Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 02:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Visi vyrai- vienodi :)
StandartinėParašytas: 02 Bir 2008, 18:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nesupratau užuominos apie buhalterius - jų gi specialiai nemoko dirbti tik su klientų mokesčiais, materialinėmis vertybėmis ar darbuotojų algomis. Įmonėje dirba keletas buhalterių (komanda, kurioje veiksmai nedubliuojami).
GERAI (iki smulkmenų) pažinti dualo nebūtina, tai vyksta "eigoje" - žinoma, pradėjom dirbti ne pačią pirmą jo atėjimo dieną, pažinojau kaip dirbusį kitame kabinete.

Globai, visų pirma, aš apibendrinu praktinį ir asmeninį savo bendravimą su dualais, o ne mąstau teoriškai ar perpasakoju kažkieno kito įspūdžius... Tad Tavo priekaištai - ne vietoje. Man atrodo, kad tai (jau ne kartą pritaikyta manipuliacija) bandymas nukreipti temos aiškinimąsi į smulkmenas, pašalinius dalykus, bandant sumenkinti pašnekovą - nesiklausant ką jis šneka, o prisiknisinėjant "ar turi teisę taip sakyti", "kaip derėjo išsireikšti" ir pan. T.y. perkėlimas nuo reikalo esmės į etinius dalykus :wink:

Dabar į temą: tą patį darbą (tas pačias procedūras, veiksmus - kurie, beje, kartojasi kasmet) man teko atlikti su įvairiais žmonėmis (įvairių tipų). Atrodo, kad vykti turėtų bent jau panašiai... Bet ne. Labai netgi skiriasi.
Kai sudaroma komisija tam tikro periodo darbui - nariai paprastai patys pasiskirsto "pareigomis" - arba kas nors pasisiūlo daryti ką labiausiai sugeba, kas arčiau širdies, arba tiesiog kiti pasako, kad šitas darbas "tau" labiausiai seksis... Nežiūrint pasiskirstymo darbo barais, eigoje vistiek iškyla nenumatytų situacijų, kurių sprendime reikia tuoj pat sudalyvauti visiems komisijos nariams - t.y. arba be žodžių pasiskirstyti kokį vaidmenį prisiimsi, arba apsitarti žodžiu, arba... kyla nesutarimai kas ir ką turi daryti.
Galiu pasakyti, kad PRAKTIŠKAI labai skiriasi: 1) tiek darbų skirstymosi procesas, 2) tiek veiksmai iškilus ypatingai situacijai, 3) tiek bendra darbo atmosfera, nuotaika grupės viduje, 4) tiek ir mano pačios savijauta, pasitenkinimas atliekamu darbu, to darbo sklandumas, atlikimo lengvumas (kadangi kalbu tik apie SAVO patirtį ir savo požiūriu)...


Globas rašė:
Supratimą iš pusės žodžio geriau pamiršti, ypač darbe, kur nuolat atsiranda nelabai suprantamų dalykų, o jų sprendimas dažnai ir sudaro darbo esmę. Dažniausiai būna taip, kad vienas dirba vienaip, kitas - kitaip, ir gerai, jei iš tų dviejų dalių paskui galima kažką racionalaus sudėti.
Pavyzdžiui, universitete kurį laiką dariau lazerių laboratorinius darbus su hugo. Jokio bendro darbo nebūdavo. Jis ateidavo ir vienas viską pradėdavo daryti: perstumdydavo lęšius, sujungdavo grandines, pradėdavo matavimus. Jis praktiniuose dalykuose susigaudydavo žymiai greičiau negu aš, be to, turėdavo savą darbo viziją. Manęs jam nereikėdavo. Tik atliekant skaičiavimus sudalyvaudavau ir aš, nors manau, kad ir čia jis būtų apsiėjęs be manęs - tiesiog man atsibosdavo nieko neveikti, be to, skaičiuoju greičiau negu dauguma žmonių. Ar tai panašu į darbo pasidalijimą? Aišku, galima pasakyti, kad nėra veiklos dubliavimo, tačiau darbo krūvis pasiskirsto santykiu 90% ir 10%. Nėra bendradarbiavimo, nedidelis efektyvumas. Dėl didelio skirtingumo partneriai nesugeba vienas kitam perduoti informacijos ir ieškoti bendrų sprendimų.

Tiek darbe su bendradarbiais, tiek studijų metais gyvenant viename kambaryje, tiek poilsinėse kelionėse - su dualais man neteko patirti Tavo aprašomos "konkurencijos", ar veiklos "uzurpavimo" imantis daryti savaip, nesitariant... Dėl nesitarimo - taip, viskas dažniausiai gaunasi savaime, be žodžių, specialiai neaptarinėjant. Tačiau tai, kokios veiklos imasi kitas - manęs niekaip neužgauna, neįžeidžia nei savimeilės, nei orumo, ir nė į galvą nešauna pasijausti atstumta ar nereikalinga...
Pavyzdžiui, (studijų metu gyvenant bendrabutyje paprastai su tuo žmogum gyveni tik metus) į bendrabučio kambarį pas mane įkėlė naują gyventoją. Skubėjau, tik susipažinom, ir išlėkiau. Parėjusi radau prikaltas jos ir mano lentynas ir netgi sudėliotus daiktus. Įprastai aš pykčiau, kad liečiama, tai kas mano... Bet tai buvo padaryta labai patogiai man! Ir gražiai. Kambarys sušvito jaukumu! Ji vėliau grįžusi puolė atsiprašinėti, kad su draugu nesitarę "pasitvarkė". Aš džiaugiausi, kad viskas taip greitai išsiprendė, ko pati niekaip neprisiruošiau... Va tokia buvo mano pažintis su duale - po savaitės bedravom kaip seserys (gyvenimas šonu prie šono vienam kambary trumpina adaptacijos laiką). Beje, šiaip į ją galbūt niekada nebūčiau atkreipusi dėmesio - ji niekuo neišsiskiria, o buvimo kartu komfortiškumą, ramybę, supratimą be žodžių (nesitarus), įmanoma įvertinti tiktai atsitiktinai pakliuvus į "bendrą vežimą". Su kita duale susipažinau ekskursijoje - mus susodino greta - atsitiktinai. Bet kelionės laiko pilnai pakako, kad mes (kaip draugės) nebeišsiskyriame iki šiol.

