Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 19:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 124 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Rgp 2006, 18:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia raš?:


Aš jau aprašiau. Gavosi 200 žodži?. Gerai b?t?, jei mes rašytume maždaug vienodo dydžio aprašym? (jei k? galiu savo sutrumpinti iki 100).




Nu va, parašiau ir aš. Word sako, kad 674 žodžiai. :strange: Ta?iau netrumpinsiu, nes susigadins visa esm?. Jei užmigsit skaitydami, tai jau j?s? problemos. :wink:



Noriu paprašyt t?, kurie nesp?s sekmadien? vakare-pirmadien? iki piet? ?d?ti savo interpretacij?: neskaitykit kit? žmoni? tekst?, kol nebus gatavas savas tekstas. Manau, šitaip gausis objektyviau, nes "nusiži?r?t" galima visai nety?ia, net nepajuntant. Arba staiga gali imt atrodyti, kad kitas "jau ir taip visk? apraš?, ir n?ra ko pridurti". Bet ?ia yra atsikalbin?jimo formos :tongue:, nes realiai NIEKADA du skirting? tip? asmenys nesugeb?s vieno ir to paties aprašyti identiškai, jei aprašin?s nematydami viens kito tekst?.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgp 2006, 11:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Solanža raš?:




Nu va, parašiau ir aš. Word sako, kad 674 žodžiai. :strange: Ta?iau netrumpinsiu, nes susigadins visa esm?. Jei užmigsit skaitydami, tai jau j?s? problemos. :wink:







Solanža :happy::happy::happy:, man gavosi 647 žodžiai :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgp 2006, 17:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Nu j?s duodat. Reikia ir man patrigubint:smile:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgp 2006, 22:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Berods, b?siu pirma :wink:



Pamaniau, kad menin? paveikslo analiz? (kompozicinis sprendimas, spalvin? derm?, etc.) niekam nebus ?domi, tod?l leidau sau pafantazuoti. T.y. stiliuje "Kaip pritempti esam? tem? prie norimos".



Paveikslas





  T?dien ji labai skub?jo: iš ryto užl?k? ? darb?, nes tur?jo palikti ataskait?, po to užšoko ? kirpykl?, nes vakare žad?jo eiti jubiliej?, ir prieš pietus atvažiavo ?ia, ? maž? ram? miestel?, kuriame planavo pirkti mamai but?. Tai buvo jos gimtasis miestelis. Mama gyveno dideliame name, kur? pastaraisiais metais jai vienai tapo sunku priži?r?ti, tod?l buvo sutarta nam? parduoti, vietoj jo nusipirkti jauk? dviej? kambari? but? su vaizdu ? ežer?. Ji gal?jo lengviau atsikv?pti - nebereik?s mamai daugiau sukti galvos d?l to d?mijan?io kamino, kiurstan?io stogo ir amžin? vandentiekio problem?.



  Nors su nekilnojamo turto agent?ros savininku buvo sutarta tiksli valanda, sekretor? atsipraš?, sakydama, kad jos šefas pusvaland? v?luos. Ji pris?do ant fotelio ir m?st? apie tai, k? dar tur?s susp?ti padaryti t? dien?. Paskendusi savo mintyse, gurkšnojo kav? ir nieko nematan?iu žvilgsniu klajojo nuo daikto prie daikto. "Turiu nunešti Andriaus kostium? ? valykl? kartu su savo striuke, nes jis pats garantuotai pamirš, užsivert?s darbais prieš t? pos?d?."- m?st? ji,- "Lina...reikia jai paskambinti ir susiderinti, kuri veš vaikus ? basein? ketvirtadien?...velnias, pamiršau pasakyti Ingai, kad išnešt? fuksij? ? kit? balkon?, šiame ji visiškai leipsta, dar viena tokia karšta diena j? visiškai pražudys..."

