Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 09:27

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bal 2006, 22:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
SKAITYTI IŠ APA?IOS ? VIRŠ?







[22:15] cibulis

Vartotojas 2, tu sakai- tautos savimon?...Bijau, kad labai ilgai tos savimon?s teks laukti, ir nei tu, nei tuo labiau aš jos nesulauksime... Kod?l taip sakau? nagi paimkim ir pasiremkim tavo pasirinktu komentaru iš delfio...Ir nors jis sarkastiškas ir kandus, ta?iau jis atspindi reali? pad?ti m?s? visuomen?je... o kad b?t? dar aiškiau, aš pasiremsiu kai kokais statistiniais skai?iais ir to paties delfio komentarais...



Taigi, kaip sako m?s? statistika- Lietuvoje internetu nors kart? naudojosi TIK KAS ŠEŠTAS jos gyventojas...Dabar atmeskim tuos kurie naudojosi tik kart? ar du Atmeskim tik d?l tos priež?sties, kad jie tikriausiai niekada neraš? komentar? delfyje. Lieka visai nedaug etatini? "rašytoj?".

Dabar, jei atidžiau paskaitin?si, tuos pa?ius delfio komentarus, pats tikriausiai suprasi, kad ten DAUGUMA yra arba ragan? medžiotojai, arba tokie, kuriems viskas negerai, arba viskam abejingi...Tikrai retas komentaras yra ne runkeliško lygio...Gal kas dešimtas gal kas dvidešimtas- deja tokios statistikos niekas nesudarin?ja...Ir, jeigu priimsim už fakt?, kad internetu naudojasi pati šviesiausia visuomen?s dalis, tai ar tau plaukai piestu nesistoja, pagalvojus kokia ta m?s? visuomen? aplamai...Man tai stojasi...



Dabar retorinis klausimas- kada m?s? visuomen? prad?s s?mon?ti? Aš šito nežinau, manau,nežinai ir tu. O kol tokia situacija bus, tol ir tur?sim t? ,k? dabar turim, arba dar groteskiškesnes valdžios str?kt?ras ir formas...



Aš kartais pagalvoju- kod?l mes ne pranc?zai. Kaip pats matai- ten antivisuomeniniai ?statymai sukelia reakcij? iš karto ir negr?žtamai.



Ir dar- jau kažkur min?jau- didel? dal? kalt?s d?l m?s? tokios b?senos turi prisiimti ir žiniasklaida. Lietuvoje aš kol kas matau tik "bulvarin? skaital?", kuriam r?pi tik sensacijos ,gandai ir skandalai...Jeigu jo n?ra, arba jis tik adatos skylut?s dydžio, m?s?"šaunioji" žiniasklaida sugeba j? išp?sti iki dramblio dydžio. O tai pats tikriausias kelias formuoti daržovi?( runkeli?) visuomen?



[21:26] Vartotojas 2

  liutauras: Koalcijos gri?vimas, šiuo atveju, nieko labai esmingo nepakeistu. Many?iau, kad situacija ir taip pakankamai bloga - valdži? pasididino Darbo partija. O tai n?ra, nebuvo ir nebus gerai.

Libcentristai n?ra tokia b?da, kaip libdemai. Aš manau, kad jis pagrinde tur?jo omenyje populist? diktat? - Darbo partij?.



O paskutin?s tavo pastraipos, liutaurai, taip ir nesupratau. Kažkaip ji nieko nepasakanti.

Manau, kad didžiausia kriz? ir yra lietuvi? savimon?. Negeb?jimas brandžiai m?styti, pilietiškumo nesuvokimas, visiškas apolitiškumas, trumparegiškumas ir t.t. bei panašiai. Lietuvoj valdži? renk? sovietin? karta. O didžioji dalis naujosios kartos - menkai sugeba vertinti politin? situacija ir dar mažiau ja domisi.



[21:17] liutauras

D?l susidariusios politin?s situacijos didel?s tragedijos nematau. Atvirkš?iai džiaugiuosiu, kad susitarta grei?iau. Kitaip tariant, tai tikrai ne pats blogiausias variantas. Pats blogiausias scenarijus b?t? buv?s tada, jei ši Vyriausyb? išvis b?t žlugusi, nes pastarasis metas tokiems dalykams itin nepalankus. Beje, dabartinis išsid?stymas koalicijoje nat?ralesnis, didžiausi? mandat? skai?i? turinti Darbo partija gavo daugiau valdžios, ir sykiu atsakomyb?s. Negal?s t?sytis taip, kaip iki šiol.



