Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 00:25

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 09:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 23 Lie 2005, 14:25
Pranešimai: 23
Nadia: džiugu, kad Tu vis?laik turi savo nuomon? ir aktyviai dalyvauji forume. Tik per savo  "karštakošiškum?"  daug nusvyli.... Gal der?t? devynis kart pamatuot, o dešimt kirpt?!  Na, ?ia tik mano pasteb?jimas... 





O d?l funkcij? - tai straipsnyje aprašomos   tipo modelio funkcijos, ir ten remiamasi Amerikos mokslininke L. Berens.



Tipo modelis apibr?žiamas pagal funkcijas ir j? tegiamus ir neigiamus aspektus:



Funkcija              Teigiamas aspektas                              Neigiamas aspektas



1 funkcija            Pagrindin?, vadovaujanti                        Dominuojanti, viešpataujanti

                          (??????? )                                          (??????????)



2 funkcija        Paremianti, atramin?, pagalbin?              Pernelyg glob?jiška

                          (???????????????)                              (???????? ? ?????????? ??????)



3 funkcija      Palengvinanti, pakei?ianti, pamainin?              Kelianti nerim?

                      ( ?????????????)                          (????????? ?? ???????????????? ?????????)



4 funkcija          ?kvepianti                                                    ?????

                    (?????????????)                        (???????????? ??????????? ???????? ?? ??????)



5 funkcija        Dubleris, parama, rezervin?                            Priešiška

                        (?????????)                                      (??????????????)



6 funkcija Atrandanti,atskleidžianti                                Kritiška

                      (???????????)                                  (???????????)



7 funkcija        Komiška                                          Klaidinanti, iliuziška

                      (??????????)                                      (??????????)



8 funkcija      Besikei?ianti                                          Velniška

                (???????? ?????)                                    (???????????)

 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 10:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Ell, pagal tavo nuoroda atsidaro:

?????????? ????????? ???? ???????:

??????????? ?? ?????????

Manau tu nor?jai ?d?ti kit? nuorod?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 11:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 23 Lie 2005, 14:25
Pranešimai: 23
Nadia: žr. žinut?  2006-Rgp-04 09:48



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 11:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Ell rašė:
  <...> ir kas mane sudomino - tai funkcijų teigiami ir neigiami aspektai. ir iškilo klausimas ar turima omenyje tos pačios funkcijos: bazinė, kūrybinė ir t.t.?


Su tuo, kad funkcijos žymimos "-" ir "+" ženklais - buvau susidūrusi jau anksčiau. Kaupiau ir straipsnius apie tai - savo asmeniniame kompiuteryje. Jei teisingai supratau, tai fukcijose skiriamas ir skirtingai žymimas "nutolęs, abstraktus, globalinis to aspekto supratimas" (pvz., Don Kichoto :bintuition: ) ir "artimas, konkretesnis, betarpiškas supratimas" (pvz., Hekslio :bintuition: ).  Skiriasi ir šių tipų  :bintuition: aspekto skirtingo suvokimo semantika.

P.S. Dabar atostogaudama negaliu prie savo kompo prieiti... Po kokių dviejų-trijų savaičių pasidalinsiu turimais "lobiais" :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 11:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 23 Lie 2005, 14:25
Pranešimai: 23
Liepa:  o aš pagalvojau, kad gal tai susiję poveikiu tai funkcijai t.y. jei geras santykis tai ta funkcija reiškiasi, kaip teigiama, jeigu blogas - kaip neigiama ....


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 11:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa, Ell: Tranzakcin?je analiz?je yra panašiai skirstomos Ego b?senos - ? teigiamas ir neigiamas. Pavyzdžiui Ego b?sena T?vas gali b?ti teigiama (+) - tai globojantis, arba neigiama (-) - tai kontroliuojantis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 11:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Ell, ne - ten jokiu būdu niekas nėra nei "teigiama", nei "neigiama". Tiesiog "+" ir "-" ženklais išreiškiamas atstumas (globališkumas/artumas)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 12:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa:  o aš pagalvojau, kad gal tai susij? poveikiu tai funkcijai t.y. jei geras santykis tai ta funkcija reiškiasi, kaip teigiama, jeigu blogas - kaip neigiama ....


Ell, tu dabar šnek?jai apie savo straipsn?? Jei taip, tai viskas teisingai. Liepa šnek?jo apie kitok? skirstim?, tik pavadinimas panašus. Ir ?ia ir ten pliusas ir minusas, bet skirstymas visai kitoks.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 13:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 23 Lie 2005, 14:25
Pranešimai: 23
Vartotojas 2,Nadia: skaitant straipsn?, man ir atrod?, kad tai panašu ? transakcin? analiz?, bet kažkur buvau skai?ius ir apie tai k? kalba Liepa. Tad nor?jau išsiaiškinti, apie kur? variant? kalbama straipsnyje.



