Socionikos forumas

Dabar yra 20 Bal 2024, 01:40

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 122 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2007, 11:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia raš?:
Smilga raš?:
?domu. Skaitydama neradau nei vieno pasisakymo, kur žmogus mielai priimt? ? savo erdv? menkai paž?stamus žmones ir leist? jiems ten laisvai elgtis, kilnoti daiktus. Ar kokiems nors tipams yra b?dinga priešingos savyb?s?
Smilga, be abejo - aš pvz. iš t?, kur aprašei. Man tas kaip tik malonu - jau?iasi didesnis artumas su žmogumi.





Man kažko kyla abejoni?, ar tu, Nadia, taip jau visk? ir leidi tiems menkai paž?stamiems žmon?ms. :strange: Kilnoti daiktus, pvz.



Kadaise pas mane pusmet? gyveno viena gera draug?. Na tiesiog pasak?, kad neturi kur eiti, susipyko su broliu, su kuriuo dviese gyveno. Visumoj gyvenom mes gražiai ir draugiškai, jos invazijos ? savo teritorij? nejutau. Ta?iau buvo atvejis, kai ji vien? dien? pertvark? vis? sekcij? tam kambaryje, kuriame gyveno. Ten buvo lentynos su knygomis ir su puodeliais. Ji sud?liojo taip: pus? tos pa?ios lentynos- knygoms, pus?-puodeliams. Man tai pasirod?...hmz...keista, nepriimtina, negražu:). Tai t? pa?i? dien? nieko nesakius, kai ji buvo darbe, ?miau ir perd?liojau visk? taip, kaip buvo. :smile: Nebuvo joki? konflikt?, priekaišt? ar moral? iš mano pus?s. Tiesiog atsta?iau daiktus ? savo vietas. Ta?iau po šiai dienai atsimenu t? ?vyk? kaip nemalon? šok?, kur? patyriau, pama?iusi nauj?j? tvark?.



Nors dabar galvoju: jeigu tai b?t? mano papildin? ar kitas žmogus, kuris gerai jau?ia erdves, daikt? išd?liojim? jose, gal ta nauja tvarka man b?t? pasirodžiusi graži, skoninga, ir aš b??iau visai neprieštaravusi? :strange::smile:


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2007, 11:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
liutauras raš?:
Nadia raš?:
Liepa:

O jeigu aš neleidži? žmogui savivaliauti, gali b?t tik viena priežastis - reiškia aš bijau, kad jis pamatys (sužinos) kažk?, d?l ko man bus g?da. Pvz. kažkur yra nešvaru :).


Man atrodo, kad cia gan neblogas baltos sensorikos kaip skaudzios funkcijos pasireiskimas. Cia siaip toks pastebejimas.




Liutaurai, na, gal neb?tinai. :strange: Gal tai aukl?jimo ?diegta gali b?ti, kad d?l nešvarum? turi b?ti g?da, ar pan. Žinau vien? hamlet?, kuriam "iki lemput?s" tas faktas, kad visos sekcijos lentynos yra po storu dulki? sluoksniu, keptuv?s, puodai- taukais apaug?. Man asmeniškai tas atrodo klaikiai. Tuo tarpu pas t? žmog? spint? viduj, kur drabužiai, batai- ideali tvarka. Sunku net suvokti tok? selektyv? tvarkos supratim?... Bet g?d? kad d?l to jaust? tikrai nepasteb?jau. Gal ?ia ir lyties faktorius? Iš moters tarsi ir tikisi visuomen? didesnio tvarkingumo. :strange:


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2007, 22:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Solanža, man irgi kyla abejon?s :smile:.

Bet negaliu prisimint nei vieno atvejo, kad sve?iai leist? sau perdaug. Na nebuvo taip. Išskyrus vien? - kai draug? pamat?, kaip pas mane netvarkinga, pasibais?jo ir prad?jo tvarkytis (bet jos atvažiavimas buvo visai netik?tas).