Beje, jei atmintis neapgauna, Valatka sak? kiek kitaip: prasid?s juodžiausios Vyriausyb?s formavimas. Jis tur?jo omeny libdemus ir galb?t libcentristus kartu su darbie?iais etc. Laimei, jis suklydo.



Ir pabaigai, tik pamin?siu, kad ne runkeliuose Lietuvoje didžiausios problemos, ir ne nuo j? kriz?s prasideda. Toks elitistinis diskursas, kai visos b?dos iš centro suver?iamos provincijoms ir pan., kažkoki? nors konkre?i? išei?i? nesi?lo, o tik desperatiškai mitologizuoja ir iškreipia realiai susiklos?iusi? situacij? Lietuvoje.



[20:26] Vartotojas 2  Iš Delfi komentar?:



Mieli Lietuvos runkeliai,

Visuomet per rinkimus balsuokite taip kaip ir iki šiol ir visuomet turesite tai ka shiandien ir nuolatos turite. Dabar užsirašykite už k? balsavote praeita kart? (kad nepamirštute)ir v?l d?kite ? balsad?ž? dr?siai kaip kokie krepšininkai- d?kite iš viršaus, s?km? visuomet jus lyd?s. Nesvyruokite, bukite ryžtingi, tvirtai laikykit?s savo princip?, nepasiduokite provokacijoms ir agitacijoms. T?vyn? ?vertins J?s? pastangas.

:happy:



[20:11] Vartotojas 2  cibulis: Nieko nesitik?jau nuo to laiko, kuomet tauta išrinko toki? valdži?.

Tikiuosi tik vieno - kad per š? laikotarp? valdži? parodys vis? savo durnum?. O po to - lietuvi? savimon? pamažu prad?s tvarkytis.



[19:55] cibulis  Vartotojas 2- o ko tu tik?jaisi?

Lietuviškos politikos ypatumai- n?ra nei dešin?s nei kair?s nei centro. Yra gelda ir yra šalia geldos. Taškas.



[19:23] Vartotojas 2  Nu jo.. k? gi...

Darbo partija + socialdemokrat? + valstie?iai sudar? nauj? koalicij?.

Kaip Valatka vakar ir sak? - prasid?jo juodžiausios dienos per visus 16 nepriklausomyb?s met?. Tr?ksta dar tik libdem? koalicijoj...

Socialiberal? visi ministrai atsistatydo. Bene paskutiniai gerai dirb?. Su tokia vyriausyb? pardavin?sim Mažeiki? naft? ir vesim?s eur?.

J?ga!


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bal 2006, 08:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
temos t?sinys.:smile:



[00:02] Vartotojas 2

cibulis: Galb?t aš naivus, ta?iau visgi nesutik?iau su tokiu neigiamu situacijos traktavimu. Na, nesam mes tokie visiškai nusivažiav?. Taip, atrodyt? apsidairius ir pasiklausius kas visuomen?je daros - situacija apgail?tina. Bet geriau ir atidžiau pažvelgus, yra ir t? ger? dalyk?. Tikrai yra ir tikrai ne vienas. Manau, kad tiek ?ia, m?s? tarpe, tiek kitur, yra nemažai intelektuali? ir ?domi? žmoni?, turin?i? savo blaivi? ir brandži? nuomon?. Ir tikrai nemanau, kad jie sudaro absoliu?i? ir menk? visuomen?s dal?. Kitas dalykas - koks ši? žmoni? pilietinis aktyvumas?.. Internetas ir Delfio komentarai ?ia tikrai ne rodiklis. Ir tame kaime yra daugyb? blaiviai m?stan?i? žmoni?, kuri? runkeliais vadinti b?t? neteisinga. Nereikia nurašyti ir ?vairi? Lietuvos šviesuoli?, kuri? visuomen?je yra pastebimai. Nežinau, bet aš matau gan akivaizd? progres?. Tas progresas greitas nebuvo ir nebus, galb?t dar prireiks pus?s amžiaus kol kažkas pakis, ta?iau aš neabejoju, kad pakis. Nereikia nor?ti susitvarkyti vis? žaizd? vos tik atgavus nepriklausomob?, ypa? kuomet jos buvo daromos vis? pusamž?.

Faktas, kad intelektualini? resurs? kažk? pakeisti - turime. Tik dar nemokame j? panaudoti. Bet jeigu yra resoursai - vadiname išmoksime jais ir naudotis. Istorija rodo, kad visa tai su laiku pradeda spr?stis.



