Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 12:03

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 228 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 11:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Gege, ?domu.

Reiškias, jeigu perduodama žodžiais - tada :wethics:, jei ant lapelio užrašyt? ir patvirtinta - jau :wlogic:. ?domi logika.

O štai pvz. jojimo tradicijos. Venos mokykloj perduodami iš kartos kart? - nerašyti papro?iai. Aha, reiškias :wethics:. Reiškia aš Dostikas, nes j? laikausi.

O dar yra FEI berods nuostatai, užrašyti ant popieriaus, irgi dailiojo jojimo tematika. Man ne?domu, reiškia ne Robas. Supratau.




Na ir v?l tu ? visk? ži?ri paviršutiniškai. Sorry, bet kitaip vertinti negaliu. Papro?ius taip pat galima užrašyti, nuo to esm? nepasikeis.



Santyki? etika remiasi papro?iais ir moralin?mis normomis, kurios kiekvienoje visuomen?je gali stipriai skirtis. Netgi toje pa?ioje visuomen?je skirtingais laikotarpiais jos gali skirtis. Papro?iai remiasi dora ir morale, o ne po?statyminiais aktais. Tai yra tarsi poži?ris ? žmogaus elges? iš bendruomen?s vidaus. Ir žmoni? bei j? roli? suskirstymas visuomen?je, taigi ir :wethics:, yra visiškai kitoks nei :wlogic:. Pvz. jei ?statymiškai vyras ir moteris yra lyg?s, tai pagal :wethics: vertinim? jie anaiptol n?ra lyg?s, pvz. jei vyras lakstys "per bobas", apie j? nuomon? nebus labai gera, ta?iau bus daroma išlyga "k? padarysi, jis - vyras; tuo tarpu jei analogišk? gyvenimo b?d? ves moteris, tokios išlygos nebus, netgi atvirkš?iai "kaip ji taip gali, juk ji - moteris". Nors teisiškai tas j? gyvenimo b?das bus ?vertintas vienodai. ?statymiškai pilie?iai n?ra skirstomi ? "savus" ir svetimus", ta?iau etin?je visuomenin?je sistemoje tas skirstymas yra labai gajus. Toliau, faktas: vyras sumuš? žmona? ?statymiškai - ji smurto auka, jis - skriaud?jas. Moralin?je plotm?je prasideda svarstymai: "Koks jis išgama kaip jis gal?jo? Kelti rank? ir dar prieš žmon?, ne šiaip prieš koki? lakudr?" Kita pus? "O gal ji pati prisipraš?? O gal ji buvo bloga, gal ji blynus vis prisvilindavo. M?s? Petriukas tai jau tikrai be reikalo rankos nepakelt?..." Štai kas yra :wethics: santykiai ir kas yra :wlogic: santykiai.



P.S.Ži?riu, pribrendo reikalas aprašyti, k? reprezentuoja tas ar kitas aspektas.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 11:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Aš dar pagalvosiu kaip ?ia visk? geriau suformuluot, bet nesutinku. Klaidinga priskirti kažkokius papro?ius vienam aspektui. Papro?iai mano nuomone - išvis netipiška. Be to visiškai nesiderina su mano asmeniniu suvokimu: aš jau t? min?jau aukš?iau.

K? galiu dabar pasakyti: ?domi gavosi transformacija.

Jungas šnek?jo apie jausm? - Aušra t? pavadino etika - iš etikos gavosi etin?s normos - iš t? norm? jau ir papro?iai. Hm.

Ir dabar jau pavard?s kitimas ar nekitimas turi ryš? su introverto jausmu. ?domu.



P.S.Ži?riu, pribrendo reikalas aprašyti, k? reprezentuoja tas ar kitas aspektas.
?ia tai tikrai.



Štai kas yra:wethics:  santykiai ir kas yra :wlogic: santykiai.


Labai kategoriškas suskirstymas. :wlogic: santykiai nelygu ?statymas. :wethics: nelygu papro?iai ir normos. Taip, baltalogikiai neretai gerai gaudosi teisin?se normuose ir jas pabr?žia. Taip. Bet neb?tinai.

Pvz. vyras ir žmona turi lygias teises, ane? Bet tai visai netr?kdo mano Robui laikytis patogios jam pozicijos ir teigti, kad vyras turi nešti ? namus pinigus, o žmona turi r?pintis vaikais, skalbti, virti, valg? gaminti, paduoti ir išnešti. Laikytis tavo min?t? tradicij?. Taip kaip ?ia???



