Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 09:55

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 16 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Eneagrama
StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 16:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Bir 2012, 10:53
Pranešimai: 24
"Enneagrama – tai žmonių nesąmoningų giluminių motyvacijų aprašymas ir dar šis tas žymiai gilesnio. Enneagrama paaiškina, kodėl žmonės daro tai, ką daro ir kaip tai daro, remiantis 9 tipų mąstymų procesais. Šis modelis (enna – 9 graikų kalba) atskleidžia mūsų giliausius nesąmoningus motyvus ir paaiškina mūsų veiksmų, sprendimų priėmimo priežastys."

"Eneagrama (iš gr. ennéa - devyni ir gramma - ženklas): diagrama, kurią sudaro apskritimas su devyniais taškais, išdėstytais ant jo perimetro ir apskritimo viduje sujungtais trikampiu ir šešiakampiu. Iš pradžių naudota ateities būrimui, šiandien žinoma kaip sistemos, žmones suskirstančios į devynis standartinius asmenybės tipus, simbolis. Išpopuliarėjo paskelbus Helen Palmer knygą The Enneagram (96); autorė prisipažįsta esanti daug skolinga rusų ezoteriniam mąstytojui ir praktikui G. I. Gurdjevui, čiliečių psichologui Claudio Naranjo ir autoriui Oscarui Ichazo, Arica įkūrėjui. Eneagramos kilmė neaiški, kai kas teigia, jog ji kyla iš sufitų misticizmo."

Paveikslėlis
Tipai trumpai (daugiau informacijos lietuvių kalba ir nelabai rasi):

Tipas pirmas: PERFEKCIONISTAS
Principingas ir mėgstantis idealizuoti. Vienetukai etiški ir sąmoningi, turi stiprų pojūti to kas yra teisinga ir kas neteisinga. Jie visada kovoja už tobulą pasaulį ir labai bijo padaryti klaidą. Gerai organizuoti ir atidūs, visada stengiasi palaikyti aukščiausius standartus, bet gali būti ir labai kritiški. Pastebimi sunkumai su agresijos, nepakantumo ir pykčio valdymu. Tai žmonėms su aukštais moraliniais principais.

Tipas antras: PAGALBININKAS
Rūpestingas, mokantis laviruoti tarp žmonių ir prie jų prisitaikyti. Dvejetukai nuoširdūs ir turi gerą širdį. Jie draugiški ir pasiaukojantis, tačiau gali būti ir per daug sentimentalūs ir norintys “išgelbėti” pasaulį. Jie dažnai padeda kitiems, norėdami jaustis kažkam reikalingi. Dažniausiai jiems sunku rūpintis savimi ir patenkinti savus poreikius.

Tipas trečias: SIEKIANTYS
Mokantys derintis ir orientuoti į sėkme. Trejetukai pasitiki savimi, patrauklūs ir žavintys. Ambicingi, kompetetingi ir energijos kupini žmonės. Gali pradėti rūpintis tik savimi ir savo statusu visuomenėje. Jie per daug susirūpinę savo įvaizdžiu ir tuo ką apie juos pagalvos kiti. Dažnai būna labai darbštūs ir bando pasiekti aukščiausio rezultato.

Tipas ketvirtas: INDIVIDUALISTAS
Romantiškas ir jausmingas tipas. Ketvirtukai supranta save, jie jautrūs ir ramūs. Jie yra labai jausmingi ir jiems svarbu, kad pašnekovas suprastų jų jausmus. Kartais gali tapti savo nuotaikų vergais ir paskęsti depresijoje. Atsiskirdami nuo žmonių jie dažnai jaučiasi “baltomis varnomis”: nepripažintais ir vengiamais. Mėgsta gailėti savęs.

Tipas penktas: MĄSTYTOJAS
Gilus ir daug mąstantis tipas. Penktukai dėmėsingi ir smalsūs. Jie sugeba koncentruotis ir fokusuoti dėmėsį ant sunkių užduočių ir idėjų. Nepriklausomi ir išradingi, gali būti pilnai užimti savo mintyse konstruojamais modeliais. Jie atsiskiria nuo išorinio pasaulio ir lieka įsitempę. Tipiška penktukų problema – izoliacija nuo kitų žmonių.

Tipas šeštas: LOJALISTAS
Patikimas, orientuotas į saugumą tipas. Šito tipo žmonėmis galima pasikliauti, jie daug dirba, bet kartais tampa per daug įkyrūs ir daug dvejojantys. Daug skundžiasi sunkiu gyvenimu ir nuo to patys patiria stresą. Šeštukai dažnai būna atsargūs bei ilgai priimantys sprendimus. Dažnai kenčia nuo savo nepasitikėjimo pasauliu ir įtartinumo. Mėsdta saugoti silpnesnius ir bejėgius.

Tipas septintas: ENTUZIASTAS
Labai užsiėmęs ir aktyvus tipas. Septintukai optimistai, jie spontaniški ir linksmi. Gali būti labai įsitempę, nesufokusuoti ir neatidūs. Jie visada ieško naujų pojūčių ir linksmybių, bet kartais gali pasišalinti: nuolatinis dekoracijų ir žmonių pasikeitimas juos sekina. Dažnai būna paviršutiniški ir impulsyvūs. Sunkiai fokusuojasi ant vieno tikslo.

