :wsensoric: n?ra svarbesn? (žmogaus elgsenai ir jos vystymuisi) už j?.



O kas tai pasak?? Kad ji silpniausiai juntama?




nu nežinau, daug kas taip sak? :smile: pavyzdžiui, Liepa pokalbiuose normatyvin? buvo ?vardinusi kaip "kur?i?" funkcij?, netgi Vartotojas 2 tam netiesiogiai pritar?. Ir aš taip galvoju :smile: ta prasme, jei imant visas keturias s?monines funkcijas, tai labai gerai jau?iasi bazin? ir programin? - ?ia turb?t nieks nesigin?ys. o d?l "skaudžiosios", jau pats pavadinimas sufleruoja, kad ji juntama (tiesa, labiau iš aplinkos nei sav?s) gana stipriai ir su tam tikromis pasekm?mis. Tuo tarpu normatyvin? aš interpretuo?iau kaip nurodan?i? tam tikro pob?džio vertybes, kurias individas laiko visuomeniškai siektinomis ir bando sudaryti ?sp?d? prieš aplinkinius, kad jis šiomis vertyb?mis disponuoja. Ta?iau reik?t? pasteb?ti, kad tai, jog jis "bando sudaryti ?sp?d?", tai dar nereiškia, kad jis šias vertybes b?tinai ir ugdo, tod?l, mano manymu n?ra jokio reikalo normatyvin? funkcij? pervadinti ? ugdom?j?, kaip ?ia kas bando daryti.



nu bet ?ia tik mano nuomon?, jei k? :smile:





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Kov 2006, 15:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Palaikau nuomon? t?, kurie mano, kad skaudžioji n?ra ugdoma, pritariu Liepos aprašytam vaizdingam palyginimui, kad tik "tašk? daug?ja", o vaizdas, kaip buvo, taip ir liko plokš?ias. Be to, pritariu Vartotojas 2ui, kad su gyvenimo patirtimi imi blaiviai vertinti savo pliusus ir minusus, suvokdamas, kad esam žmon?s, ne dievai, t.y. tobul? n?ra. Ir kuriems galams tada eikvoti laik? ir energij?, bandant iš "apskabytos" skaudžiosios užsiauginti kreiv? ir susisukus? padar?, per kur? visvien labai menkai save realizuosi, kai kur kas menkesn?mis s?naudomis galima save realizuoti per tas savaime "žaliuojan?ias" f-jas. prisid?jai ? t? skaudži?j? tiek tašk?, kad nestyrot? it pliki šonkauliau ir bele kas per juos šak?m nebraukyt?, užmaskavai, kad ? akis nekrist? jos skurdumas ir gyveni, remdamasis stipresn?mis f-jomis.

Ko dar nor?t?:strange::wink:



Apie skaudžiosios gynim? - turb?t visgi pagrinde gynimas eina iš pirm?j? dviej?: kol atmosfera dar ne?kaitusi, bandau d?lioti argumentus iš :wlogic:, o jei oponentui nedaeina, tada jau konkre?iai iš :bsensoric: stiliuje "Atšok, ožy! Ne tau mane mokyti - kaip noriu, taip ir gyvenu! Nepatinka - pasislink!" Sunkiau su revizoriais - j? moraliniai išvedžiojimai kerta man per ragus, telieka nuleisti galvyt? (na, gal ne iš karto, gal po gin??, bet visvien) ir bidzenti nurodyta kryptimi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Kov 2006, 16:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
liutauras:

Niekaip negaliu su tavo išvada sutikti (apie silpn? diferenciacij?). Tarkim bazin? :wintuition:. Ji lemia žmogaus pasaul?ži?r?. Visk?, kas siejasi su :wintuition: žmogus labiausiai vertins. Atitinkamai priešinga funkcija :wsensoric: (normatyvin?) bus labiausiai nuvertinama, viskas, kas lie?ia :wsensoric: žmogui atrodys neveritinga ir nereikšminga. Bet kadangi visuomen? reikalauja, žmogus stengsis save nugal?ti ir su ta savo silpnybe kovoti, priklausomai nuo aplinkos spaudimo ir savo konformizmo laipsnio (tarkim Balzakas prisivers gerai atrodyti ir b?ti tvarkingu).

