Socionikos forumas

Dabar yra 15 Geg 2024, 17:07

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 471 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 20:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Liepa, o Tau neatrodo, kad tuo pavyzd?lio atveju gal mums viskas pateikta iš etiko pozicij?? Darkart aš j? perskai?iau ir taip gaila pasidar? to Balzako, gi jis ryškiai iš savo bej?giškumo jausm? srityje taip j? klausin?jo...  :confused: Dreizer? aišku žino, kad jo nebemyli,  o Balzakui reikia ž?tb?t b?ti mylimam, jo gi skaudžioji funkcija- :bethics: ir jis vargšas, vis? savo k?rybin? logik? pasitelk?s, bando j? ?tikint, kad iš tikr?j? viskas dar gerai, dar myli...  :confused:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 21:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nežinau, Skarlet, kažko šitame pavyzd?lyje tr?ksta... kad patik??iau.

Vakar pirm?kart skaitydama maniau, kad tai dialogas. Bandžiau gilintis, k? sako Balzakas ir k? atsako Dreizer? - tada pama?iau, kad visd?lto Balzako monologas.

Na, aš sutinku, kad pavyzdys apie tai, jog Balzakas jau?iasi es?s reikalingas. Jis bando išvesti, kad b?ti reikalingu=b?ti mylimu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Gru 2004, 12:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Skarlet, o tu gudri ir labai jau ižvalgi :wink:

B?tent visa situacijos esm? ir yra tokia.

Na, aš stengiausi neatstovauti joki? pozicij?, bet jei tau pasirod?, kad situacija b?tent iš etin?s pus?s aprašyta, na, tai k? jau padarysi, etin? visgi esu :happy:

Liepa, tu teisingai pasteb?jai, kad tas dialogas, grei?iau panašus ? monolog?. Na, Balzakai turi tokia savyb? :wink:, na gal jam pa?iam ir visai kitaip atrodo :wink:





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Gru 2004, 12:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Aha, manau tas Balzakas vis? situacija papasakot? visiškai kitaip- kaip jis padeda nesusipratelei Dreizerei susigaudyti savo jausmuose...  :wink: :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Gru 2004, 12:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Kiekvienas tipas (žmogus), nesvarbu kokiame santykyje jis gyvent?, jis visada nori pripažinimo, d?msio, stimulo................

Nesvarbu, kad tipologiškai santykis idealus, bet ir ?ia reikia mokytis  :wink:Visgi, dažnai vyksta nesusišnek?jim?...........

Fragment?lis iš gyvenimo:

Jeseninas - ji,

Žukovas - jis.

Ši pora jau daug met? gyvena kartu. Kart? Jeseninas, šelmiškai provokuodamas, sako Žukovui:

-Tu man?s nemyli...... :wink:

Žukovas išp?t? ausis ir akis :

-Kaip tai nemyliu, taigi myliu.

Jeseninas:

-O man atrodo, kad nemyli....... :wink:

Žukovas :

-Taigi ?ia viskas savaime aišku.

Jeseninas provokuoja toliau:

-Neparodai jokio malonaus d?mesio........

Žukovas toliau išp?t?s akis ži?ri, jau mato, kad Jeseninas j? provokuoja, tik niekaip neikerta, k? šis nori pasakyti.

O Jeseninas, blizgindamas akytemis toliau "?iulba"

-Gal?tum man kok? nors maž? saldainiuk? prie kavos kada nors nupirkti, žinai, kad aš m?gstu............



Kit? dien? Žukovas visas švytintis, jau suprat?s ko reikia jo mylimam Jeseninui, tik par?j?s namo, ištraukia ir paduoda vis? kilogram? saldaini?.

Žinoma, tokiu poelgiu sukelia Jeseninui juoko priepol?.

Bet visgi Jeseninas (etikas) norejo visai ko kitko...................