Liepa b?t? ?domu paskaityti pla?iau apie globališkum?/artum?. Lauksiu Tav?j? "lobi?" :).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Rgp 2006, 09:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Tuo tarpu koks s?ryšis tarp etikos ir fizikin?s energijos


Aš išd?stysiu, k? pati buvau sugalvojus šiuo klausimu, ir Aleksandro Loueno bioenergetin? koncepcij?.

Mano mintys:

Iš pradži? organizmo judrumas priklausydavo nuo aplinkos temperat?ros. Kuo aukštesn?, tuo judresnis yra gyv?nas (infuzorija, žuvis, varl?, gyvat?). Pirmas energetinis lygmuo.

V?liau atsirado endoterminiai gyv?nai, kurie ?gijo sugeb?jim? kontroliuoti savo k?no temperat?r?. Antras energetinis lygmuo.

Iš pradži? gyv?no nuotaika buvo jo laisvosios energijos atspindys. Užsistov?j?s garde žirgas yra energingas ir linksmas, pavarg?s - li?dnas. Gyv?no emocin?s išraiškos buvo tiesiogiai susijusios su vidin?mis emocijomis. Piktas šuo urzgia, linksmas - vizgina uodeg?. Pirmas emocinis lygmuo.

V?liau atsirado s?moninga emocin?s išraiškos kontrol?. Mes galime b?ti labai susinervin? viduje (padid?jk?s kraujosp?dis, paraudimas, pakilusi tempert?ra), bet neparodysim to išoriškai. Antras emocinis lygmuo.





V. ????????????????? ????????? ????????



????? ? ???????? – ????? ?????????? ????????, ???? ???????? ????? ?? ????????? ?????? ?????????.

??? ??????? ???????? ?????????? ????????? ?????????????? ????????? ??????? ? ????? ????.



?? ??????????????? ?????? ?????? ?????????? ????????????, ??? ???????? ????? ? ????? ? ??? ????? ???????? ? ?????? ???????? – ???????? ????????????. ????? -» ????????, ??????????-» ????????????. ???????? ?????????? ??? ????????. ??????? ?????? ?? ???????????? ????? ??????? ????????, ?? ??????? ?????? ?? ??????? ???????? ? ?????????? ????????. ?????? ???????????? ??? ???????*, ? ?????? ??????????? ??? ??? ??????????**. ????? ???????????-????? ???????? ??????????, ????? ??????? ?? ??? ?? ?????????? ???? ????????. ???????????? ?? ???????, 1 ? ?? ???????????? ??????????. ??????? ????????, ?????? ???????? ???????? ????????? ????????, ??? ???? ????? ??????????? ?????????????? ???????????.

?? ?????? ??????? ???? ? ???? ???????? ??????. ??????????? ???????? – ??? ???????? ????????. ??? ?? ?????? ???????? ??? ???????????? ????????????, ?? ? ???????????, ??? ??????, ????? ?????. ????? ???? ????? ???? ?????????? ????????, ? ??????? ??????? ?????????? ??????????????? ?? ???????, ? ??????? ??????????? ??????????. ? ?????? ????? ???? ????? ??? ?????????, ?????? ?????? ?????????? ????????. ????? ???????? ?????????? ????? ????. ??????? ????? ???????: «? ???», ?? ??????? ????? ?????? ??????????.

??????????? ??????????????????, ??????? ?????????????? ?????????, ??????????? ?? ??????????????? ????????, ???????????? ??????????? ???????????? ????????. ??? ??????? ???????? ? ?????? ??????????? ????????? ????????

????? ????? ????????? ???? ???????? ??????? ? ???? ???????. ? ????????? ???? ?????? ???? ???????, ??? ????; ??? ????????? ??????????????????? ??????? ?????? ? ???????????? ?????. ?????? ??? ??????? ????????? ? ????????? ??? ????????. ??? ???????? ??? ?????????? ?????????? ????, ??????? ???????????? ???????????? ??????? ? ????????? ?????. ???? ??????? ?????????????? ? ???????? ???????? ??-?? ????, ??? ???????? ???? ????????????, ???? ????????? ? ???????????? ????????? ??? ????????, ??? ????? ????????? ???????????? ????? ???????? ????? ????. ?????????? ????, ??? ????? ??????? ? ??????, ??????? ?????????? ???????. ?????????? ???????? ??????????? ?????? ????? ????? ???????????????. ??????? ?????????? ??? ???????????? ??????????, ??????? ??????? ??????? ?????? ???????????? ?? ????????. ??? ??????? ?????????? ? ???????? ???????.

? ???????? ????????? ????????????????? ? ???????????? ????????????? ??, ?????????????? ??? ??????????, ??? ? ??????????. ??????????? ???????? ?????????? ??????? ????? ????????? ?? ???????? ? ????????. ??????? ?? ???????? ???????? ????????, ???? ???????????????? ???????? ???????? ??? ????????, ????????? ?????????? ???????? ? ??? ??????????? ????????? ???? ?. ?? ????????????? ????????, ????? ????????? ??????????? ??????????. ??????????? ???????? ???????? – ?????? ?-????????;

????? – ??? ?? ????? ??????? ? ???????, ??? ??????? ? ???????, ????????? ? ??? ???, ??? ?? ?????????? ?????????? ?? ??? ???, ???? ???????????? ??????? ?????.

