Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 14:59

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Funkcijų aprašymas
StandartinėParašytas: 11 Bal 2011, 19:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Na tipam tikrai negalima lipdyti tokių etikečiu,bet jei žmogus yra išpuikęs ir arogantiškas, tai labiausiai matysis per ugdoma funkcija.Šios funkcijos srityje žmones labiausiai linkę pasigirti,pademonstruoti žinias ir pranašuma.O šiaip pritarčiau Globui ,tokios savybes yra asmeninės žmogaus problemos ir kažin ar jų atsiradimas pas konkretų asmenį, buvo nors kiek socionikos įtakotas.

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Funkcijų aprašymas
StandartinėParašytas: 22 Sau 2016, 13:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
sigurdas rašė:
jei žmogus yra išpuikęs ir arogantiškas, tai labiausiai matysis per ugdoma funkcija.Šios funkcijos srityje žmones labiausiai linkę pasigirti,pademonstruoti žinias ir pranašumą.
Nemanau. Žmogus nuolat įsitikina, jog jo ugdomoji funkcija yra ne itin tobula, nors ir vystosi, todėl ilgalaikė arogancija ar išpuikimas demonstruojant ugdomosios funkcijos pasiekimus nelabai įmanomas, nes gaunama per daug smūgių. Žmogaus arogancija daugiausia bus pagrįsta bazine funkcija, iš dalies kūrybine.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Funkcijų aprašymas
StandartinėParašytas: 25 Vas 2016, 01:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Hmm as isitikines kad kurybine ir turejau uomeny, kurybine/ugdoma? Ne tas pats? Neteko lietuviskai apie socionika sneketi jau labai senai, net pavadinimus pasirodo uzmirsti pradedu...

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Funkcijų aprašymas
StandartinėParašytas: 29 Vas 2016, 12:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Kūrybinė - tai antra, o ugdomoji (rolinė) - trečia.
Man atrodo, kad žmogus labiausiai nori pasipuikuoti stipriosiomis funkcijomis: kūrybine, o ypač bazine. Tai rimtos diskusijos klausimas, reikėtų panagrinėti pavyzdžius.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Funkcijų aprašymas
StandartinėParašytas: 19 Gru 2016, 18:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Globas A rašė:
Kūrybinė - tai antra, o ugdomoji (rolinė) - trečia.
Man atrodo, kad žmogus labiausiai nori pasipuikuoti stipriosiomis funkcijomis: kūrybine, o ypač bazine. Tai rimtos diskusijos klausimas, reikėtų panagrinėti pavyzdžius.


Sutinku, kad galima puikuotis iš kūrybinės, iš serijos "Pažiūrėkit, ką sugebu, ir netgi geriau nei kiti". Dar galima momentais puikuotis iš rolinės: "Štai kur nuėjau, kiek pasiekiau". Iš bazinės dažniausiai nesipuikuojama, ji priimama, kaip savo paties esmė. Juk mes nesipuikuojame, kad turime nosį, plaučius ir kepenis? Panašiai ir su bazine. Kažkada kažkur netgi skaičiusi apie tai buvau. Tik nepamenu, kas rašė. Gal Gulenko?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Funkcijų aprašymas
StandartinėParašytas: 20 Gru 2016, 14:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Joldija rašė:
Iš bazinės dažniausiai nesipuikuojama, ji priimama, kaip savo paties esmė. Juk mes nesipuikuojame, kad turime nosį, plaučius ir kepenis?
Kodėl, galima ir pasipuikuoti, jeigu kokia nors musė neturi nei nosies, nei plaučių, nei kepenų.
Jei rimtai, tai pvz mažas vaikas tikrai savo bazinę funkciją priima kaip savaime suprantamą dalyką ir mano, kad visi tokie kaip jis. Tačiau su metais supranta, jog turi tam tikrų gebėjimų, kurių neturi kiti, ir jei tie gebėjimai susiję su bazine funkcija, tai kartu bus proga pasipuikuoti ir bazine f-ja.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Funkcijų aprašymas
StandartinėParašytas: 20 Gru 2016, 19:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Globas A rašė:
Joldija rašė:
Iš bazinės dažniausiai nesipuikuojama, ji priimama, kaip savo paties esmė. Juk mes nesipuikuojame, kad turime nosį, plaučius ir kepenis?
Kodėl, galima ir pasipuikuoti, jeigu kokia nors musė neturi nei nosies, nei plaučių, nei kepenų.
Jei rimtai, tai pvz mažas vaikas tikrai savo bazinę funkciją priima kaip savaime suprantamą dalyką ir mano, kad visi tokie kaip jis. Tačiau su metais supranta, jog turi tam tikrų gebėjimų, kurių neturi kiti, ir jei tie gebėjimai susiję su bazine funkcija, tai kartu bus proga pasipuikuoti ir bazine f-ja.


Na taip, jei situacija yra ne kasdieninė ir tenka išsitraukti visą savo arsenalą beigi permąastyti "O ką aš galiu/moku daryti geriausiai ir kokiais būdais?" Arba tiesiog automatiškai sureguoti.

Bet paprastoje kasdieninėje situacijoje bazinė tiesiog yra. Nors, vėlgi...gal tas dar priklauso ir nuo pačios bazinės. Tarkim, mano bazinė yra :bsensoric: bet kasdieniniame gyvenime man jos tikrai nebūtina pastoviai naudoti, nes ne mūšio lauke gyvenu. Sąmoningame veiksme kūrybinė man reikalinga kur kas labiau nei bazinė. Kita vertus, bazinė yra tokiame budinčiame režime, tikslų siekimuose. Na, aš nemoku be tikslų gyventi, ir dar pastebėjau, kad mano tikslai būna tokie...nepigiai kainuojantys, ir reikalaujantys nemažų laiko ar energijos sąnaudų :) Bazinė tiesiog yra tas šturmanas, kuris daugelį mano veiksmų pajungia galutiniam tuo metu siekiamam tikslui.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Funkcijų aprašymas
StandartinėParašytas: 10 Sau 2017, 14:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Joldija rašė:
Na, aš nemoku be tikslų gyventi, ir dar pastebėjau, kad mano tikslai būna tokie...nepigiai kainuojantys, ir reikalaujantys nemažų laiko ar energijos sąnaudų :)
Tai esi netaupi :wink: mano tikslai yra pigūs, laiko ar energijos sąnaudų reikalauja nedaug.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Funkcijų aprašymas
StandartinėParašytas: 27 Vas 2017, 19:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Globas A rašė:
Joldija rašė:
Na, aš nemoku be tikslų gyventi, ir dar pastebėjau, kad mano tikslai būna tokie...nepigiai kainuojantys, ir reikalaujantys nemažų laiko ar energijos sąnaudų :)
Tai esi netaupi :wink: mano tikslai yra pigūs, laiko ar energijos sąnaudų reikalauja nedaug.


Na, jei savo brangų tikslą būčiau keitusi į analogišką pigų, esu tikra, manęs visai nebūtų tenkinusi kokybė :D


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 86 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007