    Staiga jos žvilgsnis sustojo ties nedideliu lopin?liu baltoje kontoros sienoje. Tai buvo reprodukcija. Maža ir ne ypa? kokybiška. Aivazovskis. „Neapolio pakrant?“. Ta?iau joje, jos spalvin?je gamoje ir kompozicijoje slyp?jo kažkas, kas privert? žvilgsn? sustoti. Ji ?siži?r?jo atidžiau. Kažk? jai tai primin?. Ne fakt?. Ne viet?. Kažk? tokio, seniai užmiršto. Kažkoki? seniai patirt? dvasios b?sen?. Ji prad?jo knaisiotis savo atmintyje. Pirmas dalykas, at?j?s jai ? galv?, buvo pavadinimas - "J?rininkas iš Gibraltaro". Marguerite Duras romanas, kur? j? prieš daugel? met? skait?. Tada pati išgyveno kažk? panašaus kaip romano heroj?. Roman? ji buvo pasi?musi iš bibliotekos. Šiaip sau. Kažkuriam moteriškame žurnale buvo radusi jo anotacij?. Romanas jai pasirod? keistokas, bet gražinusi j? ? bibliotek?, niekaip ne?steng? išmesti jo iš galvos. Po kiek laiko sugalvojo j? nusipirkti, deja, jis jau buvo išimtas iš prekybos. Jai ?strigo viena fraz?: "Galb?t pamiršiu, kaip tu atrodai, bet niekada nepamiršiu, kad tav?s ieškau." Paveikslas atgaivino tos fraz?s nuotrupas ir to ieškojimo bei laukimo atmosfer?. Ji per daug užsisuko darbe. Kasdienyb?je. Tai, kas j? aplankydavo pastaruoju metu sapnuose, buvo užkoduota paveiksle. Nijol?...Ta, su pas kuri? b?gdavo, susirgus vaikui. Ta, su kuria kvatodavosi iš linksm? dienos nutikim?. Ta, su kuria dalindavosi problemomis...Nijol?...Vien? dien? ?musi ir išsikraus?iusi ? kit? miest?.. Nijol?, pastaruoju metu ateinanti ? jos sapnus ir primenanti seniai pra?jusias dienas. Vien? ryt? ji ieškojo Nijol?s per Google. Rado jos s?n?. Rado jos vyr?, ta?iau pa?ios Nijol?s p?dsak? neaptiko. Ir vis d?lto neapleido jausmas, kad ji ?ia, kažkur visai visai arti. Ir kad jos daug k? turi viena kitai papasakoti...Tas laivas, išk?l?s bures ir atsisuk?s ? saul?, sl?p? savyje pažad?. Pažad? susitikti t?, kuri kažkada prieš daugel? met? buvo pati geriausia draug?. Ta?iau j? trikd? prab?g? metai: "aš - kitas žmogus", - m?st? ji. - "Nijol?- irgi. Tai kad kažkada nenutr?kdavo m?s? šnekos, dar nereiškia, kad dabar tur?sime viena kitai k? pasakyti. Ar turiu pati jos ieškoti? Jei ji per tiek met? neatsiliep?, gal jai to visai nereikia?"

  Girgžtel?jo durys, ji išgirdo pasisveikinim?. Agent?ros savininkas mandagiai pakviet? j? užeiti ? kabinet?. Jis pasirod? es?s pakankamai konkretus žmogus, tod?l jie greitai rado bendr? kalb? ir reikalus d?l pirkimo - pardavimo išsprend? nesunkiai. B?go dienos ir savait?s. Buvo surasti žmon?s, buvo surastas butas, ji sukosi ?prastame savo darb? rate, tik kartais pary?iais prabudusi sav?s paklausdavo: "Kažk? pamiršau, k? aš pamiršau...?"



  Kai po keli? m?nesi? ji atvažiavo ? sen?j? mamos nam?, patikrinti ar viskas gerai, prieš perduodant raktus naujiems šeimininkams, nety?ia žvilgtel?jo ? paštad?ž?. Šiaip sau. Grei?iausiai tam, kad patikrinti, ar n?ra prikimšta reklamini? buklet?. Joje kažkas baltavo. Laiškas. Paprastas baltas laiškas su ženkliuku. Aivazovskis. „Neapolio pakrant?“. Ji skubiai apvert? laišk?. Po to pasuko namo link. Ramiai atsis?do su laišku rankoje ant suolelio lauko verandoje ir ?m? irtis per bendrus prisiminimus, apgaubta pra?jusi? dien? nuotaikos it saul?s spinduli? saul?lydyje...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgp 2006, 23:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra, ?domu. O dabar marš aprašin?ti, k? vaizduoja paveikslas:smile:.

Aš labai nor??iau palyginti b?tent kaip skirtingai aprašo žmon?s t?, k? mato. ? k? daugiausiai (? kokius aspektus) atkreipia d?mes?.

?dedu savo aprašym? - Cassandra, neskaityt, kol neatliksi užduoties:smile:. Mano vyro aprašym? ?d?siu ryt (liko kitam kompe).