Ir kod?l Žukovas (logikas) j? taip tiesiogai suprato ?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Gru 2004, 13:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Labai tipishkas pavyzdelis, Pelene  :smile: Ash, atrodo jau ishmokau pamokele, kad logikams reikia sakyti ko nori tiesiai, nes "per aplinkui" jie nesupranta, arba supranta ne taip, kaip noretusi. O kol ishmokau, kaip skausmingai ta nesupratima priimdavau  :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Gru 2004, 13:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Pelene,



kodel toks ispudis, kad logikas - tai jau "blogietis", o vat etikas - shaunus shmaikshtuolis?  :wink: Kazhkaip tendencingai chia nupasakojai.. :smile:



O zhiurint paprastai gyvenimishkai, tai man visuomet nesuprantami tie "kalbejimai per aplinkui".. Na negi taip sudetinga tiesiai shviesiai pasakyti ko nori? O ne juoktis, kad kazhkas tiesiogiai suprato (gana normalu, sakychiau) pasakyma, kad nori saldainio.. :wink:

Nes kaip tais "skaitykite ish mano minchiu, ka ash galvoju" shitoj situacijoj su tuo etiku gaunasi...  :wink: O juk daug papraschiau ir visiems geriau/lengviau, jei pasakai, ka galvoji tiesiai. Jei prashai ko nori, o ne lauki, kol kitas(-a) "ishburs" ish per aplinkui pasakytu fraziu ko tu ish tiesu nori... Ir logikui lengviau,ir etikas patenkintas (chia, tipo - ir avis sveika, ir vilkas sotus).  :smile:





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Gru 2004, 13:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
vel kazhka ne taip padariau.. 3 kartus ishsiunchiau..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Gru 2004, 13:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
sorry  :confused:  :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Gru 2004, 13:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
debesius:



Ne blogiechiai tie logikai, ne blogiechiai  :smile: Tiesiog etikams atrodo per grubu (nezhinau kaip tiksliau ishsireikshti) sakyti "v lob" , kad noriu taipa ar kitaipa  :smile: Jie (ash pvz.) bando leisti logikui susiprasti pachiam. (Kaip elgiasi patys, kartais gal ir per toli nugrybaujantys besistengdami ieshkoti pasleptu prasmiu) Ir bergzhdzhiai  :smile: Todel ash ishmokau sakyti, tai, ko noriu atviru tekstu. Bet tik zhmonems, kuriais pasitikiu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Gru 2004, 14:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Na, kadangi pavyzdyje mano tipas, norisi ?kišti trigraš?  :smile:

Saky?iau, kad d?l savo lankstumo jau?iu, kaip bendrauti su kiekvienu žmogumi. Jei tai b?t? Žukovas, net minties nekilt? eiti ratais. O jei ir nesaky?iau tiesiai, kaip sako m2, "v lob", tai pasirink?iau kažkoki? suprantamesn? jam koduot?  :smile:



Šiaip tai nei šis nei tas provokuoti su "tu man?s nemyli", gyvenime nesu taip dariusi. Tai kažkoks šantažas: jei myli, tu man padarysi t? ir t?.



Bet gal aš ?ia per sud?tingai ? visk? pasiži?r?jau.  :smile:



Šiaip tai kartais vyrus pamokau tokios taisykl?s: jeigu moteris kažko nori, ji neretai paklaus: "mielasis, ar tu kartais nenori..(na, tarkim, atsigerti)?" Saky?iau, dauguma vyr? atsakyt? "ne" (jei netroškina), ir tuo viskas baigt?si. Tai vat ir mokinu: jeigu klausiu, tai žinok, kad aš to kažko noriu.  :smile: Maniškis greit išmoko šit? pamok? :happy:

Kaip manote, ar ši mano pamoka kaip nors susijusi su etika/logika? Su tuo, kad vyrai dažniau logikai, o moterys etik?s?




_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Gru 2004, 14:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Solanža,



del provokaciju tai visishkai sutinku.  :smile: Kazhin, ar chia labai jau "tipui budingas" dalykas - gal tiesiog kai kuriu zhmoniu savybe ir tiek? Ar vistik sakot, kad kai kuriems tipams provokuoti yra budingiau?



