Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 04:39

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 27 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Lie 2005, 19:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Savita raš?:


B?ten psichologin? pagalb? ir ?vardiju kaip naud?. Išsipasikojimas irgi savotiškas naudojimasis žmogumi. Išsiliej?s sukauptas emocijas pasijunti geriau. Tau naudinga, bet ar išklausan?iajam taip pat?




:happy: Gerai. Sakai, nuraminimas - nauda. O jei aš ateinu pas draug? ir sakau: "Tai va, buvo taip ir taip...šiandie blioga, oi, kaip šiandie bliooooooooga...." O jis sako: "pats esi kaltas, nes esi paskutinis kvaiša ir žioplys." Ir ?ia pat išd?lioja savo argumentus, kod?l. Aš, aišku, supykstiu kad jis nes?d?jo ir neglosto man galvel?s, o sudirbo ? šuns dienas. Netgi kyla ?tarimas, kad jis galb?t net ir ne draugas. Ta?iau po kiek laiko, kai pyktis aprimsta, pripaž?stu, kad jis buvo teisus, jo išsakyti argumentai yra teisingi ir tikrai pats esu kaltas, kad prisiviriau koš?s.



Tai kas ?ia kuo šitoj situacijoj pasinaudojo?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Lie 2005, 15:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas


Liepa labai gerai paryškino t? aspekt?, kad vienas džiaugiasi, gal?damas duoti, kitas džiaugiasi, gav?s. V?liau, per gyvenim?, ne kart? pasikei?ia vietomis. Visada tikiuosi, kad draugas kreipsis, jeigu jam reik?s pagalbos. Tai juk n?ra vienpusis procesas, vien? syk? tu jam pad?si, kit?syk gal jis tau. Bet v?lgi, tai nereiškia, kad aš tos pagalbos iš draug? laukiu, ar kad jie privalo tai daryti. Jokiu b?du. Mano supratimu, pagalba turi b?ti tik savanoriška, o ne "skolos" už kažkoki? anks?iau suteikt? pagalb? atidavin?jimas.



Kita vertus, visaip turb?t b?na šiam gyvenime. B?na, kad draugas ir piktnaudžiauja galb?t ta pagalba. Arba nesikreipia ir....tarkim, nusižudo... Mano draug? rate taip nebuvo, bet juk turim pavyzdži? iš spaudos ir pan.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Lap 2005, 22:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 02 Lap 2005, 20:51
Pranešimai: 5
Kekwienas zodi "draugas supranta kitaip".........



Tuoi bus 17 met? kai turiu ziauriai ger? drauga..... visada vienas kitam padedam...... galeciau betkam pasakyti "jo bedos mano bedos"..... galiu juo pasitiket....bet ka sakyt...zinau,kad niekad neisduos......

visada galiu i ji kreiptis ir t.t ..... Tai wa...... As zodi draugas suprantu taip...,,, nezinau kaip jus.......


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lap 2005, 22:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgp 2005, 17:38
Pranešimai: 69
Ar teisingas toks klausimas - kam reikalingi draugai?

Toks klausimas savaime kažkaip sumaterializuoja draugyst?. O juk draugyst?s supratime materializmas tai toks...na šalutinis aspektas.

Draugai juk ne d?l reikalingumo. Jie yra. M?s? prigimtis - gyventi bendruomen?je, bendrauti su tokiais kaip patys esam. Ir iš daugelio atsirenkame tuos, kuri? interesai, paži?ros yra tokie kaip m?s? pa?i?. Su jais randam bendr? kalb? ir juos vadinam draugais.

Diskutuotinas klausimas, manau gal?t? b?t apie tikrus ir netikrus draugus. Vieni juk b?na d?l išskai?iavimo, kiti d?l kit? kažkoki? dalyk?.

Toks pusiau jumoristinis pasakymas, ta?iau vertas d?mesio - kiekvienas draugas ko gero turi savo priežastis.

:)

Man labai patiko viena tokia kažkur internete skaityta mintis. Gal ne visai ?ia ? tem?, bet apie draugyst?s esm?.