Tačiau grįžkime prie temos - bedradarbių-dualų. Mano darbas susijęs su informacijos teikimu, "klientų" aptarnavimu... kartais būna gana nelengvos nenumatytos situacijos. Tai va, su dualu susistygavimas vyksta be žodžių ir nesitariant. Mes savaime veikiame tarsi gerai suderinta komanda. Aišku, aš darau visą darbą, susijusį su duomenų baze, skaičiavimais, formulėmis. Dualas - nepakeičiamas bendravime, ir ypač jei "klientas" pasitaiko konfliktiškas. Taip pat dualas "reprezentuoja" mūsų darbą. Bet aš nesijaučiu nustumta, užguita, nukišta į "nematomą" kampą. Su niekuo nebuvo taip smagu dirbti - kaip su dualu. Su niekuo nesijaučiau taip LENGVAI viską sugebanti, viską mokanti ir pan. Ir apskritai baigiantis gana įtemptai darbo dienai su viršvalandžiais - jausdavau pasitenkinimą darbo rezultatais (nejausdavau nuovargio).
Tarp kitko būtent dualinėje komandoje mes susilaukdavom geriausių "klientų" atsiliepimų. Mes dirbom su ugnele!

Globai, Tau būdinga iškelti abejones - kad tipas nustatytas neteisingai... :happy: Tai va, šiemet mano įtariamasis dualas (bedradarbiavimą su kuriuo ir aprašiau čia) įsidarbindamas praėjo Keirsi testą su psichologu. Išvada - Diuma (teisybės dėlei reikia pasakyti, kad buvo abejonių dėl logikos; kadangi darbinosi į buhalterio pareigas, iš pradžių įtarė Gabeną).
Tau būdinga prikaišioti teorinį apsiskaitymą... :happy: Praktiškai irgi negaliu paneigti, kad Diumai labai natūraliai gaunasi sudaryti nuomonę viršininkų tarpe, kas ką sugeba ir kas ką moka (jis gi - tarpininkas), bet... tai puikiai skatina mano SUPEREGO bloką, t.y. jėgų, pasitikėjimo ir entuziazmo patrigubėja!!! (Lyginu darbą su konfliktiniu tipu, kuris nusimuilina nuo darbo, apkaltina kitus blogai dirbant ir skleidžia paskalas - bet tai kita tema).

O Tu dar abejoji, kad dualas kaip bendradarbis - G E R A I ?! Juk tai NUOSTABU! Geresnio palinkėjimo ir nesugalvotum :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Visi vyrai- vienodi :)
StandartinėParašytas: 03 Bir 2008, 11:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
:wintuition:


Paskutinį kartą redagavo Globas A 22 Gru 2008, 14:49. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Visi vyrai- vienodi :)
StandartinėParašytas: 03 Bir 2008, 19:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas A rašė:
Kalbant apie bendrą darbą su dualu, manau, verta atskirti patį darbą nuo bendravimo. Bendravimas tikrai gali būti malonus, bet kad pats darbas teiktų pasitenkinimą reikia, kad dualai vienas kitą gerai pažintų.
Daugiau nebeturiu ką pasakyti. Jūs išdėstete savo požiūrį, kaip viskas yra gerai, mano požiūris yra kur kas kritiškesnis.

Na va, nekreipiant dėmesio į etinius išvedžiojimus apie oponentą ir nukrypstant nuo temos esmės - liko tik tiek atsakymo... Jei nebeliks visai konstruktyvumo - galiu ir vėl užblokuoti :tongue: - žymiai patogiau (laiko sutaupo) skaityti temą be nukrypimų.

Jei kiekvienas rašėme apie savo bendravimo patirtį su dualais - vadinasi, ji skirtinga. Ir kandangi turiu tą patirtį nuo vaikystės, šeimoje - man nebūtinas ilgas "pripratimas" prie dualo, tai yra kažkoks "sugrįžimas į įprasta", "taip, kaip turi būti", kas atitinka bendravimo nuostatas... Sutinku, kad dualą sunkiau pastebėti kai jis toliau, suartėti. Bet kai gyvenimas įsuka į bendrą orbitą, atsitiktinai suduria kaktomuša - atpažįstama lengvai ir greitai.

Sakyčiau gajus streotipas (ir neteisingas) yra tas, kad neva dualiniai santykiai tinkami tiktai poilsiui, relaksacijai. Ne! Jie tinkami viskam: ir dalykiniam bendravimui, ir darbui (ypač įtemptoje, intensyvioje aplinkoje), ir pokalbiams iš dūšios, ir buities kasdienybėje... nežinau kaip nusakyti šią NATŪRALIĄ komforto būseną... Natūralią ta prasme, kad jai nereikia jokių specialių aplinkybių pasireikšti, naturalią iki TIEK, kad ji visada yra ir nereikia jos siekti, gaudyti, stengtis "nesugriauti", dėl jos kovoti. Būtent dėl to natūralumo ji yra tarsi nepastebima (kaip ir sveikatą, pastebi tik tada, kai jos netenki - susergi)...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 52 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007