"Pirmas ? akis krenta laivas ir oranžinis fonas (saul?lydis). Toliau laivo senumas - tai burlaivis. Tada pastebiu valt?, žmones. Pagalvoju, kad j? nemažai – virš 10. Nusprendžiu patikrinti, gaunasi 8. Tolumoje matosi sala (ar tai kalnas, iš primo žvilgsnio daugiau panašu ? j?). Taip pat krenta ? akis auksinis saul?s takelis. Priekyje matosi kažkoks tamsus daiktas, panašus ? akmen?.. Danguje plaukia debesys, mažos baltos ir p?kuotos, bet ?gavusios oranžin? atspalv? saul?lydžio metu.

Dar šiokios tokios smulkmenos: žmon?s valtyje s?di dviem grupel?m – po 4 priekyje ir gale, matosi du irklai. Valties priekis yra iškeltas, gal nuo svorio jos gale. J?ra yra rami, štilis. Trikampio formos b?r? nukarus. Ramumo, harmonijos ?sp?dis.

Tik šit? visk? parašius, perskai?iau kad paveiksl? galima pasididinti. Akmuo perods pavirto statinaite, nuo kurios t?siasi virv? (pririšta prie valties?). Ryškiai pasimat? dvi prie vandens paviršiaus skraidan?ios baltos žuv?dros. Laive pasteb?jau lyg palapin?, kurioje galima pasisl?pti nuo lietaus ar saul?s, du žmones, vienas iš j? palapin?je. Matosi raudonos spalvos nukarusi medžiaga ant stiebo, tikriausiai v?liava. Žmon?s valtyje (ji yra ar?iau m?s?) berods yra vyrai, apsivilk? lengvais marškiniais, trumpom rankov?m, baltos spalvos (nors blogai matosi). Vienas su kepure pla?iaus kraštais.

Dar ?domus yra stieb? išsid?stymas: aukš?iausia priekyje, toliau žemesne ir žemiause gale, ir dar dvi nediduk?s berods šonuose.

?ži?r?jau dar kai k?: valties priekyje yra du ragiukai – neaiškios paskirties pagaliai. Ir štai atradimas – pasteb?jau tokius pat pagalius prie laivo – taigi ten yra dar viena valtis! Ir joje stovi žmogus, panašu kad ruošiasi lipti ? laiv?, o gal išlipo. Supratau, kad yra tiesos tame, kad valtis ko gero paliko laiv?. ?domu, kas ten vyksta?"



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2006, 00:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
?dedu savo IMPROVIZACIJ? (80 žodži?):



"Man paveikslas dvelkia ramybe. Labai m?gstu tok? paros met?. Nebekankina alsa, nutilo dienos bruzdesys, triukšmas. Nurimsta ir žmogus. Jau?iasi malonus nuovargis – laukia pelnytas poilsis.

Ir paveiksle tyliai pl?duriuoja laivas, ?gula jau iriasi ? krant?. Niekas neskuba paimti statin?s – tiek to... Krant? jau gaubia šeš?liai, greitai viskas panirs ? j? gelmes. Reikia paskub?ti pas tuos – kurie laukia. Diena buvo kupina ?vyki? – j? atšvaitai dar atsispindi horizonte, ten, kur g?sta saul?s žaizdras. Debesys skuba pasivyti saul?, minkštai apklostyti.

Tvyro virpanti, ribuliuojanti tyla... ... ..."



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2006, 00:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Paveiksl? nutap? I. Aivazovskis. Nesu didelis dail?s žinovas, tod?l šios pavard?s anks?iau nebuvau ?sid?m?j?s. Dabar sužinojau, kad jis - marinistas, vadinasi, m?go tapyti j?r?. Nenuostabu, j?ra su savo ne?žvelgiamais toliais, besikei?ian?iu bangavimu ir v?jo alsavimu, turi kaip reta nemaž? ?kv?pimo gali?. Sakoma, kad šalia j?ros gim?s žmogus paženklintas poj??iu laisvei. J?ra ?kvepia jud?ti, siekti, keliauti. Jai n?ra rib? .



Paveikslas kab?jo valgomajame. Hm. Aš savo virtuv?j tokio nenor??iau laikyti. Grei?iau miegamajame. Savo paslaptingu tamsumu šviesi? ir apetit? kelian?i? jausm? jis nekelia. Iš kitos pus?s, jis žadina pasileist po sapn? karalij? - ? neapr?pt? vaizduot?s vandenyn? su neišmatuota gelme.