Tipas aštuntas: BOSAS
Stiprus, dominuojantis tipas. Aštuntukai pasitikintys savimi, mokantys paspausti. Turi vadovo savybių ir daug vidinių ir išorinių resursų. Greitai priima sprendimus ir gali būti dominuojantys. Jie galvoja, kad privalo kontroliuoti savo aplinką, todėl dažnai konfliktuoja su aplinkinias ir bando juos gąsdinti. Retai leidžia sau suartėti su kitais žmonėmis.

Tipas devintas: TAIKDARYS
Kuklus tipas su lengu charakteriu. Devintukai priima viską kaip yra, pasitiki žmonėmis ir viduje yra labai stabilūs. Tai žmonės su geru charakteriu ir širdim. Su jais paprasta bendrauti, jie visada pasiruošę palaikyti ir dažnai pasiduoda vardan taikos. Jiems priimtinas gyvenimas be konfliktų, todėl dažnai stengiasi minimizuoti viską, kas gali sutrukdyti jų ramybę. Kartais būna inertiški ir užsispyrę.

Mano nuomone įdomi sistema, kuri bent iš dalies paaiškina kodėl "tapatukai" socionikoje gali atrodyti tokie skirtingi.
Buvau radęs lietuvišką testą, tačiau nesu įsitikinęs ar jis geras.
Angliškas:
http://www.eclecticenergies.com/enneagram/test.php


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 22:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Teko girdėti apie enneagramą, bet vis neprisiruošiu pasidomėti giliau. Pirmą paskaitą pražiopsojau...
Gruodžio 13 d. (trečiadienį) nuo 18.00 iki 20.30 Vilniuje "Bambuko" kavinėje (Latvių g. 7A) vyks jau II-oji dalis paskaitos
ENNEAGRAMA – UNIKALUS SAVĘS IR KITŲ PAŽINIMO MODELIS.
Galima registruotis tel. 8-698-00058. Kviečia prisijungti ir nebuvusius I-je dalyje, nes II-oje dalyje bus trumpas visų tipų pakartojimas. Bus galimybė nusistatyti savo tipą.
Paskaitą skaitys lektorė DAIVA VIETRINIENĖ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 12 Gru 2012, 16:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
Liepa rašė:
Teko girdėti apie enneagramą, bet vis neprisiruošiu pasidomėti giliau. Pirmą paskaitą pražiopsojau...
Gruodžio 13 d. (trečiadienį) nuo 18.00 iki 20.30 Vilniuje "Bambuko" kavinėje (Latvių g. 7A) vyks jau II-oji dalis paskaitos
ENNEAGRAMA – UNIKALUS SAVĘS IR KITŲ PAŽINIMO MODELIS.
Galima registruotis tel. 8-698-00058. Kviečia prisijungti ir nebuvusius I-je dalyje, nes II-oje dalyje bus trumpas visų tipų pakartojimas. Bus galimybė nusistatyti savo tipą.
Paskaitą skaitys lektorė DAIVA VIETRINIENĖ.


ketvirtadienį


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 12 Gru 2012, 23:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Taip, ketvirtadienį. Gal dar kas nors ateisite į paskaitą?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 13 Gru 2012, 16:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Kov 2011, 01:29
Pranešimai: 17
Miestas: Vilnius
Manau sudalyvausiu!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 13 Gru 2012, 20:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Kov 2011, 01:29
Pranešimai: 17
Miestas: Vilnius
Et, visgi nepavyko sudalyvaut, nebūčiau spėjus atsibelst. Nors norėjosi labai.
Kokie įspūdžiai?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 13 Gru 2012, 22:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Ko gero, sudalyvavom dviese iš forumo.
Bandėm analizuot, kaip eneagramos tipai atitinka socioniškuosius. Gavosi "mišrūnai".
Pradžioje lektorė su auditorija labai užsiciklino ties pirmuoju tipu. Kitiems 2-9 tipams liko mažiau laiko negu pirmajam.
Tipologija turi savo struktūrą. Tačiau (bent jau man) nepavyko pagauti tipologijos esmės principo. Ji visiškai nepanaši į socionikos. Kitokia.
Galbūt ir nereikėtų ieškoti sąsajų.

Kiekvienas tipas buvo nagrinėjamas pagal tam tikrą schemą:
Enneagramoje pasąmonės motyvacijai apibūdinti ir nustatyti naudojami tokie pagrindiniai apibrėžimai:
Tipo centras: Kūnas, Galva, Širdis.
Tai intelekto rūšys, kurie yra būdingi kiekvienam iš 9 tipų. Atitinkamai:
tipai su centru Kūnas (8, 9, 1) – tai tokie tipai, kurie labiausiai išvystytas Instinktyvinis intelektas,
tipai su centru Galva (5, 6, 7) – tai Mentalinis intelektas,
o su centru Širdis (2, 3, 4) – tai Emocinis intelektas.

