Socionikos forumas

Dabar yra 15 Geg 2024, 03:32

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 471 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 13:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Va va, teoriškai dualas labiausiai atitaiko t? jausm? koncentracij?. Praktiškai, bent maniškis dreizeris niekada taip nepuola, bet jo akys pasako visk?, ko man reikia...  :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 14:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
"Pelene 2004-Lap-28 12:29" raš?:


Mažas fragment?lis iš gyvenimo, kaip logikas su etiku aiškinasi. Aiškinimosi objektas  - meil?.

Dreizeris - ji,

Balzakas - jis. Nes lytis, kartais tai pas?do vis? reikal?.

Visas veiksmas vyksta maždaug taip, kad, d?l tam tikr? gyvenimo ?vyki? ir fakt?, Dreizeris susipainiojo savo jausmuose ir jau labai abejoja ar tebemyli Balzak?.

Balzakas aiškina Dreizeriui:

- Jei kas tau neaišku - tu kreipiesi i mane.

- Kai susiduri su problemom - tu prašai man?s pagalbos.

- Jei svarstai, kaip pasielgti - tu klausi man?s patarim?.

- Kai tau li?dna - v?l ? mane............

- Taigi tu mane myli.

Dreizeris susimasto:

- Na gal tikrai myliu 

Bet, po kurio laiko, kai atsipaipalioja nuo loginio spaudimo:

- Bet, kad aš nieko nejau?iu..................




Dar vakar, tuoj po šios žinut?s nor?jau ?siterpti ? kad nematau ?ia jokio MEIL?S aiškinimosi. Ir išvados tokios (taigi, Tu mane myli) logikas tikrai nepadaryt? ? nes tai spaudimas, sprendimas už kit?. Dar nuo jaun? met? pasteb?jau, kad negaliu primesti kitam nei jausm?, nei tarkim papras?iausios draugyst?s (nesvarbu berniukams ar mergait?ms). Paprastai draugai visada rinkosi mane, o ne aš juos. Jeigu kas nors nesutinka draugauti ? negaliu paprieštarauti. JIS taip jau?ia ? ir JO jausmai yra galutiniai ir neapskundžiami.

Jausmai n?ra kontroliuojami ? arba jauti arba ne. Galima tiktai konstatuoti fakt? ? jau?iu/nejau?iu. Tod?l net negali b?ti kalbos apie jok? spaudim? kitam jausti taip ar anaip. Galima prašyti atlikti kok? nors veiksm?, pavyzdžiui. Veiksmus žmogus kontroliuoja s?moningai. Ta?iau jausm? ? ne.

Artumo ribas visada nubr?žia kiti. Man jos priimtinos arba ne. Pati negaliu j? reguliuoti. KOD?L aš negaliu daryti jokio spaudimo žmon?ms jausm? srityje ? man paaiškino kaip tik socionika. Kad tai n?ra ryžtingumo tr?kumas, kvailumas ar pan.



Tenka sutikti kaltinim?, neva loginiai tipai ?daro spaudim??. Man pa?iai ?domu ? iš kur jie kyla? Kas priimama kaip spaudimas?

Žinoma, loginiai tipai, taip pat jau?ia vis? jausm? gam?. Tik manau, kad jie jausdami ? atitinkamai elgiasi, o ne kalba. Žodžiai n?ra tokie talp?s, tod?l jie iškreipia, neperteikia t? jausm? (neprieštarau?iau, kad loginiai tipai nemoka naudotis žodžiais reikšdami jausmus). Kada pradedama aiškintis? - Kai sakomi žodžiai nesiderina su elgesiu, veiksmais. Tada loginis tipas aiškinasi ? KURIE iš j? yra tikri, KUO galima tik?ti (žodžiais ar elgesiu)? Galb?t šit? aiškinim?si etiniai tipai supranta kaip spaudim?? Nes loginis tipas aiškinasi, suprantama, bandydamas rasti loginius ryšius tarp elgesio ir žodži?.  Bet jis nespaudžia ? jis pats ieško atramos.