Nežinia, ar liudijamas gr?žimas iš kelion?s, ar ?švykimas ? j?. Pradžia ir pabaiga - visa tai sutelpa ? saul?s spindul?, kursai atskiria plukdom? valtel? su pakeleiviais nuo atok?moje st?ksan?io burlaivio. Arba išmestas inkaras ir gr?žtama ? Žem?, arba tuoj bus išskleistos bur?s ir pasinerta tolyn atsisveikinus su tais, kurie nusprend? pasukti atgalios. Abiej? vandens plud?r? nosys nukreiptos ? skirtingas puses. Tas tik dar labiau sustiprina išsiskyrimo ?sp?d?, o kartu - galimyb? pasirinkt - keliaut po nematomus tolius ar stotis ant žem?s. Kita vaizd? perskirianti riba - saul?s apšviestas horizontas. V?lgi, saul? teka ar leidžias? Panirti ar iškilti - dvi nuolatin?s viena kit? bekei?ian?ios galimyb?s.



Paslaptingumu apgaubta, o kartu saul?s apšviesta uola - ?iurlionio kalno brolis. Ji taip pat perskiria anapusin? ir šiapusin? pasauli, o tuo pat metu nebyliai žada už jos atsiverian?ius tolio vaizdus. Ši uola ir saugo š? ram? užut?k?, ir kvie?ia peržengt j? ir save, idant už?iuoptum nauj? potyri? ir ?sp?dži?. Ramu ir dvasinga. Tarpin? b?sena tarp sugr?žtan?ios ateities ir nub?gan?ios praeities. Kelion? ? dvi puses, jungiamas tos pa?ios vinguruojan?ios ir raibuliuojan?ios laiko erdv?s.



Plaukiu, bet gr?šiu. Ir gr?šiu tam, kad kit?dien v?l gal??iau išplaukt.







Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2006, 01:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
"Kaip jau žinome, paveiksle pavaizduota Italija, Neapolio ?lankos pakrant?. Sprendžiant iš besileidžian?ios saul?s spinduli?, nuspalvinusi? debesis ir dang?- vakaras. Vasara. Mari? paviršius vos pašiauštas. Saky?iau, visiškas štilis, jeigu laivo bur? kabot? subliuškusi, ta?iau matau, jog j? pakankamai ištemp?s jai palankus, nors ir nestiprus v?jelis, ir žmon?s po truput?, l?tai plaukia link tolumoje matomo kalno. Grei?iausiai ten j? namai. Tai tikriausiai žvejybinis laivas, kuris kasdien plaukioja po ši? pakrant?, nes žmon?s laive - ram?s, jie nesidairo ilgesingai ? art?jan?i? žem?, nereiškia džiugesio ir entuziazmo. Jie niekur neskuba, nes plaukimas jiems – pakankamai kasdieniška veikla..."- neju?ia pagaunu save besiruošiant b?simai paskaitai... bet ji - tik už savait?s, dabar šeštadienio vakaras, aš tokia nuvargusi...ir nebenoriu galvoti apie jokius privalomus aptarti elementus...



....Tie žmon?s tikrai ne pirm?kart keliauja ta kryptimi, j?ra neduoda pagrindo nerimauti, kad gal?t? kilti audra ar panašiai, tad n?ra ko skub?ti.... ?domu, kod?l žuv?dr? nedaug ir tos kelios neskraido aplink laiv??... Gal tod?l, kad ž?kl? nenusisek? ir žvejai gr?žta tuš?iais tinklais?...



Besigrožint saul?lydžio šiltai rausvai užlietu dangumi, lengvu?iais debes?liais, mintys nuneša mane artyn kranto...Koks tai miestelis, kaip atrodo jo namai?...kokie žmon?s ten gyvena?...?sivaizduoju, kad turb?t triukšmingi, daug gestikuliuojantys, š?kaujantys, linksmi žmon?s. Jau vakaras, ir jie turb?t patrauk? ? smukles išgerti kaušo alaus ar vyno, paplep?ti su kaimynais, paliežuvauti apie paskutinius ?vykius....Einant miestelio siaurut?mis, akmenimis gr?stomis gatvik?mis, kai kur girdisi šeimininki? ind? kaukš?jimas, gard?s maisto kvapai išvilioja kates, kurios tik ir laksto pro kojas...amsi šunys- vaidina, kad yra ištikimi ir sarg?s, tod?l nusipeln? vakarien?s:)...po kiemus laksto ir kariauja murzini berni?kš?iai...



