Socionikos forumas

Dabar yra 20 Bal 2024, 02:28

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 75 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2005, 01:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Taigi gerbiamieji, pakalb?kime truput? apie sapnus. Bet prieštai, truput? apie mieg?.

K? gal?tum?te papasakoti, apie savo mieg?? Kaip miegate, jautriai ar nejautriai? Kiek žinau yra 4 miego stadijos:

1. Užsn?dimas - kuomet 5-10min esame tarp miego ir ne miego. Protas lavirtuoja tarp "atsijungimo" ir ne, jau?iame aplinkos dirgiklius, ?vairius garsus ir pan. Na manau kiekvienas yra snaud?s automobilyje, mano supratimu ?ia kažkas panašaus - dalinai atsijung?s, bet varikl? girdi :wink:

2. Lengvas miegas - užtrunka apie 30min, regis tai pereinamasis laikotarpis, kuomet mes dar nesapnuojame, o tiesiog pilnai atsijungiam ir pereidin?jam tre?ios stadijos link.

3 ir 4 stadijos - Gilus miegas. Šiose stadijose regis sapnuojame. 3 nuo 4 stadijos skiriasi smegen? skleidžiamomis bangomis. 4'ojoje pradedams pinduliuoti Delta bangas. Bet k? tai reiškia iš esm?s, tai nežinau, nesigilinau. Gal kas žino?

Taip pat yra REM (rapid eye movement) stadija. Regis ši stadija pasireiškia tuomet, kai miego metu pradedam kalatuotis ar kažkas panašaus (nors to ir nejau?iam, ta?iau taip b?na ir regis tai normalu). Mus?t košmarai?

Beje, hipnoz?s metu lygtais pasiekiama 1'oji stadija. Tai vat tiek teorijos, laukiu kit? pasisakym?, papildym? ar komentar? :wink:



O dabar kalbant apie sapnus. Kada, kaip ir kokius sapnuojate? Kokias keistenybes savo sapnuose ?žvelgiat? Gal yra norin?i? pasidalinti ar išanalizuoti savo sapn?, žinoma jei nemanote, kad tai per daug individualu? Papasakokite koki? patyrim?, ?domu visgi.

Na ir užduosiu ?domiausi? klausim? - ar esate kadanors suprat?, kad sapnuojate ir ?m? save valdyti sapne?



Beje d?l sapnavimo - turiu pasteb?ti, kuomet m?g? mažiau nei 7 valandas, o dažniausiai aš tiek ir miegu, tai sapnuoti papras?iausiai nesusp?ju. Dažniausiai n? nepradedu, arba tik pradedu ir laikas baigias :wink: Sapnui reikia skirti nuo 8 iki 10 valand?. Tiesa vasar?, kuomet esu link?s miegoti nuo 10 iki 14 valand?, tai pasitaiko sapn? serijos. Keli? serij? sapanai apie t? pat? arba kartais trys visiškai skirtingi sapnai.

Beje, mane asmeniškai užknisa paukš?iai rytais. Bet tik vasar?, kuomet eini miegoti koki? ~5 ryto, tai jie kaip tik tuo metu pradeda ?iulb?ti. O dar tos karksin?ios varnos, grrr...



Tai tiek. O d?l sav?s kontroliavimo sapne, o tuo pa?iu ir supratimo, kad sapnuoji - man pavyko tik du kartus. Bet jausmas buvo tiesiog nuostabus :wink:



P.S. o dabar einu atlikti praktinio darbo - pamiegoti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2005, 01:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2: ar tikiesi, jei kas pasakos sapnus, kad sugeb?si juos išanalizuoti ir interpretuoti? dom?jaisi tuo ir turi pakankamai žini? kad tai padaryti? Jei taip, b?t? ?domu.



