Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 15:31

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 33 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 11:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 229
Klausimas ne tame, kas kam geriau, priimant sprendimus - juk visi esame skirtingi tipai, vieniems daugiau b?dingos emocijos ir spontaniškumas, kitiems - logika ir analiz?. Gal? gale, dažniausiai suveikia intuicijos-analiz?s sintez? juk.



Aš i.e. manausi esantis analitikas. Kaip didžiul? to tr?kum? pabr?ž?iau laiko poreik? sprendimo pri?mimui. Jo gi analizei ir reikia, kad nebejaus?iau abejon?s, jog blogai nusprendžiau, suklydau. Jo man reikia, kad jaus?iausi užtikrintas savo s?kme, ramiai miego?iau, pasitik??iau savimi.



Gal galite pabandyti išsiaiškinti, kas labiau lemia J?s? sprendimus? Ir ar esate labiau patenkinti nei nepatenkinti savais sprendim? pri?mimo b?dais? Ir kažin, kada didesn? rizika beigi neteisingo sprendimo tikimyb?? Kam lengviau šiame lekian?iame pasaulyje, kur "plan? pakeitimas" yra "kasdienyb?"? Gal? gale, kas labiau nusivilis nes?km?s atveju, kieno labiau susvyruos pasitik?jimas savimi - analitiko ar intuicija besivadovaujan?io žmogaus?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 11:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Kov 2005, 00:04
Pranešimai: 564
Kas tiksliau - niekas nepasakys. Ash asmenishkai greit analizuoju, jei imanoma - apsidraudziu kaip tik tuo momentu galiu, tachiau...... jei viduj kirba didelis vidinis "ne" arba tarsi perspejimas "negerai" dazniausiai klausau jo. O jei neklausau - dazniausiai nuojauta pasirodo neklydusi.  Tik va didesne dalimi atveju viduje nejauti kazkokios katergotishko nuojautos...  Ir shiaip darbe reikia ir analizes. O va santykiuose nuojauta taip pat labai svarbi :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 11:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Burundi, tavo klausimas iš esm?s socioniškai neteisingai "sustatytas": loginiai- intuityv?s ir intuityv?s loginiai naudoja abu šiuos b?dus, tiek logik?, tiek intuicij?, kuri n?ra vien spontaniškas emocij? pasireiškimas. Sensorikas, priimdamas sprendim?, dar vadovausis asmenine patirtimi bei esamomis aplinkyb?mis, o etikas atsižvelgs ? tokius subjektyvius faktorius, kaip aplinkini? nuomon? ir pan. Racionalas, susid?lios visus mozaikos gabal?lius ir taškelius ant "i" ir tik tada priims sprendim?, o iracionalas išlauks tinkamiausio momento ir "?kv?pimo" ir tada "ners".



O jei kalb?ti asmeniškai... ? intuicij? , kai ji labai jau "r?kia", atsižvelgiu, bet ja nesivadovauju, sakykim, tai tik papildomi duomenys mano analizei. Emocijos, priimant sprendimus, man apskritai nevaidina jokio vaidmens. Remiuosi patirtimi, blaiviu protu, realiu situacijos matymu ir vertinimu bei iš to išplaukian?iomis aplinkyb?mis, visa tai sudedu ? kr?v?, gerai apm?stau ir priimu sprendim?. Jei reikia, galiu tai daryt greitai ir ryžtingai (aplinkiniai sako, kad dažniausiai taip ir b?na). Nem?gstu tur?ti pernelyg daug laiko sprendimo pri?mimui, man geriau "?ia ir dabar". Bet tai , v?lgi mano socioninio tipo bruožai (ko nor?t iš "Žukovo"?), o ne mano asmenyb?s nuopelnas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 11:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Lap 2004, 12:56
Pranešimai: 139
pirmiausia pasaky?iau, kad pasitik?jimo savimi klausim? reikt? kiek atsieti nuo teisingo/neteisingo sprendimo pri?mimo ir leisti sau klysti, ta prasme, atleisti sau už klaidas. to nepadarius, iš vis ne?manomas ?jimas ? priek?, nes visi didieji išrad?jai klydo ir nemažai, kol gal? gale pri?jo prie teisingo sprendimo (Emersonas:' aš sužinojau 25000 b?d? kaip negalima buvo išrasti elektros lemput?s).



manau, jei intuicija labai aiškiai sako, kad sprendimas tur?t? b?ti kitoks, nei logika, pasirink?iau intuicij?, nes ne kart? teko tuo labai aiškiai ?sitikinti. tik ne visada yra galimyb? t? intuicij? išgirsti, kartais ji tyli d?l per dideli? pastang?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 11:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 229
Vovke,



Man va labai ?domu: blog? sprendim? pasekoj - nes?km?s. Kelios. Kokios pasekm?s tavo pasitik?jimui savimi? Susvyruoja jis, ar numoji ranka? Jei taip nebuvo, tai pafantazuok, "kas b?t?, jei b?t?".



