Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 18:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 149 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 13 Lap 2008, 01:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Trauka ne visada priklauso nuo akių vertinimo... Būna, kad lemia nematomi (t.y. ne išorės, ne išvaizdos) dalykai.
Galima juk pasakyti, žmogus traukia - todėl jį pradedame laikyti gražiu ("įsižiūrime").
Arba - "bjaurus grožis". Vadinasi, disonansas tarp išvaizdos ir vidaus.
Ilgainiui, įgaunant patirties - jau iš karto "įpakavimas" (koks jis bebūtų) nebeapgauna...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 13 Lap 2008, 12:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Liepa rašė:
Trauka ne visada priklauso nuo akių vertinimo... Būna, kad lemia nematomi (t.y. ne išorės, ne išvaizdos) dalykai.
Ilgainiui, įgaunant patirties - jau iš karto "įpakavimas" (koks jis bebūtų) nebeapgauna...
1. Sakyčiau, kad išvaizdos ir vidinių dalykų (bent jau iš pradžių) žmogus gali netgi tinkamai neatskirti. Vystantis santykiams išvaizdos reikšmė mažėja, o vidinių dalykų - didėja.
2. Tai ne tiek patirties, kiek nusiteikimo klausimas. Jei išvaizda visai nerūpėtų, tai žmogus turėtų žavėtis labai skirtingos išvaizdos žmonėmis, bet aš nelabai pastebiu, kad taip būtų. Vieniems patinka kuklesnė išvaizda, kitiems - efektingesnė, ir didelių čia pasikeitimų metams bėgant nepastebiu nei savyje, nei kituose. Kai sakoma "man nerūpi kito išvaizda", tai reikėtų suprasti "man patinka kuklios išvaizdos žmonės".
Kita vertus, patirtis nebūtinai reiškia kito išvaizdos ignoravimą. Patirtis reikštų, visų pirma, savo pojūčių, potraukio ir pan. dalykų pažinimą. Atradus savąjį "kodą" galima labai aiškiai susigaudyti kas patinka, kas ne. Kiekvienam tas kodas vis kitoks. Tada nebereikia nei kažką ignoruoti, nei kažko pridėti. Nei svaigti nuo žvaigždžių ar turtingų ar jaunų ar protingų ar linksmų ar veiklių ar šviesiaplaukių ar su jumoru ar visus paminėtus ignoruoti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 13 Lap 2008, 13:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Kalbant apie "kodą", tai man patinka efektingos išvaizdos merginos. Buvau bandęs tai neigti sau pačiam, domėtis kukliomis, vidiniais pasauliais ir pan., bet savęs neapgausi ir neperkalbėsi :smile: Kiek man yra tekę draugauti, tai beveik visos ir buvo efektingos - nuotraukų dėl suprantamų priežasčių nepridedu. Kadangi pats nesu nei efektingos išvaizdos, nei labai iškalbus, tai dėl to sumažėja mano galimybės susirasti tokią, kuri man patinka. Bet, kaip sakoma лучше меньше, да лучше - geriau mažiau, bet geriau :smile:

Лучше меньше, да лучше
Так в 1923 году В. И. Ленин озаглавил свою замечатель­ную статью о мерах, которые необходимо было принять для укрепления и улучшения советского государственного аппарата. Слова эти оказались столь многозначительными и вес­кими, были так удачно найдены, что скоро из простого за­главия превратились в настоящее крылатое слово со значе­нием: качество может быть важнее количества.
:smile:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 13 Lap 2008, 13:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas A rašė:
2. Tai ne tiek patirties, kiek nusiteikimo klausimas. Jei išvaizda visai nerūpėtų, tai žmogus turėtų žavėtis labai skirtingos išvaizdos žmonėmis, bet aš nelabai pastebiu, kad taip būtų. Vieniems patinka kuklesnė išvaizda, kitiems - efektingesnė, ir didelių čia pasikeitimų metams bėgant nepastebiu nei savyje, nei kituose. Kai sakoma "man nerūpi kito išvaizda", tai reikėtų suprasti "man patinka kuklios išvaizdos žmonės".
Kita vertus, patirtis nebūtinai reiškia kito išvaizdos ignoravimą. Patirtis reikštų, visų pirma, savo pojūčių, potraukio ir pan. dalykų pažinimą. Atradus savąjį "kodą" galima labai aiškiai susigaudyti kas patinka, kas ne. Kiekvienam tas kodas vis kitoks. Tada nebereikia nei kažką ignoruoti, nei kažko pridėti. Nei svaigti nuo žvaigždžių ar turtingų ar jaunų ar protingų ar linksmų ar veiklių ar šviesiaplaukių ar su jumoru ar visus paminėtus ignoruoti.

