Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 14:34

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 09 Vas 2009, 23:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
sveiki,
ką jūs manot apie ekologišką gyvenimo būdą? Ar patys stengiatės gyventi ekologiškai?
Noriu paklaust ne todėl, kad dabar tarsi madinga yra gyventi ekologiškai. O todėl, kad man įdomu- kokie jūs, bičiuliai ir pažįstami. :smile:

Aišku, reikėtų pakalbėti apie tai, kas tai yra. Na, kad ekologiškiau yra naudoti daugkartinius parduotuvės maišelius, nei plastikinius, kiekvienam aišku. O daugiau?
Ekologiškas gyvenimas labai susijęs su taupumu. Taupome visos žemės elektros išteklius, kai išeidami iš kambario, užgesiname jame šviesą, kai skalbimo mašiną įjungiame tik pilną, kai išvykdami iš namų, išjungiame iš rozečių elektros prietaisus, net tuos, kurių išjungti nebūtina. Kai mašiną plauname ne plovykloje, o su kibirėliu. Kai rūšiuojame šiukšles. Kai parduodame ar dovanojame savo nereikalingus drabužius, kad juos galėtų nešioti kažkas kitas. Kai perkame ar priimame kitų dėvėtus rūbus. Kai kuo mažiau perkame laikraščių, o verčiau spaudą skaitome internete.

Taipogi ekogyvenimas susijęs su mūsų mityba-perkant ekologiškų ūkių daržoves ir vaisius, perkant produktus be konservantų... bei su visa buitimi- yra daug skalbimo priemonių, kuriose neprivaryta kenksmingos chemijos.

Taigi, ar gyvenat ekologiškai? ką apskritai manote apie tokį gyvenimo būdą? ar bent susimąstot apie tai?
pašnekėkim. :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 09 Vas 2009, 23:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Kas liečia mane, tai sakyčiau, dar vis ganėtinai neekologiškai gyvenu. Nerūšiuoju šiukšlių. Netaupau elektros, ir vandenį nelabai taupau.
Tik pradėjau kreipti dėmesį į maistą, į buitinės chemijos priemones. Pasiskaitau etiketes bent jau;)

O ant šios temos užvedė vienas blogas. Vis periodiškai jį paskaitinėju.
Gal ir dar kam bus įdomu...
http://ekogyvenimas.blogas.lt/

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 10 Vas 2009, 00:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
labai gerą temą užvedei :smile:

idėjos prasme, manau, esąs tikrai ekologiškas. šiaip ar taip, jei ir toliau bus nesirūpinama šiais dalykais, pasaulis nusiris bedugnėn. Ir tai gali atsitikti visai greitai (mokslininkai prognozuoja apie 2020 metus, jei ne anksčiau). žaliųjų ideologija politine prasme man taip pat artimiausia. gaila, kad lietuvoje ji kol kas neranda savo nišos.

praktikos prasme, tenka pripažinti, kad kartais elgiuosi neekologiškai. kai kada yra tiesiog tokios aplinkybės: pavyzdžiui, šalia dabartinių namų nėra atliekų rūšiavimo konteneirių, tad viską metu į vieną katilą, nors kai gyvendavau kitose vietose gana kruopščiai tai atrinkdavau (kažkada neseniai šovė idėja pačiam suorganizuoti ir dabartinėje gyvenamoje vietoje tuos konteinerius, tik truputį trūksta tam laiko, bus matyt). maišelius taip pat kartais perku plastikinius (nors medžiaginius ir popierinius (jei perku iki ar rimi) - dažniau, arba viską susidedu į kuprinę, jei po ranka būna). vandens nelabai taupau (mėgstu maudytis - nors kadangi dabar praktiškai kasdien einu į sporto klubą ryte, svarstau ar negeriau pasitenkinti tik dušu tenais - tik nemalonu išeiti laukan nesiprausus). telikų raudonas švieseles ir visa kita kas įmanoma išjungiu, nors irgi ne visada (kartais tiesiog tai užmirštu). kita vertus, kol kas naudojuosi viešu transportu, bet netrukus planuojuos laikytis teises. tiesa, įsigyjant mašiną, tikrai kreipsiu dėmesį, kiek ji taupi ir ekologiška. žodžiu, iš idėjos stengiuosi, bet ne visada tai pavyksta, bet einu ta kryptimi :smile: ir priimdamas bet kokį svarbesnį sprendimą, stengiuosi į tai atsižvelgti. dėl maisto, valgau viską, bet tiesiog natūraliai pastaruoju metu nuo mėsos linkstu link vaisių ir daržovių.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 12 Vas 2009, 00:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
ačiū kad pasisakei, actekai :)

