Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 23:17

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 87 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 09 Sau 2011, 13:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Na va, visi laukia mano dualo. Ir as jo laukiu! :D Jis buvo dalyvis53, ar klystu? ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 09 Sau 2011, 16:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Žinoma tegul grįžta, tik baisoka jog galėtų admino teisėm pasinaudot prieš mane (jei tokias dar turi) Aš paprasčiausiai paneigčiau jo požiūrį, nes jis yra gana vaikiškas. Ir šiaip dažnai pastebiu, daug protingų logikų, etiką (jausmus, emocijas) laiko kaip nereikalingą, neprotingą ir vengtiną dalyką. Priešingai elgiasi etikai, yra daug situacijų kuriuose jokia etika jiems nieko nesako, griežtai reikalauja logikos ir argumentų. Žinoma čia nėra taip visiems logikams/etikams, tai tik dažnai matomas pastebėjimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 09 Sau 2011, 16:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Visiskai nesutinku, manau, cia priklauso nuo individualiuju zmogaus savybiu. Logikai neignoruoja etikos, pvz, Stirlicai gyvenimo pradzioje etikoje buna grubus ir nerangus, o eigoj ismoksta adekvaciai taikyt emocijas (roline, ugdomoji :bethics: ), atitinkamai patobuleja ir :wethics: , Zukovai budami vaikai sako "noriu, duok!", taciau augdami ismoksta paprasyti graziai, ir logikas pastebi tendencija, kad svarbu ne tik KA sakai, bet ir KAIP sakai, todel jie neignoruoja etikos. Kaip ir etikai supranta, kad yra ne tik jausmu/svajoniu pasaulis, bet ir realybe. ;)
Manau, nereiktu skirstyti i logikus/eikus. Manau, tiek vieni, tiek kiti, budami protingi neignoruos kazkokios informacijos, o kaip tik - ugdys savo silpnasias vietas ir savo prasciau suvokiamos informacijos gavimo kanalus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 09 Sau 2011, 17:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Aš ir sakiau jog ne su visais taip yra. Geriau paklausk, kiek logikų sąmoningai vadovaujasi jausmais, jais pasitikėdami ir neignoruodami. Emocijos emocijoms nelygu. Štirlicas, kartais Džekas būna labai emocingi. Žinoma ir logikas pastebi tendenciją, tačiau retas kuris pasitiki ir vadovaujasi tuo. Bet tai nereiškia, kad jie patys norėdami tai daro ir jaučia savo emocijų įtaką, priešingai nei etikai. Pasikliaujant EQ testo teorijom, yra nedaug žmonių kurie būtų itin stiprūs tiek logikoj, tiek etikoj. Nepaisant to, jog logika užgožia jausmus, o jausmai logiką. Neturiu dėl to nuomonės. Praktikoj kiek pastebėjau, būtent taip yra, kaip parašiau. Ir nereikia visko primityvinti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 09 Sau 2011, 17:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Tai zinoma, mes kiekvienas vadovaujames tuo, ka geriau suprantame, jausmais/emocijomis arba logika. Bet tai nereiskia, kad visiskai ignoruojame kitokia informacija.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 09 Sau 2011, 17:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Taip, tai tiesa. Bet kaip paaiškinti, kada yra išjuokiami jausmai (logiko ar etiko). Atrodo protingas, mąstantis žmogus, tačiau net nesistengia suprast artimo/draugo bėdos, kai jis to prašo. O kaip tik išjuokia, vien dėl to, kad jam tai nesuprantama ir reiškia jog tai juokas nes AŠ nesuprantu, ką jis čia peza. Tokį abejingumą net ir forumuose gali pamatyti, nors ir neatrodo virtualiai taip apmaudžiai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 09 Sau 2011, 18:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Hm.. Neskaityciau to kaip tipines problemos, manyciau gal daugiau individuali? Nors Gorkiai gali buti kartais pakankamai grubus, ypac jei neisigilina...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 10 Sau 2011, 20:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Šį kartą gal daugiausia kreipiuosi į Kalafiorą...
Prašyčiau "nevaryti" ant Unex'o (ir ant logikų) jų nepažįstant. :neutral: Kiekvienas žmogus yra unikalus ir santykiai su kiekvienu klostosi individualiai. Jeigu kuris nors realus žmogus konkrečiai jums prikiaulino - tai nereiškia, kad su visais šio tipo atstovais klostysis blogi santykiai. Neverta statytis išankstinių nuostatų (nes kartais problemos kaip tik gali slypėti išankstiniame nusistatyme, bet ne kitame žmoguje).

