Socionikos forumas

Dabar yra 09 Lie 2020, 11:30

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 12:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Manau, kad Globui reikia ATSKIROS temos... nes jis "eina" per visas.
Atsakymus, pamaniau, galima sudėti į vieną temą - gal tada pasidarys aiškiau?

Jau n kartų užsiminiau apie provokacijas... Taigi dar kartą apie tai, kaip atpažinti provokatorius (papunkčiui, kaip mėgsta Globas):
Cituoti:
Iš tikrųjų jų nedomina nė viena iš aptariamų temų. Jiems įdomus pats ginčo procesas. Daugelis provokatorių laiko save gerais psichologais, jiems patinka stebėti besiginčijančius, spėliojant jų reakcijas į tą ar kitą niuansą. Provokatoriai bando daryti visa kas įmanoma, kad tik "pažadintų pašnekove vidinį žvėrį", išprovokavę jo neigiamas emocijas, priverstų nusižengti taisyklėms. Tokiu būdu jie įsitvirtina, dar kartą įrodydami sau, kad yra žmonių žymiai blogesnių, kvailesnių, ir ne tokių tobulų, kaip jie patys.
Paprašius paties Globo argumentuoti savo nuomonę - jis išsisuka, kad "teorija nesidomi", "autoritetų nuomonės nepripažįsta". Tai kaip reikia suprasti? - jis laiko save kompetetingesniu už Augustinavičiūtę, Gulenko, Bukalovą ir kitus? JIE klysta, o Globas ne?


Cituoti:
Nei socioninis tipas, nei žmogaus intelekto lygis neturi įtakos polinkiui į provokacijas, nuo šių faktorių priklauso tik provokacijų vykdymo būdai. Logikai naudoja loginius spąstus, etikai – etines manipuliacijas. Protingi provokatoriai "dirba" subtiliai ir delikačiai, periodiškai išelektrindami atmosferą, ir tuo sudarydami konstruktyvaus dialogo iliuziją, idant neatbaidytų pašnekovų; jie neįžeidinėja, jie preciziškai mandagūs, kurdami sau reputaciją inteligentiškų, išsilavinusių žmonių, "išmintingų mokytojų". Kvaili beveik iškart pereina prie įžeidinėjimų.
Mano nuomone Globas netgi mandagumu nepasižymi - sprendžiant iš to, kokiais epitetais "apdovanoja" pašnekovus.


Cituoti:
Įpratę prie vieno forumo provokatoriai labai nenoriai jį palieka, vėl ir vėl registruodamiesi po eilinio "bano" naujais pseudonimais.
Kiek klonų jau turi Globas? :happy: Kalbasi netgi pats su savim (Globas ir Princesė Žasmina).


Cituoti:
Dažnai juos galima pastebėti, kai jie praranda savęs kontrolę, netikėtame negatyvo žybsnyje, nebūtinai nukreiptame į pašnekovą. Tai yra nuolat slopinamo pykčio savo nenusisekusiam gyvenimui pasekmė.
Ar suvokia patys provokatoriai, koks jų vaidmuo virtualiame bendravime? Dažniausiai - ne. Tai - liga, kuri gydoma arba palaipsniui – turiningu realiu gyvenimu, arba staiga - mygtuku "išjungti".
Tačiau kai žmonės įvairiuose Žemės kampeliuose sėdi prie kompiuterių, ištisai daugelį valandų barškina klaviatūrą, prakaituodami ir nervindamiesi įrodinėja ir įtikinėja, aiškina ir tikslinasi… o pertraukose sugalvoja vis naujų ir naujų argumentų, kad įtikintų pašnekovą savo teisumu, įrodytų savo požiūrio viršenybę, išaiškintų, prisibelstų ir t.t. ir t.t. … Toks laiko leidimas niekuo nesiskiria nuo kompiuterinių žaidimų – didžiulis krūvis psichikai ir labai abejotina nauda.
Turbūt ir Globas nepajėgia suprasti atsakymų jam esmės - "GANA! UŽTENKA! ATSIBODO!"


