Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 23:44

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 27 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Ir viskas?
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2016, 11:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Joldija rašė:
Kaip savęs pažinimo instrumentas - socionika (ar/ir MBTI) yra besąlygiškai naudingas, kaip kito pažinimo instrumentas - taip pat.
Kaip santykių korekcijos instrumentas - nelabai, santykiai yra labai sudėtingas reikalas, į juos įsijungia daugybė aspektų: ankstyvoji asmenybės patirtis, t.y. santykiai su tėvais, broliais, seserimis; įgytos nuostatos (susiformuotas savęs ir pasaulio vaizdas); įgytos kompetencijos (pvz. bendravimo, sunkumų įveikimo ir t.t.); šeimos ir giminės programų perėmimas ir t.t.
O kur dar darželių auklėtojos, mokytojai, seniai šalčiai, kunigai, vienuoliai ir kt. patirties skleidėjai :tongue:
Iš tikrųjų, tai tinka ir kaip santykių koregavimo instrumentas, aišku, ne absoliučiai, absoliutaus pritaikomumo nėra ir negali būti niekur. Pavyzdžiui, aktyvacijoje įsisąmoninus, jog nereikia spausti partnerio savo stipriosiomis f-jomis, galima daug ko pasiekti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ir viskas?
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2016, 11:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Globas A rašė:
Joldija rašė:
Kaip savęs pažinimo instrumentas - socionika (ar/ir MBTI) yra
Iš tikrųjų, tai tinka ir kaip santykių koregavimo instrumentas, aišku, ne absoliučiai, absoliutaus pritaikomumo nėra ir negali būti niekur. Pavyzdžiui, aktyvacijoje įsisąmoninus, jog nereikia spausti partnerio savo stipriosiomis f-jomis, galima daug ko pasiekti.


Tai juk ne santykių, o savo elgesio korekcija ;) Apskritai žmonės dažnai santykių korekciją supranta kaip elgesį, kuriuo bando keisti arba kitą žmogų (kas iš esmės yra beviltiška), arba save patį. Santykiai yra dviejų žmonių tarpusavio veiksmas, taigi, jo korekcija yra įmanoma, kai abu žmonės savanoriškai į tą veiksmą įsijungia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ir viskas?
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2016, 11:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Tai žinoma, jog santykius galima keisti tik abiem pakeitus elgesį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ir viskas?
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2016, 13:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Na, o kokių minčių, idėjų, įžvalgų apie socioniką kilo tau per tuos forumo tylos metus?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ir viskas?
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2016, 13:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Sunkoka būtų pasakyti, kokių minčių kilo būtent pre tą laikotarpį.
Tarp kitko, jei įdomu, gali rasti mano atsakymus į prisistatymo klausimus: 2014 m. spalio 16 d., 4 postai - 12:37 val., 14:09 val., 14:28 val. ir 14:38 val.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ir viskas?
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2016, 12:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Joldija rašė:
Į Džekus mane forume tipavo Nadia :)
Prisimenu. Šiaip jau mūsų tarpusavio santykis nėra panašus į reviziją. Yra kažkoks bazinis nesutarimas, nederėjimas ir visai ne dėl to, kad kažkas yra neišsiauklėjęs ar skirtingame pasaulyje užaugęs. Santykis labiau primena gesinimą nei reviziją.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ir viskas?
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2016, 14:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Na, štai! Pasirodo - ne man vienai "kelias ratu apsisuko". Prasidėjo sugrįžimai, ar kaip?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ir viskas?
StandartinėParašytas: 01 Spa 2016, 10:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Globas A rašė:
Joldija rašė:
Į Džekus mane forume tipavo Nadia :)
Prisimenu. Šiaip jau mūsų tarpusavio santykis nėra panašus į reviziją. Yra kažkoks bazinis nesutarimas, nederėjimas ir visai ne dėl to, kad kažkas yra neišsiauklėjęs ar skirtingame pasaulyje užaugęs. Santykis labiau primena gesinimą nei reviziją.


Na, man atrodė, kad prieš keletą metų tu buvai "priėmęs pozą". Neatmetu tos galimybės, kad aš tau irgi galėjau atrodyti panašiai :) Siūlyčiau kol kas tiesiog bendrauti be gilių analizių. Eigoje matysis, ar išlįs ankstesni bendravimo ypatumai, ar ne. Jei ne - vadinasi, ankstesniame bendravime lindo ne tiek tipo bruožai, kiek asmeniniai kompleksai (tavo, mano, abiejų), jei taip - vadinasi, tai jau dviejų tipų sąveika.

Ką manai?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ir viskas?
StandartinėParašytas: 01 Spa 2016, 11:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Liepa rašė:
Na, štai! Pasirodo - ne man vienai "kelias ratu apsisuko". Prasidėjo sugrįžimai, ar kaip?