Niekad negalima draugui rodyti sav? problem?, niekad negalima guostis jam. D?l ko? Ogi, jei tas draugas mums tikrai brangus, jei ji mums svarbus, jei mums brangi ir svarbi jo nuotaika, jo b?sena, tai netur?tume jam užkrauti sav? r?pes?i?. Išsipasakodami savas problemas kaip ir prieštaraujam draugyst?s esmei

:)



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lap 2005, 02:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Biess, idomios mintys. 

Na, bet tarkim, netgi jei sudaiktinsime draugyst? - vistiek draugas bus toks "daiktas" - kur? labai tausojame, kur? labai branginame. Kuriuo negalime pasinaudoti šiaip sau, kasdieniškai. Tai tarsi relikvija - kuri lydi mus per gyvenim?, su kuria pirmiausia sieja ne materialin? nauda, o kažkoks dvasinis ryšys.

Man atrodo, kad draugus mes tikrai renkam?s ne pagal naud? - o pagal tai, k? jie pasako apie mus. Tai kartu ir m?s? savybi? atspindys juose. Tikras draugas išdr?sta pasakyti ties? ir nepataikauti. Jis mums reikalingas - kaip orientyras, kaip veidrodis, ? kur? kasdien pasiži?rime ir nusprendžiame, patinkame sau ar ne.

Juk ne veltui liaudies išmintis sako - pasakyk, kas tavo draugas ir aš pasakysiu kas tu. 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lap 2005, 09:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgp 2005, 17:38
Pranešimai: 69




Draugai ateina ir išeina. Visaip pasitaiko. Kartais svarbesni b?na tie, kuriuos re?iau pamatai, ir su kuriais mažiau bendrauji, kartais atvirkš?iai. Praeina kiek laiko pasikei?ia, atsiranda nauji ir t.t.

Nuo ko tai gal?t? priklausyti? Gal nuo kažkokios dvasin?s m?s? b?senos. Tam tikra prasme galima pasakyti kad nuo poreikio. M?s? emocijos kaupiasi ir mums reikia j? pertekli? kažkur pad?ti. Tokie mes juk esam. Ir atiduodam tai draugams. Gal ?ia ir slypi visa draugus?i? esm??

Gal mes tiesiog randam iml? žmog?, kuriam galim atiduot sau nebereikaling? emocij? pertekli?. Tiek ger? emocij? tiek blog?. Atsikrat? tuo pertekliumi art?jam prie dvasin?s ramyb?s.

Tod?l gal ?sigydami sau drag? esam per d?m savanaudžiai. Atsikratom tuo, kas mums nebereikalinga. Tuo pa?iu, aišku, pasiimam iš j? porcij?.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lap 2005, 11:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Biess raš?:
Man labai patiko viena tokia kažkur internete skaityta mintis. Gal ne visai ?ia ? tem?, bet apie draugyst?s esm?.

Niekad negalima draugui rodyti sav? problem?, niekad negalima guostis jam. D?l ko? Ogi, jei tas draugas mums tikrai brangus, jei ji mums svarbus, jei mums brangi ir svarbi jo nuotaika, jo b?sena, tai netur?tume jam užkrauti sav? r?pes?i?. Išsipasakodami savas problemas kaip ir prieštaraujam draugyst?s esmei

:)





Ne visiškai sutik?iau štai kod?l: jei santykius dirbtinai nuglaistysi, vengdamas parodyti, kuo iš ties? tu gyveni, t.y. jie taps paviršutiniški, o po kažkiek laiko ir negyvi. Draugas, mano manymu, yra žmogus, kuriu pasitikima, tod?l nebijoma jam parodyti savo tikr? min?i?, džiaugsm? ir problem?. Amerikietiška šypsena ir pozicija "pas mane visada viskas gerai" visgi nekvepia nuoširdumu. Aišku, ji visiškai tinkama bendraujant su šiaip paž?stamais, su kuriaias maloniai diskutuojama "apie visk?" ir kartu niek?.Ta?iau, iš kitos pus?s, negalima manyti, kad draugas turi tapti emocine šiukšliad?že ar etatiniu "pe?iu" tavo ašaroms. Draugas, iškilus problemai, gali paguosti, gali duoti išminting? patarim?, gali atkreipti tavo d?mes? ? kažkok? tavo pražiopsot? aspekt?. Ta?iau problemas turi išsispr?sti pats. To nevalia pamiršti.