>>Ir dar- jau kažkur min?jau- didel? dal? kalt?s d?l m?s? tokios b?senos turi prisiimti ir žiniasklaida

D?l šito, aš visiškai sutinku su tavimi. Žiniasklaidoj yra daug daug šlamšto. D?l to aš praktiškai ir neži?riu televizijos

Bet kit? vertus, pažvelkime ? m?s? nacionalin? televizij? - LRT. Mano nuomone, situacija joje yra net gi labai gerai. Paži?r?kime ? debat? laidas - Jakilaitis, Siaurusevi?ius, Valatka, Mili?t? ir t.t. Jose labai rimtai ir blaiviai išdiskutuojama reali situacija Lietuvoje. Tai rodo, kad mes paj?g?s giliai suprasti dalykus. Yra ir kit? diskusij? laid?, kuriose aptarin?jami ?vair?s klausimai. Ar gal? gale ?ekuolio komentarai d?l pasaulio politikos. Ir reikia atkreipti d?mes? ne tik ? tai KAS yra diskutuojama, bet ir KAIP tai diskutuojama. Turiu pasakyti, kad tikrai aukštame lygyje - lyginant su kitomis televizijomis, m?s? nacionalinis kanalas yra pakankamai "švarus" nuo bulvarinio šlamšto, ty?iojimosi, šlykštybi?, bjaurybi?, destruktyvios kritikos ir t.t. Kritika yra, ta?iau ji aukšto intelektualinio lygio, subtili ir tiksli, bet tikrai neužglušinta valdžios. Saky?iau tai gan svarbus dalykas, rodantis, kad nacionalin?j televizijoj, be žodžio laisv?s, dar yra geb?jimas atskirti švar? žod?.

Na, labai pla?i? tem? mes ?ia paliet?m, apie kuri? b?t? galima diskutuoti ir diskutuoti.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bal 2006, 22:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Rgp 2005, 00:06
Pranešimai: 129
Vartotojas 2, prieštarausiu tau bent keliose vietose...



Pirma: tu sakai, kad internetas ir komentarai jame- ne rodiklis...O aš galvoju, kad rodiklis ir dar koks. Jei atidžiai ?siskaitei, tai aš kažkiek bandžiau suderinti du dalykus- statistik? ir komentar? kokyb?. Gal nelabai man tai pavyko, nesu aš baisus politikos analitikas, bet ,manau visuomen?s vystymosi tendencijas atspindi b?tent komentar? kokyb?. Juk kur žmogus, nebijodamas parodyti savo tikrojo veido,geriau ras, negu anoniminiuose komentaruose. Va ?ia ir išlenda yla iš maišo- t.y. tos pa?ios visuomen?s kult?ra- tiek politin? tiek bendroji. Va ?ia statistika ir padeda susigaudyti, kas pas mus juoda, kas balta. Ir tik nuo visuomen?s politin?s brandos priklauso, kas mums vadovaus artimiausius metus.



Nesupratai man?s- aš žmoni? ? runkelius ar kitokius n? nebandau skirstyti. Tai jau padar? kai kas ir be man?s...Svetimas man toks skirstymas...Kad ir kaip b?t? gaila, bet t? skirstym? m?suose prad?jo m?s? žiniasklaida. Vietoj to, kad vienyt? visuomen?, ji j? beg?diškai skaldo ir net neraudonuoja...



Dabar apie personalijas... Tu išvardinai tau patinkan?ius žurnalistus...O aš iš j? galiu gerbti nebent tik ?ekuol?, o visi kiti- arba maitvanagiai( daug kranksintys ir dar daugiau prašaunantys pro šal?), arba angažuoti politiškai iki absurdo...Pabandysiu paaiškinti, apie k? aš ?ia.



Valatka- tipiškas Vainausk? klano egzempliorius, kuris sugeba mušti jau užmuštus ir kandžiotis iš pasal?. Pats tipiškiausias to pavyzdys- susidorojimas su Betingiu( kažkada buvusiu gen. prokuroro pavaduotoju). Pasišlykšt?jau aš tada jo pamazgom, net ir dabar vemti ver?ia.



Mili?t?- panašaus kalibro veik?ja- tik su sijonu. Atsimenu- kažkada tu užsiminei, kaip jie su Valatka po Prezidento rinkim?, laidoje "sudorojo" Prunskien?...Nesimpatizuoju Prunskienei, bet tas susidorojimas su jau pralaim?jusiu žmogum- žemiau bet kokios kritikos



Siaurusevi?ius- oi kyšo dešiniosios ausys,  oi kaip jos ?kyriai kyšo kiekvienoje jo laidoje...Ir tie taip vadinamieji "nepatog?s"klausimai kažkod?l tik tiems, kuriems jis nesimpatizuoja...O tai kur tada nešališkumas ir objektyvumas...Nematau aš tokio...