Dar vienas niuansas ? kadangi jausm? reiškimas žodžiais loginiams yra silpnoji sritis, kurioje jiems sunku orientuotis ? gali b?ti kad loginiai sau išsiveda pernelyg kategoriškas išvadas, t.y. jei sakai, kad taip jauti, tai turi elgtis taip ir taip. Gaunasi beveik juoda-balta, n?ra niuans?. O etiniai tipai ?ia pastebi mažiausius niuans?lius, mato ?spalvot? vaizd??. Gaunasi, kad loginis tipas nesupranta jam rodom? ženkl?. Jam reikia pasakyti ?TAIP? arba ?NE? be joki? pustoni? ? tada ?daeina?.

?ia irgi iš dalies apie tai, kod?l loginiai tipai aiškinasi ? bandydami priskirti kuriam nors poliui ?juoda/balta?. Galb?t tai irgi etiniai supranta kaip spaudim? ? nes jie nenori (bijo) kategoriškumo, jiems TIKRI yra niuansai, atspalviai.



P.S. Nelabai savalaikis ?siterpimas... atsiprašau. Buvo sunkum? su registracija.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 14:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Viešumoje jausmai nesiaiškinami - nes tai intymu.

Va, tik nežinau, ar logiškumui ar ekstravertiškumui priskirti pateiktus pavyzdžius apie vieš? bu?iavim?si.

Aš visada jau?iu aplink?. Pati neturiu elgesio standart?, galiu elgtis ir taip ir taip. Ta?iau LABAI JAUTRIAI jau?iu, ar tai kliudo (arba yra nemalonu) aplinkiniams.  Praktiškai - aplinkos niekada negaliu užmiršti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 14:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Skarlet raš?:


Va va, teoriškai dualas labiausiai atitaiko t? jausm? koncentracij?. Praktiškai, bent maniškis dreizeris niekada taip nepuola, bet jo akys pasako visk?, ko man reikia...  :wink:





Na...vis dar nezhinau ar ash Diuma, ar Dreizeris  :smile: , bet nesu ish tu, puolanchiuju vieshai buchiuotis, o zhvilgsniu pasakau laaabai daug :) Nors moku zhodzhiais reikshti jausmus. Tik gal nemegstu. Kai tai jauchiama be zhodzhiu, man atrodo tikriau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 14:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Skarlet raš?:


Ai, nežinau. O jei tik tam etikui atrodo, kad aš- jo brangus draugas, o man jis, nei draugas, nei tuo labiau brangus, o jis puola kabin?tis/bu?iuotis...  :confused: Kaip etikas nusprendžia apie draugo brangum??  :wink:





aš puolu bu?iuoti tik man labai artimus žmones, ir manau, kad labai jau?iu iš anksto, kaip tas žmogus reaguos. Jeigu jam nepatinka, tikrai nepulsiu :happy:. Bet šiaip tai kiek tenka bendrauti su Džeku, jam toli gražu nereikia toki? jausm? išraišk? prie vis?, j? tai trikdo.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 15:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
o šiaip, labai prašvies?jo akyse :smile: nuo Liepos aiškinimo.



Tik man atrodo, kad ir etiniai atitinkamai elgiasi pagal jausmus, ne tik kalba apie juos. Ir ta kalba n?ra tiek b?tina- daug svarbiau jausti, kad žmogus tau turi jausmus, kad pats juos jauti jam. Tik man kartais atrodo, kad loginiams b?tent ir reikia pasakyti, k? jiems jauti, nes kaip antraip jie tai žinos?  :happy:


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 15:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Solanža raš?:


Tik man kartais atrodo, kad loginiams b?tent ir reikia pasakyti, k? jiems jauti, nes kaip antraip jie tai žinos?  :happy:





Vat butent  :happy: :happy: Ir pats turi pasakyti - nes jei nepasakysi, tai ish kur anam/anai zhinoti tada?  :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 15:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Loginis jau?ia turb?t daugiau polius "juoda/balta" - tod?l apie niuansus pageidauja tur?ti kuo tikslesn? informacij?. Kad gal?t? orientuotis. Nes antraip (be dualo) - jis aklas  :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 16:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Liepa, labai puikiai tu ?ia išaiškinai :happy:.