Kiekvienas tipas turi 4 lygmenis, kurie tarsi sudaryti iš motyvacijos ir fiksacijos (įsisąmonintos dalies) bei stipriosios pusės ir esybės (vidinės dalies).
(Gal tai šiek tiek atitinka socionikos 4 blokus ir žiedus - mentalinį ir vitalinį - čia man kilo tokios asociacijos, nežinau, kiek tai teisinga).


Motyvacija.
Kiekvienas iš devynių tipų turi savo asmeninę motyvaciją ir tai yra kasdieninis veiksmų rinkinys, kuris nuolatos kartojasi. Tai lyg tas dalykas, kuris stumia mus elgtis būtent taip, o ne kitaip. Motyvacija yra pagrindas, kuris formuoja pasaulio suvokimą – tai tie dalykai prie kurių AŠ pripratau ir jų pagalba traktuoju realybę ir visą gaunamą informaciją.

Fiksacija.
Tai motyvacijos pasekmė – taigi tai irgi mums gerai pažįstama būsena, nuolatinis pasikartojimas tos pačios stereotipinės elgsenos. Mes tikimės, kad toks veiksmų rinkinys padės mums atrasti harmoniją ir laimę, patenkins visus mūsų poreikius. Bet, deja, viskas yra atvirkščiai. Kuo dažniau kiekvienas iš tipų fiksuojasi ant jam pažįstamų veiksmų – tuo labiau jis atitolsta nuo norimo rezultato. Bet kadangi tai taip gerai pažįstama, todėl kartojasi vėl ir vėl.

Motyvacija ir fiksacija – tai gerai pažįstamas elgesio modelis, būdingas kiekvienam tipui. Bet štai kur yra Enneagramos nuostabiausioji dalis! Kiekvienas tipas turi galimybę keisti jam pažįstamą elgesį, tuo pačiu artėdamas prie pilnos harmonijos su pasauliu ir Visata. Nauja elgesio strategija pagal Enneagramą formuojama dviem parametrais: stiprioji pusė ir esybė (angl. Essence).

Stiprioji pusė.
Stebėdami save mes galim pamatyti pažįstamus elgesio šablonus (fiksacija) ir išmokti trumpam sustoti ir pradėti vystyti savo Stipriąją pusę – modeliuoti naujas elgesio strategijas ir tuo pačiu artėti prie norimo rezultato. Tik vystydamas savo Stipriąją pusę kiekvienas iš Enneagramos tipų gali pasiekti savo Esybę.

Esybė.
Tai tokia būsena, kai žmogus jaučiasi visiškai laimingas. Pilnatvės jausmas – harmonija su pasauliu. Tai tokia būsena, kurioje nėra nesantaikos ir atsiskyrimo jausmo, nėra konflikto tarp savojo AŠ ir aplinkos. Šitą būseną kiekvienas iš Enneagramos tipų gali pasiekti savo keliu – Tobulėjimo keliu pagal Enneagramą.

Struktūros paaiškinimą paėmiau iš interneto (tiesiog idealiai atitiko tai, kas buvo dėstoma paskaitoje)
http://www.novitusgroup.lt/?p=1063

Pavasarį žada 4 dienų (ar dalių) grupinius praktinius mokymus. Kaina apie 700 Lt. Kai bus informacija - pranešiu šioje temoje.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 14 Gru 2012, 02:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
1 tipas - PERFEKCIONISTAS:
Motyvacija: pyktis – nepasitenkinimas kitais žmonėmis, aplinka. Nuo lengvo susierzinimo iki isterinio pykčio ir neapykantos.
Fiksacija: smerkimas, nepasutenkinimas pasireiškia per kritiką arba per komentarus kitų žmonių atžvilgiu. Be to yra tendencija, smerkti būsimus įvykius ir galimą reakciją į juos.
Stiprioji pusė: ramybė – tai sugebėjimas būti laimingu ir patenkintu savo vidine harmonija ir susilaikymu, nepriklausomai nuo aplinkos ir įvykių.
Esybė: tobulumas– ta jausmas, kad viskas Visatoje: daiktai, įvykiai, žmonės ir jų elgesys, – kaip tik tokie, kokie ir turi būti – kiekvienas nepriekaištingas.

2 tipas - PAGALBININKAS:
Motyvacija: puikybė tai pasitenkinimo jausmas, kad jums viskas pavyksta ir kad padedate kitiems žmonėms.
Fiksacija: dėkingumas – svarbu kaip išreikšti, taip ir gauti dėkingumą. Šypsena, linktelėjimas arba žodinis pripažinimas, kad buvo pasakyta ar padaryta kažkas gero.
Stiprioji pusė: kuklumas – tai suvokimas, kad tai ne vien mano nuopelnas, aš esu dalis kažko didesnio.
Esybė: laisvė – aš nesu priklausomas nuo aplinkinių pripažinimo. Laisvė padėti ir priimti pagalbą.