Liepa ir kiti turbūt visai neekologiški, kad tyli :tongue: :wink:

Na, kas liečia perėjimą nuo mėsos prie vaisių ir daržovių, vargu ar tai turi ryšį su ekologija :). na nebent valgai ekologiškai užaugintas daržoves ir vaisius. Beje, apie vaisius. Yra IKI pirkti ekologiški obuoliai. Iš Argentinos :shocked: Keturi kainuoja 9,99. Nu ką aš žinau,kas gali tokius pirkt. :strange: O šiaip,kiek domėjausi, liūdna situacija Kaune. Yra vos pora vietų, kur galima įsigyti ekologiškų vaisių ir daržovių, o mėsos tai ir neradau,kur. :sad:

Konteineriai ir pas mus stovi labai toli, nepatogioj vietoj. Jei būtų arčiau, gal ir parūšiuočiau tas šiukšles. O dabar pas mus jas "rūšiuoja" bomžai. Šiltesniu sezonu jie gyvena mūsų kieme prie konteinerio, atsitempę sofkutes... :neutral: Vienžo, stiklo tarą jie mums atrūšiuoja :smile:

Dėl mašiniuko tai manau, teisingai nusprendei. Galvoju, kad mašina reikalinga ne tiek dėl patogumo, kiek dėl laiko taupymo šiais visuotinio skubėjimo laikais... o va atostogų metu labai sveika ir pėsčiomis prasieiti ar dviračiu pasivažinėti. Įdomu, ar bent kas iš mūsų važinėjas dviračiu... :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 12 Vas 2009, 01:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Cituoti:
Na, kas liečia perėjimą nuo mėsos prie vaisių ir daržovių, vargu ar tai turi ryšį su ekologija :).


ryšis toks, kad mėsai "užauginti" išleidžiama kur kas daugiau anglies dvideginio (metano dujų, matyt, taipogi) nei auginant vaisius, daržoves etc.

nors, šiaip jau, kažkur kažkada skaičiau paskaičiavimus, kad važinėti mašina... yra labiau ekologiška nei vaikščioti pėsčiomis. esą tam tikrą atstumą nueidamas, žmogus sueikvoja daug maistinių medžiagų, kurias gaminant išleidžiama daugiau šiltnamio dujų nei mašina, kuria jis nuvažiuotų tą patį atstumą. žinoma, tai labiau panašu į spekuliacijas, bet mąstymas šiaip įdomus.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 12 Vas 2009, 10:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža, kutini (budini)? :wink: Man dabar "rugiapjūtė", tyliu dėl užimtumo.... Na, bet gerai jau...

Pas mus pireš keletą metų stovėjo tie spalvoti konteineriai rūšiavimui. Bet, matyt, nepasiteisino, nes juos greitai "nuėmė". Šiuo metu niekur aplinkui, netgi tolėliau, nematau jų. Bomžai noramlius konteinerius irgi nuolat apeina - kažko ieško, kažką randa. Šį rudenį turėjau išmesti daug makulatūros - tai ranka nekilo mesti konteinerin, padėjau tvarkingai maišeliuose šalia. Na, gal kas sugalvos pritaikyti...

Vaikštau pėsčia (iki darbo apie 300 metrų). Ir šiaip mėgstu pasivaikščiojimus, jei galiu (neskubu ir gražus oras, nenešu sunkiai) einu pėsčiom. Kažkada skaičiavom, kad iki 10 km dienai man visai normalu. O troleibusai gi irgi ekologiškas transportas, ar ne?