O jeigu perstatyt? kažk? savavališkai - aišku man nepatikt?. Kai kilnoja daiktus, apži?rin?ja - kaip ir patinka. Nenor??iau rodyti - bu?iau giliausiai pasl?pus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Vas 2007, 13:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia: o aš esu taip pas draug? (sp?ju, dium?. tada socionikon nesigilinau:)) ir pas kai kuriuos draugus kadaise taip tvark? dariusi:))). Paprastai žmon?s visai patenkinti b?na :smile:



Ar manai, kad tvarkydamasi pas tave ji leido sau per daug?:) Koks draug?s tipas?;)



"Nenor??iau rodyti- b??iau giliausiai pasl?pus" - logiška :smile:. Visi turb?t suslepiam tokius dalykus nuo pašalini? aki?:)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2007, 09:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Liepa:

O jeigu aš neleidži? žmogui savivaliauti, gali b?t tik viena priežastis - reiškia aš bijau, kad jis pamatys (sužinos) kažk?, d?l ko man bus g?da. Pvz. kažkur yra nešvaru :).




Aš asmeniškai dalij? erdv? taip: bendroji (visuomenin?), šeimynin? ir asmenin?. Tai tur?t? b?ti trys koncentriniai žiedai, kuri? išorinis yra - visuomeninis, o vidinis - asmeninis. Kalbant apie tai, kas yra mano bute - taip, ten irgi gali b?ti visuomenin? zona, pvz. sve?iams skirtas kambarys, ta?iau ji visvien turi asmenin?s erdv?s atspalv?, tod?l jei sve?ias joje laisvai jud?s - man tai atrodys normalu, ta?iau, jei jis prad?s landžioti po stal?ius ar pan. - manysiu, kad jis perženg? visuomenin?s erdv?s ribas. Ypa? neigiamai sureaguo?iau, jei b?t? ?sibrauta ? mano asmenin? erdv?, kuri iš esm?s yra mano vienos. Ne tod?l, kad kažko g?dy?iaus arba nor??iau kažk? nusl?pti. Tiesiog tai yra MANO, ir niekieno daugiau. Kai nor?siu (jei nor?siu) pati ?sileisiu (galb?t) žmog? ? t? erdv?. O gal ir ne. Jeigu, tarkim, aš turiu toki? atsiminim? skrynel?, kurioje pašaliniam atrodyt? sud?ti nieko verti daiktai - kelios senos nuotraukos, papuošalas ir pan. - tai pašalinio (net ir šeimos nario) knaisojimasis po j? be mano sutikimo man atrodyt? šventvagyst?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2007, 11:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Cassandra:



Pasirashau po kiekvienu Tavo zhodzhiu. Butent!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2007, 17:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
K? Cassandra paraš? - ?ia viskas suprantama.

Skirtumai yra ?ia:

Liepa raš?:

Aš irgi laikausi tokios pat nuostatos. ?sileidimas ? namus - tarsi "atsiv?rimas". Nenor??iau atsiverti žmon?ms, kuriais napasitikiu arba svetimiems.

O labiausiai nepatinka, kai sve?ias, PIRM?KART ?sileistas ? namus - ima visur landžioti ir ži?rin?ti. Suprantu, kad jam smalsu. Bet galb?t aš nenoriu iki tiek atsiverti (o jis net neklausia, ar galima). Jau?iuosi tada kaip prievartaujama. Ir jo vizitas tikrai bus pirmas ir kartu paskutinis. Labai gali b?ti, kad nutr?ks ir apskritai bendravimas (aš nuo jo atsiribosiu).



Yra žmoni?, kuriuos ?sileidusi jau?iuosi saugiai, jie labai nat?raliai "pritampa", "?sipaišo" ? mano namus.  Šia prasme savo namus gal??iau pavadinti ir savo sielos dalele.  Bent jau ? žmoni? ?sileidim? reaguoju panašiai (ar ? siel?, ar ? namus).