3 tipas - PASIEKĖJAS:
Motyvacija: apgaulė – saviapgaulė, kada pradedate vaidinti kažkokį vaidmenį, kad suteiktumėte sau vidinę vertę ir reikšmingumą. «Išjungiate» savo emocijas ir koncentruojatės į tikslus ir rezultatus.
Fiksacija: garbėtroška – išgyvenama statuso, įvaizdžio ir mados reikšmė. Svarbu gerai atrodyti ir padaryti gerą įspūdį kaip savo išvaizda, taip ir kompetencija.
Stiprioji pusė: sąžiningumas – galimybė būti visiškai doru, elgesyje vadovautis tikraisiais jausmais.
Esybė: viltis – išgyvenama kaip tikėjimas ateitimi. Supratimas, kad man nereikia nieko daryti, viskas ir taip bus gerai.

4 tipas - INDIVIDUALISTAS:
Motyvacija: pavydas – išgyvenamas kaip vidinė tuštuma – praradimas – man kažko trūksta.
Fiksacija: ilgesys– turtingos fidinės fantazijos ir svajų pasaulis, palyginus su kuriuo realybė atrodo nuobodi, joje kažko trūksta. Nugrimztama į idealizuotas svajones arba praeities prisiminimus.
Stiprioji pusė: pusiausvyra – emocinio stabilumo būsena. Aš - tai daugiau, negu mano jausmai. Taip pat lygybė - kiekvienas žmogus ir lygiavertis, ir unikalus.
Esybė: vienybė – visų su visais Visatoje ryšio patirtis, niekas niekada nebus apleistas, užmirštas ir nieko netrūksta.

5 tipas - STEBĖTOJAS:
Motyvacija: godumas – išgyvenamas kaip pasiekiamų energijos, žinių, erdvės, meilės ir t.t. resursų trūkumas, ribotumas.
Fiksacija: nusišalinimas/uždarumas – reakcija į resursų ribotumą, kuri verčia branginti tai, ką žmogus turi, o taip pat vengti situacijų, kada aplinkiniai iš tavęs kažko laukia – juk tai reiškia, kad teks prarasti dalį savo sukauptų resursų.
Stiprioji pusė: kilnumas išgyvenamas kaip stipri emocinė meilė žmonėms ir pasauliui, kurios dėka žmogus aukoja laiką ir resursus, kad sukurtų kažką gero pasauliui.
Esybė: visažiniškumas – jausmas, kad bet koks resursas pasiekiamas būtent tada, kada jo reikia, kad viskas Visatoje yra dalis bendrojo srauto.

6 tipas - REALISTAS (SKEPTIKAS):
Motyvacija: baimė – nejaučiama tiesiogiai, bet pasireiškia kaip nuolatinio nerimo ir blogos nuojautos būsena. Pasąmonės motyvacija - grėsmės nuojauta.
Fiksacija: abejonė – užvaldanti sąmone, žmogus nuolat analizuoja, randa prieštaravimus savo ir svetimoje nuomonėje, ketinimuose ir nekompetencijoje.
Stiprioji pusė: drąsa – didžiulė vidinė jėga veikti, nepaisant viso vidinio nepasitikėjimo – narsumas patikėti, kad visakas bus gerai.
Esybė: tikėjimas – suvokimas, kad Visatoje egzistuoja Aukščiausioji Jėga, kuri gina, globoja visas gyvas būtybes ir kad ši Jėga glūdi visame kas gyva.

7 tipas - ENTUZIASTAS:
Motyvacija: ėdrumas – jausmas, kad pasaulyje yra nesuskaičiuojama daugybė galimybių ir poreikis visas jas išnaudoti. Numaldomas alkis nukreiptas į kažką ateityje, kas galės patenkinti.
Fiksacija: planavimas – tai būdas išvengti nerimo, nukreipiant savo sąmonę. Nuolatinis mąstymo aktyvumas, daug dalykų užvaldo sąmonę vienu metu.
Stiprioji pusė: sveikas protas – sugebėjimas būti dabartyje be lūkesčių, nerimą keliančių emocijų ir minčių.
Esybė: jausmingumas – vienovės ir sąryšio su visais išgyvenimas per jausmus ir pojūčius. Buvimas dabartyje, pilnoje džiaugsmo.

8 tipas - BOSAS:
Motyvacija: troškimas, geismas – stiprus potraukis paimti/turėti ir valdyti. Siekis užvaldyti gali varijuoti: jėga – kontrolė – žmonės – valdžia – valgis ir kt.
Fiksacija: teisingumas – pojūtis, kad ant pečių gula atsakomybė už pasaulį. Šita atsakomybė neturi ribų ir būtina nuolat kovoti už tai, ką nori gauti.
Stiprioji pusė: nekaltumas – pojūtis, kad viskas yra pusiausvyroje, harmonijoje ir niekas dėl nieko nekaltas.
Esybė: tiesa – suvokimas, kad viskas, kas vyksta – atsitiktinumų junginys, sukeltas natūralios raidos. Būsena, kurioje išsivadavimas ir kontrolės atsisakymas suteikia tikrąją jėgą.