O del to pavyzdzhio apie atsigerima tai noriu paklausti.  :smile: Ish tiesu labai smalsu pasidare - ir ash chia ne "priekabiauju", ash kazhkaip suvokti noriu...  :smile: O kodel tai sakyti "per aplinkui", t.y. klausimu, o ne tiesiai - ash noriu gerti.  :neutral: Ish tiesu taip gana dazhnai buna, ir vat del to keista - tai negi ne papraschiau pasakyti tiesiai ko nori ir viskas?..  :wink: Ir kaip tada atskirti klausima "ar nenori gerti?" domintis kito zhmogaus ishtroshkimu :smile:, nuo klausimo "ar nenori gerti" tai sakant kaip teigini apie savo ishtroshkima? :confused:



O tavishkis shaunuolis, kad greitai ishmoko. Bet kaip suprantu - irgi ne pats "atkase" tai, o butent po to, kai jam "paprastai" viska paashkinai?  :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Gru 2004, 15:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
debesius:



aha, ir man bus ?domu, jei kas paaiškins apie provokacijas. Ne?sivaizduoju, ar galima rasti griežt? s?saj?. Sp?ju, kad jeigu ir galima, tai kiekvieno tipo ta provokacija bus kitokia. Vieno gal tokia švelni, kaip pavyzdyje aprašyta (nors man ir nepriimtina  :smile:), kito gal klastinga, sukta.



Kod?l nepasakyti tiesiai ko nori? D?l to g?rimo tai man nes?moningai, nety?ia taip gaunasi. Noriu ne tik pasakyti kad aš ištroškus, bet tuo pa?iu pasir?pinti ir juo (vdrug jis irgi). Kartais, jeigu man atšauna "ne" ir viskas, aš net nepasakau kad visgi aš noriu. O jeigu pasakau, tai už kažkiek laiko, ? k? gaunu reakcij?: "kod?l anks?iau nesakei?". Nežinau, debesiau, man tiesiog kitaip neišeina.



Jeigu noriu kažko kito, ko, esu tikra, jis nenor?s, tada ir neklausiu, ar jis to nori. Tada pasakau tiesiai. Bet ir tai, kažkaip stengiuosi pateikti subtiliai tuos savo norus. Gal tai nenoras apsunkinti, sukelti problem??



debesiau- taip, jis (ir ne tik jis, o ir kiti, kam esu t? paaiškinus anks?iau) susiprato ne pats, o b?tent po mano "iššifravimo". Šiaip jau buvau apie tai ir straipsny kažkokiam skai?ius, bet b?tent prie vyr?-moter? kalbos skirtum?, k? reiškia koks pasakymas. Pagalvojau kad ir man tinka, ir nutariau apšviesti aplinkinius, sau gyvenim? pasilengvinant šitaip.  :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Gru 2004, 15:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Solanža raš?:




Noriu ne tik pasakyti kad aš ištroškus, bet tuo pa?iu pasir?pinti ir juo (vdrug jis irgi).






Tai gi va, radau atsakyma tavo zhodzhiuose.  !  :smile: Tiesiog "vienu ypu du zuikiai", ish taupumo - a kam chia burna aushinti du kartus?  :wink: :happy:



O shiaip tikrai idomu..  Nes, sakykim, kur m2 minejo apie tai, kad atvirai/tiesiai kai kuriuos asmeninius dalykus gali pasakyti tik labai artimiems. Tai chia kazhin ar kalba apie logika/etika "eina"? Man labiau tai intra/ekstravertishkumas atrodo, bet gal klystu?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Gru 2004, 15:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas


Ekstravertui lengva kalbinti kitus ir, kaip supratau, issakyti jausmus svetimiems. Intravertui tik saviems. Bet tai neatspindi ju kalbos tiesumu ar vingiuotumu. visgi manyciau, kad daugiau logika/etika cia.

Reik palaukt ekspertu nuomoniu  :wink:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 471 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 160 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007