Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 18:41

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 02:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
At?jo tokie laikai, kai atsiv?r? sienos, kai vis lengviau internete ar kelion?se sutikti žmones iš užsienio. Kartais tenka gird?ti lietuvi? moter? skundus: "lietuviai yra nemandag?s, nemoka gerbti moter?...kas kita- anglai" (?ia galite ?sirašyti ir kitokias tautybes...). Tai kaip gi visgi yra? Gal tikrai at?jo tokie kosmopolitiški laikai, kai jau NORMA, normalu lietuvei merginai ištek?ti už užsienie?io? Tarkim, indo arba negro....:strange: K? manote?

Galima paži?r?t dar vienu rakursu: "vedybos su užsienie?iu- Lietuvos išsigimimas ar išeitis iš beviltiškos pad?ties tiems, kas nesugeba susirast vyro/žmonos ?ia?"

Kas DAR normalu? Anglai, Europa? O gal negrai, japonai ir visos kitos ras?s beigi tautyb?s, t.y. it does not matter, who he/she is, the most important- feelings? Kokia j?s? nuomon??



:strange:


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 05:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Aš manau, kad kiekvienam - savo. T.y. nuo likimo nepab?gsi. O kokiu pavidalu tas likimas apsireikš - anglo, kino ar Juozuko iš Pakruojo asmenyje - antraeilis klausimas. Nemanau, kad vyrai lietuviai kuo nors prastesni už užsienie?ius. Ar geresni. Visoki? yra visur, tik reikia paieškoti :wink: O kokie patinka, v?lgi, skonio reiklas. Sakykim, sav?s su juodaodžiu ?sivaizduoti negal??iau, nors pripaž?stu, kad visos ras?s yra lygios ir t.t. Kiek teko iš arti matyti juodaodži? ar su jais bendrauti, visvien yra takoskyra pas?mon?je "mes" ir "jie". Ta?iau užtenka nueiti ? koki? supermam? ir pamatyti, jog ten apstu ?vairi? lietuvai?i?, alpstan?i? d?l b?tent juodaodži?. "Meilis yra meilis", kaip sakydavo vienas mano paž?stamas :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 11:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Cassandra: na šiaip ir aš panašiai m?stau. Lietuvi? tikrai yra visoki?, ir galima rasti GER?, be abejo. :smile: Ta?iau jeigu pasigilinti ? kiekvienos šalies kult?rines tradicijas, gali b?ti, kad pasteb?tume, jog vienose šalyse vyrai geriau geba išreikšti pagarb? moterims, kitose- priešingai, jie yra tie, kurie labiausiai gerbiami.

Tod?l turb?t yra labai didelis skirtumas, ar ištek?ti už ispano, ar indo, ar Afrikos negro, ar bet kurios šalies musulmono, ar arabo, ar japono. Visur tas moters gyvenimas bus vis kitoks, ir b?tent d?l kult?rini? tradicij? skirtum?.

Pas mane irgi yra takoskyra aiški, tik aš j? vadinu "svetimas". Tarsi žmogui tokia etiket? ant kaktos b?t?. Ir nors nesu rasist?, bet pripaž?stu, kad man buvo nemalonu paspausti negrui rank?. Neb?gau plautis, nes viduje laikau kad visgi visos ras?s turi b?ti lygios, bet ...na toks vidinis nemalonus jausmas buvo. Panašus jausmas, esu tikra, b?t? buv?s su mongoloid?- geltonosios ras?s atstovu lie?iantis. D?l kit? rasi? nežinau.

Man labai ?domu, kod?l taip yra? Tu sakai, yra lietuvai?i? alpstan?i? d?l juodaodži?. Kod?l jose n?ra tos atst?mimo reakcijos, kuri yra manyje, tavyje? Nuo ko tai priklauso?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Vas 2008, 15:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Cassandra raš?:
Aš manau, kad kiekvienam - savo. T.y. nuo likimo nepab?gsi.
Nepabegsi, bet iš anksto negali pasakyti ar tai jau likimas, ar dar ne:wink: O dar žinant kiek poru išyra, tai žiureti i naujai sutikta partneri kaip i likima turbut nelabai protinga.

Bet grižtant prie temos, tai pastebejau, kad su užsienieciais draugauja:

1. Pasikelusios.

2. "Duros".

Kad niekas neisižeistu, aš nekalbu apie tuos atvejus, kai žmones vienas kita savaime isimyli, nes tai jau, kaip sakoma, likimas. Kalbu apie pati orientavimasi i santykius butent su užsienieciais.

Dabar išsamiau:

1. Nemažai yra merginu, bent jau mano aplinkoje, išsilavinusiu, daranciu karjeras, bet kurioms santykiai su vyrais ne itin gerai sekasi. Šiaip cia esme, matyt, yra ne tipai, nes tipu yra ivairiu. Dabar  vienos iš ju tampa nešcios butent nuo užsienieciu:wink: (nors ir pacios pripažista, kad ju santykiai su tais užsienieciais nera labai rimti). Kitos, iki šiol beveik nedraugavusios su vyrais, pradeda draugauti butent su užsienieciais. Kadangi tokiu pavyzdžiu mano aplinkoje n, tai manau, kad cia yra kažkoks desningumas.

2. Geriausias duros pavyzdys - tai Rinau. Tai paprasta moteris/mergina, kuriai užsienietis jau savaime yra kažkas labai ypatingo, puola paskui ji - tolimesne istorija žinoma: i problema itrukiama visa šalis.

Iš esme abi šias grupes galima sujungti i viena, bet kol kas palieku taip.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Vas 2008, 21:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
O gal tai viso labo gyvenimas iš išskaiciavimo...  kuriame jausmai vaidina antraeili vaidmeni.

