Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 12:22

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 170 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Šventės
StandartinėParašytas: 14 Gru 2004, 11:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nor?t?si pašnek?ti apie art?jan?ias šventes- Kal?das, Naujus metus. Ar ruošiat?s?  :smile:



Aš laukiu kal?d?. o Nauji... kažkaip po visuotinio apsivalgymo ir apsibendravimo periodo jau nebeb?na tokie džiug?s. Bet gal jums kitaip? Man jie daugiau "?kalta" švent? nuo sen? laik?. Atseit, t? nakt? reikia visaip kaip linksmintis. Bet, kaip sakiau, ne visada ?kv?pimas tam yra, tik tampi masin?s psichoz?s auka ir nepelnytai prisislegi, jeigu nenori nieko šv?sti...



Apie k??ias. Kart? buvau sugalvojusi, kad reikia visus išburti K??i? nakt?. Priruošiau visoki? l?kštu?i?, kiekvienoje j? ?dedant kažk?, kas rodo, kokie tie metai tam žmogui bus, jas uždengiau ir liepiau pasirinkti. Visai linksma buvo, pusseser? ištrauk? vest. žied?, na ir pavasar? susirado t?, b?sim?j?  :smile: Na ?ia tik šiaip pasakiau, sutapimas toks gavosis.

O šiaip, labai laukiu... virtini? su grybais, kuriuos mama verda per k??ias  :happy:



O kaip j?s šven?iat šias šventes. Smalsu, ar yra toki?, kurie patys gaminat?s visus tuos 12 ir daugiau patiekal? K??ioms?  :smile: Gal k? ?domaus numat? Naujiems? Etc...  :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2004, 12:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Solanža,



jaukia tema sugalvojai.  :wink: (Ir rashau ash chia ne del to, kad norechiau ish jumei slyva padaryti  :wink: - shiaip labai maga kitus pasiskaityti ir savo tradicijas papasakoti).



Man, kaip "zhiemos fanei", Kaledos yra pati pachiausia shvente. Vienintele, kurios tikrai labai laukiu - nesvarbu kiek metu bebutu -kaip vaikas. Ir namus ishsipuoshiu pagal visas "amerikonishkas" tradicijas - paskutinem lapkrichio dienom, pirmom gruodzhio.

Ir mieste man niekuomet nebuna "per daug" lempuchiu ar girliandu ar pan.



Kuchiu stalo patiekalai visuomet 12, visuomet pagal senus mochiutes receptus - ir aguonu pienas pachiu "trintas maltas/spaustas", ir kuchiukai naminio kepimo (nors kartais juos perkam turguj ish mochiuchiu - mums tokie skanus kaip a.a. musu mochiutei neigauna... :confused:), ir virtinukai ir su grybais, ir su aguonom.



Beje, visuomet buna "burtai".  :smile: Shienas (arba tiksliau sakant tiesiog shiaudai, smilgos dzhiovintos) po staltiese - kas kokio ilgio ishtrauks, vashko lashinimas i vandeni, seniau - bato metimas i duris ir t.t. Kazhkaip.. Ne tai, kad labai tiketume, bet tiesiog neatsiejama vakaro dalis.  :smile: Visuomet norejau pabandyti su veidrodzhiu - mochiute vis pasakodavo, kad ji seneli taip "pamate" :smile:, bet taip niekuomet ir neishdrisau - kazhkaip ta tamsos/baubu baime "nugaledavo"..  :wink:

Dar visuomet kai kaledaiti atsilauzhiam (na, chia kulturingai parashiau, laiudishkai tai "plotkelis" butu  :smile:), pasizhiurim koks ten paveiksliukas - irgi ateiti, pasak mochiutes, nusako..  :wink:



Ir i bazhnychia gera eiti shaltukui spaudzhiant (kelias praeitas zhiemas). Kad tik nelytu..  :wink:



Va.. O dabar dar buna linksmoji vakaro dalis, kai brolis vidurnakchio laukia ir eina "su Berta kalbetis" (shuo). Ir metai ish metu laukia, kada ji prakalbes.. (broliui 37, jeigu ka.. :smile:).