Na va- pakalb?jau iš savo varpin?s...nežinau, ar nors ?tikinau, kur aš teisus, kur ne, bet ne tai mano komentaro esm?...Esm?- nuomoni? ?vairov?je:))).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Geg 2006, 23:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
nu sirdi skauda, ziurint kaip isnyksta naktiniai pasnekesiai! kartais jie tokie idomus. :smile:



skaityt nuo apacios i virsu :wink:

----------------------------------------------------------------------------------------



[23:14] cibulis  Lietuvos Politikos Istorija.



Apie 90-92 metus:



J?s veržkit?s diržus, mes veršim?s ? valdži?...



Apie 93- 94 metus:



J?s veržkit?s diržus, mes jums šoko terapij?. B?sit šoke, kai pamatysit, kokie mes



Apie tuos pa?ius metus:



At?jo Ilgasis Stabilizatorius ir sustabilizavo išstabilizuot? Lietuv?. Mes ir toliau verž?m diržus.



apie 00 metus:



J?s veržkit?s diržus, mes veršim?s prie Europin?s geldos.



Visai neseniai:



Kokie j?s liesi. Kam tiek prisiverž?t, kad net grobai matyti. Galit mauti iš Lietuvos, j?s jai nereikalingi.



T?sinys po keli? met?...





[21:14] cibulis  sportinis tikslas- pavyt ir pralenkt Italij?. pas anuos per pokar? jau gyvuoja berods 52 vyriausyb?, tai kuo mes blogesni. per šešiolika met?- keturiolika vyriausybi?. tegyvuoja sportinis vyriausybi? keitimo principas!!!

[21:02] Vartotojas 2  Politikos komiteto pirmininkas, ta?iau, kad užim? vien? iš aukštesni? post?, toli gražu nereiškia, kad teb?ra Konservatori? "Air Force 1" ;))

>> Tuo tarpu Brazas, kaip suprantu, tik laikraš?ius skaitys ir telik? ži?r?s savo tolesniame gyvenime po sekan?io partijos suvažiavimo. Žinoma, kažkoki? ten ?tak? tur?s, bet tikrai ne toki? institucionalizuot? kaip Landsbergio atveju.

Naivuolis



Na, bet nesigilinkime ? detales. Beje, šiandien speciali TV forumo laida.



[20:51] liutauras  šiaip noriu atkreipti d?mes?, kad konservai tikrai dar nesusitvark? su Lansdbergio problema, jei išvis galima tai sakyti. VL užima labai ?taking? post? partijoje (kokio tai strateginio komiteto vadovas ar kažkas pan.), ir Kubilius visad jau?ia jo rank?. Gal tas varžo kiek jo veiksmus. Bet gal tas ir n?ra blogai.



Tuo tarpu Brazas, kaip suprantu, tik laikraš?ius skaitys ir telik? ži?r?s savo tolesniame gyvenime po sekan?io partijos suvažiavimo. Žinoma, kažkoki? ten ?tak? tur?s, bet tikrai ne toki? institucionalizuot? kaip Landsbergio atveju.



nors šiaip ar tai blogai ar gerai, man sunku spr?sti. ne ?ia didžiausios Lietuvos problemos, kaip sakiau ir jau kartojuos.



[20:43] liutauras  etinis neetinis vertinimas, ne ?ia esm?. tiesiog koncentruotai nor?josi pasakyti maždaug tai, k? išd?stei pirmoje paskutinio laiško pastraipoje. tiek.



[20:28] Vartotojas 2  D?l dabartini? dabartini? Kubiliaus manevr? aš kogero sutik?iau, jie per daug radikal?s ir vietomis destruktyv?s. Šiuo atveju teisingesn? pozicij? už?m? Liberal? S?j?dis su Socialiberalais (nepaisant to, kad jie kairieji). Bet kalbant apie kuriam?j?, produktyvi? pozicij? - Konservatoriai, tame tarpe ir Kubilius, yra nuveik? ir tebeveikia daug svarbi? dalyk?. J? programa taip pat buvo nukreipta teisinga linkme. Tai aš ir vertinu.