? ????????????, ?? ????????????? ????????? ?????? ??????? ???????????? ????? ????? ???? ???????????: ????????, ????????? ? ?????????***, ? ????????, ????????? ? ??????????****



* ryšys su potencine energija?

** ryšys su kinetine energija?

*** juodoji sensorika?

**** baltoji sensorika?



http://www.socionika.net/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=119&Itemid=75



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Rgp 2006, 13:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia, kas už Tave turi išversti? 

Juk nuo pat pradžių šis forumas - lietuvių kalba. 

Atskiri blokai gali būti ir rusų, ir anglų (arba vokiečių, prancūzų kalbomis) ištisai - tada nebūtų "baltų dėmių" diskusijose...  Ir jose galėtų dalyvauti visi, kurie skaito tuos blokus


Prisipažinsiu, kad mane tikrai erzina tokia "iškarpyta" (su neperskaitomais/nesuprantamais intarpais) diskusija....


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Rgp 2006, 13:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa, labai atsiprašau. Man tikrai gaila, kad kažką tai erzina.

Mano mąstymas ne toks, kaip tavo. Versti nėra laiko, be to neaišku, ar kam įdomu.
Atrodo, kad, jei neįdomu, žmogus nekreips dėmesio, o jei įdomu - perskaitys. Ką gali žinoti, gal kas ir susidomės?
Pvz. jei žmogus susidomėtų, bet nesuprastų, jis atitinkamai sureaguotų, aš tada surasčiau laiko išversti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Rgp 2006, 14:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia, ar įsivaizduoji, kad KITI DISKUSIJŲ DALYVIAI turi marias laiko šifruoti, kad suprastų, ką norėjai parašyti? ir netgi - jei pati labai abejoji ar tai kam nors įdomu.  Mano nuomone - visų pirma AIŠKIAI reikšti mintis - pagarba pašnekovui su kuriuo diskutuoji. Tuo labiau jei diskusija vyksta intensyviai.

P.S. Neturėdama laiko galėtum ir nesivarginti - kiti irgi neturėdami laiko praleidžia "užkoduotas" žinutes...

Antras pliusas - diskusija nebūtų perkrauta "neskaitomais" tekstais - lengviau būtų sekti jos eigą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2006, 07:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa:
Aš manau, kad yra ne tik diskusijos dalyviai, yra žmonių, kurie ateina tik paskaityti.
Tarp jų gali būti nemažai žmonių, kurie supranta rusų kalbą gerai ir jiems nereikia šifruoti.

Aš nesivarginau, man atėjo mintys į galvą, suradau idomios man informacijos ir pasidalinau. Man atrodo, kad leisti mano idėjom (ir informacijai) likti tik mano galvoj - savotiškas nusikaltimas. Tai tolygu jų nužudymui.

Yra nemažai žmonių, kurie sakė, kad skaityti mano postus jiems yra įdomu (ir galėčiau daugiau).
Man tai yra pakankama motyvacija.

Kaip manai, ar turi teisę į egzistavimą toks požiūris?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2006, 11:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Nadia rašė:
Tarp jų gali būti nemažai žmonių, kurie supranta rusų kalbą gerai ir jiems nereikia šifruoti.
"Gali būti...". Gali būti žmonių, kurie gerai supranta prancūziškai. Tai gal dabar Liepai pradėt savo mintis reikšti prancūziškai? Čia ne argumentas.

Forumas yra lietuviškas ir jame kalbama lietuviškai.

Nadia rašė:
Aš nesivarginau, man atėjo mintys į galvą, suradau idomios man informacijos ir pasidalinau.
Puiku. Mes irgi nesivarginsime skaityti :smile:

Nadia rašė:
Man atrodo, kad leisti mano idėjom (ir informacijai) likti tik mano galvoj - savotiškas nusikaltimas. Tai tolygu jų nužudymui.
Zuiki, nevaryk dievo į medį, ok? Šiais laikais tokia žodžio laisvė, kad net žiniasklaidoje galima purvais sklaidytis, tad apie internetą nėra ką ir kalbėti. Taigi tvarkos truputį.
Verkia ji XXI-ame amžiuje... tai kas buvo Sovietų priespaudos, kuomet buvo totalitarinė cenzūra? Absoliutinis minčių genocidas?

Nadia rašė:
Yra nemažai žmonių, kurie sakė, kad skaityti mano postus jiems yra įdomu (ir galėčiau daugiau). Man tai yra pakankama motyvacija.
Džiugiu. Niekas nedraudžia rašyti postų, jeigu jie bus lietuviški ir nepažeis taisyklių.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 99 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007