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 11:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Aš dar pagalvosiu kaip ?ia visk? geriau suformuluot, bet nesutinku. Klaidinga priskirti kažkokius papro?ius vienam aspektui. Papro?iai mano nuomone - išvis netipiška. Be to visiškai nesiderina su mano asmeniniu suvokimu: aš jau t? min?jau aukš?iau.

K? galiu dabar pasakyti: ?domi gavosi transformacija.

Jungas šnek?jo apie jausm? - Aušra t? pavadino etika - iš etikos gavosi etin?s normos - iš t? norm? jau ir papro?iai. Hm.

Ir dabar jau pavard?s kitimas ar nekitimas turi ryš? su introverto jausmu. ?domu.




Nadia, suplaki ? vien? nemaišytinus dalykus, va d?l to tavo logika man ir kelia abejoni?. Nepainiok intravertin?s etikos su "intraverto jausmu", tai ne vienas ir tas pats. Kaip ne vienas ir tas pats yra "intraversija" ir "intravertizuota etika".



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 11:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Nepainiok intravertin?s etikos su "intraverto jausmu", tai ne vienas ir tas pats.


Na, aš ten tur?jau pasakyti "introvertiniu jausmu", arba "bazinio introverto jausmu", arba "k?rybiniu introvertiniu jausmu":smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 12:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Cassandra: aš irgi manau, kad ?ia skirstai pernelyg kategoriškai. gal ir galima b?t? sutikti, kad :wethics: yra papro?iai, o :wlogic: - "po?statyminiai aktai", ta?iau sieti tai su konkre?iais tipais vargu ar ?manoma. iš tavo samprotavim? tarsi galima b?t? manyti, kad :wethics: tipai remiasi bendruomenin?mis normomis ir papro?iais vertindami vien? veiksmus ir d?liodami savo poelgius, o :wlogic: - tik ?statymais ir pan. taip tikrai n?ra. papro?iai ir normos  (kaip ir ?statymai) galioja visiems, ir visi ? tai atsižvelgia arba motyvuoja savo veiksmus ir kit? veiksm? vertinimus. iš kitos pus?s, kalbant apie :wethics: kaip tradicij? ir bendruomenini? norm? laikym?si, tai kaip tik neretai tipai su stipria :wethics: laužo susiklos?iusias bendruomenines normas ir elgiasi taip, kaip viduje jie mano, kad elgasi teisingai, pagal savo, o ne kit? primest? moral?.



ir taip toliau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 12:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
liutaurai, aš rašiau ne apie tai, kaip :wethics: pasireiškia konkre?iame tipe, nes skirtinguose tipuose ji pasireiškia skirtingai, o apie :wlogic: ir :wethics: sferas. Many?iau, kad vertindami kitus žmones visuomenin?mis normomis, tradicijomis ir papro?iais remiasi baziniai :wethics:, tipams su k?rybine tai n?ra labai b?dinga. Visgi, manau, kad sud?tingoje etin?je situacijoje etinis tipas labiau atsižvelgs ? savo moralines nuostatas nei ? ?statymus, o loginis - atvirkš?iai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 12:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Cassandra raš?:
Visgi, manau, kad sud?tingoje etin?je situacijoje etinis tipas labiau atsižvelgs ? savo moralines nuostatas nei ? ?statymus, o loginis - atvirkš?iai.




taip, bet nemanau, kad tai galima supriešinti. pavyzdžiui, mano moralin? nuostata gali b?ti s?žiningai laikytis ?statym?.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 12:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
liutauras raš?:
Cassandra raš?:
Visgi, manau, kad sud?tingoje etin?je situacijoje etinis tipas labiau atsižvelgs ? savo moralines nuostatas nei ? ?statymus, o loginis - atvirkš?iai.




taip, bet nemanau, kad tai galima supriešinti. pavyzdžiui, mano moralin? nuostata gali b?ti s?žiningai laikytis ?statym?.