>> ir šiaip pastaruoju metu labai pasip?t?s

Etinis vertinimas  Jeigu žmogus dirba savo darb? ir dirba gerai - d?l man?s tegu jis b?na nors ir chroniškas alkoholikas



>> Jis n?ra tokio kalibro kaip Landsbergis ar Brazas

Vat ?ia ir skirtumas. Koncervatoriai susitvark? su savailaikiu Lansbergio pasitraukimu. Lyderio pasitraukimas, partij? visuomet ?ved? ? sunkesni? pad?t?, kuri gali išsipr?sti gerai, o gali net gi suskaldyti partij?. Tuo tarpu Socialdemokratams šis išbandymas ateina tik dabar. Ar jie j? išlaikys - paži?r?sim. Ta?iau faktas, kad AMB užsiliko savo k?d?j kiek per ilgai ir sp?jo morališkai pasenti. Istorikai turi ger? posak? tam: užlip?s ant scenos, visuomet žinok kada nuo jos nulipti. Istorijoje to nesuprato daug kas...



[20:17] liutauras  Tas, kad Kubilius kažkada skait? Huntington?, yra sena nuvalkiota tiesa. Pats m?gsta apie tai labai girtis, bet kuo daugiau giriasi, tuo mažiau norisi klausytis. Išties yra daug neblog? min?i? paraš?s šis profesorius, bet tai ne biblija. Jei jau dom?tis politikos mokslais, tai iš esm?s. Pats Huntingtonas (pvz. d?l civilizacij? l?ži? tez?s) yra daugelio sukritikuotas, ir po truput? nueina nuo mados.



Šiaip nesakau, kad Kubilius - labai jau prastas politikas. Gal net vienas geresni?. Bet tikrai jo pranašu nelaikau  ir šiaip pastaruoju metu labai pasip?t?s. bent mano akyse jo mark? krenta. Žinau, kad tarp daugelio apie politik? mastan?i? žmoni? - taip pat. Jis n?ra tokio kalibro kaip Landsbergis ar Brazas. Jame "gelb?jimosi" nema?iau, juolab kaip sakiau ne politikai išgelb?s Lietuv?. Tik žmon?s ir dar kart? žmon?s. Mes patys. O politika - pla?iai ži?rint - tai ir dviej? žmoni? bendravimas. Va kai mesim lauk iš savo gyvenimo cinizm? ir chamizm?, kažkas prašvies?s. Bet tas taip greit nesidaro...



nu viskas, baigiu.



malonu šnektelt buvo 



[20:13] Vartotojas 2  Situacijos blogumo niekas ir neneigia. Ši vyriausyb? buvo viena iš juodžiausi? per vis? nepriklausomyb?s laikotarp?. Ta?iau m?s? tikslas ir pareiga daryti taip, kad tai pasikeist?.

[20:04] Vartotojas 2  Beje, tas pats Kubilius vadovaujasi Samuelio Huntingtono mintimis apie politik? ir civilizacijas, Džordžo Soroso atviros ir pilietin?s visuomen?s id?jomis, klystamumo principu.



[20:04] liutauras  o verkšlenti man ne?domu . m?gstu daugiau pozityvias kalbas ir veiksm?.



bet kad situacija n?ra pavyd?tina, t? reikia blaiviai suvokti ir pernelyg daug ko iš artimos ateities nesitik?ti. politikos raida n?ra tokia greita. tai ilgas ilgas m?s? vis? mokymosi procesas. džiugu, kad išvis šiandien galim diskutuoti apie demokratij? ir jos kokyb?. gal?jo b?ti visai kitaip. ir norisi tik?ti tik paties geriausio.



tiekos.



[20:00] liutauras  šiaip patar?iau, pavyzdžiui, paskaityti žymaus amerikie?i? politologo Roberto Putnamo knyg? "Kad demokratija veikt?". Jinai išversta ? lietuvi? kalb?, lengvai prieinama, kainuoja nedaug. Knyga parašyta nesud?tingu stilium, bet labai taikli. Joje aprašoma, kaip nuo sen? laik? skirtingai vystosi Šiaur?s ir Piet? Italijos, ir kod?l taip yra.



labai daug ger? ?žvalg? šiandieninei Vidurio ir Ryt? Europos valstyb?ms.



o apie Lietuvos visuomen?s politin? ir socialin? b?kl?, labai gerai moksliškai prad?j?s tyrimus yra Klaudijus Maniokas (gorkis) ir Ain? Ramonait? (Rob?). jei kada r?p?s, mestelsiu nuorod? ir paskutinio meto j? darbus.



tiek.



[19:56] Vartotojas 2  Konstatavimas, o ne verkšlenimas??? Mjo, ?ia geriausiu atveju konstatavimas ir ne daugiau. O kur veiksmas ir iniciatyva, kur elementari m?stysena, kur pilietin? pareiga? Svetimi žodžiai...



