Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 11:59

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Geg 2005, 15:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Socionikos universalum? rodo tai, kaip puikiai ? j? ?sikomponuoja dauguma kit? psichologini? teorij?, kaip pvz Maslou poreiki? hierarchijos piramid?. Jos pats pirmasis sluoksniukas apima visas socionin?s sensorikos sritis: poreikiai kv?puoti, miegoti, maitintis, myl?tis, jud?ti, tur?ti pastog? ir nejausti skausmo. Kaip ir peršasi mintis, kad sensorika m?s? gyvenime svarbiausia, kad tie, kas moka geriausiai šiuos poreikius tenkinti, turi daugiausia galimybi? pasiekti savirealizacij?? O gal atvirkš?iai- tie, kas neužsiciklina ties savo sensorika lengviau žengia ? aukštesnius sluoksnius?



Ir apskritai, kas per daiktas ta sensorika?  :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Geg 2005, 16:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Skarlet:



Man patiko Tavo pasakymas apie napajudinama sensoriku nuomone klausimais, kuriais jie turi geros/blogos patirties.  Labai tikslus pastebejimas. Nuomone pakeisti gali tik prieshinga (butinai sava!) patirtis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Geg 2005, 18:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Skarlet raš?:
...Ir apskritai, kas per daiktas ta sensorika?  :wink:




Many?iau, kad sensorika yra sugeb?jimas jausti, ?vertinti ir apvaldyti erdv? ir visus objektus, kurie yra joje bei fizinius procesus, kurie joje vyksta.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Geg 2005, 14:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Bal 2005, 17:23
Pranešimai: 18
Cassandra

Many?iau, kad sensorika yra sugeb?jimas jausti, ?vertinti ir apvaldyti erdv? ir visus objektus, kurie yra joje bei fizinius procesus, kurie joje vyksta.

[/quote
raš?:
[quote]



Puikiai pasakyta Cassandra !!



Sensorika, vistik nera vien tik kunisku poreikiu: miegoti, kvepuoti ir kt. instinktu tenkinimas.

Is savo pozicijos sensorika vadinu harmonijos jautimu, siekimu ir kaip, Cassacndra rase, apvaldymu visame kame: aplinkoje, zmoniu santykiuose, savijautoje tiek fizineje tiek dvasineje. Tam, kad zmogus jaustusi GERAI !





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Geg 2005, 17:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Saky?iau j?s? sensorikos apibr?žimuose dominuoja s?voka ?apvaldyti?. ?domu, ar kada nors sensorikai susim?sto, jog juos supantys žmon?s ir aplinka gali tur?ti ir turi teis? tur?ti kitok? harmonijos, tarpusavio santyki? ir kt. suvokim?? Manau pa?ios aštriausios bendravimo problemos ir kyla d?l šio poreiki? neatitikimo- sensorikai nori apvaldyti, o intuityvai ne visada ir ne visur nori b?ti apvaldomi. Turb?t tik tarp dual? ta pasi?la atitinka paklaus?.  :wink:

Ne veltui min?jau ir k?nišk? poreiki? tenkinim?, nes pvz dauguma mano paž?stam? sensoriki? linkusios ? superaktyv? savo vaik? esmini? poreiki? reguliavim?, netgi iki toki? mano nuomone nukrypim?, kai k?dikis žadinamas vidury nakties ir nori nenori ver?iamas valgyti arba sveiko vaiko sv?rimas prieš ir po kiekvieno valgio ir t.t. K? manot?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Geg 2005, 18:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
granini,

Harmonija zmoniu santykiuose ir dvasine savijauta cia jau ne sensorika, o gryniausia etika.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Geg 2005, 20:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Skarlet:



Ash tikriausiai esu netikusi mama, arba netikusi sensorike, nes man kazhkaip niekad nekilo ideja kelti vaika vidury nakties tam, kad pavalgydinti. ...ir kazhkap tas apvaldymas man neskaniai nuskambejo. Man atrodo, kad sensorikai tiesiog jauchiasi atsakingi uzh kitus, ju komforta, uzh aplinkos harmoninguma.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Geg 2005, 21:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
m2: Visiškai tikusi!

?ia Skarlet pievas m?to. Kelti vaik? vidur? nakties - papras?iausias neišmanymas. Sv?rimas po kiekvieno valgio? ?ia kas per nesamon?. Aš nors ir sensorikas, ta?iau esu už tai, kad valgai K? NORI ir KIEK NORI. Organizmas geriau žino ko tau reikia, o ne kažkokie medik? paistalai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Geg 2005, 21:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Esu intuityvus-loginis tipas - taigi sensorika silpna.  Aš j? tur??iau silpnai ir už?iuopti...