Kai kuriems žmonėms, taip turbūt ir yra...
Tačiau man būtent NĖRA išvaizdos kriterijų patikimui/nepatikimui. Man iš tikrųjų patinka labai skirtingos išvaizdos žmonės. Tuo (vardindama patinkančius žmones) stebindavau drauges jau mokykliniame amžiuje. Stebindavau ir save (kol nesupratau, kad orientuojuosi į vidines savybes): bandydavau vardinti, kokie bruožai patinka - o, žiūrėk, "išsirinkdavau" visai priešingais bruožais pasižymintį vaikinuką... Man "neegzistuoja" nei ūgis, nei plaukų ar akių spalva, nei kūno kompleksija... Va tik akys (bet ne jų spalva ar forma) "kalba" - jos turi būti geros ir nuoširdžios (jos svarbu pasirinkimui). Juk akys - sielos veidrodis!
Su pussesere žaisdavom žiaidmą - iš nuotraukų spėliodavau nėkart realiai nematyto žmogaus charakterį (tai dažniausiai būdavo jos klasiokai ar pažįstami). Irgi akys būdavo pagrindinis "objektas". Beje, sekdavosi atspėti visai neblogai...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 13 Lap 2008, 14:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Liepa rašė:
Man "neegzistuoja" nei ūgis, nei plaukų ar akių spalva, nei kūno kompleksija... Va tik akys (bet ne jų spalva ar forma) "kalba" - jos turi būti geros ir nuoširdžios (jos svarbu pasirinkimui). Juk akys - sielos veidrodis!
Išvardytame sąraše man egzisuotja tik kūno kompleksija kaip tam tikras patrauklumo kriterijus.
Šiaip jau geras žmogus - ne profesija. Jausti potraukį žmogui tik dėl to, kad jis geras - kažkaip keista. Grynai kaip asmenybė dėl to gali imponuoti, bet kaip partneris - tikrai ne.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 13 Lap 2008, 14:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
O apskritai man nuo tų kalbų apie akių grožį ima juokas. Pvyzdžiui, vėpso koks stuobrys į iškirptę ir aiškina: "Kokios gražios tavo akys". :smile:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 13 Lap 2008, 15:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Labiausiai ir krinta į akis, erzina tas neatitikimas - tarp vidinių motyvų, paskatų kontaktui ir dalykų, kurie įgarsinami žodžiais. Falšo nepaslėpsi - būtent akys jį ir išduoda.
Kaip kriterijų minėjau akių nuoširdumą (o kalbos "padargas" liežuvis - gi kaulo neturi - galima juo vizginti kaip į durną galvą šauna).
Iš kitos pusės - vyriškos "medžiotojo" prigimties nepaslėpsi. Tik yra santūrūs vyrai, kurie geriau patyli (kalba tik akys). Ir yra vyrai "blevyzgos"... Gal kai kurioms ir imponuoja tas saldžių komplimentų (greičiau susijusių su "medžiotojo" tikslais, negu su realybe) sakymas. Bet dalį moterų (ir mane tame tarpe) - tokie falšyvi dalykai iškart atstumia.
Yra ir moterų visokių... Kiekviena, matyt, pabrėžia tai, ką laiko savyje esant verta dėmesio (kai kurioms tai - iškirptė) :tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 13 Lap 2008, 16:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Moters grožis juk - ne nuodėmė! Imkim, pvz., Sofi Loren - demonstruoja grožį su išmintimi!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 13 Lap 2008, 16:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Liepa rašė:
Moters grožis juk - ne nuodėmė! Imkim, pvz., Sofi Loren - demonstruoja grožį su išmintimi!
Mat kaip pokalbis pasisuko! Gal įdėti iš interneto to "išmintingo" jos grožio pavyzdžių? :tongue:
Liepa, nereikia iš pat pradžių užsiimti tokios kraštutinės pozicijos, t. y. kad išvaizda yra niekas, tai paskui nereikės savo pozicijos koreguoti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 13 Lap 2008, 17:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Eilinis nesusišnekėjimo niuansas...
Norėjau pasakyti, kad Sofi Loren grožis neužgožia jos išminties. Žmonės visvien pastebi jos išmintį - neabejotinai. Ta prasme - grožis ne nuodėmė, ne minusas.

