Socionikos forumas

Dabar yra 20 Bal 2024, 08:06

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 57 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Apie santykių teoriją
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 20:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Ne kart? Vartotojas 2 min?jo, kad santyki? iš tikr?j? yra ne 16, o daugiau.

Idom? b?t? apie t? pašnek?ti.

Mano pasteb?jimais, žmogus gali pakankamai kent?ti nuo srauto ne tik ? savo skaudži?j?, bet ir ? rolin?, jeigu ji ne pra?gdyta.

Tarkime, revizijos santykis.

Paimkime mano m?gstamiausi? Balzak? ir Štirlic?.

Manau kad Balzakas netur?t? kažkaip stipriai mušti Štirlic? per skaudži?j?. Ypa? ?vertinus šveln? Balzak? charakter? (ir intuicijos funkcijos neap?iuopiamum?). Tuo tarpu Štirlicas, jeigu Balzako rolin? nekokia, tikrai to ramiai neapeis:smile:.

Santyk? ko gero gali ?takoti ir sociumo normos. Tarkime, nesu pasteb?jus, kad sociume egzistuot? kokios nors ypatingai griežtos :bethics: normos (gal ir klyst?). Tuo tarp? :wsensoric: normos yra gana griežtos (v?lgi mano nuomone).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 21:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia raš?:
Ne kart? Vartotojas 2 min?jo, kad santyki? iš tikr?j? yra ne 16, o daugiau.




?domu... pats nebuvau to užfiksav?s...



šiaip, kaip tu t? paži?r?si... jei skai?iuosi kiekvieno tipo santyk? su kitu konkre?iu tipu, tai toki? santyki? tada b?t? - jei matematiškai neapsiskai?iavau - 256 (16x16). Iš kitos pus?s, skai?iau, kad Gulenko dar skirsto santykius pagal potipius, t.y. koks terminalinio santykis su inicialiniu. Šiuo atveju, santyki? b?t? 32 (16x2), jei abstrak?iai, arba 1024 (32x32), jei b?t? konkre?iai.



Mano pasteb?jimais, žmogus gali pakankamai kent?ti nuo srauto ne tik ? savo skaudži?j?, bet ir ? rolin?, jeigu ji ne pra?gdyta.




o ?ia tai labai teisingas pasteb?jimas, mano nuomone :smile: ir d?l atgalinio padavimo iš "revizuojamo" "revizoriui" pats esu kažkur pasisak?s :smile:



Santyk? ko gero gali ?takoti ir sociumo normos.




tikrai taip. ir ne tik socialin? aplinka, bet ir jos padiktuoti vaidmenys - pvz., t?vas - vaikas, brolis-sesuo, kursiokai, bendradarbiai, dardavys-darb?mys, ir pan. bet ?ia jau konkretaus atvejo analiz?s dalykai.



Tarkime, nesu pasteb?jus, kad sociume egzistuot? kokios nors ypatingai griežtos  normos (gal ir klyst?). Tuo tarp?  normos yra gana griežtos (v?lgi mano nuomone).




aš toki? dalyk? pasteb?j?s nebuvau. manau, ?ia konkretaus atvejo reikalas. ?vairiai gali b?ti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2006, 22:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Nadia: Taip, tik galb?t nevisai tai der?t? vadinti santykiais, o santyki? formomis. J? b?t? 256.

Galima išvesti tendencijas ir stirpumo/silpnumo atžvilgiu, ta?iau ši? santyki? form? esm? yra suvokimo aspektuose. Tas pats santykis gali pasireiškti skirtinguose aspektuose, dalykuose d?l skirting? klausim?.

Pavyzdžiui konfliktas tarp Don Kichoto ir Dreizerio pasireiškt? d?l gan?tinai kitokio pob?džio vertybini? klausim? nei konfliktas tarp Tutonchamono ir Štirlico. Gorkio revizija Napoleonui bus visai kitokio pob?džio nei tarkime Gabeno revizija Džekui, kadangi revizija vyks skirtinguose informaciniuose aspektuose t.y. tuose kur revizorius yra aukštesniame laiptelyje nei revizuojamasis.



Manau kad Balzakas netur?t? kažkaip stipriai mušti Štirlic? per skaudži?j?.
Priklausomai nuo to, k? vadini "mušimu".

Mano pasteb?jimais, žmogus gali pakankamai kent?ti nuo srauto ne tik ? savo skaudži?j?, bet ir ? rolin?, jeigu ji ne pra?gdyta.
Taip, beabejo.