Šiaip, temoje labai daug iškart išsakei, gal reik?jo palaipsniui gabalais visa tai pateikti. Dabar gaunas kad visi paklodes tur?tum?m rašyti, jei visus tavo paliestus aspektus užkabint  :smile:



Nu vat kart? sapnavau tok? sapn?, kad s?džiu ant l?ktuvo j? apžergus, esu be koj? ir skrendu. Atsimenu j?, nes tai buvo pats keis?iausias sapnas mano gyvenime  :happy: Ir k? ?ia priinterpretuosi?:)))



Kai aiškinuosi sapnus, esu ?sitikinusi, kad dal? j? sudaro pas?mon?s kiek iškreiptos pra?jusios dienos nuotaikos, mintys, fragmentai, dažniausiai- neišbaigtos mintys, kurias tik trumpam pam?stei, bet ta mintis pateko ? pas?mon? ir miegant rutuliojosi toliau, simboliais ir su iškraipymais. Tai va, toki? nebaigt? min?i? dažnai atseku kitos nakties sapnuose.



Dar yra pas mane dalis sapn?, kuriuos m?gstu aiškinti kaip nors metafiziškai. Kad yra kažkokia erdv? aukš?iau žmogaus, bendra mums visiems, ir ten sueina m?s? mintys, ir kartais kai kuri? žmoni?, nors ir nepaž?stan?i? vienas kito tiesiogiai, bet galvojan?i? apie vieni kitus mintys susieina ir jie galb?t susapnuoja vieni kitus. Žodžiu, yra kažkokia bendra min?i?, id?j? mas?. Iš ten pat gali atklysti sapnai, kurie su mumis neturi nieko bendra. Galb?t gali b?ti grupiniai sapnai.

Na ?ia bišk? mistika, ir nesugalvojusi iki galo esu viso to, bet tai paaiškina kažkiek t? dalyk?, kod?l skirtingiems žmon?ms tuo pa?iu metu kyla mintys apie tuos pa?ius dalykus. Štai su tapatuke rašom vienu metu viena kitai laiškus. o su tavim, Vartotojas 2, šiandien sutapo mintys apie sapnus: kaip sykis šiandien ta tema galvojau, o dar š? vakar? apie tai diskutavau su Liepa. Atsitiktinumas? Gal. Ypa? jei ži?r?si skeptiko akimis. O aš sakau, man tiesiog patogu,patinka galvoti šitaip  :smile: - kad yra mistini?, metafizini? dalyk?, kuri? iki galo dar nepaž?stame.



Apie sav?s kontroliavim? sapne - kada nors v?liau. Išties metas pamiegoti. bet gal rytinukai k? ?domaus papasakos  :smile:




_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2005, 16:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Solanža raš?:
Vartotojas 2: ar tikiesi, jei kas pasakos sapnus, kad sugeb?si juos išanalizuoti ir interpretuoti? dom?jaisi tuo ir turi pakankamai žini? kad tai padaryti? Jei taip, b?t? ?domu.
Ne, tur?jau omenyje, kad visi m?g?jiškai paanlizuosim, kaip kam atrodo. Gal juk k? nors iškapstysim?

Rimtai psichologinei analizei neužtenka apsiskaitimo ar žinojimo, reikia tur?ti profesionalios patirties t.y. b?ti psichologu ar psichiatru, tur?jusiu reikal? su pacientais ir bent vien? iš j? pagydžius :wink:



Solanža raš?:
Šiaip, temoje labai daug iškart išsakei, gal reik?jo palaipsniui gabalais visa tai pateikti. Dabar gaunas kad visi paklodes tur?tum?m rašyti, jei visus tavo paliestus aspektus užkabint  :smile:
Kad nedaug, tiksliau neišsakiau esm?s - savo sapn?.



Solanža raš?:
Nu vat kart? sapnavau tok? sapn?, kad s?džiu ant l?ktuvo j? apžergus, esu be koj? ir skrendu. Atsimenu j?, nes tai buvo pats keis?iausias sapnas mano gyvenime  :happy: Ir k? ?ia priinterpretuosi?:)))
Na, ?ia labai jau primityvus atvejis. B?na sapn?, kuomet trunka ilgai, netgi kelias naktis su ilgu ir ?domiu siužetu. Vat tada, kartais yra geriau pasapnuoti, nei kok? film? paži?r?ti :wink:



Beje d?l pas?mon?s, sapnuojant iš jos ne vien praeitos dienos ?sp?džiai išnyra. Gali b?ti m?nesio ar net met? išgyvenimai. O kartais sapnas pasikartoja, t? kur? sapnavai prieš 5 metus susapnuoji dar kart?. Visiškai nesuprantama ir neištyrin?ta ta pas?mon?, ta?iau labai ?domi :wink:



Solanža raš?:
kaip sykis šiandien ta tema galvojau, o dar š? vakar? apie tai diskutavau su Liepa. Atsitiktinumas?
Atsitiktinumas :P O šiaip jei b?tum rašiusi iš karto, tai b?tum greitesn?. O dabar dar su Liepa aptars, dar tralialia, ot kokia. Su Liepa gi galit diskutuoti ir ?ia :wink:





O kaiptik ši?nakt miegojau ilgiau ir sapnavau vien? sapn?.

Regis miškas, tik iškirs? medži? erdv?, tod?l medžiai kiek toliau ir esm?s nelabai sudar?. Iškirsti medižiai eina linija, o su ta linija yra apkasas. Maždaug 1-2 metr? plo?io ir tiek pat gylio. Ir tame apkase, aš su dviem giminai?iais tiesiu b?gius. Tuose apkasuose kažkokio šlamšto m?tos, trugdo praeit, o jau reikia greit kažkokius sunkius rutulius iškelti. Kažkiek išk?l?m, kažkiek nesp?jom. Paim?m b?g?, reikia j? pritvirtint, na ir t.t. Aš vis pažvilg?iojiu ten ? tol?, iš kur b?gi? ruožas ateina - nieko n?r. Bet vis kažkokia baim?, kad mums ?ia bedirbant neatvažiuot? traukinys, nes ?linuds ? apkas? kas viršuj dedas kažkod?l nematai. Tai va.. ?šoku aš ten, kad paimt kažkok? daigt?, išlendu ir matau, kad už kilometro stovi geležinkelinink? lokomotyvas, kažk? jie ten daro. Klausiu aš tuomet - "O iki m?s?, ?ia niekias neatvažiuos?", man atsako "Ne, ?ia akla erdv?". Na pažiuriu, aš ? priešing? pus? - medžiai, b?gi? pabaigoj mes ?ia dirbam. Gerai, dirbam toliau... ir belakstydami kr?muose pamatom kažkok? pel?n?. Pagaunam j? ir ?metam ? duob?, o jis sau tame šiukšlyne laksto ir renka tuos rutulius ? vien? kr?va. Stovim tryse prie duob?s krašto ir ži?rim, kad jis baigdin?ja visus rutulius surinkt (kvaila, bet tokie jau tie sapnai). Tuomet kažkaip staiga, viskas pasikei?ia, ir ant pakloto b?gio atsiranda didelis vaiši? stalas prie kurio, daug žmoni? ir visi vaišinas. Aš pradedu lakstyt, kad dar kažkas nepilnai paruošta, reikia pataisyt t?, paduot an?. Paskui kažkaip nurimstu.. daugmaž viskas sulopyta.. na taip pamatau, kad man vietos prie stalo n?ra. Išbundu.



Tai tiek.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2005, 17:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2 raš?:


Na, ?ia labai jau primityvus atvejis. B?na sapn?, kuomet trunka ilgai, netgi kelias naktis su ilgu ir ?domiu siužetu. Vat tada, kartais yra geriau pasapnuoti, nei kok? film? paži?r?ti :wink:



K? reiškia "primityvus"? Tipo, toks jau paprastas, kad n?ra n? k? aiškinti?



Nematau ryšio tarp sapno ilgio ir jo ?domumo. Gali b?ti ilgas ir n?dnas, gali b?ti trumpas ir ?domus. Apskritai mes dažniausiai sapnuojame kelias minutes gal, tik patiems atrodo, kad ilgai.

O žmogaus sapnai dažniausiai ?dom?s tik jam pa?iam...