Jungo modelyje esanti :bsensoric: yra labai giliai pas?mon?je, šio aspekto žmogus beveik nesuvokia ir nesugeba iš šios funkcijos nieko nuveikti.

Nu niekaip negaliu sutikti, kad sugestyvin? yra žmogaus elgsenai svarbesn? už normatyvin?. Kit? vertus, galiu sutikti, kad aplinkiniams silpna sugestyvin? gali labiau kristi ? akis, pvz. Robespjero nulinis emocionalumas, bet pa?iam žmogui tai ner?pi, kadangi nesuvokia. 

Kalbant apie antr? tavo žinut?s dal?, visiškai sutinku.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2006, 11:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Dar vienas pasteb?jimas. Normatyvin? yra ta funkcija nuo kurios norm? nepaisymo labiausiai ken?ia aplinkiniai. Štai, Vartotojas 2, pvz. akivaizdžiai su :wethics: nedraugauja. O vienas Robikas man taip atsak?, kai aš pasiskundžiau, kad turiu problem? su :wsensoric:: "Bet nuo to gi labiausiai kiti ken?ia, o ne tu". Reikia prisipažint, nustebau:).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2006, 12:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Nadia:



Nadia, tai kas Vartotojas 2e kliuna Tau, nebutinai kliuna ir kitiems.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2006, 13:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
m2:

aš jau nesu tiek kvaila, kad šito nesupras?iau:).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2006, 13:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Nadia:



Tikiu :) Tik bandau atkreipti i tai Tavo demesi :) Nes tai, kad zhmogus turi problemu bendraudamas su konkrechiu zhmogumi dar nereishkia, kad jis tiesiog ju turi :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2006, 13:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
m2, jei mano vietoj b?t? kitoks žmogus, b?t? visiškai tas pats. ?ia yra tendencija. Žmogui svarbios jo subjektyvios tiesos. Vardan j?, jis nepaisydamas kito žmogaus jasm?, viešai prirašo jam visokiausi? "teigiam?" savybi?.

?ia buvo man ritorinis klausimas: ar nemanau, kad ir Vartotojas 2 yra kito tipo. Nemanau. Vien tik priielaida, kad Stalinas buvo šio psichotipo jau daug k? pasako. Gyven?iau aš dabar Koperniko ir Galil?jaus laikais, jau bu?iau turb?t sudeginta už pseudomokslo skleidim?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2006, 14:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Nadia:



Ir vel susireikshmini :) Nieks Taves kepti nesiruoshia, ir tada nesiruoshtu :) Sakytu, svaichioja sau moterele, ir tiek. Ir subjektyvios tiesos svarbios kiekvienam zhmogui, Tau, manau, taip pat. Tik kituose tai mes pastebime visada greichiau nei savyje :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2006, 14:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
m2, nesusireikšminu:). ?ia tokia užuomina buvo. Kuri? gal ne visi supranta.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2006, 14:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
?ia buvo man ritorinis klausimas: ar nemanau, kad ir Vartotojas 2 yra kito tipo. Nemanau. Vien tik priielaida, kad Stalinas buvo šio psichotipo jau daug k? pasako. Gyven?iau aš dabar Koperniko ir Galil?jaus laikais, jau bu?iau turb?t sudeginta už pseudomokslo skleidim?.




Aga. Ir Landsbergis. D?l visko kaltas. Vartotojas 2 irgi. Kad kolchozus sugriov? :tongue::happy:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2006, 14:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra:

Sorry, nesupratau jumoro. ?ia apie k??

Kaip sakoma: "??? ????? ?????".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2006, 15:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia, apie tai, kad nereikia rišti IM tipo prie konkre?ios istorin?s asmenyb?s, kuri, kaip žinia, tur?jo psichiatrinio pob?džio problem? (paranoja) ir manyti, kad konkretaus asmens bruožai yra b?dingi visiems to IM tipo atstovams.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 114 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 87 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007