Socionikos forumas

Dabar yra 20 Bal 2024, 02:40

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 14 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 11:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Nadia:



Jodineti (kaip ir papraschiausiai sportuoti) lakstyti po darbo galima ir neturint svajones, o tiesiog todel, kad tai labai patinka. Malonu :) Net ir negaunbant ish to realios naudos. Kokia, pvz., reali nauda ish grazhaus vaizdo pro langa? Malonu akiai, ir tiek :) Dar, noras tureti savo buta, o ne kambareli bendrame bute irgi labai sensorishka - sava erdve be trukdzhiu laaabai svarbi sensorikams. Labai gali buti, kad to kaimyno Tavo drauge nekenchia butent todel, kad jai truksta privatumo (na, jei jis nera shiaip koks degradas).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 13:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
m2, jodin?ti tiesiog patikti beveik negali, tai nerealu. Tie, kams tiesiog patinka, savaitgaliais atvažiuoja vasar?, ? mišk? išjoja. O k? ji daro, galima vadinti profesionaliu sportu, jei nesigilinti. Tai arba kovojimas su gyv?nu, arba kovojimas su savimi (labai labai sud?tingas darbas), kadangi n? gyv?no, n? žmogasus k?nas n?ra pritaikytas jojimui. Jojime pasilieka tik fanatikai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 13:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Kadangi iki automobilin?s eros visi jodin?jo masiškai, vadinasi tikroji religija tada buvo jodin?jimas (?ia s?sajos su fanatizmu, jei k?...) :strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 15:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
O k? tu ?ia Cassandra nori pasakyti?:strange:

Jei tu ?ia rimtai, tai žirgas kaip transporto priemon? ir žirgas, kaip sportini? siekim? priemon? - du visiškai skirtingi dalykai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 16:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
kadangi n? gyv?no, n? žmogasus k?nas n?ra pritaikytas jojimui.




Iš tavo posto seka išvada, kad jojimas, kaip veiksmas, apskritai yra ne?prasta b?sena tiek žirgui, tiek žmogui. 



Nadia, kartais tavo nelogiškumas bado akis. Na, negaliu aš pro tai abejingai praeiti :tongue:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 16:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Iš tavo posto seka išvada, kad jojimas, kaip veiksmas, apskritai yra ne?prasta b?sena tiek žirgui, tiek žmogui.


Taip, ir ?ia n?ra visiškai nieko nelogiško. Bet jeigu jau kaltini mane šiuo teiginio nelogiškumu, tada laukiu argument?.

Tik maža pastaba: kadangi "?prasta" galima interpretuoti ?vairiai, o tu matyt suvesti visk? ? istorin? ?prastum?, saky?iau grei?iau "nenat?rali".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 22:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia raš?:
m2, jodin?ti tiesiog patikti beveik negali, tai nerealu. Tie, kams tiesiog patinka, savaitgaliais atvažiuoja vasar?, ? mišk? išjoja. O k? ji daro, galima vadinti profesionaliu sportu, jei nesigilinti. Tai arba kovojimas su gyv?nu, arba kovojimas su savimi (labai labai sud?tingas darbas).




O tai etinis sensorikas negali b?ti profesionaliu sportininku? Jis nesugeb?t? atlikti sud?ting? darb?? Jis negali b?ti fanatiškas savo darbe ar hobyje? :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Rgp 2006, 11:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Jojikai (apskritai - sportininkai), šok?jai, akrobatai - manau, turi b?ti su išlavinta sensorika. Juk tai judesi? koordinacija erdv?je (jojime - dar ir žirgo jud?jimo, jo k?no pajutimas, ?sijautimas ir susinchronizavimas). O dar :bsensoric: - mok?jimas pasiekti, ko nori iš žirgo.



Aišku, jodin?ti gali visi tipai. Bet sensorikams gal tai sekasi nat?raliau, su mažesne ?tampa ir pastangomis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Rgp 2006, 12:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
O k? tu ?ia Cassandra nori pasakyti?:strange:

Jei tu ?ia rimtai, tai žirgas kaip transporto priemon? ir žirgas, kaip sportini? siekim? priemon? - du visiškai skirtingi dalykai.




Na, kai vyrai senaisiais laikais ant žirgo ?veikdavo didžiulius atstumus, šokin?davo per griovius ir pan., kovodavo su priešais, tai tam, matyt, jie tur?jo b?ti neblogais jojikais. Fanatikais, tsakant. Ir kiek j? buvo daug :shocked: Praktiškai kiekvienas, kuris jau paj?gdavo išsilaikyti balne. Moterys, beje, irgi.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Rgp 2006, 14:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Casandra, aš laukiu, kad pasakytum, kas ir kod?l nelogiška.