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2005, 18:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Solanža: Tur?jau omeny, kad mažai siužeto. Papasakok k? plataus, jei pameni :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2005, 18:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2: manau, kad siužetas toli gražu ne visada yra esminis dalykas. kartais ne mažiau svarbu b?tent konkret?s simboliai. O to sapno tiek ir tebuvo, - simboliai be siužeto. Tiek to, visiškai nesvarbu, k? jis reiškia, tai buvo prieš pus? mano gyvenimo ir šiai dienai prarado bet kok? aktualum?.  :wink:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2005, 18:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Solanža:



Paspeliosiu - gal etikai sapnuose labiau kreipia demesi i simbolius, o logikai i siuzheta?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2005, 18:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
išties, m2, ?domus sp?jimas. o k?, visai gali taip b?ti.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2005, 19:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Na nesutinku. Aš kreipiu d?mes? ? simbolius, ta?iau vienuose sapnuose j? daugiau ir jie aštresni, o kituose yra kažk? norintis pasakyti siužetas :wink:

Hmm.. o kokios kit? mintys ir sapnai, nejaugi niekas nesapnuoja? Solanža, kur Liepa palikai? :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2005, 20:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2: svarstom, ar apie konfliktinius rašyti ? kit? tem?, ar nea.  :smile: Ne iki sapn? dabar. Beje, rašo kad praeitos nakties sapnai buvo pranašingi  :wink:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2005, 22:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
m2 raš?:
Paspeliosiu - gal etikai sapnuose labiau kreipia demesi i simbolius, o logikai i siuzheta?


Kaip intuityvus logikas pareiškiu - kad visa esm? yra simboliuose. Sapno aplink? irgi suvokiu tik kaip alegorin? - vadinasi, taip pat simbolis. Mano sapnuose jokio siužeto paprastai neb?davo, tik aplinka.

Man visada atrod?, kad logikai m?sto schemomis, simboliais.  O etikai - nuosekliai pasakoja.



Sapnuodavau seniai. Maždaug iki koki? 22-23 met?. Sapnai b?davo labai ryšk?s ir visada spalvoti.  Dažnai juose skl?sdavau (tarsi sklandydavau l?tai, kybodavau ore). Siužetas kažkoks simbolinis - aš grož?davausi saul?lydžiu, kažk? pamatydavau, sužinodavau. 

Tuos sapnus pavadin?iau tarsi "nuotraukomis", "?sp?džiais" - negal??iau konkre?iai papasakoti.



Sapnai gali b?ti savotiški "ženklai iš ateities" - tik j? prasm? sunku suvokti. Man dažniausiai tokie sapnuodavosi.

Dabar sapnuoju kart? ? kelis m?nesius. Kartais atrodo, kad pusmet? nesapnuoju....  Sapnai tokie pat - ryšk?s simboliniai ?sp?džiai.  Trumpi tarsi nuotraukos.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 10:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Sapnuoju kasnakt. (Tai tikriausiai reishkia, kad pakankamai miegu?) Ryshkius, spalvotus sapnus. Po sapno atmintyje dazhniausiai lieka jo nuotaika, kartais laimes pojutis, kartais klaiki baime. Turiu bloga iproti sapnuoti savo baimes. Dar reguliariai sapnuose kazhka gelbeju, globoju mazhus vaikus (zhinau, zhinau, kad pagal sapnininkus tai blogas zhenklas). Kartais sapnuoju kaip mane skaudina artimi zhmones. Dar maista sapnuoju kartais :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 11:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
m2 raš?:
Dar maista sapnuoju kartais :smile:
Prajuokinai ?ia, vos kavos neišliejau :happy:

m2, gal papasakosi kok? sapn??



O aš lekiu, v?liau pasijungsiu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 11:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
o cia va psichologijos destytoja kalbejo apie sapnus, kad kazkas istyre, jog negalima skaityti ir rasyti sapne.Niekaip negaliu suprasti kodel as galiu ir skaityt ir rasyt ir dar nelietuviskai

beje sapnininkais netikiu nes kiekvienam simboliai yra skirtingi, kiekvienam susije su sava patirtim, universaliu ko gero nera


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 12:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
lyrike, nesupratau, ko negalima:

a) sapnuoti kad rašai ir skaitai

b) miegant iš tikr?j? parašyti... pvz. žinut? "Linijos" forume



D?l a) nematau joki? kli??i? - viskas ?manoma

D?l b) sutinku, kad tai nerealu


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 75 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 229 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007