Santyk? ko gero gali ?takoti ir sociumo normos.
Beabejo, jeigu tokios yra, jos gali daryti ?tak?. Bet j? gali ir neb?ti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2006, 14:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Štai kaip. Aš kitaip ?sivaizdavau. Reiškia kiekvien? santyk? skirstom ? 8 formas: tur?sim tarkim juodalogin?, baltasensorin?, baltaetin? ir kitas revizijas.

Bet man gaunasi 16*8=128, jei nesuklydau. O iš kur imasi dar pus?? Kažk? praleidau.

Mano mintis buvo suskirstyti santyk? ? formas pagal asmen? savybes.

Tarkime:

1) tradicin? revizija - kai revizorius žmogus pra?gd?s rolin?.

2) revizija "su gr?ža" - kai revizorius nepažangus rolin?s srity.

Na ir taip toliau.

?domu, kaip reiškiasi revizija priklausomai nuo žmogaus santykio su savo skaudžiaja. Kas gauna daugiau: tas kuris "užsuk?s" kraniuk?, ar tas, kuris kraniukui duoda laisv?s ir dažnai "nepataiko" ? situacij?.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2006, 15:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Nadia raš?:
Bet man gaunasi 16*8=128, jei nesuklydau. O iš kur imasi dar pus?? Kažk? praleidau.
Praleidi antr?j? funkcij?, tai juk esmin? santyki? informacin?s apykaitos dalis. Antroji funkcija, beje, prisideda prie pasaul?ži?ros formavimo.



Mano mintis buvo suskirstyti santyk? ? formas pagal asmen? savybes.

Tarkime:

1) tradicin? revizija - kai revizorius žmogus pra?gd?s rolin?.

2) revizija "su gr?ža" - kai revizorius nepažangus rolin?s srity.
Šiuos dalykus ?vertinti galima ir reikia. Ta?iau j? nesuskirstysi. Tai galima sakyti netipiška, nes priklauso nuo kiekvieno žmogaus individuali? savybi?. Teoriškai toki? santyki? b?t?: žmoni? skai?ius kvadratu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2006, 19:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914


Jei jau uzsiimti matematiskai spresti apie santykius, manau pasiklysti galima labiau, nei nustatinejant tipus.



Jei labai nesigilinti i isvedziojimus, kalbant apibendriintai, butu galima pasakkyti taip:

Yra tik 16 santykiu modeliu ir nei vienu daugiau, bet...

Santykio modelis, tai tarsi ritmas, pagal kuri kuriama melodija. Sakykim valso, rokenrolo, marso ir t.t. ritmu gali buti sulurta begales melogiju.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgs 2006, 10:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
Pelene:happy: išviso yra 24 tipai, tik iš j? 8 neveiksmingi. 4 visiški intravertai ir 4 visiški ekstravertai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgs 2006, 10:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
socion raš?:
Pelene:happy: išviso yra 24 tipai, tik iš j? 8 neveiksmingi. 4 visiški intravertai ir 4 visiški ekstravertai.




Na dar graziausia? Is kur ju cia taip paslapcia prisidaugino? :happy: , ale ot begedziai, turbut niekas tu tipu nepriziurejo.:happy::happy:







Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgs 2006, 11:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
Pelene: :wink: jei logiskai viska isdelioti tai pasimato :happy: ir ne daugiau :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgs 2006, 12:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
socion, čia apie Afanasjevo psiche-jogą?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgs 2006, 12:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
O aš pagalvojau, kad apie tokius tipus:

:bintuition::blogic: Donas Balzakas

:blogic::bintuition: Džekorobas ir pan.:smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgs 2006, 12:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia, iš kur TOKIUS tipus trauki :shocked:?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgs 2006, 13:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
socion raš?:
Pelene: :wink: jei logiskai viska isdelioti tai pasimato :happy: ir ne daugiau :happy:




Na pabandom isdelioti.

Katras pirmas?:wink::happy:

Man su logika gi prastokai, uztad tik 16 tipu matosi ir nedaugiau.:tongue:, is to isplaukia tik 16 santykiu, kurie kiekvienas turi savo modeli.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgs 2006, 13:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Pelene, id?ja buvo tokia, kad veidrodiniai tarp, sakykim, Žukovo ir Gorkio, bus ne tokie patys, kaip veidrodiniai tarp Dostiko ir Hekslio. Na ir taip toliau. Tod?l j? ir gaunasi tiek daug :wink: Tu ten gerai parašei apie variacijas :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgs 2006, 13:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra raš?:
Nadia, iš kur TOKIUS tipus trauki :shocked:?


Nu taigi bandau 24 tipus padaryti:happy:. Visiškus intravertus ir visiškus ekstravertus.

Va dar:

:wlogic::wintuition: koks idealizuotas Vartotojas 2as gaut?si :happy:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 57 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 211 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007