Cituoti:
Tikriausiai, kiekvienas nuolatinis forumo dalyvis bent kartą buvo įtrauktas į panašias rietenas ir atsimena nemalonų deginančios nuoskaudos pojūtį: "Mane neteisingai suprato!", "Aš juk visai ne tai turėjau omenyje!", "Išpešiojo mano žodžius iš teksto ir suteikė jiems visai kitą prasmę!". Ir jeigu su paprastais pašnekovais panašūs nesusipratimai išsprendžiami greitai, tai provokatorius neduos jums šanso nusiraminti, jis atras vis naujas ir naujas logines, arba kokias nors kitas klaidas jūsų pasisakymuose, neduodamas jums galimybės baigti pokalbį. Panašiuose virtualiuose ginčuose laimi ne tas, kas teisus, arba kas protingesnis, o tas, kas turi daugiau laisvo laiko. O provokatoriai jo turi užtektinai.
Konteksto išpešiojimas, prasmės išvertimas iki "išvirkščiai" - labai būdingi Globui! Tikrai erzina - kai prievartaujama pasiaiškinti už tai, ko nesi sakęs... Joldija sakė: "neįrodinėsiu, kad nesu kupranugaris". Aš noriu pasakyti tą patį.
Galime atsakymus sudėti į vieną temą...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 12:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 926
Miestas: Vilnius
Tiesiog paaiškinu, kad Liepos citatos ar nuomonė su manimi neturi nieko bendro:
1. Mane domina tos temos, kur išryškėja forumo dalyvių tipai ar f-jos.
2. Mane domina ne ginčai, o diskusijos.
3. Man neįdomu stebėti besiginčijančius, besimylinčius ar kitaip savimi užsiėmusius žmones.
4. Manęs nedomina forumo dalyvių emocijos.
5. Kartoju: loginiams nėra būdinga remtis autoritetais, nes jie gali išmastyti daug ką savarankiškai. Į autoritetų nuomonę jie žiūri kaip į vieną iš daugelio.
6. Ir kokiais epitetais apdovanoju forumo dalyvius? Tuo tarpu mane ne kartą buvo pavadinę kvailu, bukaprotišku ir pan.
7. Ir kiek gi klonų aš turiu? Tik 1. Forumo nepalieku, naujais vardais nesiregistruoju.
8. Ką reiškia kalbasi pats su savim? Pr. Žasmina yra meninis projektas. Aktoriaus monologas scenoje irgi yra kalbėjimasis su savimi - tai gal tokius dalykus irgi drauskim ar išjuokim?
9. Liepa forume praleidžia daug daugiau laiko nei aš. Gal tai ypatingai nenusisekusio gyvenimo požymis? Ar gal perdaug laisvo laiko turi?
10. Taip, logines klaidas pastebiu jūsų postuose.
11. Jei kažką viešai parašėte, turėkite omeny, kad galite sulaukti klausimų. Ne visi galvoja taip kaip jūs.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 12:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Liepa, žvelgiant plačiau viskas yra labai paprasta: kai kuriems vyrams suvokti, kad jis yra etinis tipas - nelengva. Kartais tai veda į nevisavertiškumo kompleksą, aišku, pasąmoniniame lygmenyje, ypač jei tai pastiprinama apskritai bendravime su priešinga lytimi, tarkim, jei motina tokį vyrą vaikystėje "tarkavo" dėl nevyriškumo" arba atvirkščiai. Susidūrus su loginėmis moterimis, tokiomis, kaip tu ir aš, tokio asmens nevisavertiškumo komplekso apraiškos užaštrėja, ir iš tiesų, kai toks žmogus plėšosi ir kovoja su tavim ir manim, jis kovoja su savo kompleksu. Ir nieko čia nepadarysi. Arba jis vieną dieną tą savo kompleksą įsisąmonins ir pradės mąstyti racionaliai, arba tas kompleksas pradės jam nuodyti gyvenimą, ir jis kreipsis į specialistą.

Taigi, siūlyčiau į Globą žiūrėti, kaip į asmenybę su šiokiomis tokiomis asmeninėmis problemomis, apsunkinančiomis bendravimą. Kai problemos pradės imti viršų ir trukdyti forumo gyvenimui, bus imtasi techninių priemonių ir tiek.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 12:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 18 Vas 2009, 08:20
Pranešimai: 231
liepa,as reiskiu padeka.turi kas nors jam i akis teisybe pasakyti,ka tik jis gali.nemegstu,kada laiko save protingesniu uz kitus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 12:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 926
Miestas: Vilnius
viktorija rašė:
liepa,as reiskiu padeka.turi kas nors jam i akis teisybe pasakyti,ka tik jis gali.nemegstu,kada laiko save protingesniu uz kitus.
Kur čia ta teisybė? Tai yra tik Joldijos spėlionės. Ji nežino faktų, tik spėlioja.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 14:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Sveiki,

įdomu buvo sulaukti visos šių provokacijų (kai stokojant dėmesio ar neturėjimo ką veikti nei iš šio, nei iš to imtasi peržiūrėti visų forumo dalyvių tipus) bangos pabaigos.