P.S. Tai n?ra skiriama asmeniškai Tau, Biess :smile: Perskai?ius post?, gali kilti tioks ?sp?dis d?l dažno žodelio "tavo" vartojimo. Tai tik bendri pasvarstymai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lap 2005, 14:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgp 2005, 17:38
Pranešimai: 69
Esm? ne tame, kad m?s? draugas nesupras ar jam nepatiks tos m?s? emocijos, esm? tame, kad išsakydami savo problemas apsunkinam sau brang? žmog?. Kitaip sakant užkrauname jam savus r?pes?ius, nes b?damas geras draugas ir mus myl?damas jis be abejo stengsis pad?ti.

Užkraudami savas problemas draugams mes kaip ir parodom, kad nelabai branginame draugus. Nes jei brangintume tai priešingai, tur?tume r?pintis tuo, kad m?s? draugas b?t? ramus, be kažkoki? tai bereikaling? r?pes?i? ir pergyvenim?.

O savo ruožtu draugas, jei jis tikras ir geras, turi pasteb?ti pats mus kamuojan?ias problemas ir pats ateiti ? pagalb?.

Aš irgi prid?siu savo pasakymo išlygas. Tokius kraštutinius variantus nupasakoju. Tikrov?je neb?na kraštutinum?. B?na tik visokiausi deriniai. Ta?iau kraštutinum? aptarin?jumas padeda geriau suprasti diskutuojamo klausimo esm?.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2005, 04:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Turb?t vieniems su laiku ateina toks s?moningumo lygis, kitiems gal neateina, kad... negalima su žmon?mis, sau artimais draugais, elgtis kaip su "etatiniu pe?iu" ar nosine ašaroms sugerti (patiko Cassandros išsireiškimai :smile:). Tikriausiai išsikalb?jimas kitiems priklauso nuo žmogaus egocentriškumo ir nuo uždarumo laipsnio. Yra žmoni?, paprastai tai logikai, vyrai, kurie tiesiog nelink? išsipasakoti. Kurie jau?iasi tuo saugiau, kuo mažiau apie juos žino juos supantis pasaulis. Gal jie visai ne draugus taip saugo, o tiesiog negali perlipt per savo uždarum?. O atviri žmon?s, etiniai tipai, daug lengviau dalijas savo r?pes?iais, problemom tiek su draugais, tiek su mažiau paž?stamais žmon?mis. Bet ?ia jau, kaip sakiau, priklauso nuo egocentriškumo- ir labai plepus, atviras tipas bus link?s susilaikyt nuo išsikrovim? ant draug?, jeigu suvoks, kad nedera taip apsunkint žmoni?. Gal....



Apskritai, gal jau ima darytis "profesine" liga, kad vis sunkiau žmoni? elges?, motyvus, ?vairias sampratas aiškinti, atsietai nuo socionikos....:confused: Nors reikt? pam?gint ir kitaip paži?r?ti. Taigi.