Noriu namo.. Noriu Kuchiu/Kaledu..  :smile:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2004, 13:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Dar prisiminiau.  :smile:



Ash nuo vaikystes tikejau, kad jei po pagalve pasidesi 12 lapeliu su vardais, tai tas, kuri pirma ishtrauksi ryte nubudus, bus tavo vyras.  :smile:



...taip ir traukydavau, kol "norima/reikiama" ishtraukdavau... :happy: :happy:



Ir daba tik pagalvojau.. Nutruks shita tradicija - gi bus pirmi metai, kai nereiks traukti jokio vardo.. Et..  :confused:



:happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2004, 13:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
debesius raš?:
Dar prisiminiau.  :smile:

Ir daba tik pagalvojau.. Nutruks shita tradicija - gi bus pirmi metai, kai nereiks traukti jokio vardo.. Et..  :confused:

:happy:




debesiau, bet kaip faina gi! na, kad jau turi t?, su teisingu vardu  :wink: :happy: Ar... esi nelabai patenkinta, ir nor?tum apmainyt ? geresn??  :wink:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2004, 14:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
debesius:



a?i? kad sureagavai, suprantu kad ne d?l mano ?yzo  :happy:

aš irgi nor??iau išgirsti ir kitus. Beje, šiandien Liepa labai ger? id?j? d?l kal?dini? dovan? dav?. aš taip ir nesu dar j? supirkusi....



Iš Tavo min?t? burt? ir mes juos darome visus, tik aš irgi nebandžiau su veidrodžiu.



Debesiau, pasakei kad esi žiemos fan? ir priminei tem? kur raš?m pliusus rudeniui ir žiemai  :smile: Šiemet tik žiema visai nesnieginga, bent kol kas  :confused:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2004, 14:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Solanža,



beje, man labai patiko ta ideja su daiktais lekshtutese. Reiks pabandyti.  :wink:



Labai but idomu del tu dovanu ishgirst ish Liepos (chia kaip supratau, kazhkur kitur ji kalbejo?). Man labai dazhnai dovanos lieka problema - kaip sugalvoti ka nors idomaus ir netiketo? Shiemet kaip niekad "kamuojuosi" su ta mintim..  :neutral:



O del "nutrukusiu tradiciju"..  :smile: Tai liudna, kazhkiek, kad ji baigesi, bet shiaip esu laimingiausia nei bet kada - irgi del to, kad ji baigesi.  :wink:  :happy:

Juokauju del to laimingiausia.  :smile: Laiminga jauchiuosi del to, kad shiemet bus pirmos "kitokios" Kaledos kazhkiek. Pirma kart bus "musu sheimos pirmos Kaledos", ir kaip priesh kiekviena naujiena ar kazhka "pirma" jaudinuosi.. Toks geras, mielas jauduliukas, va.  :wink: O tie lapeliaipo pagalve.. Tai kada nors, kai turesiu,  savo dukrai papasakosiu - gales ir ji taip "burtis".  :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2004, 16:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
debesius:

jei gerai atsimenu, tiek daikteliai l?kštut?se tai buvo žiedas, pinigai, duona...buvo ir daugiau kažkas, bet jau seniai dariau, užmiršau  :sad:

Ma?iau yra pirkti knyga apie k??i? burtus ir papro?ius, bet kažkaip pating?jau ?sigyt, nors gal vert?jo.



?sivaizduoju, kaip Tau smagu tie pirmi metai kitaip, naujai, kartu...



Apie dovanas, na ji pasi?l? (gal nesupyks, kad viešinu tokias paslaptis  :smile:) saldainius- b?na tokios saldaini? parduotuv?l?s, kur jais prekiaujama, tegul ir po kelis, bet labai gražiai ?pakuojant. Kiek teko ragauti, tai ir skan?s labai. Dar- arbatos d?žut?s. Neb?tinai ?ia kalbu apie pagrindines dovanas, tai gali b?ti kaip malon?s priedai.



Pa?iai man neretai pritr?ksta id?j? kal?din?ms dovanoms. Dažnai tai b?na knygos, kvepalai, žvakid?s ir pan.

Beje, reklamuoja kad Vilniuj kažkur atsidar? dovan? centras. Gal ir patogu, kai viskas viename ?


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2004, 11:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Shventes, shventes...Pas mus jau taip susikloste, kad Kuchias ruoshiu ash, o uoshviai atvazhiuoja pas mus kuchiavoti (kazhkaip iki manes jie Kuchiu ir neshvente) O per Kaledas vazhiuojame pas mano babyte, kur susirenka tetos, dedes, pusseres (ju turiu daaaug) ir vienas pusbrolis. Praktishkai du kartus per metus taip ir susimatom - per Kaledas, ir per Velykas.