Ir kuo tai ne pretekstas išvažiuoti iš Lietuvos, susikurti gyvenima kitur? Žinoma, galima ir vienam išvažiuoti, - paskui susituokti su gatves kaimynu (ar tada skaitysis, kad užsienietis?) :tongue:



Bet jeigu turiesim omeny, kad žmones labiausiai traukia priešingybes - tai kodel laikome, jog tai "nenaturali" trauka?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Vas 2008, 10:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:
Žinoma, galima ir vienam išvažiuoti, - paskui susituokti su gatves kaimynu (ar tada skaitysis, kad užsienietis?) :tongue:

Bet jeigu turiesim omeny, kad žmones labiausiai traukia priešingybes - tai kodel laikome, jog tai "nenaturali" trauka?
1. PVZ, mano vienos pažistamos drauge išvažiavo i Anglija ieškoti darbo ir ištekejo už idarbinimo agenturos darbuotojo. Už to, kuris jai ieškojo darbo.

2. Kas tos priešingybes? Prašom vartoti socioninius terminus:smile:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Vas 2008, 21:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas raš?:
Kas tos priešingybes? Prašom vartoti socioninius terminus:smile:


tapatumas VISUR tapatumas. Lygiai taip pat kaip ir priešingyb?. Tapatumas reiškia, kad panašus, toks pat.  Priešingyb? - nepanašus, diametraliai skirtingas.

Pvz. Tavo dualas yra Tavo priešingybe (socionikoje). Juodas yra priešingybe baltam (dail?je). Savas yra priešingybe svetimam.  Linksmas yra priešingybe liudnam... ir t.t



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2008, 11:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:


Pvz. Tavo dualas yra Tavo priešingybe (socionikoje). Juodas yra priešingybe baltam (dail?je). Savas yra priešingybe svetimam.  Linksmas yra priešingybe liudnam... ir t.t
Tokie paaiškinimai žavus nebent tik tuo, kad žmogus (t. y. Liepa) gali taip rimtai destyti tai, kas aišku netgi vaikams. Cia galbut pasireiske don kichotine 4-oji f-ja :wethics:: kiek pastebejau, donkichotai dažnai nepataiko i tema, i auditorija ir pan.

Grižtant prie socionikos, tai kokie tipai cia turetu biti laikomi priešingais ar panašiais - diskusiju klausimas. Be to, nesutinku, kad žmones traukia vad. priešingybes - daugeli traukia panašus.

 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2008, 16:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Globas raš?:
Liepa raš?:

Pvz. Tavo dualas yra Tavo priešingybe (socionikoje). Juodas yra priešingybe baltam (dail?je). Savas yra priešingybe svetimam.  Linksmas yra priešingybe liudnam... ir t.t
Tokie paaiškinimai žavus nebent tik tuo, kad žmogus (t. y. Liepa) gali taip rimtai destyti tai, kas aišku netgi vaikams. Cia galbut pasireiske don kichotine 4-oji f-ja :wethics:: kiek pastebejau, donkichotai dažnai nepataiko i tema, i auditorija ir pan.

Grižtant prie socionikos, tai kokie tipai cia turetu biti laikomi priešingais ar panašiais - diskusiju klausimas. Be to, nesutinku, kad žmones traukia vad. priešingybes - daugeli traukia panašus.

 




Skirkime prigimti ir socialine baze. Geriausiai sutariama su partneriu, kurio socialine baze yra tokia pati ar panaši (išsilavinimas, kulturine aplinka, religija, pomegiai, požiuris i politika ir pan.) Taciau temperamento prasme, manau, geriau sutaria skirtingu temperamentu atstovai, pvz. flegmatikas ir cholerikas, nei vienodu. Tas pats, apibendrintai kalbant, yra ir su socioniniais tipais.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2008, 16:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Cassandra: Jau nelabai man aišku, apie ka mes cia diskutuojam?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2008, 17:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Globas raš?:
Cassandra: Jau nelabai man aišku, apie ka mes cia diskutuojam?




Apie tai, kas yra priesingybe zmoniu santykiuose. O kas neaisku?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2008, 21:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Pastebejau, kad Globas užsiciklina ties nereikšmingomis detalemis, tuo nubrisdamas tolyn nuo temos esmes...





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2008, 21:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas raš?:
2. Kas tos priešingybes? Prašom vartoti socioninius terminus:smile:


Darželinukiškas klausimas...  Don Kichoto kurybine visada taikosi prie pašnekovo lygio :tongue:  Labai stengiausi - net su pavyzdžiais :happy:



Globai, nepyk, bet va butent :wlogic: EGO bloke - tokiu klausimu net neuždavinetu :strange:





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Vas 2008, 10:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:
Globas raš?:
2. Kas tos priešingybes? Prašom vartoti socioninius terminus:smile:


Darželinukiškas klausimas...  Don Kichoto kurybine visada taikosi prie pašnekovo lygio :tongue:  Labai stengiausi - net su pavyzdžiais :happy:
Don kichoto kurybine ar kitos f-jos gali laikytis pašnekovo lygio tik tada, kai gali prilygti tam lygiui.

Aš klausiau, kas yra priešingybes socionikoje. Jus nesupratote klausimo, matyt, ir nuejote primityviausiu keliu: nuvertinote kita (t. y. mane). Na, o jei manote, kad suauges ir išsilavines žmogus gali uždavineti tokius kvailus klausimus, tuo tik parodote, kad turite rimtu problemu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Vas 2008, 12:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globai :happy: :happy: :happy: nuo kada Robai etiškai ir valios-sensoriškai sprendžia nesutarimus ar nesusipratimus? :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 40 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007