Žuv?dros klyksmas pažadina iš susim?stymo. Aš vis dar s?džiu ant akmens pakrant?je priešais laiv?. Saulei leidžiantis taip maloniai v?sta oras...Švelnios bangel?s laižo akmenis, monotoniškai raminan?iai pliaukš?damos....Ramyb? ir tingi palaima........



...Tik dabar pastebiu art?jant prie mano kranto valt?...Ji pilna žmoni?. O irklai - tik du....Manau, tai laivelis, perkeliantis žmones iš vienos salel?s ? kit?. Juk kitos susisiekimo priemon?s n?ra... Ši kompanija iš pirmo žvilgsnio nepasirodo man kažkuo ?domi. Nors...Tai, k? pama?iau - intriguoja. Tai - statin? su virve. Kur tos virv?s pradžia? K? ta statin? ?ia veikia? Juk tai ne butelis, kurio viduje b?t? palikta žinut?...:))). Ir ne parako statin?- niekas jos taip nepalikt? vidury vanden? tam, kad sušlapt?. Jeigu nes?d??iau pakrant?je ir nejaus?iau saul?s šilumos ant mano veido, im?iau galvoti, kad matau prieš save tapyt? paveiksl?, ir kad statin? jame pavaizduota tik kaip dailininko išmon?, tik kaip daiktas, skirtas užimti tuštumai tarp dviej? laiv? ir priderintas pagal savo spalvas bei dyd? prie bendro vaizdo!.... Ta?iau irkl? pliuškenimas girdisi vis ar?iau. Pasigirsta sutartin?, kuri? dainuoja žmon?s valtyje.

Atsistojus sudedu rankas ži?ronu. Matau, kad tai statin?, kokiose paprastai gabenamas vynas. Jei gerai ?ži?riu, ji labai gudriai pritaisyta prie valties pirmagalio. Vadinasi, tie, kurie plaukia valtimi, gr?žta nuo laivo. Jie buvo nuplauk? prekini? main? tikslais. Anieji pardav? jiems vyno ir kit? g?rybi?, kurias šie susikrov? valties dugne, o laivo žmon?ms pardav? kažk? kita – galb?t, audinius ar maist?. Mainai buvo s?kmingi, tod?l žmon?s valtyje gr?žta dainuodami. ?sivaizduoja, kaip bus smagu vakare gerti vyn? ir linksmai pasišokti.



Aha...vadinas, pirmoji nuojauta buvo teisinga - Laivui šis plaukimas tikrai kasdienyb?. Tik dabar jau žinau, kad ne žvejai ten, o prekybininkai...ir ne namo jie gr?žta, o po truput? art?ja link tolimojo kalno pakrant?s, tik?damiesi, kad žmon?s, pasteb?j? juos iš kitos ?lankos pus?s miestelio, jau lauks j? pakrant?je ir jiems pavyks dar š? bei t? užsidirbti. Ir jau pagaliau, š?vakar bus galima paš?lti iki pary?i?!... Juk taip gera, kai pavarg?s nuo plaukiojim?, eini tvirta žeme, kai pagaliau tvirtos j?rininko rankos turi galimyb? apkabinti šilt? kr?ting? aistring? moter?, ir j?ros v?j? nugairinta sudiržusi širdis sušveln?ja, nurimsta!...Nesvarbu, kad neilgam, kad po tos ramyb?s v?l sieloj bunda ilgesys, troškimas pajusti j?ros kvap? ir drusk? ant k?no, pasigalyn?ti su v?ju ir j? nugal?ti!... Tai bus v?liau, o dabar prekeivi? širdyse - salsvas nerimas ir m?gavimasis b?sim? laiming? poilsio akimirk? vizijomis...



... Saul? vis žemiau, kyla v?jas, pajuntu-šaltoka. Lydima žuv?dr? klyksmo ir prisiminim? apie neseniai matytas vizijas, patraukiu ? viešbut?...klausydamasi savo bateli? kaukš?jimo grindiniu, jau svajoju, kaip pasim?gaudama gersiu vyn?.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2006, 11:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Pirma karta, kai pamaciau paveiksla, man susidare toks ispudis, nuotaika ir man rodesi, kad tie laivai plaukia i skirtingas puses:



Paklyde, gal ne...

sauletam dangaus, juros mely.