Jep.Visiškai galima nuostata. Šiaip jau realiai gyvenime aš to ir nesupriešinu, tik ?ia bandžiau labai aiškiai išvesti takoskyr? Nadiai.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 12:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Nu va, Cassandra, nereikia tokios teorin?s takoskyros, kuri prieštarauja praktikai:smile:. Pati sakei.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 13:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Cassandra raš?:
, ne visos visuomen?s normos yra protingos. Ta?iau Štirlicas, pasak Gulenko, Pan?enko ir kit? autori?, bent jau stengiasi j? laikytis, nes jam svarbiu atrodyti "padoriu žmogumi". Aš nesistengiu b?ti "padoria". Ta?iau kalba eina ne apie chamiškum? ar mandagum?, t.y. išorines elgesio formas. Kalba eina apie gilesnius dalykus. Pvz. galima nevaikš?ioti ? bažny?i?, galima gyventi nepa?mus "šliubo", kas katalikiškoje visuomen?je yra smerktina, galima apskritai nesituokti, galima tur?ti mergautin? pavard?, galima tur?ti neutrali? pavard?s form?, galima išsiskirti ir pasilikti gyventi su buvusiu vyru, galima ? visk? nusispjauti ir išeiti "kaip stovi", galima ištek?ti už juodaodžio ir pan. Tai ir yra etin?s normos: "Ak, kaip tu dr?sti pasilikti mergautin? pavard??", "Ak, kaip tu dr?sti atmesti šven?iausi?j? sakrament?", "Ak, kaip tu gali b?ti sugyventine?", "Ak, kaip tu gali nekrikštyti savo vaik??" , "Ak, kaip tu gali dr?sti prisiteisti iš sutuoktinio alimentus?" Ir esm? ?ia ne "vyk?liškume" ar nevyk?liškume" :wink: Esm? tame, kad tokioje pozicijoje negyvenama ir net nesistengiama gyventi "kaip visi", gyvenama "pagal savo galv?". Štirlicas to nedaro. Štirlicas, kaip vienu balsu tvirtina visi autoriai, yra "konservatyvus tradicij? šalininkas". Tuo tarpu Žukovas nesir?pina tuo, kok? ?sp?d? jo poelgiai daro kitiems.



Na jau Casandra, cia kazka suplakei.

Man visada rupejo klausimas, kazin KODEL tu taip uzakcentuoji visokias visuomenines normas ir juos sukisdama i :wethics:, itariu kazkokia praeitis tave labai persekioja, na bet cia viesai psichoanalize neuzsiimsim :wink:.

As esu pats tikriausias :wethics: atstovas, galiu pasakyti, kad nieko panasaus, ka tu cia rasai.

As labiau sutikciau su Liutauro pastebejimu, kad butent :wethics: greiciau nei kas kitas laviruoja, lauzo sitas normas. Bet tai vyksta tarsi savaime, be jokiu kovos elementu. O kazkokios normos priimamos labai jau individualiai, jokiu bendru normu, nebent viena :" as gyvenu, kaip noriu ir tau netrukdau, tai ir tu gyvenk, kaip nori ir man netrukdyk"



O apie Stirlicus galiu pasakyti taip: jie tai tarsi arba priklauso arba vienam, arba kitam poliui. Ziurint kokia ju patirtis, gali tureti kazkokiu moraliniu normu, isskyrus paauglyste, kurioje su jomis, ar pries jas kovoja. Vyresniam amziui jau nebekovoja, o jau naudojasi savo susigulejusiomis arba savo autoriteto normomis, o jau kokios tos "normos" cia jau undividualu.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 13:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Pelene: Na, turiu atkreipti d?mes?, kad vertini lygindama su savimi. Kitaip sakant, jeigu tai k? pamin?jai tinka man, tai viskas ok, etika, jeigu netinka - tai jau nebe etika. Na, tai subjektyvu.



Sutinku, kad sumesti šiuos dalykus (moralines normas, socialin?s grup?s bendrum? ir vertinim?, etc) absoliu?iai suvesti ? etik? ir laikyti tai neatsiejama jos dalimi, o po to priskirti tai žmogaus tipui - n?ra teisinga.

Visiškai nesutinku su Cassandra kas lie?ia papro?ius ir tradicijas - šie dalykai turi kur kas gilesn? savo prasm?, jie gali priklausyti daugeliui dalykui, gali tur?ti visai kit? prigimt?.



Ta?iau kas lie?ia moralini? vertybi? sistem?, poži?r? ? j?, jo k?rim?, jos taikym? ir naudojim? - šie ir kiti dalykai neabejotinai besisieja su :wethics:. Apie toki? pasaul?ži?r?, jos ypatybes, vertyb?s, išraišk? galima b?t? parašyti ištis? darb?, analizuojant tiek religiniu kontekstu, pavyzdžiui krikš?ionyb?, jos prigimt?, tiek kult?riniu ir istoriniu kontekstu, analizuojant lietuvi? tautinius ypatumus, literat?r?, j? istorin? praeit?, tiek gal? gale m?s? visuomen?s socialines problemas.