>> k? reiškia blaiviai nubalsuoti? Yra pasi?lym??

Klausi mano nuomon?s?



>> Lietuv? išgelb?s ne politikai, o tik visuomen?

Žinoma, ta?iau politikai - visuomen?s atspindys. Visuomenei pa?iai vis? pirma reikia išsigelb?ti, apie k? aš ir kalbu! K? tokia visuomen? gali išgelb?ti, jeigu ji normalios savo valdžios nesugeba išsirinkti...



>> Bet tai superilgalaikis procesas

Jis ilgalaikis, bet ne toks superilgalaikis. T? laik? ypa? lemia visuomen?, jos s?moningumas ir kiti dalykai. Paži?r?kime ? Vokietij? - po atrojo pasaulinio karo, joje buvo visiškas krachas. Socialine, ekonomine ir politine prasme. Žmogus, nor?damas nusipirkti cigare?i? pakel?, važiuodavo per gri?v?sius su milijonu marki? karutyje! O po dešimties met?? ?vyko milžiniški pasikeitimai, žinoma, su milžiniška Vakar? pagalba. Bet k? aš noriu akcentuoti - tai tautos pasiryžim? ir milžiniškas pastangas padaryti ne?manoma. Ir vokietukams tai pavyko. Po antrojo pasaulinio karo, atsitiesti ir pasiekti aukštumas sugeb?jo tik dvi tautos - vokie?iai ir japonai. Štai k? reiškia noras ir pasiryžimas!

O pas mus? K? ?ia kalb?ti apie didžius siekius - elementariai žmon?s negeba pakelti savo pilv? nuo sofos, atsipl?šti nuo alaus butelio ir nueiti iki rinkim? b?del?s... G?da.

[19:45] liutauras  ?ia ne verkšlenimas, o konstatvimas. Lietuvoje politikos produkt? pasi?la labai prasta, kokyb? - itin žema.



k? reiškia blaiviai nubalsuoti? Yra pasi?lym?? taip yra puspadori? politik?, tas džiugu, bet tik tiek.



Lietuv? išgelb?s ne politikai, o tik visuomen?, Bet tai labai ilgas procesas, kurio esm? - pilietini? asociacij? k?ryba ir statyba. Jei tik visi ži?r?s tik savo l?kšt?s krašto (o tokia psichologija kaip tik b?dinga postkomunistinei visuomenei), tai nieko gero nebus. Tai k? mes matom politikoj, yra tik platesni? socialini? proces? pasekm?, kuri tik dar labiau sutvirtinta t? uždar? rat?. Iš jo ištr?kti bus labai sunku. Bet prie to galim prisid?ti tik mes patys. Štai, kad ir socionikos bendruomen?s k?rimas - tai vis plyta ? vakarietišk? Lietuv?. Bet tai superilgalaikis procesas, kad politikos kokyb? tapt? bent jau patenkinama. Dabar lygis labai prastas, ir be didesni? išim?i?, deja.



[19:38] Vartotojas 2  liutauras: Viena iš lietuvai?i? problem? - tai, kad jie ištisai s?di ir verkšlena kaip ?ia blogai. Daug dejoni?, verksm? ir neapykantos - 0 darb?. O po to dar kalt?, kaltesni? ir kal?iausi? ieško. Kal?iausia ?ia yra pati visuomen?. Vietoj to, kad verkšlent? ir deklratuot? savo apolitiškum? ir visišk? nusivylima, gal?t? nueiti ir vien? kart? per 4 metus blaiviai nubalsuoti. Bet ne - geriau pažliumbti apsikabinus vieno ar kiti didžio pranašo abrozd?l?...

Ir nesutik?iau su tuo banaliu ir jau nuvalkiotu pasakymu, kokie visi politikai blogi. Blogi ar šventi - reikia rinktis geriausius iš to k? turim. Ir visai nesvarbu ar tai bus šven?iausi tarp švent? ar geriausi tarp blog?.



[19:33] liutauras  aš kaip tik pritar?iau A. Kulakauskui.



jis taikliai pasak?: "Lietuvoje - demokratijos kriz?".



daugiau nieko pridurti ir nereikia.



atsaking? partij? n?ra, žmoni? pasitik?jimo valstybe taip pat n?ra, korupcija ne maž?ja, o did?ja, ir taip toliau.

daug ?ia šnekos, bet situacija taip greitai neg?r?s bet kokiu atveju.



esam postkomunistinis kraštas, ir su tuo reikia taikytis. kad neišsivažin?t? visi.