Arba kaltinimo nu?mimo.

Liepa, ?ia sud?tingas klausimas, kas geriau joja, v?liau pagalvosiu ir parašysiu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Rgp 2006, 15:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia, kas ?ia k? kaltina? Ar aš sakiau - Nadia, tu kalta, kad tavo pasisakymuose tr?ksta logikos?  Tiesiog konstatavau fakt?, kad kartais tavo postuose pasigendu elementarios logikos. Tu rašai:

"O k? ji daro, galima vadinti profesionaliu sportu, jei nesigilinti. Tai arba kovojimas su gyv?nu, arba kovojimas su savimi (labai labai sud?tingas darbas), kadangi n? gyv?no, n? žmogasus k?nas n?ra pritaikytas jojimui. Jojime pasilieka tik fanatikai."
.



Man iš karto šioje vietoje kyla klausimas: iš kur kilo tas profesionalus sportas - jodin?jimas? Taip sau nusileido iš dangaus? Kažkas, netur?damas k? veikti ?m? ir vien? dien? j? sugalvojo? N? velnio. Tai, kas dabar vadinama profesionaliu sportu, senov?je buvo gyvenimo b?du. Nuo pat t? laik?, kai žmogus prisijaukino arkl?. Ar rom?n? armija apsi?jo be arkli?? Ar buvo ?manoma kovoti, jei žirgas buvo neišjodin?tas ir netreniruotas? Ar toki? žirg? buvo vienetai? Ne. Tai, kaip sakiau buvo ?prastas gyvenimo b?das iki pat automobilio atsiradimo. Ir žmoni?, jodin?jan?i? žirgais, buvo begal?s. Ir ne vien Europoje. Kadangi tu teigi, kad tai daryti yra labai sunku, kad tai buvo ?manoma tik fanatikams, tai login? seka b?t? tokia:



a) jojimu užsiima tik fanatikai.

b) senov?je jodin?jo visi, išskyrus k?dikius, ligonius ir tuos, kurie neišgal?jo nusipirkti arklio, t.y. jodin?jo visi, kas sugeb?jo išsilaikyti balne.

c) Visi, išskyrus k?dikius, ligonius ir tuos, kurie negal?jo nusipirkti arklio, t.y. visi, kas sugeb?jo išsilaikyti balne, buvo fanatikai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Rgp 2006, 17:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia raš?:
Iš tavo posto seka išvada, kad jojimas, kaip veiksmas, apskritai yra ne?prasta b?sena tiek žirgui, tiek žmogui.


Taip, ir ?ia n?ra visiškai nieko nelogiško. Bet jeigu jau kaltini mane šiuo teiginio nelogiškumu, tada laukiu argument?.

Tik maža pastaba: kadangi "?prasta" galima interpretuoti ?vairiai, o tu matyt suvesti visk? ? istorin? ?prastum?, saky?iau grei?iau "nenat?rali".




?kišiu savo trigaš? :smile: pasitaisei, kad tinkamiau jodin?jim? vadinti "nenat?ralia" žmogaus b?sena. O k? tada reiškia "nat?rali" b?sena?



kitaip tariant, kokia yra "nat?rali" žmogaus prigimtis? ?ia man daug klaustuk? kyla... pavyzdžiui, b?t? visai pagr?sta laikyti žmogaus "nat?ralia" b?sena panaudoti tam tikrus ?rankius ar priemones, kad padidint? savo veiklos efektyvum? ar patenkint? savo ?norius. antraip, neb?t? jis - "sapiens sapiens". tokiu atveju, arklio (arba kupranugario, dramblio, lamos ir t.t.) išnaudojimas ?vairiems tikslams pasiekti yra visai nat?rali ir suprantama žmogaus b?sena. tik anks?iau neišradus variklio, arkliai buvo naudojami pirmiausia transportui, medžioklei arba žem?s ?kio darbams. dabar gi jis neretai panaudojamas sportiniam jodin?jimui tam tikrus ?geidžius tenkinant ar malonum? gaunant. šis sportas toks populiarus, kad net tapo olimpine šaka, ir tame nieko n?ra fanatiško, ? k? Cassandros kritika ir buvo pirmiausia nukreipta. žinoma, pat? sporto reiškin? galima b?t? vertinti kaip tam tikra "fanatizmo" išraišk?, bet ?ia jau interpretacijos dalykas :smile:



tiek :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgp 2006, 09:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra, kaip m?gsta sakyti Vartotojas 2, lygini skirtingus dalykus.