Drabužius mėgstu natūralius (medvilnę). Vilna vistiek būna su sintetikos priemaiša dėl praktiškumo. Žinoma, nesu fanatikė, tai nėra joks principas. Mėgstu ir kur galiu rinktis, renkuosi natūralumą.

Maistas... Tikrai ekologiškas maistas yra brangus. Perku ne iš tų lentynų... Vengiu tiktai visokio greito maisto ir "sintetinių" produktų. Turiu omenyje konditeriją, kurios galiojimo laikas pusė metų ir net daugiau ir pan. "stebuklus".
Mūsų darbe pasikeitė valgyklos komanda. Dabar dirba toji, kuri prieš metus dirbo "Do-re-mi" (Vilniuje prie Konservatorijos). Gamina labai skaniai ir įvairiai (vilniečiai turi žinoti). Pietauju darbe visada. Namie irgi šiuo metu dažniau ruošiu normalų maistą - padaugėjo šeiminykščių (ramiai! - visi jau suaugę). :tongue: :happy:

Namie padaugėjo įvairios elektronikos... tai turbūt užskaitysite kaip ekologijos griovimą. Bet man - dzin. Man labiau nepatinka, kai rūko apatiniame balkone (net naktį). Kai neįimanoma vėdinti kambario pravertu langu (šiltu metų laiku) - tai man didžiulė psichologinė ir fizinė prievarta negauti gryno oro gurkšnio. Va čia tai neekologija!!!

Tiek...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 13 Vas 2009, 17:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa, aha, provokuoju įsitraukti į diskusiją :wink:

Su tuo popierium priminei: pas mus dažnai ant laiptinių kabina užrašus, kad kažkurią dieną surenka makulatūrą ir keičia į tualetinį popierių. Bet aš vistiek išmetu, nes tas popierius būtų man per prastas :oops: , turbūt tas pats pigiausias. :strange:

Dėl maisto... pas jus Vilniuje yra geresnė situacija. Užupyje būna ūkininkų turgelis, kur atveža tikrai ekologiškos produkcijos. Organizuojamos ūkininkų mugės. Visa tai palaiko meras, tai todėl. O pas mus tokie dalykai neprigijo :sad:

Troleibusai varomi elektra. Elektros vartojimas kenkia irgi gamtai :). Ekologija čia tik tame, kad oro neteršia. O šiaip, pilnai ekologiškos transporto priemonės tai varomos visokiais ten biokurais. :smile: Nors vėlgi, tą biokurą kad išgauti, irgi vykdomi tam tikri gamybiniai procesai, kur vartojamos įvairios medžiagos, elektra ir t.t....

Su rūkymu ir pas mus problema, visi dūmai ateina į balkoną, net nesusigaudau, iš kur. Gal visi aplink čia rūko.. :strange:

Actekai, nu įdomi teorija apie vaikščiojimo žalą ekologijai, smagus toks tinginių pasiteisinimas :happy:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 14 Vas 2009, 00:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Solanža rašė:
Troleibusai varomi elektra. Elektros vartojimas kenkia irgi gamtai :). Ekologija čia tik tame, kad oro neteršia. O šiaip, pilnai ekologiškos transporto priemonės tai varomos visokiais ten biokurais. :smile: Nors vėlgi, tą biokurą kad išgauti, irgi vykdomi tam tikri gamybiniai procesai, kur vartojamos įvairios medžiagos, elektra ir t.t....


pats elektros vartojimas nėra toks siaubingas dalykas. bet kokiu atveju, šiais laikais jis tiesiog neišvengiamas, nors kažkuri šeima bandė (ir, regis, jiems pavyko) išgyventi viename iš JAV didmiesčių (ar tik ne New Yorke) visai be elektros.