[19:33] Vartotojas 2  liutauras: Tai, kad Kubiliui tenka "politikuoti" su m?s? "politik?" šutve, dar nereiškia, kad jis negali daryti realios politikos.

Su m?s? didžiais pranašais kit? kalbos b?d? ir metod? n?ra.



[19:27] liutauras  kur tu t? reali? politik? matai?



Kubiliuje? nejuokink.



[19:27] Vartotojas 2  O d?l AMB - jeigu jis traukiasi iš politikos, naujiena gera. Tai reiškia tašk? morališkai pasenusiam politikui ir vyriausybei. Metas poky?iams 



[19:26] Vartotojas 2  Na, many?iau, kad truput? pers?dei su tais dvidešimt met?. Iki brandžios visuomen?s, kogero, reik?s tiek palaukti, jeigu ne daugiau. Bet realios politikos daigus manau galima ?žvelgti ir šiandien?.



[19:24] liutauras  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=9722173&pictureID=8649369



?ia labai graži socioniškai nuotrauka  štirlis Brazas ži?ri ? laikroduk?



šiaip visai neseniai skai?iau jo interviu apie gyvenim? ir pan. tai labiausiai ?simin? jo patarimas jaunimui ir visiems žmon?ms: "svarbiausia mok?ti racionaliai ekonomiškai naudotis laiku".



topin? fraz?



šiaip ar taip, nieko senukas buvo  visgi, charizm? tur?jo, o iš?jo pa?iu laiku.



[19:03] liutauras  Brazas traukias iš politikos.



Susiklosto nauja situacija, naujos galimyb?s.



Bet ?ia tik d?l partin?s politikos.



Realios politikos Lietuvoje vis vien dar reik?s gerokai pal?k?ti. Kokius dvidešimt met? mažiausiai.



[17:48] Vartotojas 2  Konservatoriai ? koalicij? su Darbu jokiais b?dais neis, su Socialdemokratais - nebent tik su tam tikromis išlygomis. Su AMB priešakyje, Konservatori? ir Socialdemokrat? koalicijoje ne?sivaizduoju...

Žodžiu šis gri?vimas reiškia šioki? toki? stagnacij?, kuri išsipr?st? gerokai lengviau, jeigu iš kas nors imt? ir išbraukt? DP vietas iš parlamento 



[17:46] Vartotojas 2  Nuo pat pradžios šios koalicijos likimas buvo daugmaž nuprognozuotas. Ta?iau labai ?domu kokios derybos vyks dabar, nes situacija Seime ir partij? situacija yra gan?tinai sud?tinga. Konservatoriai su Liberal? S?j?džiu gali sudaryti nebent mažumos vyriausyb?, kuri b?t? nestabili. Didžiul? vaidmen? suvaidins Socialdemokrat? partijos vidiniai procesai - ar AMB trauksis iš politikos ar ne. Tai gali labai stipriai ?takoti partijos pozicijas.

Su Darbo partija sud?tingiausia - ji turi daugiausiai viet? Seime, ta?iau kratoma VSD ir prokurat?ros. Kol ikiteisminiai tyrimai nebaigti, derybos gerokai apsunk?ja. Ypa? tai parod? pasikeit?s AMB tonas po susitikimo su generalin?s prokurat?ros atstovais.



[17:37] Cassandra  Kad tai buvo laiko klausimas - faktas. Bet maniau, kad anys bus ilgiau savo k?dži? ?sitv?r?.



[17:32] Solanža  Cassandra: aha, sugriuvo. Bet jau kuris laikas buvo panasu, kad tuo baigsis, tai dideles nuostabos nesukele...



[17:17] Cassandra  Lietuvos, beraštyst? visiška 



[17:17] Cassandra  Aš kažkaip tik dabar pasidom?jau šios dienos naujienomis ant Letuvos.



[17:08] Cassandra  Jo...gird?jot ta dyyydel? buum?

Trylikta vyriausyb? sugriuvo.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 01:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
cibulis: Mhm.. kaiptais praspr?do pro akis tamstos žinut? :smile:



cibulis raš?:
Pirma: tu sakai, kad internetas ir komentarai jame- ne rodiklis...O aš galvoju, kad rodiklis ir dar koks. Jei atidžiai ?siskaitei, tai aš kažkiek bandžiau suderinti du dalykus- statistik? ir komentar? kokyb?. Gal nelabai man tai pavyko, nesu aš baisus politikos analitikas, bet ,manau visuomen?s vystymosi tendencijas atspindi b?tent komentar? kokyb?. Juk kur žmogus, nebijodamas parodyti savo tikrojo veido,geriau ras, negu anoniminiuose komentaruose.
Man regis truput? neteisingai mane supratai. Kad suvokti didžiosios dalies visuomen?s poži?r? - Delfio komentar? ir statistikos s?saj? vesti nereikia. Tas ir taip iš esm?s yra aišku.

