Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 00:12

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: "Tvarkingumo pedantiškumas" ir socioniniai tipai
StandartinėParašytas: 31 Kov 2009, 18:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Prisipažįstu, kad man kartais reikia "įspirti", kad pakelčiau "tą vietą" :tongue: ir eičiau tvarkytis :happy: (Bet turbūt, atlikti tą veiksmą su jumoru - tada neužsigaunu).

Bet štai iš jūsų pavyzdžių jau matau, kad :bsensoric: mane veiktų netgi labai nevienodai.
Tirpi rašė:
po poros valandu ikalbinejimo vienas is musu pradeda tvarkytis su tokia gyvenimu nepatenkinta israiska , kad kitas pasijaucia nemaloniai ir pats isijungia i tvarkos daryma.
Šitaip man nepatiktų - tai jau neverbalinis moralizavimas, na tarsi bežodis keiksnojimas (tu, tinginių panti! - per tave turiu aukotis). Suvokčiau panašiai kaip spaudimą, netgi agresiją mano atžvilgiu. Būdavo amžinos problemos, kai Mama (įtariu, Hekslis, gal klystu...) tylomis imdavo tvarkytis už mane. Skubėdavau kuo greičiau nutraukti tą "neverbalinį moralizavimą" - o perimdavau tvarkymąsi tikrai "atžagariomis rankomis", kaip papuola, kad tik greičiau. O paskui pati nekęsdavau tos "tvarkos" - nebūdavo pasitenkinimo, džiaugsmo.
Žukovas, man rodos, organizuoja aplinkinius su optimistine gaidele. Prisimenu Tėtį, kuris mėgdavo organizuoti aplinkinių kaimynų vaikus tai kaimo kelio duobėms užlyginti, tai nugenėtoms šakoms sudeginti ir pan. Mėgo skirstyti "įpareigojimus" ir visi dūgzdavo kaip bitutės... Programinė :bsensoric:
Tirpi, tiktai neįsižeisk - tiesiog nusakau kaip jaučiasi nedualas (ir neviktimas)... Jūsų atveju (Napas+Napas) galbūt gaunasi, kad abu "ridena" ir nėra kuris "traukiasi" (kaip būtų dualo atveju).

Diuma su :bsensoric: veikia iš pasąmonės ir neįkyriai. Kažkaip moka paskatinti parodydamas būsimo jaukumo komfortą - ir suvilioja džiugia perspektyva. Noras padėti jau kyla iš manęs (AŠ apsisprendžiu!) :wink: Sakyčiau, iš ribojančiosios funkcijos poveikis tikrai yra labai švelnus. (Aš irgi (su 7-ąją :wintuition: ) negaliu spausti, jei žmogus pvz. nors menkiausiu ženklu parodo neturįs laiko DABAR - man tai rankinis stabdis!)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: "Tvarkingumo pedantiškumas" ir socioniniai tipai
StandartinėParašytas: 31 Kov 2009, 20:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Rgs 2008, 15:41
Pranešimai: 191
As pati suprantu, kad musu santykiuose yra labai daug trukumu, kaikuriuos is ju net butu geda vardint.. bet po tiek laiko jis man jau ne tik meile, bet ir brolis, vaikas.. viskas viename.
Ir is tiesu tas suruges veidas labiau veikia ne taip kaip keiksnojimasis be zodziu.. o privercia susimastyt "kaip as bjauriai elgiuosi, reikia jam padet" na sunku paaiskinti, bet mano napas kazkaip taip sugeba.

Su Balzaku puikiai jautesi tas 'ridena' ir 'traukiasi', bet... man atsibodo...

Ir is vis, mano nuomone, santykiai yra perdaug keblus dalykas, kad taip lengvai nusprest butent tam tikrus kiekvienam zmogui tinkancius ir ne tipus... daug kas priklauso dar ir nuo auklejimo. Dualams gal lengviau sekasi pasiekti tam tikra rezultata, taciau, tai nereiskia, kad dualai maziau pyksis negu nedualai...

_________________
Take all your problems
And rip 'em apart
Carry them off
In a shopping cart


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: "Tvarkingumo pedantiškumas" ir socioniniai tipai
StandartinėParašytas: 31 Kov 2009, 22:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Tirpi rašė:
Ir is vis, mano nuomone, santykiai yra perdaug keblus dalykas, kad taip lengvai nusprest butent tam tikrus kiekvienam zmogui tinkancius ir ne tipus... daug kas priklauso dar ir nuo auklejimo. Dualams gal lengviau sekasi pasiekti tam tikra rezultata, taciau, tai nereiskia, kad dualai maziau pyksis negu nedualai...