Landžioti ir ži?rin?ti. Kalba neina apie spinteles ir pan. Grei?iausiai eina kalba apie nuotrauk?, statul?li?, knyg?, paveiksl? ir visoki? kit? smulkmen? apži?rin?jim?. Man iš viso vos ne šokas buvo kai perskai?iau. Aš galima sakyt laikau šventa pareiga visk? apži?r?ti, at?jusi ? sve?ius - ypa? jei žmogus mane domina - nes ?ia toks, galima sakyt, dvasinio suart?jimo aktas. Atsimenu, kaip t? dariau, at?jus ? sve?ius pas Robik? - ?domu, k? ji tada galvojo???:strange: Gal kaip Liepa, m?st?, kad ?ia paskutinis kartas?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Vas 2007, 00:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:


K? Cassandra paraš? - ?ia viskas suprantama.

<...>

Grei?iausiai eina kalba apie nuotrauk?, statul?li?, knyg?, paveiksl? ir visoki? kit? smulkmen? apži?rin?jim?. Man iš viso vos ne šokas buvo kai perskai?iau. Aš galima sakyt laikau šventa pareiga visk? apži?r?ti, at?jusi ? sve?ius - ypa? jei žmogus mane domina - nes ?ia toks, galima sakyt, dvasinio suart?jimo aktas. Atsimenu, kaip t? dariau, at?jus ? sve?ius pas Robik? - ?domu, k? ji tada galvojo???:strange: Gal kaip Liepa, m?st?, kad ?ia paskutinis kartas?


Nadia, man irgi galioja tai, k? raš? Cassandra - labai artima, nes aš žmones skirstau (prisileidžiu) tarsi per tokius koncentriškus ratus. Atitinkamus veiksmus jiems ir leidžiu. Cassandra gal daugiau apraš? "teritorij?" koncentriškum?...

?ia yra ir kitas dalykas - jeigu žmogaus dar nepaž?stu, nenusta?iau su juo santyki? - labai svarbu KAIP jis bando mane pažinti. Kai kurie žmon?s per tuos koncentrinius ratus pereina kaip viesulas, o kai kurie taip ir lieka  "už dur?".  Svarbiausia - KAIP, o ne K? daro. Pati ne visada žinau, iš kur ateina pasitik?jimas. Bet b?na maždaug taip - "ei, ei - k? jis daro!??? Mh-mh.... bet tai... man visai patinka!". Nežinau, turb?t reikia bendravimo su manimi to pažinimo procese - reikia kalbos, kad aš žino?iau, kaip žmogus visk? sau interpretuoja, kaip nusiteikia mano atžvilgiu. Va jeigu pajuntu, kad m?s? poži?riai, vertyb?s, nuostatos suderinami - tada atsiranda ir pasitik?jimas. O jeigu man neaišku k? sau m?sto - laikausi per atstum?. O kartais b?na aišku - bet nepriimtina...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 09:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Gru 2006, 15:50
Pranešimai: 64
Man keblu ?sileisti žmog? ? savo gyvenam? aplink?. Nelabai susivokiu kod?l. Gal nem?gstu aprodyti sau svarbi? daikt?, gal labai savinuosi t? erdv?. Bet dažniausiai pergyvenu, kad esu žliba ir kur nors b?tinai paliksiu tysoti voratinkl? ir gausiu pastab? d?l švaros. Taip yra buv?.:happy: ?domu, ar  tai hamletiška?:strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 11:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Smilga raš?:
Man keblu ?sileisti žmog? ? savo gyvenam? aplink?. Nelabai susivokiu kod?l. Gal nem?gstu aprodyti sau svarbi? daikt?, gal labai savinuosi t? erdv?. Bet dažniausiai pergyvenu, kad esu žliba ir kur nors b?tinai paliksiu tysoti voratinkl? ir gausiu pastab? d?l švaros. Taip yra buv?.:happy: ?domu, ar  tai hamletiška?:strange:




:happy: O ko ?ia nervuotis? :happy: Galima sakyti: "Taip, aš vorus veisiu. Nori, ir tau porel? padovanosiu?" :wink::happy:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 12:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Smilga:



Chia tikriausiai griezhtoku tevu ivarytas kompleksas? Ash paprastai nervinuosi, kad nespeju visko susitvarkyti idealiai, bet ne del kitu (ka kas nors pasakys), o del saves.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 18:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Hmmmm.... man neb?dinga tvarkytis "parodai". Kaip kitiems atrodo "tvarkinga" - man gali b?ti "nepatogu" ("sterili" tvarka - varžo ir yra nejauki, tarsi "negyvenama", negyva, purto nuo šal?io). Tod?l visai ramiai reaguoju, kad "tvarkos" supratimas SKIRIASI.