Aš tur?jau minty šviesiosios visuomen?s dalies, kurie b?tent ir atstovauja m?s? kult?r? ir yra m?s? visuomen?s vedliai (na, bent jau tur?t? taip b?ti). Mano mintis ir buvo, kad ši sluoksnis egzistuoja. Ir egzistuoja jis ne Delfio komentaruose - b?tent d?l to šie komentarai n?ra rodiklis.



Ir tik nuo visuomen?s politin?s brandos priklauso, kas mums vadovaus artimiausius metus.
Šio fakto niekas ir negin?yja. Regis mano tokios mintys ir buvo ne kart? sakytos...



Nesupratai man?s- aš žmoni? ? runkelius ar kitokius n? nebandau skirstyti. Tai jau padar? kai kas ir be man?s...Svetimas man toks skirstymas...Kad ir kaip b?t? gaila, bet t? skirstym? m?suose prad?jo m?s? žiniasklaida. Vietoj to, kad vienyt? visuomen?, ji j? beg?diškai skaldo ir net neraudonuoja...
?ia galima ?vairiai interpretuoti. Many?iau, kad tai n?ra visuomen?s skaldymas, o daugiau šio susiskaldymo konstatavimas.

Nežinau, cibuli, manai, kad reikia vienyti kelias gerokai skirtingo m?stymo visuomen?s dalis? Atleiskit už grubius žodžius, bet pilie?ius, kurie nesugeba ?vertinti kiek liguisto pob?džio asmenyb?s ir jo oponent?, kurie akivaizdžiai gr?sina m?s? demokratiškiems valstyb?s principams ir nacionaliniam saugumui, galima pavadinti tik pilie?iais su degradavusiu politiniu m?stymo ir suvokimu (?ia apie g?ding? nušalintojo prezidento atvej?). De facto taip yra, nepaisant moralu tai ar ne...



Kalbant apie personalijas...

D?l Valatkos - taip, netaip ir seniai jis prad?jo kalb?to teisingai. Ta?iau, cibuli, many?iau, kad reikia ži?r?ti ? kokios yra žmogaus mintys dabartiniu laikotarpiu ir kokia jo pozicija. Aš jo daugel? min?i? vertinu kaip teisingas. O kokia buvo praeitis, prieš penkis ar dešimt met? - kitas klausimas, ne j? ir ne žmogaus moralin? veid? mes vertinam, o jo mintis vienu ar kitu aspektu. Šventuoli? nebuvo ir nebus, o klaid? daro visi.

Sutinku, kad Mili?t? per Prunskien?s "dorojim?" iš žurnalistikos pozicij? pasielg? neteisingai - ji netur?jo b?ti šališka, gavosi dvigubas kalimas ? tuš?ius vartus. Ta?iau vertinant bendr? situacij?, pagal Prunskien?s tuometinius ?iulbesius, many?iau, kad ji tikrai to prisipraš?. B?t? gražu paži?r?ti kaip ji kalba dabar ir kaip kalb?jo tada - oj skirtumas pasimatyt?.

Ir tie taip vadinamieji "nepatog?s"klausimai kažkod?l tik tiems, kuriems jis nesimpatizuoja...
Aha, tik klausimas kaip tie "nesimpatizuojantys" prisidirba tiek daug t? "nepatogi?" klausim??.. :wink:



Nežinau, cibuli, galb?t tamstai šios personos neigiamos, bet aš stengiuosi vertinti objektyviai ir pa?mus toki? demagošk? parodij? su absurdo ir purvo elementais kaip "Dvira?io šou" ar kt. - skirtumas many?iau akivaizdus. Ir nepaisant ši? išvardint?j? žurnalist? šiokio tokio šališkumo, many?iau, kad pagal dabartin? situacij? m?s? valstyb?je jo reikia.

Manau, kad iš to k? turime, šie žurnalistai priskirtini prie pakankamai objektyvi?, lyginant su kitais. Na, su mano "aktyviu" televizijos ži?r?jimu, galb?t aš daug ko nematau? Ar tamsta turi k? pasi?lyti geresnio? :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007