Žinau, kad mano susvyruoja kuriam laikui, kadangi intuicija - retas patar?jas man. Ir, manau, kadangi analizuoji pats problem? visais ?manomais kampais, klaidos atveju šiek tiek kaltini save, kad ir tuo kampu nepaži?r?jai arba paži?r?jai, bet nepakankamai atidžiai. Žinoma, par?kai ir pagalvoji - visko juk ne?vertinsi, ir eini link nauj? sprendim?.  :wink:



Ir tik galiu sp?ti, kad intuicijos padiktuotas sprendimas tiek savigraužos gal ir nesukels. Nes kuo mažiau analiz?s, tuo mažiau tavo paties padarytos klaidos tikimyb? prieš tai apgalvotoje situacijoje.  Ar klystu?





Ai, dar d?kui už socioninius pataisymus Cassandrai. Aš statybininkas, o ne socionikas, tad gal labai nepyksit už neišmanym? :happy:

Vis tik manau, kad intuicija ar logika neb?na adekva?iai naudojami, vienas j? dominuoja, ar aš klystu v?l?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 12:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Kov 2005, 00:04
Pranešimai: 564
Casandra zinoma teisi... bet ka noret ish paprastu vartotoju.



Burundis,



na ish esmes tai kaip tu ir rashei. Nu, susimoviau, praziopsojau, apsizioplinau, neivertinau. Pagalvoju kodel (tiek analize, tiek velaiu - kaip jauchiausi tuo metu  - intuicijai, nuojautoms etc). Ir ka pasakai sau:" dabar zinai savo klaida. tegu bus pamoka, einam toliau".

Jei didesnis liapsusas - dar pasiparini, bet pabaiga visada tokia.



O ar priemei sprendima analizes, ar intuicijos budu - pabaiga ta pati. Ish esmes visada priimu sprendimus abiem budais ishsyk, tad ju perdaug neskiriu ir neprieshinu. Tai mano pachios dalys - ir ishmastymai ir pajautimai.

Tamsta vyras, gal tamstai skaudziau kai nusivili savo analize (chia shiaip mastau, ne konkrechiai), bet man abu sie budai yra labai panashus. Intuicija juk ingis tavo dalis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 12:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Hmm...ash sprendimus priimu vadovaudamasi noriu/nenoriu. Jeigu turiu laiko, pasikapstau kodel tas noriu arba nenoriu. Tai chia turbut intuityviai gaunasi?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 14:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 186
Taip.kai turiu laiko,tai ir pas mane faktorius"noriu-nenoriu"-vyraujantis.Bet pagal savo darbo profil? man juos dažniausiai tenka priimti per kelias minutes,jei ne sekundes...Tada ko gero pirmoje vietoje-patirtis,toliau-intuicija.Na o logiškas ar nelogiškas sprendimas,galiu pamatyti tik po visko:)))


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 14:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Burundi, jei Tu -Gorkis, tada intuicija tikrai n?ra Tavo stiprioji pus?  :wink:n O logika turi b?ti - geležin?. D?l logikos- intuicijos dominavimo:  logini? - intuityvini? suvokime dominuoja logika, o  intuityvini?-logini? - intuicija.



m2 "noriu/nenoriu" - many?iau, etika. O kadangi man etika - tamsus miškas... :happy: Tai reikia klausti ne man?s apie j? :wink: Solanžaos ar Pelen?s, pvz.



Aha...dzindzilios postas tik patvirtina, kad tai - etika.



Pvz. aš niekad nesvarstu - noriu ar ne. Svarstau - reikia ar ne.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 14:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Sveiki visi



taip, noriu/nenoriu ir pas mane vienas iš esmini? kriterij?, ta?iau iš esm?s viskas priklauso nuo srities, kur tie sprendimai. Noriu/nenoriu gali b?ti pakankamu ir vieninteliu kriterijumi, renkantis pramogas, maist?, šiaip kažkokioje ?prastoje veikloje. Globalesniuose, radikalesniuose sprendimuose bandau  :wink: m?styti logiškai, d?liotis visokius "už" ir "prieš", kai kuriais atvejais išklausin?ju draug? nuomoni? ir šiaip, susirenku sau svarbi? info. Bet ir tada ne taip jau nereikšminga yra pam?stymas, ar traukia mane tas naujas pasirinkimas, ar aš to noriu, ar linksta link to širdis.



Casandra, Tu dabar išversk, kuo aš ?ia remiuos...  :wink:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 14:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Etika remiesi, etika... :wink: Bet kadangi Tavo gyvenimo patirtis Tau sako, kad logikos dažnai pritr?ksta, tai ir susirenki loginius akcentus iš aplinkini?, kad susidarytum piln? vaizd?. Ir visvien pasitikrina ar prie to "linksta Tavo širdis"(etika).



Bo aš priimdama sprendim? sakau "nes mano galva taip neša", o širdis...nelabai j? prisimenu :confused:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 17:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Kov 2005, 00:04
Pranešimai: 564
Man su noriu / nenoriu butu per sunku. Jau ash kai uzisnoriu.... tai gryna beda.

Tai kazkaip jauti gi ar reikia ar verta, ar traukia, ar... ne.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 17:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Jei Burundis yra Gorkis, tai jis tur?tu realiai sunkiai suvokti, kaip "veikia" intuicija.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 17:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 229
Vartotojas 2,   :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 18:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Kov 2005, 00:04
Pranešimai: 564
Vartotojas 2, na na ... tai sakysim etiniai vienetai nelabai suvokia kas tas yra "logika:... na na


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 33 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 169 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007