  Visa esm? yra tame - kad žmon?ms, kuriais pasitikiu - nebaisu, ir netgi malonu pasirodyti tokiai, kokia esu iš tikr?j?.  Malonu jausti, kad tarp m?s? yra toks pasitik?jimo ir adekvataus supratimo ryšys, n?ra veidmainiavimo...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 20:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Liepa: Kaip dziaugiuosi, kad yra tokiu zmoniu. Jau ne pirma toki Dona sutinku. Kurie zino, kad tvarka ir tvarkos iliuzija nera tas pats. Gaila, Jeseninu tvarkos supratimas kitas...



Gal as ir apsileides, bet niekaip nesuprantu pedantu, kurie neapsiramina kol viskas neblizga. Ir jiem sunku, ir aplinkiniams. Bet ka cia pergyventi, yra daug  kitu nesuprantamu, moksliskai nepaaiskinamu dalyku :confused::


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Vas 2007, 11:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vaidas101: kazkaip labai drasiai apibendrini apie "jeseninu tvarkos supratima". :strange:

vargu, ar jis vienodas pas visus jeseninus.



na bet pasakyk, idomumo delei, koks gi tas jeseniniskas tvarkos supratimas? :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Vas 2007, 15:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Nadia raš?:
K? Cassandra paraš? - ?ia viskas suprantama.

Skirtumai yra ?ia:

Liepa raš?:

Aš irgi laikausi tokios pat nuostatos. ?sileidimas ? namus - tarsi "atsiv?rimas". Nenor??iau atsiverti žmon?ms, kuriais napasitikiu arba svetimiems.

O labiausiai nepatinka, kai sve?ias, PIRM?KART ?sileistas ? namus - ima visur landžioti ir ži?rin?ti. Suprantu, kad jam smalsu. Bet galb?t aš nenoriu iki tiek atsiverti (o jis net neklausia, ar galima). Jau?iuosi tada kaip prievartaujama. Ir jo vizitas tikrai bus pirmas ir kartu paskutinis. Labai gali b?ti, kad nutr?ks ir apskritai bendravimas (aš nuo jo atsiribosiu).



Yra žmoni?, kuriuos ?sileidusi jau?iuosi saugiai, jie labai nat?raliai "pritampa", "?sipaišo" ? mano namus.  Šia prasme savo namus gal??iau pavadinti ir savo sielos dalele.  Bent jau ? žmoni? ?sileidim? reaguoju panašiai (ar ? siel?, ar ? namus).


Landžioti ir ži?rin?ti. Kalba neina apie spinteles ir pan. Grei?iausiai eina kalba apie nuotrauk?, statul?li?, knyg?, paveiksl? ir visoki? kit? smulkmen? apži?rin?jim?. Man iš viso vos ne šokas buvo kai perskai?iau. Aš galima sakyt laikau šventa pareiga visk? apži?r?ti, at?jusi ? sve?ius - ypa? jei žmogus mane domina - nes ?ia toks, galima sakyt, dvasinio suart?jimo aktas. Atsimenu, kaip t? dariau, at?jus ? sve?ius pas Robik? - ?domu, k? ji tada galvojo???:strange: Gal kaip Liepa, m?st?, kad ?ia paskutinis kartas?


Mano suvokimas apie mano teritorija panasus i Liepos. I mano namus tik patys artimiausi man zmones.

Jei atejes zmogus pastebi, pasigrozi, kokiu paveikslu, ar nuotrauka ant sienos, ar siaip kokiu namu interjiera puosianciu daiktu - smagu. Bet, kaip liecia, tai jau nepatinka. Ir landziojimas, kaisiojimas nosi i kitus kambariu "kazin kaip ten atrodo" - nepatinka. Vnz., tegu grozisi, aptarineja tik tai, kas akis bado, t.y. kaip ir eksponuojama.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 122 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 216 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007