Atvirai gleb?s?iuotis neisitikinus, kad kitam žmogui tai patiks ar ne, manau, labiau link? etiniai ekstravertai. O reikšti jausmus žodžiais -  labiau lint? etiniai sensorikai. :happy:

Nors dar labai daug itakos daro, kad mes lietuviai, palyginus - labai sant?r?s.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 16:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Pelene raš?:


Atvirai gleb?s?iuotis neisitikinus, kad kitam žmogui tai patiks ar ne, manau, labiau link? etiniai ekstravertai.





Vienu zhodzhiu, kuo toliau mishkan, tuo vel tu medzhiu daugiau...  :happy:



O tas atviras glebeschiavimasis nezhinant kaip kitas jausis, t.y. su nelabai pazhistamu zhmogum - ar toks jau dazhnas dalykas? Ta prasme - ar tikrai galima toki elgesi priskirti etiniams ekstravertams?

Klausiu, nes bent man rodos, kad tai apskritai reta ishimtis elgesyje, o ne dazhnas tipas..  :confused:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 16:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Na, d?l gleb?s?iavimosi su svetimais žmon?mis...........?ia gal v?l b?t? kita tema :happy:

Bet, apsikabindamas kit? žmog?, manau, etinis ekstravertas tiesiog išreiškia savo šiltus jaumus, mažiau susimastydamas, ar tas, kur? apsikabino, jau?ia t? pat?.

Etinis inravertas, taip pat, gali taip išreikšti jausmus, tik jis turi žinoti ar matyti, k? jau?ia kitas žmogaus, o tai dažniausiai b?na, labai artimi žmon?s.

Bet v?lgi, gyvenime gali pasitaikyti visaip :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 17:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Pelene raš?:


Na, d?l gleb?s?iavimosi su svetimais žmon?mis...........?ia gal v?l b?t? kita tema :happy:




Na, bent ash tai jau ir vien nuo shitos temos pasimetus jauchiuosi..  :happy: :happy:



O tai kaip loginis ekstravertas apsikabines jauchiasi?  :smile:

Arba kitaip paklausiu - vat koks, tavo manymu, yra zhmogus (logikos/etikos prasme), kuris apsikabinti nebijo ir mielai taip ishreishkia jausmus, tachiau jam svarbu kaip kitas zhmogus jauchiasi apkabintas ir apkabineja ne visus - tik tuos, kuriuos zhino, kad gali apkabinti (ish patirties) arba tiesiog "iskaito" (nebutinai visuomet neklysdamas :happy:) ish kito zhmogaus pozos, ishraishkos ir pan. ar apkabinti galima ar ne? Ir jei nera uzhtikrintas, kad kitam tiek apkabinimas, tiek pabuchiavimas nebus malonus, geriau jau to visai nedaro - kad tik kitas zhmogus nepasijaustu nepatogiai?

Ar logishka  :smile: kad taip elgtusi loginis ekstravertas?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 17:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vat su labai artimu žmogumi gatv?je aš, aišku, irgi ei?iau apsikabinusi. Bet jeigu sutiktume tre?i? ir sustotume kalb?tis - atsikabintume. Nes atraip tai statyt? mus jo atžvilgiu ? netolygi? pad?t?.

Su kuo eiti apsikabinus? Su tuo žmogumi, su kuriuo santykiai mums abiems yra aišk?s. Jei to n?ra - niekada nerodysiu iniciatyvos, nesvarbu k? jaus?iau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 17:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Liepa, tai chia tu apie artimus dvieju zhmoniu santykius kalbi? Poras, ta prasme? Tada zhinoma, kad iniciatyva rodyti kahzkaip..negaunasi.  :smile:



O jei shiaip - pasisiveikinimas/atsisveikinimas? Su nebutinai labai artimai pazhistamu zhmogum?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Lap 2004, 17:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Pasisveikinime/atsisveikinime iniciatyva priklauso jam - aš tik priimsiu ši? iniciatyv? arba ne. 

Šiaip labai nesilaikau oficiali? ceremonij?, supažindinim?... Paties pasisveikinimo ir atsisveikinimo irgi neakcentuoju. Galiu kalb?tis su žmogumi net nepaklaususi jo vardo - man?s tai nevaržo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 471 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 246 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007