9 tipas - TAIKDARYS:
Motyvacija: tingumas – vidinis poreikis nieko neveikti, pailsėti, palaukti ir pažiūrėti, kas bus.
Fiksacija: neveiklumas – noras išlikti ramiu ir abejingu, kad išvengtum konfliktų. Bandymas atrasti ir palaikyti susitaikymo jausmą su visais galimais būdais, visada ir visur.
Stiprioji pusė: energija – pasireiškia spontaniškais instinktyviais veiksmais, kurių neslopina mintys ar emocijos. Veža instinktas.
Esybė: meilė – pojūtis, kad viskas Visatoje atsiranda iš meilės, ir meilė yra varomoji jėga; – tai jėga apimanti visus ir yra visa ko priežastis.


Paveikslėlis
Kiekvienas tipas yra daugiau ar mažiau įtakojamas kaimynų - įgauna dalį jiems būdingų savybių. Tai vadinama "sparnais".

Pavyzdžiui, 1 tipas gali turėti kai kurių 9-ajam tipui būdingų bruožų, ko pasekoje 1 tipas siekia daugiau komforto, gali pasidaryti truputį tingus ir nebūti perfekcionistu visuose gyvenimo aspektuose. Jo motyvacija - pyktis - labiau pasislepia.

Jeigu 1-ajam tipui stipresnę įtaką daro 2-asis tipas, ai žmogus pradeda atkreipti dėmesį ir į kitų žmonių poreikius, tai jam pasidaro svarbu. Padidėja aktyvumo lygmuo, lyginant su 9-ojo tipo sparno poveikiu, ir kovotojo už «teisingą reikalą» pyktis yra labiau pastebimas.


Paveikslėlis
Enneagrama aprašo ir paaiškina tuos pokyčius, kurie vyksta stresinėse situacijose, kuomet jaučiame spaudimą ar esame kankinami nepasitikėjimo, o taip pat situacijose, kada esme savimi patenkinti: jaučiamės saugūs ir mėgaujamės komfortu.

Kuomet pasitikime savimi ir jaučiamės saugūs, mums atsiranda jėgų «plaukti prieš srovę» ir judėti prieš rodyklės kryptį: mums tampa pasiekiami resursai to tipo, iš kurio rodyklė nukreipta į mūsų tipą. Šis pozityvus vystymasis didina mūsų komforto zoną.

Ir atvirkščiai, kuomet patiriame ilgalaikį spaudimą (pvz., komplikuoti tarpusavio santykiai, problemos darbe arba amocinės problemos) tampame silpnesni ir nebeįstengiame nebepajėgiame pasipriešinti srovei: esame nešami pasroviui ir įgauname kai kurių bruožų to tipo, į kurį nukreipta rodyklė nuo mūsų tipo.

Pvz., jeigu 9-ojo tipo žmogus jaučiasi užtikrintai ir saugus, tai jis juda link 3-ojo tipo - jo veiksmai tampa efektyvesni ir labiau nukreipti į tikslą. Jis koncentruojasi į rezultatą ir į patį save.

Jeigu 9-ojo tipo žmogus patiria ilgalaikį spaudimą, tai jis pradeda judėti link 6-ojo tipo ir tampa skeptiškesnis, pradeda abejoti pačiu savimi ir aplinkiniais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 14 Gru 2012, 09:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
O, tu čia šauniai padirbėjai :syp_26:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 14 Gru 2012, 12:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
iš inercijos ... kol nepamečiau "užtaiso", kurį gavau paskaitoje. :happy:

Iš D. Vietrinienės paskaitos
TESTAS (Enneagramos tipo nustatymas)

1 grupė
A - Aš manau, kad esu visiškai nepriklausomas ir savimi pasitikintis žmogus: aš esu įsitikinęs, kad viskas, kas atsitinka, yra tik į gera, jei tu drąsiai žvelgi gyvenimui į veidą. Aš pats iškeliu sau tikslus ir darau viską, ko reikia jiems pasiekti. Man nepatinka tiesiog stumti laiką, norisi pasiekti tai, ką atsimintų po daugelio metų, siekiu įnešti didelį indėlį į aplinkinių žmonių gyvenimus. Aš nesiekiu konfliktų, bet neleidžiu žmonėms savęs spausti. Didžiąją laiko dalį aš žinau ko noriu ir einu ta linkme. Mano principas: stengtis iš visų jėgų ir linksmintis pilnu pajėgumu
B - Greičiausiai esu linkęs būti tyliu ir daug laiko praleisti vienatvėje. Visuomeninė veikla man nėra labai svarbi. ir bendrai man ne itin būdinga aktyviai dalyvauti viešajame gyvenime. Man nelabai patinka vadovauti žmonėms ar gyventi pastovios konkurencijos aplinkoje. Daug kas pavadintų mane svajotoju, nes didžioji dalis įspūdžių atsiranda mano galvoje, mano vaizduotėje. Aš lengvai galiu gyventi ramiai ir tyliai, nejausdamas nuolatinio judėjimo ir pasiekimų poreikio.
C - Man svarbu būti atsakingu ir ištikimu. Aš siaubingai jaučiuosi, jei negaliu atlikti savo įsipareigojimų ar darbų, arba negaliu padaryti to, ko kiti iš manęs tikisi. Aš noriu, kad žmonės žinotų, kaip stipriai aš jais rūpinuosi ir stengiuosi padaryti viską, kas geriausia jų labui. Aš dažnai nusileidžiu dėl to, kad kitiems būtų geriau ir visai nesvarbu, žino jie apie tai ar ne. Dėl to kartais aš nesu pajėgus gerai pasirūpinti pačiu savimi: aš dirbu kada reikia, o ilsiuosi arba darau, kas iš tikrųjų man malonu, tik kai turiu laisvo laiko.