Labas, Liepa :) Būtų smagu, jei prasidėtų. Kas naujesnio tavo padangėje? Tu vis kokių nors įdomių straipsnių atrandi.

Aš radau vieną svetainę, gal ji jums ir žinoma, nieko labai naujo, bet patogiai medžiaga sudėta:

http://mysocio.ru/type


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ir viskas?
StandartinėParašytas: 03 Spa 2016, 11:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Joldija rašė:
Na, man atrodė, kad prieš keletą metų tu buvai "priėmęs pozą". Neatmetu tos galimybės, kad aš tau irgi galėjau atrodyti panašiai :) Siūlyčiau kol kas tiesiog bendrauti be gilių analizių. Eigoje matysis, ar išlįs ankstesni bendravimo ypatumai, ar ne. Jei ne - vadinasi, ankstesniame bendravime lindo ne tiek tipo bruožai, kiek asmeniniai kompleksai (tavo, mano, abiejų), jei taip - vadinasi, tai jau dviejų tipų sąveika. Ką manai?
Manau, kad esmė ne pozose, juo labiau, neaišku, ar tos pozos išvis buvo. Esmė galbūt tame, jog buvo nenuilstamas noras koreguoti, tikslinti, aiškinti kitaip, suprasti kitaip, o visai tai veikė erzinančiai. Matysime, kaip bus toliau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ir viskas?
StandartinėParašytas: 15 Gru 2016, 22:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Labi. prisiduodu, kad užsukau, ir irgi net iš karto pavyko passwordą prisimint :happy: Ir net nicką :happy:

Buvo keltas klausimas, kodėl forumas numiro. Parodykit man kas nors gyvą, stabiliai veikiantį forumą. Tiksliau, yra jų, bet ženkliai mažiau nei, tarkim, prieš dešimtmetį. Žmonės keliasi į kitas erdves- socialinius tinklus, kur virtualus bendravimas fragmentiškesnis ir paviršutiniškesnis; kur gali filtruoti turinį- kokius žmones nori matyt, kokiems nori leisti, kad jie matytų, ką tu rašai ar rodai. Taip sakant, daugiau laisvės ir mažiau įsipareigojimų ar bendruomeniškumo. Mažiau ir nervų atitinkamai :). Nors ir ten, tarkim fb, yra grupės, ir kaip Sigurdas pastebėjo, socionikos grupė fb irgi neveiksni. Gal ten ir lengviau atgytų, nes žmonės iš esmės aktyvesni fb nei forumuose, tačiau reikia iniciatyvių žmonių. Tarkim kaip Filas- su savo vizualinio tipavimo grupe. Yra aiški paprasta idėja, tipuojama pagal veido bruožus, pats subūrė tą grupę, pats jos aktyvumą ir palaiko, o dar įtraukia daug žmonių iš Rusijos. Nedalyvauju, bet matau, kad ten gyvybės dar yra. Tai jei kažkas užsiimtų grupe fb, gal ir būtų galima palaikyti. Kita vertus, o ar kam reikia? Man toks jausmas, kad visi mes jau tieeeek išdiskutavom kažkada...juk rašyta visomis temomis- santykiai, tipai. Ar kažkas dar turi šviežių klausimų apie tai? :)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ir viskas?
StandartinėParašytas: 17 Gru 2016, 17:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Sveika, Solanža, sutinku su tavim, jog socialiniai tinklai naikina forumų veiklą, nes žmonių nedaugėja ir tie patys žmonės perskirsto savo energiją naujai atsiradusioms raiškos formoms. Tačiau forumų ir socialinių tinklų yra kita paskirtis: forumuose bendraujama viena ar keliomis susijusiomis temomis, o socialiniuose tinkluose yra kuriami ir palaikomi socialiniai ryšiai. Nesutikčiau dėl forumų bendruomeniškumo - dalis žmonių juose taip ir neparodo savo tikro veido, o, tarkim, fb ilgą laiką išlikti anoniminiu šansų nėra. Kaip tik fb yra daugiau įsipareigojimų nei forume, nes fb esi viešas ir privalai save kontroliuoti. Nesutinku ir su tavo teiginiu, jog buvai užmiršus savo nicką :syp_29:
Dėl to, ar kas turi šviežių klausimų - jeigu žmonės pasiskaitytų, kas parašyta per tą laiką, kol jų nebuvo, manau, jog šviežių klausimų kiltų. Tiesą sakant, tą ir padariau, todėl daugelyje temų mano komentarai yra paskutiniai. Linkiu ir kitiems tą padaryti :smile:


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 27 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 58 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007