Taip, sportas kilo iš senov?s jojimo, bet tai ne tas pats. Peršokti per rast? ant kelio, ir šokti metr? ir 1,50m yra skirtingi dalykai. Privesrsti žirg? b?gti ris?ia, zovada, pasukti ir sustoti - yra vienas, priversti žirga b?gti sutelktais ali?rais, daryti pe?ius vidun, traversus, skersavimus, koj? keitimus, piruetus, pasažus, piaf? - yra kitas.

Toliau - mokytis to, kas b?tina ir nuo ko gali priklausyti tavo gyvyb? (kaip buvo anks?iau) yra vienas.

Mokytis to, kas yra visiškai neb?tina, o be to kainuoja tikrai nemažas sumas (kaip yra dabar) yra kitas.



?kišiu savo trigaš?  pasitaisei, kad tinkamiau jodin?jim? vadinti "nenat?ralia" žmogaus b?sena. O k? tada reiškia "nat?rali" b?sena?


liutaurai, nat?ralia b?sena aš vadinu k?no b?sen?, kai jis yra pusiausvyroje. Judantis žirgas pusiausvyras. P?s?ias žmogus irgi. Raitas žirgas praranda pusiausvyr?. Jo judesys tampa negražus, sukaustytas, nenat?ralus. Žmogus irgi yra prarad?s pusiasvyr?, jis kratosi balne ir jau?iasi nepatogiai. Norint atgauti pusiausvyr? žmogus turi ilgai mokytis teisingos s?d?senos, o žirgas - kito judesio b?do, kuris yra vadinamas sutelkimu. Dar yra sakoma taip - žmogus turi ne s?d?ti ant žirgo, o stov?ti išsižerg?s.

Aišku, jojimas yra ?manomas ir be pusiausvyros. Ken?ia nuo to daugiau žirgas, kartais tenka ir žmogui, tik žmogus pajut?s skausm? nutrauks treniruot?, žirgas to negali.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Rgs 2006, 13:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Nor?jau paklausti - nuo keli? met? jodin?ji? kaip susidom?jai jodin?jimu, nuo ko prad?jai, ir kuo tau jis patinka?


Oj, prad?jau tai labai v?lai, beveik 17 met?. Joti užsimaniau turb?t matydama jojikus, ypa? sutikus Vingio parke. 10 gal klas?je buvo orgnizuojamos ekskursijos ? Rieš?, tada ir sužinojau, kad galima ten lankyti. Mano suolo draug? irgi nor?jo joti, taip ir, susid?jus m?s? norams, užteko atkaklumo to pasiekti. Nors buvo sunku: t?v? ?kalbin?jimo, susisiekimo, pinig? gavimo prasme. Ir taip toliau: paskui dar reik?jo patekti ? sportin? grup?, o ?vertinus m?s? amži?... Žodžiu, grynai ant mano entuziazmo.

Tai va prad?jom nuo abonemento Rieš?je, paskui patekom ? nemokam? grup? Belmonte (apsimetus 15met?m), paskui buvo Prosperas (Zuj?nuose), ir galiausiai Pavilnys (pas Liud?). Ten, Pavilny, aš ?sigijau savo žirg? (buvo "nupirktas" man kaip "treneriai", paskui pasirod?, kad už j? dar nieko nesumok?ta ir mok?ti teko mano mamai po ilg? ?kalbin?jim?). Toliau dar buvo klajojimai po ?vairius žirgynus kol neapsistojau galutinai Belmonte.

Kaip pirkau antr? žirg? jau šiek tiek pasakojau. Pirkau, b?dama studente, visiškai netur?dama pinig?, išsimok?tinai, "na avos", galite laikyti racionalu:wink:. Tur?jau išlaikyti du žirgus (350 + 350) ir mok?ti kas m?nes? už kumel? (300). Su stependija 120. Tik?jausi susirast klient? (jodin?toj?).

Na šiaip ar taip man pavyko (nesigilinat ? smulkmenas), bet nerv? kainavo ir šiek tiek pasimokiau. Išmokau ir dar kai ko: pvz. šienauti ir savarankiškai apipjaustyti arkliui kanopas.

Kuo patinka jodin?jimas? Ko gero sud?tingumu. Kaip pasak? man vienas žmogus apie mano jojim?: "Aš už, aš už tai, kad daryti t?, kas yra ne?manoma". Tuo, kad yra begalinio idealo siekimo, tobul?jimo galimyb?. Patinka savotiška kova: kova su tradicija, su sportu, "šaltas karas", kur vienoje pus?je yra sportas ir savo egoistini? troškim? patenkinimas, kitoje - menas ir harmonijos siekimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 14 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 220 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007