2 grupė
D - Aš – žmogus su pozityviu suvokimo modeliu. Esu įsitikinęs, kad viskas gyvenime klostosi geriausiu būdu. Aš visada atrandu naujus įkvėpimo šaltinius ir entuziastingai priimu naujas galimybes bei projektus. Man patinka bendrauti su žmonėmis ir daryti juos laimingesnius – man patinka dalintis savo laime ir pasiekimais su aplinkiniais (savaime suprantama, kad kartais aš pats negerai jaučiuosi, bet stengiuosi to niekam neparodyti). Man atrodo, kad mano amžinas pasitenkinimas gyvenimu susijęs su tuo, kad nemėgstu daug laiko skirti analizuodamas save ir savo problemas.
E - Aš žmogus su stipriais jausmais ir emocijomis. Žmonės lengvai gali suprasti, kada aš nuliūdęs ar nusivylęs. Aš stengiuosi būti atsargus su žmonėmis, bet vis tiek negaliu sulaikyti savo emocijų, būdamas šalia jų. Man patinka, kai aš tiksliai žinau savo vietą kompanijoje, kai tiksliai žinau, kuo galiu pasikliauti. Taip pat aš visada leidžiu aplinkiniams suprasti, ką apie juos galvoju. Kai mane kažkas liūdina, man patinka matyti, kad aplinkiniai mane užjaučia ir pergyvena kartu su manimi. Nors aš žinau „žaidimo taisykles“, bet vis tiek nemėgstu, kai man nurodinėja, ką daryti. Mėgstu pats priimti sprendimus.
F - Aš stengiuosi būti logiškas ir santūrus – man nepatinka turėti reikalų su emocijomis ir stipriais jausmais. Darbe stengiuosi pasiekti geriausių rezultatų, beveik idealių. Man patinka viską daryti savarankiškai.. Konfliktinėje situacijoje, ar kai turiu problemų, stengiuosi nerodyti savo jausmų, elgiuosi pakankamai šaltai ir esu atsitolinęs nuo aplinkos. Aš nenoriu, kad mano emocijos trukdytų man užsiimti svarbiais reikalais. Taip aš nereaguoju, jei aplinkiniai bando mane erzinti.

REZULTATAI:

AD – 7 tipas – ENTUZIASTAS. Optimistas, impulsyvus, siekiantis tobulumo.
AE – 8 tipas – BOSAS. Pasitikintis savimi, drąsus, valdingas.
AF – 3 tipas – UŽKARIAUTOJAS (PASIEKĖJAS). Ambicingas, gebantis prisiderinti, siekiantis prestižo.
BD – 9 tipas – TAIKDARYS. Jausmingas, paslaugus, suteikiantis vilčių.
BE – 4 tipas – INDIVIDUALISTAS. Gerai išvystyta intuicija, estetas, egocentriškas.
BF – 5 tipas – STEBĖTOJAS. Novatorius, kiek atitolęs, stebintis aplinką.
CD – 2 tipas – PADĖJĖJAS. Rūpestingas, dosnus, nuosavybės mylėtojas.
CE – 6 tipas – SKEPTIKAS. Atsargus, pareigingas, žavingas.
CF – 1 tipas – PERFEKCIONISTAS. Racionalus, principingas, būdinga didelė savikontrolė.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 16 Gru 2012, 11:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
čia youtubėj rasta rusiškai: http://www.youtube.com/user/nadiaprosh?feature=watch


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 01 Kov 2013, 10:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Abejoju testo patikimumu. Didelė galimybė gauti neteisingą tipą, net jei ir "viskas tinka" čia skaitant.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 03 Kov 2013, 17:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Testuotis pačiam - visada yra didelė rizika, kol dar nieko nežinai apie tą dalyką.
O ir išmanant dalyką, pasąmoningai yra pagunda atsakinėti "taip, kaip reikia".
Aš pagal tą testą tipo nenusistačiau. Atmetimo būdu liko kokie trys variantai - o galbūt visi jie dengia tam tikrą dalį mano asmenybės.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 03 Kov 2013, 18:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Gal atsiras besidominčių giliau?