Drauge, o gal ne...

klajoja Dievo sukurtam gery.

Parvyksta isvyke

Kas vyksta, gal gris...

Nurimsta sumise,

ramieji gal dar syk sumis...

Sitaip kas karta, is naujo ir veliai

Pirmyn, atgalios, kol sielos po zeme klajos...

(42 zodziai)



Paaiskinimas: Paklyde - tai ne tiesiogiai, o mintyse. Drauge - tai ne kolektyviai, get vieni kartu gali grozetis, dalindamiesi ispudziais, kiti vienumoje.



Veliau paskaiciusi Nadios prasyma aprasyti pati paveiksla, pasiziurejau atidziau ir cia gavosi, kaip meileje, kuo labiau giliniesi i realybe, tuo maziau mistikos lieka ir pasimate visiskai kitoks vaizdas :happy:



Vakarines saules nutviekstame danguje tyliai plauko debeseliai. Horizonte pupso kalnas, gal tai tik menkos saleles puosmena, o gal tai zeme, kur verda gyvenimas... Besileidzianti saule nuo salos, per ramia, kaip tyvuliuojanti bala, jura nutiesia kelia i CIA, kur grizta laivai.

  Nurimusiomis buremis, nuleides inkara jau rymo vienas laivas, is jo i krantanta, irkline valtimi parplukdoma, igula, i antra valtele kraunamos prekes, kurios turbut bus pristatytos kazkam laukiancoiam. Tolumoje dar baltuoja bures. Pora zuvedru jau laukia parplukdanciu zuvies. Paciame centre, bet tarsi paislepusi seselyje plauko statinaite, turbut atsoja pludura.

(88 zodziai)





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2006, 14:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Kalbant apie tai, ar nor??iau tokio paveikslo namuose - ne. Ne mano stilius. Šiaip jau pasiži?r?ti jis yra visai malonus, bet romantikai apskritai n?ra mano m?gstama srov?. Marinistiniais paveikslais irgi nesižaviu. Mano skoniui Aivazovskis yra pernelyg "sulaižytas", pernelyg ramus, net jei ir vaizduoja banguojan?i? j?r?, pernelyg aiškus, pernelyg sentimentalus. Sakykim, impresionistai man yra kur kas ?domesni, nekalbant jau apie postimpresionistus. Apskritai, visa XIX a. dail? iki impresionizmo (kuris pagal savo prasm? yra priskirtinas jau XX a. dailei, nors chronologiškai teb?ra XIX a.), man yra nykuma, nem?gstu aš jos. Galb?t vienintel? maloni išimtis iš visos XIX a. dail?s - dekoratyvusis secesininkas G.Klimtas. Sakykim, barokas yra kur kas ?domesnis, man ten lengviau susirasti širdžiai miel? personalij?. Ta?iau jei gal??iau rinktis pasikabinti namuose tai, k? noriu, tikrai orientuo?iausi ? modernizmo dail?. Galb?t kai kuriuos atskirus postmodernizmo autorius. Bet ne siurrealistus. J? darbai ?domus paži?r?ti, bet pastoviai matyti nenor??iau nei Magrito, nei de Kiriko, nei garsiojo Dali. Man labiau priimtina tiek van Gogho ekspresija, tiek Šagalo misticizmas, tiek Kandinskio žaism? spalvomis ir formomis. Iš lietuvi? - Skliutauskait? arba Kas?i?nait?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2006, 22:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Mano vyro aprašymas:

"Paveiksle pavaizduotos valtys j?roje saul?lydžio metu. Spalvos: viršutin? paveikslo dalis – žydrai violetin?s spalvos su ?siterpusiomis oranžin?s spalvos debesimis (oranžinis saul?s atspindys ant balt? debes?). Debes? kiekis traukia link „kintan?io debesuotumo“. Paveikslo centrin? dalis – apitiksliai 3/5 viso paveikslo – oranžin?s spalvos, ir apima iš dalies j?r? (1/2), iš dalies dang?; realus per?jimas tarp dangaus ir j?ros sprendžiant iš spalvos ne?žvelgiamas, bet pats horizontas tamsesnis už dang? (aukš?iau) ir j?r? (žemiau). Horizonte yra salos (su kalnais) – kairiau centro, kuri? kryptimi plaukia valtis su dviem, berods, bur?mis. Valtis žemo nus?dimo, viena iš b?ri? panaši ? „?striž?“, bet randasi kaip regis visai šalia tiesiosios – pagrindin?s. Atstumas iki valties 30-50 metr?. Atstumas iki salos toks kad valties korpusas atrodo maždaug du kart mažesnis už sal?. Dešin?je pus?je dar viena sala, bet toliau, ir migloje blogai ?ži?rima. Kiek kairiau centro ir dešiniau salos yra nusileidžianti saul?. Saul? blogai ?ži?rima tarp debes?, blyksteli -  met? takel? ant j?ros. Apatin? juosta tamsiai violetin?s m?lynos spalvos – j?ra beveik visiškame štilyje. Viršutin? šios juostos dalis daug šviesesn? ir sudaro gan staig? per?jim? tarp oranžin?s juostos centre ir violetin?s apa?ioje; ši dalis gan didel?, maždaug 1/3 nuo apatin?s juostos, tas kas randasi joje, dar matoma akiai, tas kas žemiau – nebe, nes randasi lyg ir šeš?lyje. Šitoje dalyje dar viena „paprasta irklin?“ valtis einanti ? kair? ir atgal. Viena pora irkl? ir berods 8 žmon?s. Ant bang?, riboje tarp violetinio ir šviesaus banguoja kažkas apvalaus, krepšinio kamuolio dydžio".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2006, 22:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bir 2004, 22:13
Pranešimai: 253
TRAGIKOMEDIJA

Taigi, 12 debesu, daugiau ar maziau nesuprasi. Chebra paryciais baigia patvarkyti statinaite kontrabandinio viskio, zemyne galioja sausasis istatimas, kad neuzsitrauktu teisetvarkos rustybes ir nepatektu i dziovyklos* sostus** isplaukia i atvira jura prasiblaivyti:"a nam more po kalena".

*dziovykla - trezvylka - isblaivinimo istaiga;

**sostas - tramdomoji kede problematiskies alkoholikams.

DIUMA tevas ( dvieju vaiku )


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2006, 23:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Zćlty, razbainike!  :happy::happy::happy::happy::happy:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2006, 08:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Jei apie tai, k? matau:



Saul?lydis, auksin? spalva sukelia šilto, jaukaus vakaro ?sp?d?. V?jo beveik n?ra, nes j?ra rami, bangos - mažos. Dešin?je viduriniame plane pavaizduotas inkar? išmet?s laivas. Kair?je pus?je pirmame plane pavaizduota plaukianti valtis gali b?ti iš laivo, o gali b?ti tiesiog pati sau plaukiojanti. Kilstel?jus akis šiek tiek aukštyn, atokiau nutapyto centrinio kalno fone matosi neryškus šviesus vertikalus ruoželis. Grei?iausiai tai tolumoje esan?io laivo bur?. Panaši? neaiški? objekt? rasime ir dešin?je nuo pagr. laivo, tolumoje. Tai užveda ant minties, kad ?ia nuolatin? pasiplaukiojim? vieta. Žmon?s kair?je valtyje s?di ramiai, pozose ?tampos n?ra. Aiškiai matosi dvi grup?s. Dar viena valtis tikrai bando atsiskirti nuo laivo. Pats laivas niekuo neypatingas - lengvas burinis laivelis ir tiek. Vienas palink?s stiebas sukelia mint?, kad jis mažum?l? nustekentas ir reikalauja technin?s apži?ros. Priekyje pl?duriuoja velniai žin iš kur atsiradusi statin?. Ji nesusijusi nei su laivu, nei su valtimi, nes nuo jos einanti virv? yra praktiškai lygiagreti paveikslo kraštui, ir dingsta ji kažkur vandenyje. Dešiniajame kampe pirmame plane skrenda žuv?dr? porel?.



Kod?l saul?lydis? Šviesa - pasyvi, šeš?liai, sutemos - aktyvios. Saulei tekant b?na atvirkš?iai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 12:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Si?lau štai k?: paimkit tarkime mano, Cassandros, Solanžos ir mano vyro arašym?, ?sivaizduokit, kad paveikslo niekada nemat?t ir pabandykit tik iš turimos informacijos nupaišyti naujus paveikslus:smile:.

Ir bus matyt, kas kok? fizinio pasaulio element? pastebi, o kok? praleidžia.

Jei kas tur?t? skener?, b?t? smagu ir pamatyti naujus paveikslus:smile:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 124 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 84 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007