Yra žmonių, kurie demonstruoja vien išorinį grožį. Kai kam jie gražūs. Tačiau ne visiems. Vertinantiems vidinį grožį - tokie "išsicackėliai" atgrąsūs... Šiuo atveju grožis - kaip tik gaunasi minusas (gražus įpakavimas, o viduje puvėsiai)

Galų gale aš teigiau, kad išorinis grožis nevaidina pagrindinio kriterijaus vaidmens. Išorinis grožis neapgauna.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 14 Lap 2008, 01:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Globas A rašė:
O apskritai man nuo tų kalbų apie akių grožį ima juokas. Pvyzdžiui, vėpso koks stuobrys į iškirptę ir aiškina: "Kokios gražios tavo akys". :smile:


Galbūt jis tiesiog žvairas... :strange: Arba tavo iškirptės pernelyg aukštos...Kad net akių lygį pasiekia.

:happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 14 Lap 2008, 04:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
Liepa, nereikia iš pat pradžių užsiimti tokios kraštutinės pozicijos, t. y. kad išvaizda yra niekas, tai paskui nereikės savo pozicijos koreguoti.


Liepa - Don Kichotė, todėl jai iš tiesų ne išorė - pagrindinis kriterijus. Labai patiko pasakymas, kad gali patikti visai skirtingi žmonės.

Tau kaip Dreizeriui tas, aišku, mažiau suprantama, kaip galima pradėti žavėtis žmogumi nuo vidaus savybių, ir tai vadini "kraštutine pozicija", nors šiaip ji anaiptol tokia nėra.

Bet tuo ir gražus tas pasaulis, kad tiek galvų, tiek nuomonių :smile:

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 14 Lap 2008, 11:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Jei tu miegotum ramiai ir vidury nakties neatsibustum (tik dėl tau žinomų priežasčių), tai nuo to būtų tik geriau :tongue:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 14 Lap 2008, 11:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
:happy: :happy: :happy: :happy: Actekas, man rodos, rašė vidury dienos.... :wink:
(neužmiršk, Globai, kad Žemė apvali, o ne plokščia)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Blyn, gyvenimas išties ypatingas yra
StandartinėParašytas: 14 Lap 2008, 11:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Liepa rašė:
Eilinis nesusišnekėjimo niuansas...
Norėjau pasakyti, kad Sofi Loren grožis neužgožia jos išminties. Žmonės visvien pastebi jos išmintį - neabejotinai. Ta prasme - grožis ne nuodėmė, ne minusas.
Galų gale aš teigiau, kad išorinis grožis nevaidina pagrindinio kriterijaus vaidmens. Išorinis grožis neapgauna.
1. Žmonių, kurie yra ir protingi, ir gražūs, yra pakankamai, tačiau tai nereiškia, kad jų protas visur ir visada nustelbia jų grožį.
2. Buvo bandoma teigti, kad išorinis grožis nevaidina (ar turėtų nevaidinti) jokio vaidmens, bet visgi vaidina.
Čia vyksta ne nesusišnekėjimas, bet diskusija tarp žmogaus, kuriam labai svarbu jo išankstinės nuostatos (Liepos) ir žmogaus, kuris nemano, kad į pasaulį reikia žvelgti per savo nuostatų prizmę (manęs). Kuo mažiau apriboji savo matymo lauką, tuo daugiau matai.


Paskutinį kartą redagavo Globas A 14 Lap 2008, 11:20. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 149 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 145 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007