ENNEAGRAMA – UNIKALUS SAVĘS IR KITŲ PAŽINIMO MODELIS
( 2 modulių PRAKTIKO KURSAS)

Sveiki atvykę ir pasirinkę unikalų Enneagramos pasaulį!
Jūs nustebsite, kaip pažintis su Enneagrama pakeis jūsų gyvenimą! Tai, kas buvo nuo Jūsų paslėpta, staiga atsivers prieš akis ir privers Jus aiktelėti. Enneagrama atvers Jums naujas perspektyvas – Jūsų požiūris į save, pasaulį ir supančius žmones pasikeis visam laikui!
Enneagrama – tai žinios apie žmonių asmenybės tipus, jų skirtingą elgesį, skirtingas vertybes, įsitikinimus, bendravimo būdus.Enneagrama siūlo kiekvienam tipui individualų asmenybės augimo kelią ir atskleidžia, kaip vystyti stipriąsias savo puses.
Daugybė žmonių pasaulyje naudojasi Enneagrama. Jie tai daro todėl, kad Enneagrama veikia! AmerikojeEnneagramastudijuojama verslo mokyklose ir universitetuose. Atradę Enneagramą žmonės mato ir jaučia, kaip tiksliai šioje asmenybių tipologijoje aprašoma jų gyvenimiška patirtis, kaip aiškiai atskleidžiamos priežastys, kodėl jie taip elgiasi bei parodomi būdai, ką ir kaip galima keisti savo gyvenime. Tai vienas iš tiksliausių, giliausių ir aiškiausių modelių, kuris leidžia suprasti ir pajusti save bei Jums svarbius žmones.

Ennneagrama – visame pasaulyje pripažinta asmenybės tipologija, unikali senovės sufijų mokymo ir klasikinės psichoanalizės sintezė. Skirtingai nei kitos tipologijos, Enneagramaneapsiriboja charakteringų bruožų ir stereotipinių elgesio modelių aprašymu. Jipristato devynis pagrindinius asmenybės tipus, kurie yra paremti vidine motyvacija, ir atskleidžia, kaip ši motyvacija pasireiškia visose gyvenimo srityse: santykiuose, karjeroje, finansuose, asmeniniame tobulėjime ir šeimoje. Unikali tipologijaleidžia suprasti, kokie pasąmonės troškimai ir baimės verčia mus būtent taip mąstyti, jaustis ir elgtis.
Dalyvaudami šiame Enneagramos praktikoseminare Jūs turėsite patikimą erdvę ir puikią galimybę pažinti asmenybės tipus ne tik teoriškai, bet ir gyvai bendraudami su kitų tipų atstovais. Interviu su kitais tipais, įvairios praktinės užduotys leis greičiau pastebėti, išgirsti ir pajusti kitų asmenybės tipų skirtumus, padės giliau pažvelgti į save ir atrasti pasąmonėje glūdinčius gyvenimiškos motyvacijos klodus.
Kokios garsios kompanijos renkasi Enneagramos mokymus?
Enneagramosmodelį sėkmingai taiko Avon Products, Boeing Corporation, The DuPont Company, General Motors, Alitalia Airlines, KLM Airlines, Kodak, Hewlett Packard, Toyota, Procter & Gamble, Reebok, Motorola, Sony, American Press Institute, Coca Cola ir daugelis kitų pasaulyje žinomų įmonių.

Kam skirti ir naudingi Enneagramos mokymai?
Įvairaus lygio vadovams, vadybininkams, pardavėjams, vidiniams įmonių konsultantams, koučingo specialistams, žmogiškųjų išteklių specialistams (HR), kurie siekia tobulėjimo savo profesinėje veikloje.
Taip pat Enneagramosįvairių sričių verslo darbuotojams, darželių auklėtojoms, mokytojams, dėstytojams, psichologams, studentams, mokiniams, t.y. visiems, kurie nori džiaugtis savęs atradimu, gauti išsamų atsakymą į klausimus "kas aš esu?" ir "ką man daryti?", pažinti, suprasti kitus žmones, rasti su jais bendrą kalbą beisuvokti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, savo nesėkmingas ir sėkmingas elgesio strategijas beiįgauti įrankių tai valdyti.
Kuo Jums bus naudingas seminaras?
• Mokysitės priimti skirtingai mąstančius žmones ir suprasti, kodėl jie elgiasi kitaip nei Jūs.
• Suprasite 9 skirtingas asmenybės bazines pasaulio suvokimo strategijas, ir kaip jos pasireiškia darbinėje ir asmeninėje veikloje.
• Sužinosite sąmoningą ir nesąmoningą kiekvieno tipo (darbuotojo) motyvaciją ir mokysitės teisingai bei lanksčiai ją panaudoti.
• Suvoksite, ką savo gyvenime darote neteisingai, kokiais vidiniais įsitikinimais vadovaujatės, tikėdamiesi, kad tapsite laimingesni.
• Pamatysite savo stipriąsias ir silpnąsias puses, savo sėkmingas ir nesėkmingas elgesio strategijas bei atrasite įrankį jas valdyti.
• Suprasite, kokie tikrieji motyvai, baimės ir poreikiai vadovauja Jums ir kitiems žmonėms pasąmonės lygmenyje.
• Sužinosite, kaip žengti pirmąjį žingsnį, padedantį išsivaduoti iš savo mąstymo barjerų ir suvaržymų.
• Sužinosite, kaip formuoti sėkmingą komandą panaudojant stipriąsias kiekvieno darbuotojo savybes.
• Suprasite, kaip teisingai paskirstyti darbus ar pareigas atsižvelgiant į kiekvieno darbuotojo stipriąsias ir silpnąsias puses.
• Atrasite būdus, kaip pagerinti komunikaciją kolektyve suprantant 9 skirtingus bendravimo stilius.
• Suprasite konfliktines priežastis ir sužinosite, kaip efektyviai jas spręsti.
• Pradėsite greičiau pastebėti ir spręsti esamas ar galimas kiekvieno organizacijos darbuotojo darbo problemas.
• Sužinosite, kaip teisingai naudoti konstruktyvų grįžtamąjį ryšį kiekvienam asmenybės tipui.
• Sužinosite, kaip galima pagerinti santykius su esamais klientais ir kaip lengviau atrasti naujų klientų suprantant ir numanant, kokios reakcijos iškilus vienai ar kitai problemai galima tikėtis iš savęs ir aplinkinių.
• Išmoksite padėti kitiems žmonėms greičiau judėti asmeninės ir dvasinės plėtros keliu.

