Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 07:36

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Vas 2006, 15:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Vartotojas 2 raš?:
Nadia raš?:
kas prieštarauja funkcionalios asimetrijos tyrimams
Kas ir kaip juos atliko? Jie pagr?sti ar tik pateikti? Kažkaip lyg nuo seniau buvo žinomas dalykas, kad humanitarai (netiesiogiai, galima labiau priskirti etiniam funkcionalumui) dirba labiau dešiniu pusrutuliu, tuo tarpu tikslieji (priskirtini logikams) - kairiuoju.


Sperry už savo tyrimus gavo Nobelio premij?, taigi manau, kad pateikti, kaip reikia.



Vartotojas 2 raš?:
Ir d?l simetrij?/asimetrij? yra klaustukas. Socionikos teorija, beje, funkcij? atžvilgiu kertasi su Jungu. Pastarieji neuropsichologiniai tyrimai taip pat grindžia Jung?. Analogiškai atveria klausimus socionikos teorijai ir Kepinskio informaciniui metabolizmui.


O gal?tum pla?iau? Kaip socionika kertasi su Jungu? Funkcij? aprašymus turi galvoj ar k? kit?? Jei taip, tai koki? funkcij? aprašymai prieštaringi?

P.S. Nebus informacijos apie amerikie?i? tyrimus?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Vas 2006, 17:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Nadia: Sankirta d?l skaudžiosios funkcijos sampratos ir funkcij? intra/ekstra-versijos.



The Physiology of Type: Jung's Four Functions and Their Organization

Tyrimus atliko Dr. Katherine Benziger ir Dr. Arlene Taylor. Regis prisid?jo ir Stanford'o universitetas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Kov 2006, 20:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Vartotojas 2:

Aš ten neradau jokios informacijos apie tyrimus. Straipsnio autorius tik sukonspektavo smegen? fiziologijos žinias ir padar? išvadas apie j? s?saj? su Jungo funkcijom (bent jau aš nieko kito neradau).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Kov 2006, 21:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Nadia: Yra autor?s kontaktai. Moksliniai tyrimai tur?t? b?ti prieinami viešai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bir 2006, 18:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Noriu aptarti logik? ir etik? skirtumus fiziologiniame lygmenyje.

Pakartoju, k? jau rašiau anks?iau.

Nedominuojantis pusrutulis turi savitas funkcijas

Kalbos intonacija ir erdv?s suvokimas siejasi su nedominuojan?iu pusrutuliu. Nedominuojan?io pusrutulio sritis, atitinkanti Wernicke srit?, padeda suprasti kalbos intonacij?, o sritis, atitinkanti Broca srit?, padeda išreikšti intonacij?. Afektyvi? kalbos komponent? lokalizacija dešiniajame pusrutulyje yra lyg veidrodinis atspindys kognityvini? kalbos aspekt?, lokalizuot? kairiajame pusrutulyje. Pažeidus dešin?j? pusrutul? frontalin?je srityje, ligonio kalba yra be intonacijos, kalboje neatsispindi džiaugsmas ir li?desys. Jei pažeidimas yra parietalin?je srityje, ligonis nesupranta kit? žmoni? kalbos intonacijos.


Apie t? pati rašo ir Vartotojas 2 pamin?ta amerikie?i? autor?. Ji mano kad šios sritys yra atskingos už Jungo m?stymo ir jausmo funkcijas.

J? lokalizacija vaizduojama taip:

http://www.cerebromente.org.br/n02/historia/areabroca.gif

Ir dar toks niuansas: maždaug 95 procentams žmoni? Broca/Wernicke sritys lokalizuotos kairiajame pusrutulyje, maždaug 5 procentams - dešiniajame. Manau, kad tai paaiškina "tikr?j?" etik? retum?.

Toki? etik? (etik? iš prigimties) yra labai platus balso diapazonas, ?vairuoja j? tembras, j? kalba labai emocionali, j? mimika turtinga. Galb?t jiems yra svarbiau ne patys žodžiau, bet balso intonacija.

Ryškus pvz. - Puga?iova ir Galkinas. O tas faktas, kad kažk? labiau domina žmon?s, o kažk? objektyvus pasaulys, man nieko nereiškia. Tai dom?jimosi sritis, o ne tipas.

J?s galite manyti, kaip norite, tik prašau nesijuokti iš mano nuomon?s - ?ia yra adresuota liutaurui.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bir 2006, 19:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Gal aš netiksliai kažk? ?sivaizduoju (nesu biolog?)....  Vartotojas 2  citavo, kad:

M?stymas (logika) - kairiojoje priekin?je skiltyje (left frontal lobe)

Intuicija - dešiniojoje priekin?je skiltyje (right frontal lobe)


Tai išeina, kad, pvz., Don Kichoto, Robespjero, Balzako ir Džeko dominuojantys bus nei kairysis, nei dešinysis smegen? pusrutuliai - o tiesiog priekin? abiej? pusrutuli? dalis.  Ar taip?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bir 2006, 20:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia raš?:
J?s galite manyti, kaip norite, tik prašau nesijuokti iš mano nuomon?s - ?ia yra adresuota liutaurui.




paprastai aš nesijuokiu, tik šypsaus :smile:



bet kaip jau kažkada min?jau, jei tokia yra žiauri logik? apimtis, bet kokios kalbos apie aštuoni? tip? (iš šešiolikos) egzistavim? praranda prasm?.



šia prasme socionikos teorija supaprast?ja perpus. vat visa ir esm?.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bir 2006, 23:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa:

funkcij? išsid?stymas dar n?ra iki galo aiškus, tod?l negaliu pasakyti. Kaip mane tas bedomint?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007