Kaip jau?iuosi? Ogi savotiškai pavydžiu sensorikams to tvirtumo - savaiminio, nerašyto, prigimtinio ŽINOJIMO, kad jie pvz. užima savo erdv? (tame tarpe ir komforto atžvilgiu). Aš gi beveik pastoviai sprendžiu dilem? - "ar turiu tam teis?", "ar nepažeidžiu kito erdv?s". Ramiai ir jaukiai galiu jaustis tik tada, kai man tai LEIDŽIA. Su papildiniu ta problema išsisprendžia - jis nat?raliai pasir?pina ir mano komfortu, mano savijauta.  :happy:



Dar viena mano pastovi dilema - ar turiu teis? liesti? Visais poj??iais gaudau atsakom?j? reakcij?. Jei mano iniciatyva priimtina - vadinasi, tam turiu teis?. Nors... iniciatyva dažniausiai b?na ne mano.



D?l maisto, miegojimo ir kit? "fiziologinio pob?džio" poreiki? - savotiškas paradoksas. Iš vienos pus?s - jie yra tarsi antraeiliai, žemesnio plano. R?pintis jais - tai veltui gaišti laik?, vietoj to, kad užsiimtum pagrindiniais, svarbiausiais dalykais. Ta?iau j? negaudamas jautiesi bej?gis.



Tai štai kas yra sensorikos tr?kumas. Na o buvimas - tikriausiai, reiškia visk? "atvirkš?iai"  :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Geg 2005, 00:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa raš?:
Aš j? tur??iau silpnai ir už?iuopti...
Na ne. Savo ketvirt?j? funkcij? yra sunku ap?iuopti, ?matyti ir pajusti. Tuo tarpu ugdom?j? galima, suprasti ir gaudytis joje. Gerokai sunkiau ja manipuliuoti ir tai daryti gerai. Viskas priklauso nuo geb?jimo lavinti save :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Geg 2005, 02:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Bal 2005, 17:23
Pranešimai: 18
Skaitant apie tuos vaikus, kailis piestu stoja. Cia jau veikia kazkokia manija, o gal isitikinimai, gal ir fobijos............Manau tai galetu visa tai puikiai atlikti ir intuityvios mamytes,  gal net ir su kaupu........"viska darau savo vaiko labo vardan, kad tik jam butu geriau......"  :neutral: 

Taigi,  o kokio tipo mama pati geriausia  ! ?  :wink:

Vis tik sensorika, tai ne kazkokia diktatura ar rezimas, o komforto ir harmonijos siekimas, kaip minejau "visame kame", net jei kito zmogaus ar tipo skonis, poziuris, nuomone, isitikinimai ir t.t. ir t.t. ivairiose sferose skiriasi, nes sensorikui taip pat labai svarbu ir salia esancio zmogaus fizine ir dvasine savijauta, o tuo paciu taip pat islaikyti ( ir/ar sukurti ) gerus santykius su kitu zmogumi, nejauciant abipusio diskomforto, t.y. bet kokiu atveju rasti kompromisa. Sensorikui svarbu, kad ir salia esantysis jaustusi gerai  tiek fiziskai tiek dvasiskai.

Taip kad etika dirba kitoki darba!!!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Geg 2005, 13:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
granini raš?:
sensorikui taip pat labai svarbu ir salia esancio zmogaus fizine ir dvasine savijauta, o tuo paciu taip pat islaikyti ( ir/ar sukurti ) gerus santykius su kitu zmogumi, nejauciant abipusio diskomforto, t.y. bet kokiu atveju rasti kompromisa. Sensorikui svarbu, kad ir salia esantysis jaustusi gerai  tiek fiziskai tiek dvasiskai.


Sutinku. Ta?iau man rodos, kad kiekvienas tipas siekia "kaip geriau". Tiktai kiekvienas veikia iš savo varpin?s, savo poži?riu (myl?k savo artim?, kaip pats save!). Sensorikas tai daro d?l savo ir aplinkini? komforto, savijautos. Etikas - d?l santyki? harmonijos, estetinio grožio.  Logikas - turb?t, d?l teisingumo, tvarkos. Intuitas - galb?t siekia apjungti visa tai ? visum?, rasti derm?.  Nežinau... tik sp?lioju.



Ta?iau man rodos, kad kiekvienas siekia "kaip geriau". Kiekvienas turi motyv? tokiai savo veiklai, tok? supratim?.