Manau, kad kai žmon?s tikrai artimi tarpusavyje, tai n?ra tokio dalyko kaip kito "apsunkinimas". Jeigu man žmogus r?pi, jei laikau j? savo draugu, man nuoširdžiai r?p?s, kaip jam sekasi ir nor?sis pad?ti visuose reikaluose. Gal nenor?siu kad jis man juos užverst? ant galvos ir sakyt? "davai tu išspr?sk o aš paži?r?siu", bet nor?siu kad užsimint? apie tuos r?pes?ius, kuriuos, kaip jis jau?ia, aš gal??iau pad?ti išspr?sti. Juk ar ne taip dažniausiai ir b?na? Intuityviai jau?iam arba iš patirties žinom savo draug?, paž?stam? stipri?sias puses, j? veiklos sferas. Aš vyr. lyties draugui galiu užsiminti d?l mašinos problem? ar d?l kompiuterio gedim?, paklausti, gal turi paž?stam?, kurie gal?t? t? problem? išspr?sti. Skoningai besirengian?ios draug?s galiu paprašyti paslaugos- pad?ti man kok? drabuž? išsirinkti. Nerasdama problemos sprendimo asmeniniuose santykiuose, galb?t pasikreipsiu ? itin artim? draug?, o gal ir ne vien?, kuria labai pasitikiu. Ir nemanau, kad aš taip užkraunu joms dideles naštas. Spr?sdami kit? problemas, išmokstam, kartu atrandam begales sprendimo variant?. Taigi, darom?s protingesni mes patys. Ir v?liau neretai atsikartoja vienos ar kitos situacijos, mes galime tuos sukauptus problem? faktus ir j? sprendimo variantus grupuoti, ir parinkti tinkamiausius. Be to, turb?t, pad?dami spr?sti problem?, galime pasijusti reikšmingi, o tai visai malonu: "va, aš protingas, mane vertina, manim pasitiki, kad mano pagalbos/patarimo prašo". Taigi, laimi abu- prašantysis ir duodantysis.

Manau, reikia duoti, nesitikint jokio atlygio. Spr?sti kit? problemas ir neužkrauti sav?j?. Bet jeigu kas nors pasisi?lys pats pad?ti tau jas spr?sti,jeigu net prad?s klausin?t, k? gal?t? tau pad?ti, turb?t , bent moteriai, nereik?t? labai spyriotis , jog susitvarkys su viskuo pati. Juolab, jeigu mato, kad tikrai... tas kažkas jai be galo sunku, o kažkam, jos draugui, labai lengva ir jis džiaugsis, gal?damas padaryti jai ger? darb?.

Pas mane kažkaip šitaip visa tai vyksta.... kas lie?ia draugus ir pagalbas... :strange:


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2005, 19:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Hmm...Pagalvojau, kad ash "apsunkinti" galiu tik labai artimus zhmones, draugus. Tai kaip ir pasitikejimas. Todel priimu pagalba, ar net prashau jos tik ish labai artimu draugu. Nors pati padeti galiu bet kam, tiesa, labai nesimpatishkam man zhmogui - sukandus dantis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Lap 2005, 07:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 16 Spa 2005, 03:01
Pranešimai: 97
Jei sneketi apie naudingus zmones, tai turiu minti:Nesiek naudos is draugo,o buk naudingas jam paciam.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2005, 13:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Biess raš?:
O savo ruožtu draugas, jei jis tikras ir geras, turi pasteb?ti pats mus kamuojan?ias problemas ir pats ateiti ? pagalb?.





Labai daug reikalauji iš draugo, manydamas, kad jis turi tur?ti aiškeriagyst?s dovan? ir skaityti Tavo mintis. Antra vertus, Biess, prieštarauji pats sau :tongue: : Jei Tu niekada "neužkrausi jam savo r?pes?i?", ir tik prikišamai demonstruosi, kad, mol, Tavo gyvenimas - ištisa švent?, tai jam net ?tarim? joki? nekils, kad Tu gali tur?ti problem?. Gal? gale, jei tikrai nenori apkrauti drugo, tai ar n?ra kur kas papras?iau tiesiai jam pasakyti, kas kelia Tau nerim?, o nevaikš?ioti, sukandus dantis, pro juos košiant "man viskas gerai", nors visa povyza demonstruoja, kad negerai ir palikti draug? sukti galv?, kas Tau nutiko, ir kaip ?ia prie Tav?s pri?jus, ir kokia forma ?ia Tav?s paklausus, kas negerai. Jei užsidarai nuo draugo ar kito artimo žmogaus, jam, be to, gali kilti mintys, kad Tu juo nepasitiki ir j? atstumi. O tai irgi n?ra gerai.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 27 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 96 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007