Visi šie, atrodyt? gal net kiek buitiniai, Cassandros min?ti dalykai turi savo istorines priežasties ir ištakas. Ir nagrin?jant šias problemas tiek socionikos aspektais, tiek iš analitin?s psichologijos pozicij?, kogero, daug kur vyraut? b?tent etika.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 13:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Na, k? jei jau tiek žmoni? sako, kad :wethics: interpretuoju neteisingai, vadinasi, taip ir yra. Sunku man j? suvokti ir pagauti, nes tai tikrai "dugnin?" mano savyb?. Tod?l ir jos suvokimas toks "plokš?ias". Bet b??iau labai d?kinga, jei j?s pla?iau pakalb?tum?te apie tradicijas ir papro?ius :wethics: kontekste.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 14:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Vartotojas 2 raš?:
Pelene: Na, turiu atkreipti d?mes?, kad vertini lygindama su savimi. Kitaip sakant, jeigu tai k? pamin?jai tinka man, tai viskas ok, etika, jeigu netinka - tai jau nebe etika. Na, tai subjektyvu..


Ne, tikrai nelyginu vien tik su savimi, nors negaliu atmesti ir savo poziurio bei pozicijos.

O apie tikima, ar netikima, cia ne taip, kaip tu parasei, o kad gilintis i kiekviena fraze butu begalo platu, koks yra mano asmeninis poziuris ir kaip jis gali kisti pasikeitus tam tikrom salygom ir koks kitu, mano pazistamu baltaetiku poziuris ir kaip jis kinta skirtingose situacijose.



Ta?iau kas lie?ia moralini? vertybi? sistem?, poži?r? ? j?, jo k?rim?, jos taikym? ir naudojim? - šie ir kiti dalykai neabejotinai besisieja su :wethics:. Apie toki? pasaul?ži?r?, jos ypatybes, vertyb?s, išraišk? galima b?t? parašyti ištis? darb?, analizuojant tiek religiniu kontekstu, pavyzdžiui krikš?ionyb?, jos prigimt?, tiek kult?riniu ir istoriniu.


Tu teisus, cia butu baisiai platu besigilinant.

Moralines vertybes ir poziuris i jas siejasi su :wethics: bet tikrai ne taip kaip cia aprasinejama, toli grazu. Jis sakyciau individualus kiekvienam zmogui, ar situacijai, bet ne apskritai, kaip kazkokia visuomenine norma.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 14:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Cassandra raš?:
Bet b??iau labai d?kinga, jei j?s pla?iau pakalb?tum?te apie tradicijas ir papro?ius :wethics: kontekste.




As jau minejau, turbut cia visai neblogai butu atskira tema, apie, ar is :wethics:. Turbut Casanrda tau teks ja uzvesti :wink:, kad ir "plokscias" supratimas, bet greiciau atrandamas siulo galas :wink:, o jei jau iskils konkretus klausims, tada jau ir galima ji apciupineti :happy: ir skelti savo moralini verdikta :happy:. Kitas baltaetikis pareiks savo...





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 14:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
?kišiu trigraš?....



D?l :wethics: - labai svarbu, kurioje funkcijoje jinai "s?di".

Bazin? funkcija - keturmat?. Jinai apr?pia - asmenin? patirt?, visuomen?s normas, realias situacijas, taip pat sugeba prognozuoti, numatyti, vertinti "savo galva" visa tai visumoje.

K?rybin? funkcija - trimat?. Jinai apr?pia asmenin? patirt?, visuomen?s normas, realias situacijas. Manoma, kad ji neturi vertinimo "savo galva" sugeb?jim?... (jinai instrumentas - veikiantis pagal bazin?s program?).

Rolin? funkcija - dvimat?. Jinai apr?pia asmenin? patirt? ir visuomen?s normas. Man patiko vaizdus posakis, kad tai yra "traukinio b?giai" - ant koki? b?gi? s?statas stovi, tokiu keliu ir važiuoja.

MPT - vienmat?. Apr?pia tiktai savo asmenin? patirt?, tod?l "orientuojasi" labai silpnai (juodai baltai) - nemato pilno niuans? spektro, nesugeba adekva?iai ?vertinti situacijos.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 228 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 169 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007