Ir jei mums atrodo, kad kitas daro "ne taip", "neteisingai" arba kažko "nedaro, nesugeba" - tai jis papras?iausiai KITOKS. Nat?ralu - kad daro KITAIP nei mes.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Geg 2005, 20:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Va, dabar sensorikos apibr?žimas skamba man priimtinai- kaip atsakomyb?s prisi?mimas už aplinkin?s erdv?s komfort? ir joje esan?i? objekt? geros savijautos. Ui, kaip man nepatinka žodis ?valdyti?.  :confused:



Dar noriu paskleisti ?piev??, nes jos- ne iš kur kitur, bet iš realaus gyvenimo. Nepaž?stu intuityv?, kurie skai?iuot? vaikams maist? mililitrais ar miligramais, neduot? jiems m?sos, nes patys vegetarai, išmest? prieš 5 min nuskust? mork?, jei vaikas jos dar nesuvalg?, nes matote ji jau nebevertinga, o virš?n?- tai vienas t?velis Diuma, kuris augina savo vaik? tiksliai pagal knygoje parašyt? vaiko dienos pavyzd?. Iš ši? gausi? praktini? pasteb?jim? dr?s?iau daryti išvad?, kad sensorikai visgi turi polink? ? tokius nukrypimus. Kas juos lemia dar neišsiaiškinau. Gal baltalogikiai pad?s?  :wink:

A, dar toks praktinis palyginimas: va napoleono tipo konsulas, atvažiuodamas ? švent?, atsiveža alaus statin?, didel? šakot? ir pasako kelis trumpus šiltus sveikinimo sakinukus, kai etinis intuityvas užsako artist? trup? palinksminti sve?ius, o loginis intuityvas pasiruošia ilgiausi? kalb? ir dar paagituoja kokiems nors ?siamžinimo ateities kartoms darbams... Taigi, kiekvienas nori kad b?t? geriau, kaip Liepa gerai pasteb?jo, bet kiekvienas t? g?r? supranta ir kuria kitaip...



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Geg 2005, 14:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
granini raš?:
...sensorikui taip pat labai svarbu ir salia esancio zmogaus fizine ir dvasine savijauta, o tuo paciu taip pat islaikyti ( ir/ar sukurti ) gerus santykius su kitu zmogumi, nejauciant abipusio diskomforto, t.y. bet kokiu atveju rasti kompromisa. Sensorikui svarbu, kad ir salia esantysis jaustusi gerai  tiek fiziskai tiek dvasiskai.

Taip kad etika dirba kitoki darba!!!




Manau, kiekvienas tolerantiskas zmogus nori, kad salia esantis jaustusi visapusiskai gerai.

Bet va cia ir visa esme, koki geruma mato sensorikas, intuityvas, logikas, etikas ir t.t.

Manau fizini komforta labiau sugeba sukurti sensorikai, nes jie labiau jaucia, zino. Kaip ir etikas labiau jaucia nuotaikas, dvasine savijauta. Intravertiskumas, ekstravertiskumas velgi itakoja.

Visgi, kad ir kaip noretu sensorikas logikas, kad jo artimas zmogus gerai jaustusi, kuniskus malonumus jis sugebes pamaloninti, bet kad sugebetu emociskai itakoti, visgi turetu labai pasistengti is savo jautriosios vietos.

Na, o Diumai ir Dreizeriui vienas juokas maloninti artimui kuna ir siela  :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Geg 2005, 15:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Pelene raš?:
Na, o Diumai ir Dreizeriui vienas juokas maloninti artimui kuna ir siela  :wink:


T?siant t? pa?i? tem? apie norus "kaip geriau" ir sugeb?jimus tai pasiekti - b?tina atkreipti d?mes?, kad egzistuoja tarptipiniai santykiai. Nemanau, kad ?ia tik santyki?  :wethics: ar emocij?  :bethics: etikoje yra išimtys - kad persveria tarptipiniai santykiai... Turb?t tas pats gaunasi ir su logika - viename santykyje ji gali paaiškinti, suteikti pagalb?, kitame, atvirkš?iai - užgauti.

Tur?damas stipri? koki? nors funkcij? - tipas neturi manyti, kad VISADA sugeb?s pad?ti ar VISADA veiks teisingai. Kartais savo stipri?j? funkcij? reikia mok?ti pristabdyti - kad "b?t? geriau". Praktiškai, turb?t b?tent stipriosios funkcijos (kuri? veikimo teisingumu pats tipas ?sitikin?s) ir kuria tarptipinius santykius - tiek palankius, malonius, tiek ir skaudžius, konfliktinius.



Pelene, iš Tavo pavyzdžio nesutik?iau, kad pamaloninti siel? Dreizeriui vienas juokas... Pvz. Dono atžvilgiu gaunasi kaip tik atvirkš?iai - Dreizeris iš bazin?s  :wethics: to nesugeba - užgauna, ?žeidžia, žlugdo.

Analogiškai Dostojevskio atžvilgiu ?sivaizduok - ar vienodai maloniai sugeba veikti iš k?rybin?s  :wsensoric: Štirlicas  ir iš bazin?s  :bsensoric: Žukovas...



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 89 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007