Unex pagal tarptipinį santykį man yra "kontroliuojamasis". Jaučiu didžiulę pagarbą šiam dalyviui, labai vertinu jo nuomonę socionikos klausimais ir profesionalumą forumo administravime. Man jis yra didelis autoritetas ir brandi asmenybė.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 10 Sau 2011, 21:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
As kai skaitau forumo zinutes, jauciu pagarba kai kuriems zmonems uz ju zinias, tarp kitko, Unexui taip pat. Manau, kaltas gali buti santykis (SUPEREGO), jis daznai nemalonus, jauciames ne taip suprasti. ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 10 Sau 2011, 21:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Nevarau ant Unex ir tuo labiau ant logikų. Niekada nesusidarau išankstinio nusistatymo ir jo neskelbiu. Tikrai keista, kad taip galvojat.
Galbūt temos autorius ir turėjo pasakyti kažką tikrai teisingo dėl etikų ir nesakau jog čia parašyta visiška netiesa. Bet daugelis teiginių parašyti pernelyg kategoriškai. Ir kas blogiausia, į lankas. Štai čia panašiau į "varymą" nors neabejoju, kad autorius nenorėjo tyčia taip skelbtis. Paprasčiausiai nemokėta tinkamai išreikšti minčių. Dėl logikų pasikartoju. NIEKUR nerašiau, kad taip ar anaip elgiasi TIK logikai. Ir nereikia priimti visko tiesiogiai, juk man geriau matosi etiniai atspalviai, aš jų netaikau konkrečiai logikams. Galima panašiai ir apie kai kuriuos etikus pasakyti, kad jie vengia logikos ir jos nepripažįsta. Aiškintis kas yra logika, jausmai, kaip jie veikia ir kuo skiriasi, čia pagrinde jau ne socionika.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 10 Sau 2011, 22:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Martynas0708 rašė:
Hm.. Neskaityciau to kaip tipines problemos, manyciau gal daugiau individuali? Nors Gorkiai gali buti kartais pakankamai grubus, ypac jei neisigilina...

Tas pakankamai aiškiai matosi ir šioje temoje. Nesigilinimas ir žiūrėjimas vien iš "aš teisus" pusės, nuveda prie panašių nesutarimų. Ir ignoravimas pačių etikų, kurie daug geriau supranta situaciją. Jie nerašo taip, kaip "aš" noriu, reiškia nieko verti jų teiginiai. Ir nepuldinėkit, labai panašiai matosi šioje temoje. Galbūt ne visiškai kaip parašiau, bet situacija panaši. Nors neigė autoriaus nuomonę pakankamai visiems suprantama kalba.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 00:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Dar karta perskaiciau visa "logikai ir etikai" tema. :D Gana sutinku su savo dualu, isskyrus vienu dalyku - del baltos etikos. Nemanau, kad Dreizeriai ar Dostojevskiai manipuliuoja, veidmainiauja, mano aplinkoj yra nuostabiu, pasiaukojanciu, tikru zmoniu. TIKRAI. Maciau, patyriau, isgyvenau. ;) O Tau, Kalafijore, nereiktu taip visko asmeniskai priimti, zmogus pasake savo nuomone apie PATIRTI, apie tai, SU KUO PATS SUSIDURE.
Naturalu, kad Gorkiui emociju etika malonesne, nei santykiu. Tai ir yra dualizavimosi esme. ;) Nematau, kame problema. Taip, etikai dazniau manipuliuoja, jie juk sita informacija suvokia geriau! Pripazinkime ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 16:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Asmeniškai aš nieko nepriimu, beveik viskas čia iškreiptai parašyta, jei lyginčiau su savimi. Tau gal atrodo viskas čia gerai, bet iš mano pusės žiūrint tai daug prasilenkta. Galbūt autorius ir nenorėjo taip kategoriškai ir tiesmukai rašyti, bet tokių sitaucijų vertinime jis nėra stiprus, todėl taip gavosi


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 16:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Kalafijoras rašė:
Galbūt autorius ir nenorėjo taip kategoriškai ir tiesmukai rašyti, bet tokių sitaucijų vertinime jis nėra stiprus, todėl taip gavosi
Įdomu. Kas čia turima omeny?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 19:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Aš irgi dar kartą perskaičiau visą temą.
Man atrodo, kad niekur čia nėra prasilenkta. Unex (Gorkis) aprašė SAVO įspūdžius, SAVO savijautą. Ir, svarbiausia - kaltinantys - atkreipkite dėmesį į paaiškinimą (kokiais sumetimais išimate jį iš konteksto?!)
Dalyvis.53 rašė:
Žinoma, aš jokiais būdais nesakau, kad visi etiniai yra tokie ir net nesakau, kad didžioji dalis tokių. O pateiktas gyvenimiškas pavyzdis, tebuvo labai radikalus atvejis. Esu užtikrintas ir jau ne kartą teigiau, kad didžiąja dalimi tai priklauso nuo konkrečios asmenybės ir jokiais būdais ne nuo tipo (nėra nei blogų, nei gerų tipų!).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 87 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 93 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007