Žinoma, tikriausiai taip ir turėjo baigtis, nors paerzinti patį provokatorių ir nekreipti į jį jokio dėmesio dar bent mažumėlę, mano manymu, buvo įmanoma.

Šiaip visa ši tema jau tokia įkyrėjusi, kad anksčiau ar vėliau reikėtų tam tikrų apsisprendimų.

Visas šias provokacijas siūlau traktuoti pirmiausia kaip reiškinį. Turbūt šis reiškinys yra nulemtas ir asmeninio pobūdžio, t.y. psichologinių, veiksnių, bet taip pat reikia turėti omenyje, kad jam realizuotis palankias sąlygas kuria ir pačios socionikos kaip gana neapibrėžtos teorijos pobūdis. Būtų ši teorija aiškesnė ir konkretesnė, turėtų tikslesnius tipų nustatymo įrankius, tokios provokacijos kaip mat baigtųsi, nes būtų paprasčiausiai visuotinai išjuoktos.

Deja, žmogaus tipo nustatymas - iki šiol komplikuotas procesas, iki šiol priklausantis nuo įvairių subjektyvių aplinkybių, tad galimybių tarpti tokioms provokacijoms ir jų nepamainomiems iniciatoriams yra apstu.

Atsižvelgiant į tai, manau, tinkamiausia būtų priimti tokį sprendimą, dėl kurio įvairiems asmeniškumams liktų kuo mažiau erdvės. Viena iš tokių priemonių galėtų būti gana griežtos taisyklės įvedimas, jog už pakartotinius neargumentuotus ir provokacinius mėginimus pertipuoti kitų forumo dalyvių tipus, toks provokatorius būtų tiesiog šalinamas.

Tokiu atveju galutinis apsisprendimas liktų pačiam provokatoriui. Ir jeigu jis visgi nenustotų skeryčiotis, jam būtų tiesiog be didelių diskusijų parodytos durys.


Tai tiek minčių. Linkėjimai.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 15:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
actekas rašė:
Visas šias provokacijas siūlau traktuoti pirmiausia kaip reiškinį. Turbūt šis reiškinys yra nulemtas ir asmeninio pobūdžio, t.y. psichologinių, veiksnių, bet taip pat reikia turėti omenyje, kad jam realizuotis palankias sąlygas kuria ir pačios socionikos kaip gana neapibrėžtos teorijos pobūdis. Būtų ši teorija aiškesnė ir konkretesnė, turėtų tikslesnius tipų nustatymo įrankius, tokios provokacijos kaip mat baigtųsi, nes būtų paprasčiausiai visuotinai išjuoktos.

Deja, žmogaus tipo nustatymas - iki šiol komplikuotas procesas, iki šiol priklausantis nuo įvairių subjektyvių aplinkybių, tad galimybių tarpti tokioms provokacijoms ir jų nepamainomiems iniciatoriams yra apstu.

Atsižvelgiant į tai, manau, tinkamiausia būtų priimti tokį sprendimą, dėl kuriuo įvairiems asmeniškumams liktų kuo mažiau erdvės. Viena iš tokių priemonių galėtų būti gana griežtos taisyklės įvedimas, jog už pakartotinius neargumentuotus ir provokacinius mėginimus pertipuoti kitų forumo dalyvių tipus, toks provokatorius būtų tiesiog šalinamas.