Enneagramaleidžia suprasti, kad egzistuoja devyni skirtingi požiūriai, devyni skirtingi vertybių rinkiniai, devyni skirtingi bendravimo stiliai, devyni skirtingi problemų sprendimo būdai – ir kad jie visi reikalingi ir veiksmingi!

Seminare naudojami mokymo metodai:
• interaktyvi teorija;
• darbas porose ir grupėse;
• grupinės diskusijos;
• praktinės užduotys,
• interviu su įvairių tipų atstovais;
• koliažų kūrimas;
• grupinė analizė.

Seminaro turinys:

1. Enneagramos istorija.
2. Enneagramos modelio struktūra.
3. Trys intelekto tipai (instinktyvusis, emocinis, mentalinis), jų vystymas, taikymas ir įtaka asmeninėje ir profesinėje veikloje.
4. Enneagramos tipų tarpusavio sąveika ir kokią įtaką jos daro kiekvienam asmenybės tipui.
5. 9 asmenybių tipų vystymosi kelias (motyvacija, fiksacija, stiprioji pusė, esybė).
6. Pažintis su 9-iais asmenybės tipais:
• Mąstymo ir elgesio ypatumai.
• Užslėpti vidiniai elgesio motyvai ir jų įtaka elgesio formavimui.
• Elgesio stereotipai, kurie įtakoja konfliktines situacijas.
• Stipriosios tipų savybės ir kaip jomis pasinaudoti.
• Tikroji kiekvieno tipo esybė ir jos reikšmė individui.
• Streso ,,sukėlėjai“ ir reakciją į stresą.
• Stipriosios pusės ir ypatingi gebėjimai.
• Kaip surasti savo sėkmingą elgesio strategiją ir kas Jūsų viduje trukdo tapti sėkmingais.

7. Harmoningos grupės
8. Socialiniai stiliai.
9. Devyni kontroliuojantys elgesio modeliai – kaip mes ,,vagiame“ energiją.
10. Kaip teisingai komunikuoti su skirtingais asmenybės tipais bei sukurti palankius santykius su artimaisiais ir kolegomis.
Seminaro trukmė ir vieta:

Trukmė:2 moduliai po 2 dienas, (š viso 32 akad. valandos (4 dienos)
I modulis(2 dienos) – kovo 23 – 24 d.
II modulis(2 dienos) – balandžio 06 –07 d.
Laikas:10:00 – 17:30 val. (18:00 val.)
Vieta:Vilnius (užsiregistravusiems adresas bus patikslintas)
Seminaro kaina:
Enneagramos praktikas (4 dienos, 32 valandos) – 780 lt. *
*Sumokėjusiems iki kovo 4 dienos – 680 lt.
Į kainą įskaičiuota: kavos pertraukėlės, išsami dalomoji metodinė medžiaga, tarptautinio lygio sertifikatas ICTA(International Coach and Therapist Asociation).
Svarbi informacija:Dalyviai atvyksta į seminarą jau atlikę Enneagramos testą (nustatę savo asmenybės tipą), kuris bus atsiųstas prieš seminarą.

Paveikslėlis
Enneagramos praktiko kursą veda Daiva Vietrinienė
Aukštasis pedagoginis humanitarinis išsilavinimas, Sankt Peterburgo coachingo instituto vadovų-mokytojų ir mokymo trenerių studijos,Lietuvos žurnalistikos centras, „Ryšių su visuomene ir atstovo spaudai profesinės studijos“, sertifikuota koučingo specialistė (Coaching development , Anglija), sertifikuota ICTA (International Coach and Trainer Association) Professional Master Coach, sertifikuota NLP trenerė - ICTA Trainer of NLP, sertifikuota Biznio vadybos trenerė - International Coaches Union Business Trainer, sertifikuota ICTA (International Coach and Trainer Association) Enneagramos trenerė.
Daiva Vietrinienė 10 metų veda seminarus klientų aptarnavimo, asmenybės ugdymo, viešojo kalbėjimo, verslumo, komunikacijos, komandos formavimo, motyvacijos, koučingo, NLP, Enneagramos (žmonių tipologijos) temomis. Taip pat teikia asmenines koučingo paslaugas.

Kontaktai registracijai:
Mob. Tel.: +370 61153525
El. paštas:daivavietr@gmail.com


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Eneagrama
StandartinėParašytas: 12 Kov 2013, 12:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
O koks jūsų tipas ir kaip nusistatėte?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 16 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007