O dovanas beveik visas jau turiu, dar tik dukra molberto uzhsiprashe, tai reiks i dailininku parduotuve vazhiuoti ieshkoti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2004, 12:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Kov 2005, 00:04
Pranešimai: 564
ech merginos,



dziaugiuosi uz Debesiu ir su siaubu suvokiu, kad ash niekad nesuburdavau. Man kazkaip ta nuotaika budavo ant tiek ypatinga, o be to kazkaip vis apsivalgydabau... ir kai jau beveik nakchia krimsdavau shlizikus su kisielium, sunkiai bepajudedavau...



m2 - kaip faina pirkti dovana - molberta. Nerealu :smile: Ne kokia populiaria dovanele, o butent - molberta...

O va visa gyvenimeli pas mano tevus, anskchiau gyvenmo ir seneliai, ir pas mumis puse gimines susirinkdavo, tai valgio gaminimas budavo... kaip nemzoj kavinej. Mochiute pradedavo minkyt teshlas, virt shaltienas ir kepint svogunus priesh pora dienu... 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2004, 12:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Vovere,



a tai kodel su siaubu?  :smile: Kada, jei bus nuotaika, pabandyk - mielas pakvailiojimas.  :smile:

Beje, mano mama turi ta knyga kur Solanža minejo - Kaledu paprochiai ir burtai, ar kazhkaip panashiai vadinasi. Gaila, kad neturiu dabar shalia - ka nors idomaus pazhiurechiau.  :smile:



Beje, vakar nakti eilini karta pradejus "girgzdeti" palepej kazhkam, pasinaudojau tavo patarimu ir paprashiau negasdinti manes, nes ash tai guliu sau rami ir ju negasdinu. Po kurio laiko tikrai nurimo viskas- arba ashuzhmigau jau nurimus, nehzinau. Esme ta - padejo. Dekui  :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2004, 12:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Kov 2005, 00:04
Pranešimai: 564
debesius:



zavi tie burtai, ale kazkaip vis...

Nu nieko "v starosti liet" pabandysim  :happy:



O del bilduku tai taip. Kad tokios kalbos ramina pachia - tai tikrai. Bet kazkai po tokiu bandymu susitartart ar graziai pashneket ir bildukai dazniausiai irgis aprimsta. Nzn kodel. Bet chia jau mano sventas etikes-sensorikes isitikinimas: grazus susitarimas, kalbejimas dazniausiai padeda. Ir su zmonem, ir su gyvunais, ir su bildukais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2004, 13:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Vover,



ash nors ir intuityvi logike (jatus kaip grazhiai ten Solanža mane itikino, kad ash vistik Dzhekiukas..mm.. :smile:), ale pilnai pritariu - ramus pokalbis daug veiksmingesnis kai ka nors susitarti nori.  :wink:



Daba galvoju - kaip chia su tuo Joulapukiu susitarus, kad Kaledoms Lietuvoj pasnigtu, m?..  :wink: :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2004, 13:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
debesiau:



...o Joulopukis, tai chia Kaledu senelio pavarde?  :smile: Ar kokio nors zhymaus suomiu oru berniuko?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2004, 14:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
m2,



ash daba "Klausimeli" zhiurau, tai tavo klausimas labai i tema.  :happy:



Taip, tai Kaledu Senelis pats tikrasis ish Laplandijos taip vadinasi. Taraisi taip, o kaip rashyt reikia nezhinau - ir su savo "oru berniuku" pasikonsultuoti negaliu einamuoju momentu.  :wink: :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2004, 21:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 158
As taip pat laukiu svenciu, Naujametis tik tiek, kad lyg ir butina svesti, o Kaledos - sirdies svente.



Kucias visa seimyna sutiksim, su tevais, sesers seima. Smagu bus. Ex, o vaisiu kiek bus. Man labiausia patinka farsiruotas karpis, karpis su darzovem drebuciuose, pyrageliai su silke, grybais, aguonom, dziovintais obuoliais, silkiu gausybe...

Is burtu, tai mes dar tvora begdavom apglebt, pas mociute darzelyje :), anksciau, kai kaime sutikdavom sventes. Dar sako, jei koks gyvunelis netiketas ateis - sulauksit pagausejimo seimos - ar jaunikis, ar martuke kam, ar mazulis pasibels.



Ai, cia ne i tema, bet apie bildukus. Mano sesuo sake, kad padeda toks pasakymas tris kartus - eik ten, is kur atejai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 170 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007