Tokiu atveju galutinis apsisprendimas liktų pačiam provokatoriui. Ir jeigu jis visgi nenustotų skeryčiotis, jam būtų tiesiog be didelių diskusijų parodytos durys.
Visiškai sutinku su tavo mintimis, Actekai. Dėkui už tokį konstruktyvų požiūrį. Pritariu minčiai, kad galima tipuoti asmenis, kurie to patys pageidauja, bet netoleruojamas tų, kurie žino savo tipus, principinis pertipavimas. Turėtume laikytis nuostatos, kad jei žmogus ateina su savo tipu ir nepageidauja būti pertipuojamas, turėtume gerbti jo nuostatą (net jei ji ir kelia abejonių) ir pertipuoti jį tik tada, kai jis pats to pageidauja ir pageidavimą išreiškia specialiai tam sukurtoje temoje.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 15:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 926
Miestas: Vilnius
Joldija rašė:
Turėtume laikytis nuostatos, kad jei žmogus ateina su savo tipu ir nepageidauja būti pertipuojamas, turėtume gerbti jo nuostatą (net jei ji ir kelia abejonių) ir pertipuoti jį tik tada, kai jis pats to pageidauja ir pageidavimą išreiškia specialiai tam sukurtoje temoje.
Etiniame forume - etinės nuostatos. Viskas labai aišku.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 15:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Kadangi manau, jog yra konkretus poreikis apsibrėžti ir patikslinti forumo taisykles, laukiu kitų dalyvių pasisakymų dėl Acteko išsakytų minčių.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 15:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 926
Miestas: Vilnius
Manau, kad būtinai įveskite šitą taisyklę ir laikykitės. Tuo labiau, kad aš pagrindinių forumo dalyvių tipus nusistatęs, tai man kaip ir neaktualu galimos sankcijos dėl to.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 15:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globai, visų pirma neaiškus ir Tavo paties tipas. Kažin ar pats nesi etinis? Nustatyti sunku, nes pats maskuoji tikrąsias savybes - stengiesi įrodyti stiprią logiką (nors man atrodo, kad ji "neveža" iki EGO bloko, galėtų būti nebent SUPEREGO - turint omenyje jos prikišamą akcentavimą visur). Tokiu atveju ir kitų žmonių tipavimas Tau ganunasi iškreiptas...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 15:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 926
Miestas: Vilnius
Beje, Liepą ir Joldiją tipavau specialiai jų tam tikslui sukurtose temose, jei pastebėjote, taip kad laikiausi tos būsimos taisyklės.
Labai gera taisyklė.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 15:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Globas A rašė:
Beje, Liepą ir Joldiją tipavau specialiai jų tam tikslui sukurtose temose, jei pastebėjote, taip kad laikiausi tos būsimos taisyklės.
Labai gera taisyklė.


OK. Nutipavai. Niekas tavo versijos nepalaikė, o ypač aš. Vadinasi, lieka kaip buvę, kad mano tipas yra :bsensoric: :wlogic: ir daugiau nėra ko prie to grįžti. Kad daugiau niekam pagundų nekiltų, pats laikas tą temą uždaryti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 15:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 926
Miestas: Vilnius
Liepa rašė:
Globai, visų pirma neaiškus ir Tavo paties tipas. Kažin ar pats nesi etinis? Nustatyti sunku, nes pats maskuoji tikrąsias savybes - stengiesi įrodyti stiprią logiką
Liepa, specialiai Tavo tipavimui sukurtoje temoje, į kurią taip buvo kviečiami visi užeiti ir tipuoti, parodžiau, kokios yra tavo stipriosios f-jos. Ne donkichoto ir išvis ne loginio tipo. Jokių priešpriešinių argumentų nebuvo pateikta - tik kažkos etinis nepasitenkinimas. Todėl kol kas nematau rimtų priežasčių į tave žiūrėti kaip į loginį tipą.
Dabar tu pareiški, kad aš neloginis, turbūt, maskuoju tikrąsias savybes. Iš ko aišku, kad maskuoju? Jeigu taip nori, gali imti ir nagrinėti mano tekstus.
Tu sakai, kad aš maskuoju, bet taip ir neaišku ką; tai jei nežinai, ką aš maskuoju, tai iš kur žinai, kad maskuoju?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 15:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 926
Miestas: Vilnius
Joldija rašė:
OK. Nutipavai. Niekas tavo versijos nepalaikė, o ypač aš. Vadinasi, lieka kaip buvę, kad mano tipas yra :bsensoric: :wlogic: ir daugiau nėra ko prie to grįžti. Kad daugiau niekam pagundų nekiltų, pats laikas tą temą uždaryti.
Man rūpi ne palaikymas, bet argumentavimas. Jei nėra argumentavimo prieš - reiškia, argumentų neturima.
Labai bijai, kad kažkas nesusidomėtų tavo tipu?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007