Būtent. Žmogiški santykiai - labai sudėtinga sfera, socioninis santykis juose - tik viena iš sudedamųjų dalių.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: "Tvarkingumo pedantiškumas" ir socioniniai tipai
StandartinėParašytas: 31 Kov 2009, 22:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Tirpi rašė:
Ir is vis, mano nuomone, santykiai yra perdaug keblus dalykas, kad taip lengvai nusprest butent tam tikrus kiekvienam zmogui tinkancius ir ne tipus... daug kas priklauso dar ir nuo auklejimo. Dualams gal lengviau sekasi pasiekti tam tikra rezultata, taciau, tai nereiskia, kad dualai maziau pyksis negu nedualai...
Pilnai sutinku, kad ne viskas priklauso nuo socionikos. Juk tipai - tai tam tikri "etalonai", supaprastinti schematizuoti "modeliai", o kiekvienas žmogus realiai ir daug įvairesnis, ir unikalesnis, ir jo elgsena nėra mechaninė ar refleksinė.

Sugyventi galima su įvairiais tipais. Tik vienu atveju gal geriau bendradarbiauti, padėti "augti"; kitu - būti labiau savarankiškiems, turėti savo veiklos barą; trečiu - neliesti tam tikros srities (pvz. buityje turėti ateinančią "tvarkytoją"); ketvirtu - bendrauti per tam tikrą veiklą ir didesnėje grupėje (pvz. gausi šeima su vaikais). Ir mes arba surandame būdą būti kartu, arba ne... Svarbiausias dalykas - abipusiškai suprasti ir priimti žmogų tokį, koks jis yra. Na, tarkim, kad nekaltint Hamleto už emocionalumą, o Džeko, kad nemoka ilgai ilsėtis ir jam reikia veiklos... O pats blogiausias dalykas - bandyti pakeisti, perlaužti į tokį, "kokio man reikia". Na va taip maždaug įsivaizduoju. Bet čia jau nukrypimas nuo temos...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: "Tvarkingumo pedantiškumas" ir socioniniai tipai
StandartinėParašytas: 19 Bir 2010, 02:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
Aš asmeniškai nejaučiu tvarkos poreikio. Tvarkausi dėl kitų :svečių, aplinkinių ir pan. Kadangi visi šeimos nariai sensorikai nuo pat vaikystės gaudavau daug pastabų ,kad esu labai netvarkinga .Bet su laiku išmokau tą tvarką simuliuoti.Jaučiu pareigą išblizginti viską jei žinau ,kad kažkas ateis, dažnai žmonės susidaro klaidingą ir net priešingą įspūdį apie mano tvarkingumą. Problema ta ,kad net jei ir idealiai susitvarkau ,negaliu jos palaikyti ilgai ,ateina kita diena ir vėl apsiverčiu.
Mano draugas štirlis dar iki šiol galvoja ,kad aš tvarkinga.Tiesa, tai man kainuoja pastangų.
Viena mano pažįstama ,kuri ,spėju, jeseninas, sako :"O , aš šiandien visą butą išlaižiau ,galiu pasikviest į svečius.." O aš ateinu ir galvoju :"ir ji tai vadina tvarka??"
Stengiuosi aprangą prižiūrėti nors įžvalgi akis ,beabejo, pastebėtų, kad ir batai mano ne visada nublizginti ir neaiškių pūkų ant palto rast galima
Visgi ,mano nuomone, namų ruoša -laiko švaistymas, tai nesibaigiantis ciklas,kuris tik dar labiau primena sizifo situaciją. Mano močiutė tvarkinga iki patologijos, kiekviena dieną valo nebūtas dulkes ,siurbia,
ir apie žmogų sprendžia pirmiausia pagal valyvumo laipsnį.Bet ar gi tai ne vergovė?ir kas iš to?Kitą dieną vėl dulkės iškris
Nekalbu apie kraštutinumus ir žmones apskretėlius, bet manau ,kad aukoti tam didžiąją dalį laisvalaikio tiesiog neapsimoka.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 115 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007