šiaip ar taip, elektroninis viešasis transportas yra ekologinis sprendimas, nes gali ženkliai sumažinti degalais varomų automobilių skaičių mieste. kita vertus, pasaulyje vis populiarėja ir individualūs elektroniniai automobiliai (Danijoje netgi jau pradedama įrengti stotis, kur galima per trumpą laiką pasikrauti automobilio baterijas).

svarbu tik, kad elektra būtų vartojama taupiai, o ji pati būtų gaminama švariai (t.y. nedidinant šiltnamio dujų emisijų, skatinančių klimato kaitą). tam tinka saulės, vėjo, kitų atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas, bei branduolinė energija.

tuo tarpu biokuro naudojimas turi tam tikrų niuansų. pavyzdžiui, rapsų ar kitos panašios kultūros biokurui gaminti būtini dideli žemės plotai. tokių vadinamųjų "automobilių ganyklų" išplitimas gali ne tik pakelti maisto kainas, bet ir apriboti miškų plitimą (išsaugojimą), kas yra ne ką mažiau svarbu klimato kaitai įveikti. tad čia yra ir pliusų, ir minusų.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 18 Vas 2009, 10:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Aš vis paklausau ekonaujienas per m1. Šiandien sakė, kad jau gaminamas ekologiškas vynas. T.y. vynuogės auginamos, nenaudojant chemikalų. Tačiau į jį vistiek dedami konservantai, nes kitaip neišsilaikytų.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 19 Vas 2009, 00:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
esu tokio kaip tik prieš kurį laiką nusipirkęs :smile: balto, itališko.

tai, kai būsi vilniuje :wink: , pavyzdžiui, pirosmanio parodos pažiūrėti :smile: ar kokiais kitais reikalais, tai nepasididžiuok, užsuk. sykiu galėsim paragauti :wink:

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 19 Vas 2009, 13:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
actekas rašė:
esu tokio kaip tik prieš kurį laiką nusipirkęs :smile: balto, itališko.

tai, kai būsi vilniuje :wink: , pavyzdžiui, pirosmanio parodos pažiūrėti :smile: ar kokiais kitais reikalais, tai nepasididžiuok, užsuk. sykiu galėsim paragauti :wink:


gerai, jeigu išlaikysi :wink: :happy:
nors balto vyno kaip sykis nelabai aš mėgstu, bet ko nepadarai žmogus, vedamas smalsumo.. :tongue:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 21 Vas 2009, 13:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
Solanža rašė:
Kas liečia mane, tai sakyčiau, dar vis ganėtinai neekologiškai gyvenu. Nerūšiuoju šiukšlių.
Nu tikrai: šiukšlių nerūšiuoji, į rinkimus nevaikštai, žodžių tam tikrą socialinį apsileidimą fiksuojame :mrgreen: :mrgreen:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 22 Vas 2009, 17:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas A rašė:
Solanža rašė:
Kas liečia mane, tai sakyčiau, dar vis ganėtinai neekologiškai gyvenu. Nerūšiuoju šiukšlių.
Nu tikrai: šiukšlių nerūšiuoji, į rinkimus nevaikštai, žodžių tam tikrą socialinį apsileidimą fiksuojame :mrgreen: :mrgreen:


o tu neišėjai? :tongue:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 23 Vas 2009, 14:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 18 Vas 2009, 08:20
Pranešimai: 231
tema labai aktuali.nors man atrodo zmogus arba ekologiskas,arba ne.galvoju dzekai gimsta su ta ypatybe.rupintis ekologija.as net per rinkimus israelyje balsuoju uz zaliuosius.taupau vandeni.man net gaila ismesti drabuzi,nes padaryti ji buvo panaudota energija ir dar daug visko.o zaluma man teikia pasitenkinima ,negaliu rauti ir naikinti zoliu ir gyvutu taip pat.man atrodo kiekvienas vabaliukas turi teise egzistuoti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekogyvenimas
StandartinėParašytas: 24 Vas 2009, 18:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
viktorija rašė:
tema labai aktuali.nors man atrodo zmogus arba ekologiskas,arba ne.galvoju dzekai gimsta su ta ypatybe.rupintis ekologija.as net per rinkimus israelyje balsuoju uz zaliuosius.taupau vandeni.man net gaila ismesti drabuzi,nes padaryti ji buvo panaudota energija ir dar daug visko.o zaluma man teikia pasitenkinima ,negaliu rauti ir naikinti zoliu ir gyvutu taip pat.man atrodo kiekvienas vabaliukas turi teise egzistuoti.


ko gero tu teisi, Viktorija, kad džekams būdinga rūpintis ekologija, dėl jų stiprios :blogic:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007